Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Oszcilloszkóp, avagy hogyan kell használni?
Lapozás: OK   53 / 111
(#) nagym6 válasza gabi20 hozzászólására (») Dec 28, 2014 /
 
Az is lehetséges, hogy plussz mínusz tartományú a Z jel vezérlése.
Pld. -5V tól +5V -ig, vagy hasonló tartomány.
A szkópernyő utánvilágítási ideje hosszabb, mint a tévé képernyőé.
Gyorsabb mozgóképeknél ha összemosódás van, ez az oka. Még világít az előző,
miközben az új kép is virít.
A hozzászólás módosítva: Dec 28, 2014
(#) gabi20 hozzászólása Dec 28, 2014 /
 
Kipróbáltam, működik. Nullától öt voltig vezéreltem. 5V-nál már nem látszik az elektronsugár.
Már értem miért kell invertálni a videojelet...minnél nagyobb a feszültség, annál kisebb a fényerő.

Köszönöm a segítséget
(#) chopper800 hozzászólása Feb 15, 2015 /
 
Szerbusztok!
Szeretnék segítséget kérni, időt és frekvenciát szeretnék mérni analóg szkóppal. Pontosan hogyan is kell? Mit kell leolvasni a képernyőröl és hogyan kell kiszámolni?
A válaszokat előre is köszönöm.
Üdv.
(#) Massawa válasza chopper800 hozzászólására (») Feb 15, 2015 /
 
Van egy kapcsolo amin kiválaszthatod a horizontális osztást, mondjuk 10 ms/div. Ha egy periodus 2 osztás akkor az 20 ms. Ebböl a frekvencia f=1/20=0,05 kHz=50 Hz.
(#) chopper800 válasza Massawa hozzászólására (») Feb 15, 2015 /
 
Az osztás az a kocka avagy egy rovátka?
(#) kadarist válasza chopper800 hozzászólására (») Feb 15, 2015 /
 
Itt 1V per osztásra van állítva az osztó, ezért a jel amplitúdója 6V.
(#) chopper800 válasza kadarist hozzászólására (») Feb 15, 2015 /
 
Tehát a per DIV az a kocka. Akkor a mellékelt képen 2 X 0,2 ami 1/0,4 ami 2,5kHz
A hozzászólás módosítva: Feb 15, 2015
(#) chopper800 válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Feb 15, 2015 /
 
Már értem és köszönöm a segítséget mindenkinek.
Üdv.
(#) elektroncso hozzászólása Feb 16, 2015 /
 
Sziasztok.
Ma volt itt a futár. Meghozta az oszcilloszkópot. TESLA BM556. Kishibásnak árulták azzal a hibával, hogy az egyik csatornának a vonala hullámzik. Nem igaz, mind a kettő csatorna jó. A potik, kapcsolók nem kontakthibásak. Most egyenlőre a használatáról olvasgatok.
U.i.:Van egy jó funkciója ami nagyon tetszik, lásd a harmadik képen.
A hozzászólás módosítva: Feb 16, 2015
(#) proli007 válasza elektroncso hozzászólására (») Feb 16, 2015 /
 
Hello!
Örülünk, hogy örülsz.. Minden normális szkópnak van raszter világítása, mert az vagy látszik vagy nem, a környezeti fénytől függően. ekkora fényt ne adj a csőre, mint a második képen. Azokat a papír matricákat meg vedd le róla nem való az egy oszcilloszkópra, és ahhoz sem méltó, aki használja. Aki szkópot használ, annak tudnia kell, hogy f=1/t. Ez a minimum..
(#) elektroncso válasza proli007 hozzászólására (») Feb 16, 2015 /
 
Már leszedtem. Csak az a kép amit utána készítettem nem sikerült. Nincs akkora fényerőn, akkorán van kb. mint az első kép. Kaptam hozzá szondát is: BP7721, BP7722. Az egyik 1:1-hez, a másik 10:1-hez. Sajnos a B csatorna hibás, működik a függőleges eltérítés, de négyszögjel helyett mindenféle krix-kraxot rajzol. A másiknak nincs baja. Egy kérdés. A Z bemenet mire való? A hátlapon van egy BNC csatlakozó VSTUP Z felirattal. Ezt mihez kell használni?
A hozzászólás módosítva: Feb 16, 2015
(#) scooby_ válasza elektroncso hozzászólására (») Feb 16, 2015 /
 
Nagyon szép darab, jó vétel volt! Én is mindig minden szkópomat hibásan vettem. A kettő együtt nem volt összesen 20e. A nagyobbik darab (1555) az osztálytársamnál van szolgálatban jelenleg.
A hozzászólás módosítva: Feb 16, 2015
(#) elektroncso válasza scooby_ hozzászólására (») Feb 16, 2015 /
 
Köszönöm. 40€ volt plusz a futár.
(#) proli007 válasza elektroncso hozzászólására (») Feb 16, 2015 /
 
A "Z" általában egy fénymodulációs bement. Ki lehet fényesíteni a sugarat egy sávban, vagy ellenkezőleg kioltani, ha pont valahol nem szeretnéd látni azt a részt, visszafutást. Esetleg rajzolni a képernyőre.
Normál használat esetén ritkán van szükség rá. Legfőképpen ha csatlakoztatnál valamilyen készüléket hozzá, akkor lenne hasznos. (pld. Wobbler) De ha jól emlékszem Pucuka írt róla ha visszaolvasol, megtalálod.
(#) elektroncso válasza proli007 hozzászólására (») Feb 16, 2015 /
 
Köszönöm.
(#) elektroncso hozzászólása Feb 16, 2015 /
 
Még egy kérdésem volna. A cas/díl kapcsoló (jobb oldali nagy) X-Y állása az mire szolgál?
(#) kadarist válasza elektroncso hozzászólására (») Feb 16, 2015 /
 
(#) elektroncso válasza kadarist hozzászólására (») Feb 16, 2015 /
 
Köszönöm. Erről a lehetőségről tudtam, hogy lehet külsőleg vezérelni az X eltérítést, csak nem gondoltam, hogy ezen így oldották meg. Sajnos ezen ez nekem nem biztos hogy működni fog, mert a mellékelt képet látom, ha a B csatornán mérek 600mV-os négyszögjelet. Valami baja van annak a csatornának.

P2160015.JPG
    
(#) kadarist válasza elektroncso hozzászólására (») Feb 16, 2015 /
 
DC állásban is ilyen a négyszögjel képe?
(#) elektroncso válasza kadarist hozzászólására (») Feb 16, 2015 /
 
Sajnos igen. De menjünk át a javítós témába, már írom is oda a hozzászólást.Bővebben: Link
(#) mechanika hozzászólása Feb 18, 2015 /
 
Sziasztok!

Ismerkedek az első szkópommal.

A mérőfej leharcolt, nincs rajta krokodil csipeszes vezeték.
E helyett használhatom a műszer előlapján (a képen a bal alsó sarokban látható) található aljzatot?
(#) pucuka válasza mechanika hozzászólására (») Feb 18, 2015 /
 
Alacsonyfrekvenciás jelek mérésénél talán lehetne, de könnyen hamis jeleket lehet mérni.
Ha már úgyis leharcolt a mérőfejed, egy banándugós mérőzsinórból levágsz egy kb. 5 cm darabot, a levágott végét hosszabban megblankolod, és a mérőfej tövénél a fémrészre rátekered.
(#) mechanika válasza pucuka hozzászólására (») Feb 18, 2015 /
 
Köszönöm!

1. Akkor ez a "bal alsó" GND csatlakozó mire szolgál?

2. Telefon töltő jelét vizsgálom.
A mérőfejet valamelyik pólusra csatlakoztatom.
A GND vezetéket még nem csatlakoztattam, de egy jelalak az ernyőn megjelenik.
Ez azért van, mert a ugyan ahhoz a hálózathoz van csatlakoztatva a töltő is és a szkóp is, ilyen esetben nem is kell használni a csipeszt?
A csipeszt csak akkor kell használni, ha külön áramforrásról táplálom a vizsgálandó jelet adó áramkört?
(#) Massawa válasza mechanika hozzászólására (») Feb 18, 2015 /
 
A GND arra van amit a neve is mond. Földelés. Azaz itt hozod azonos potenciálra a szkop meg a mért berendezés földjét. Nagyobb frekvenciánál azonban sok szorás lehet, ezért oda mindenképpen a mérözsinor rövid földjét kell használni.
Szoval ezt a GND-t akkor lehet elönyösen használni, ha alacsonyfrekis, de nagyszintü jeleket ( pl. TTL) mérecsgélsz egy berendezés különbözö pontjain. Ilyenkor elég a mérözsinorral megérinteni az IC-k lábát a föld meg megy egy külön kábelen. Amikor bizonytalan a mérés, akkor kell csak a mérözsinor földjével bebizonyosodni a mérés helyességéröl.

Ilyen töltöféleknél vigyázz, mert ki tudja hogyan van megoldva a hálozati leválasztás. A csipeszt mindenképpen a minusz polushoz kell kötni. Most valoszinü valamilyen belsö kapacitáson kap földet a szkopod. Pontosan ezek azok a dolgok amiröl oucuka meg én is beszélünk. Egy szkop földelés nélkül egész biztosan rossz jelet mutat.
A hozzászólás módosítva: Feb 18, 2015
(#) mechanika válasza Massawa hozzászólására (») Feb 18, 2015 /
 
A mérőfejet csatlakoztatom bármelyik pólusra, a csatolt képet kapom.
Ha a gnd-t is csatlakoztatom, akkor pedig egy vízszintes vonalat.
???
(#) Massawa válasza mechanika hozzászólására (») Feb 18, 2015 / 1
 
Remélem tudod melyik jó. egyenáram képe a szkópon, egy vízszintes vonal.

Ne püföld az entert, kivettem 30 at!
A hozzászólás módosítva: Feb 18, 2015
(#) kadarist válasza mechanika hozzászólására (») Feb 18, 2015 /
 
A GND-t mindenképpen csatlakoztatni kell. A legjobb lenne, ha a mérőfejről lehetne a testet (GND) csatlakoztatni a vizsgálandó áramkörre.
(#) mechanika válasza Massawa hozzászólására (») Feb 18, 2015 /
 
A mérőfejről kapta a testet.
Birkácska voltam, nem gondoltam, hogy ennyire stabil...
(#) mechanika hozzászólása Feb 18, 2015 /
 
Ismerkedünk...

Egyen feszültséget kapcsolok a mérőfejre.
Ha triggering level potit tekerem pár tized másodpercre felvillan az egyenes vonal, nem tudom beállítani, hogy folyamatosan lássam.
Ha kihúzom a potit-->auto funkció, akkor megjelenik a vízszintes vonal. Ha ilyenkor leveszem a mérőfejet a mért pontról, akkor is ugyan ott marad a vonal, pedig én azt gondolnám, hogy el kéne tűnnie.
Ha más feszültséget kapcsolok rá (3.3v-->5v) akkor is ugyanoda sétál a vonal.
Ez miért van?
A hozzászólás módosítva: Feb 18, 2015
(#) Massawa válasza Massawa hozzászólására (») Feb 18, 2015 /
 
Ez most kivételesen készakarva volt......
Következő: »»   53 / 111
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem