Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » MosFET végfok
 
Témaindító: Dzót, idő: Nov 9, 2005
Lapozás: OK   3 / 10
(#) vicsys válasza proksa1 hozzászólására (») Jan 26, 2006 /
 
Idézet:
„Megvan neked ez a szám?”


tádááá!

Itt egy, mára már elavult cím szepelt.

(#) proksa1 válasza vicsys hozzászólására (») Jan 26, 2006 /
 
Thx! Ezeket letöltöm
(#) szabi83 válasza vicsys hozzászólására (») Jan 26, 2006 /
 
nekem tök mind 1
(#) proksa1 válasza szabi83 hozzászólására (») Jan 26, 2006 /
 
Itt egy, mára már elavult cím szepelt. <---találtam egy 120W-os FET-es erősítőt, megnézem a HobbyElektronika-ba is valószínűleg ez van, ez tökéletes lenne, de +1 pár FET-et szeretnék bele rakni, ebben a kapcsolásban ez minden további nélkül megtehető ugye?
(#) vicsys válasza szabi83 hozzászólására (») Jan 26, 2006 /
 
Idézet:
„nekem tök mind 1”


Erre szoktam mondani:
kukás-k@kás
kecsesen ringó fecske vs. recsegve fingó kecske...
nekem nem mindegy
(sértődés nincs ugye Szabi?)
(#) proksa1 válasza szabi83 hozzászólására (») Jan 26, 2006 /
 
Szabi" A 86"os RT-ben nincsen a 97. oldaon semmien erősítő
(#) szabi83 válasza proksa1 hozzászólására (») Jan 26, 2006 / 4
 
melyik 97es oldalt nézed ??

rt1986.pdf 76.6 MB 462 oldal
78 -es oldalon van a 97 es oldal.....

de ha ennyire.....
(#) proksa1 válasza szabi83 hozzászólására (») Jan 27, 2006 /
 
Köszi hogy elküldted mert az FTP-n, csak 1986.djvu-volt ami az Évkönyv, 1986.pdf nem Az erősítő meg sajna tranzisztoros Találtam egy erölködőt: Itt egy, mára már elavult cím szepelt. <--- szerintetek ez használható? Ha igen berakhatok még1 FETpárt(+0.22Ohm)?
(#) szabi83 válasza vicsys hozzászólására (») Jan 27, 2006 /
 
nincs, csak nem tudtam, hogy tranyó v fet...
melyiknek van szebb hangja ? gondolom a fet-nek..

amit felraktam 120W-os tranyósat, ahhoz jó a te kapcs.üzemű tápod kocsiba ?
(#) proksa1 válasza szabi83 hozzászólására (») Jan 27, 2006 /
 
Szerintem a FET-esnek(a karakterisztikája ennek közelíti meg legjobban a csövesekét), de kb. ez egyénfüggő szerintem.
(#) proksa1 hozzászólása Márc 5, 2007 /
 
Szerintem ez lesz a jó neked. Én megépítettem 4 darab IRF540N-típusu fettel(BUZ23(TO3)=IRF540(TO220)=IRFP240(TOP3)). Alra kell csak vigyázni hogy a FETeket válogatni kell, mert különben csunya és torz hangja lesz. Az enyém 46.3V-ot kap üresjáratban, IRF540fetekkel(100V-os csak, ezért +-45Vnál nem ajánlok nagyobb tápot, az IRFP 200V-os és nagyobb tokban van, de 3szor annyiba kerül.)

NMOS.GIF
    
(#) Subwoofer hozzászólása Júl 30, 2007 /
 
Szevasztok!
Szeretném megépíteni az alábbi erősítőt!
Bővebben: Link
na most kérdésem a következő lenne. A tápellátásnak +/-70V-on javasolnak! Nekem csak olyan trafóm van ami +/-80V-ot ad le! Kérdésem,hogy üzemeltethetem-e erről a nagyobb tápfeszről! a Végfoktranyók IRFP240 és 9240 ami 200V-os. Ezzel talán nem lenne gond de az előfok bírná ezt a nagyobb feszt?? mit kéne átalakítani ha kell valamit??
Aki ért hozzá legyenszíves segítsen nekem...
(#) Parázs Gábor válasza proksa1 hozzászólására (») Júl 30, 2007 /
 
Szia
Feltétlen MOS-fettel akkarod megépiteni tranzisztoros nem felel meg?
(#) Subwoofer hozzászólása Júl 30, 2007 /
 
Igen, feltétlenül. Mivel már ezek adottak... Többire tudsz valamit mondani??
(#) Parázs Gábor válasza Subwoofer hozzászólására (») Júl 30, 2007 /
 
Szia
Szerintem elviseli de pontosan nem tudom.De evvel az erősítővel keresd djloui-t mert ő megépitete és müködöt neki, még képeket és nyáktervet is talász hozzá az Erősítő mindig és mindig nevű topicban.
(#) fanefco hozzászólása Dec 25, 2007 /
 
Lenne it egy rajzom mongyatok rola valamit, valaki véletlenül nem ismeri-e, érdekelne hogy valaki egyszer nem-e csinálta meg .

mosfet.jpg
    
(#) gubi válasza fanefco hozzászólására (») Dec 25, 2007 /
 
Akartam de ez lett a vége.

3520pwr.gif
    
(#) maTaKee válasza gubi hozzászólására (») Dec 25, 2007 /
 
Nincsen meg véletlenül vmi féle jobb minőségben ez a rajz?
(#) gubi válasza maTaKee hozzászólására (») Dec 26, 2007 /
 
Talán? (akkorát szól, hogy áááá szerintem)
(#) gubi válasza maTaKee hozzászólására (») Dec 26, 2007 /
 
(#) Dj.Bolla hozzászólása Jan 30, 2008 /
 
Sziasztok!

Szükségem lenne egy olyan végfok rajzára ami csak N-csatornás feteket tartalmaz ( IRLZ34N => 55V 30A, de ebből a tipusból nyugodtan lehet benne akár több pár is, a mennyisége nem lényeges ) és kb. 300 W-ot ad le 4 ohmon, ha több az se baj , a lényeg, hogy a végfet-ek kb. IRLZ34N nek megfelelő "tudásúak" legyenek benne! Ha egyáltalán létezik ilyen kapcsolás, én nem találtam sehol, még hasonlót se sajnos, de hátha tudtok valamit!

Előre is köszi!
(#) Tarzan válasza Dj.Bolla hozzászólására (») Jan 30, 2008 /
 
Hali!

Gyors számolás után arra jutottam, hogy ezekkel a mosfetekkel csak hídban mehetne 300W 4ohmra, ami 2 végfokot jelent 2(!) ohmra méretezve. Tápfesz +-25V(inkább picit több) esetén. Valószínűleg nagyon fűtene a 2 ohm miatt, a tápfesz sem nagyon szabvány. De ha van ilyen tápod is akkor érdemes keresgélned kapcsrajzot, egyébként nem biztos hogy 300 wattért ezt a megoldást választanám.
bocsi a kedvetlenítésért, üdv.
(#) Pafi válasza Dj.Bolla hozzászólására (») Jan 30, 2008 /
 
Amit első látásra lehet tudni, az az, hogy ehhez mindenképpen hidalt végfok kell, 54 V stabil tápfeszültséggel. Tehát ha nem tudsz neki 54 (vagy +/-27) V stabil tápot biztosítani, akkor eleve nem lehet teljesíteni 4 ohmra a 300 W-ot.

Na, amíg rajzot keresgéltem (sajna nem találtam, pedig emlékszem, hogy láttam valahol), Tarzan beelőzött. És abban is igaza van, hogy nem feltétlenül kell a gombhoz kabátot választani.

(#) Dj.Bolla válasza Tarzan hozzászólására (») Jan 31, 2008 /
 
Hello! Egyáltalán nem vettem kedvtelenítésnek, sőt... A fet azért adott, mert sikerült belőle szert tennem pár darabra! Nemtudom, hogy mennyire fűtene 8 fet ugye 4-4 egy végfokban és hidalva, 4 ohmon terhelve, szerintem kb. annyira mint egy hasonló teljesítményű tranyós végfok! üdv.
(#) Dj.Bolla válasza Pafi hozzászólására (») Jan 31, 2008 /
 
Hello! Gondolom sok pufferkondival nemtudok elég stabil tápot csinálni neki, de akkor mi módon lehetséges? Megköszönném, ha mégegyszer megpróbálnád megkeresni azt a rajzot! Gomb és kabát esete előző hsz. Köszi!
(#) gubi hozzászólása Máj 25, 2008 /
 
Sziasztok!
Ismét segitségeteket kérném.
Adott +/- 40v táp olyan 400w körül és ehez kéne fetes végfok! (gitárnak)
Ha valaki feldobna rajzot ami legalább 100w, azt megkszönném.
(#) eper1234 hozzászólása Márc 26, 2009 /
 
sziasztok.
olyan kérdésem lenne hozzátok, hogy szerintetek életképes e ez a kapcsolás amit belinkeltem ? plusz mivel lehetne helyettesíteni a K134 és J49 -es feteket ?
ez lenne az első mosfetes végfokom, nincs róluk tapasztalatom a kíváncsiság hajt hangilag.
elvben az oldalon ahol találtam a rajzot azt írták rá hogy 8 ohm 60 W és 4 ohm 120 W tudhatja ez ezt ?
válaszokat köszi előre is.
(#) gb197 válasza eper1234 hozzászólására (») Márc 26, 2009 /
 
Szia.
Ez az egyik legrosszabb hangú kapcsolás amit valaha is készítettem. Rádásúl ebből van egymódosított változat (egyébként mindkettő a Hangtechnikában jelent meg) ,de Te éppen a rosszabik váltoatot találtad meg! Én Toshiba J135 és K50-nel készítettem el (ezek a legjobb fetek) , rakhatsz bele irf 530-9530-at is, teljesen mindegy, a mosfet az csak mindig mosfet marad. Teljesítmény hangosításra jó, de hifire nem...
(#) eper1234 válasza gb197 hozzászólására (») Márc 26, 2009 /
 
értem és köszi a gyors reakciót, el is vetettem az ötletet.
hello
(#) gb197 válasza eper1234 hozzászólására (») Márc 26, 2009 /
 
Ha mindenféleképpen mosfetes akarsz, a Piret Endre kapcsolását építsd meg, az még talán elfogadható hangú. A rajz fentvan a 100W-os erősítő építése topikban.Bővebben: Link
Következő: »»   3 / 10
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem