Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » Házilag építhető fémkereső
Arról még nem tudni hogy milyen, majd a vallatásnál fog kiderülni terepen. Ha vacak lesz elhajítom, ha jó lesz akkor kap majd 100-120V körüli adójelet, meg még egy csatornát hogy még jobb lehessen.
Most 40V-al megy és 1 csatornán, mint az átlag 100-150ezer Ft körüli gépek.
Aha! Szóval lehet építeni komolyabb masinákat is!
Fel lehet tuningolni egy IGSL-t is? Vagy teljesen mást kell építeni? Vagy teljesen újat kell kitalálni , fejleszteni?
Néhány hsz-el ezelőtt írtam le. Kell egy jobb komparátor a fázistolóba az LM339 helyett, de a TL072 is tökéletesen megteszi. Sokkal gyorsabb lesz a fel és lefutó él, stabilabb lesz az egész, nincs szükség semmilyen extra megoldásra mint pl. PLL, vagy valamilyen egyéb megoldás.
Valamint meg kell növelni az adóteljesítményt, és valamivel stabilabbá tenni. Ehhez sem kell komplikált megoldás, sem kvarcoszcillátor, sem más digitális megoldás, az SMW műveleti erősítős multivibrátora remekül helytáll. Persze 120V nem fog kijönni belőle, ahhoz babrálni kell rajta.
OK. Beazonosítottam mi a TL072 és hova kell. De én gépész vagyok a többit nem értem. Honnan szerezzek SMW műveleti erősítős multivibrátort?
Az elektrotechnika boltban az eladó srác mikor meglátta a panelemet amit csináltam és beforrasztottam sírvaröhögött, de miután elmondtam, hogy húsz éve nem csináltam ilyet első osztályúnak titulálta hozzám képest. Úgyhogy ne haragudjatok ha ilyeneket kérdezek. utólag is meaculpa.
Ha egy rajzról nem egyértelmű hogy mi van rajta, akkor bővíteni kell az ismereteket mert a topikban képtelenség mindent szájbarágósan leírni. De ha végigolvasod az elejétől a topikot akkor már körvonalazódni fog hogy mi az SMW (Serbian Most Wanted -> adott fémkereső fantázianeve, olyan mint az autónál az Opel Astra meg a Skoda Octavia stb.).
A műveleti erősítőről vagy a multivibrátorról rengeteg leírás van a neten, még működő animáció is ami alapján könnyebben megérthető a működése. De az elektronika is olyan mint minden más, hogy az alapokról kell kezdeni, persze csak akkor ha foglalkozni akarsz vele. Ha nem, akkor venni kell egy gyári gépet, vagy építtetni valakivel egyet. Egy középiskolás tananyag is csak egy részét fedi le a témának, és azt is 4 évig tanulja a paraszt. Attól az egész sokkal több, amit nem lehet egy hozzászólásba besűríteni, gondolom ez érthető.
Üdv!
Én megépítettem, használható PI gép. Elég stabil de főleg roncsozásra jó, mert ugye diszk. nincs benne, azaz mindenre ugyanúgy jelez! A hozzászólás módosítva: Feb 22, 2015
Találtam egy jó helyet, de 200 méteres körben van 2 db 2x3 fázisú 220 kV-os és 4 db 1x3 fázisú 11,5 kV-os távvezeték. Az ace 350 még 2-es érzékenységnél is üvölt. Szétkaptam a gyári csatlakozót és csak akkor láttam, hogy nem is árnyékolt kábellel van összekötve a gép és a tekercs. Ha a kábelt a fejig betekerem alufóliával, vagy lefújom grafittal és ráhúzok egy zsugorcsövet az megoldhatja ezt a problémát? A szobában lévő wifi router is megzavarja a gépezetet... Esetleg a műanyag ház belső felét is fújjam le grafittal?
A hozzászólás módosítva: Feb 22, 2015
Szerintem ne foglalkozzál vele. A fejben ott figyel cirka 100 méter vezeték, plusz a fejkábel, ami kb másfél méter. Leárnyékolod a komplexum 1-2 százalékát. Szerintem semmit nem old meg.
A fej árnyékolva van gyárilag, most néztem, hogy kicsit kifolyt a grafit a kiöntés mellett, de az árnyékolatlan kábel nem szed össze annyi zajt, hogy attól meghülyüljön a gép? Teljesen használhatatlan a távvezetékek 100-150 m-es körzetében
Az a grafitos árnyékolás csak alulról van a fejben.
Másrészt ha az az árnyékolás védene az elektromágneses jelek ellen, akkor a vevő tekercs nem érzékelné még az adó tekercs jelét sem. Ami persze eleve ki sem jutna a tekercsből az árnyékolás miatt.
Más garett is ezt csinálja, vagy csak a tiéd ? Szimmetrikus bekötés és szimmetrikus opa szerintem sokat javítana a jelenségen. Mondjuk érdekes, hogy a sk. gépem nem érzékeny a nagy villanyra.
Nekem azért cseppet gyanús. Ott kolbászol 40-50 centire a fej előtt a működő kamerával, és meg sem nyikkan rá a gép. Valamelyik valamit tud, az biztos. Vagy a csávó, vagy a gép, vagy a kamera...
Más is csinálja.
Befújtam grafittal a fejet, néhol kimaszkolva, hogy ne legyenek egy menetes zárt "tekercsek", a kábelt becsomagoltam aluval. Már be tudom kapcsolni a szobában 7-es érzékenységgel és nem zavarta a wifi (eddig 1-2 volt a max, ahol nem zavarta), de a levegőben mért érzékenysége nem csökkent. A hozzászólás módosítva: Feb 25, 2015
Garetteknek a doboza sincs agyon árnyékolva. Valamit segít az árnyékolás, de ha egyszer van elektromágneses erőtér, akkor a tekercsen mindenképp megjelenik. Talán a frekvencia szelektivitással lehet valamelyest eliminálni a villanydrót, telefon, wifi hatásait.
Még az lehet, hogy zoomos kamera távolról, csak optikailag beközelít. Persze lehet sumák is.
Jobban jártál volna egy koax kábelről lehúzott külső árnyékoló harisnyával, összetolva átfér rajta a csatlakozó.
Van az IGSL vevőtekercse, ami párhozamosan van kötve C4, C43 kondenzátorral. Az lenne a kérdésem, hogy ezek kerámia kondik legyenek vagy fólia?
Tehetsz fóliát és kerámiát is, csak a kerámia NP0 vagy X7R legyen. Az enyémben egyáltalán nincs ott kondi, ezzel a fejjel így lett a legérzékenyebb.
De igazából mi a szerepük ezeknek a kondiknak?
Párhuzamos rezgőkört alkot a vevőtekerccsel aminek a rezonancián lesz a legnagyobb ellenállása, azaz így érhető el a legnagyobb amplitúdó a vevőerősítő be illetve kimenetén. Ha kiszámolod a 6,5mH és a 14,7nF valahova 16kHz környékére jön ki. Ezáltal némileg jelformálást is végez, ha egyébként ronda lenne a szinuszjel a vevőtekercsen (az) akkor a kondi javít rajta. Játszani kell vele, hozzá kell hangolni az adott fejhez.
Némi kísérletezés után én kivettem onnan, mert nagyobb érzékenysége volt a gépnek a kisebb amplitúdójú és rondább formájú szinuszjellel.
De talajban is érzékenyebb a tied? Mert nem mindegy, hogy kondik nélkül levegőben lett erősebb vagy talajban.
A hozzászólás módosítva: Márc 3, 2015
Nem tudom. De nem tartom valószínűnek hogy ha a levegőben rosszabb akkor a talajban jobb legyen. Sajnos itt mindent ki kell próbálni, az a biztos.
Amit sikerült kikövetkeztetni vele kapcsolatban az annyi, hogy a gyenge adójele miatt elvérzik a rossz talajon. Tehát ahol nagyon oxidos a talaj és rendesen tele van fémszeméttel is, ott a nagyobb adójelű gépek a nyerők. Jó talajon már nincs akkora különbség, ott inkább a fejméret számít.
Na elkezdtem próbálgatni az IGSL-t Videó. Ha maximumra állítom a potmétereket és egy 20 Ft-ost lengetek felette, akkor sem hozza messzebbről mint 20cm, de már ezzel is sokat mondok. Hol lehet a hiba? A fej tekercseinek menetszámai: adó: 95, vevő: 106. A fej átmérője 28cm. A diszkriminálás gyönyörűen működik.
Kipróbáltam a gépet egy durván sercegő 220 kV-os távvezeték alatt. Elmaradt a dudakoncert és csak akkor mukkant meg, amikor kell
|
Bejelentkezés
Hirdetés |