Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Weller páka (állomás)
 
Témaindító: puli122, idő: Máj 1, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   20 / 33
(#) Massawa válasza Flashrider hozzászólására (») Márc 1, 2015 /
 
Huzd ki a pákát és keresd meg az a 2 pár vezetéket ami a fütötesthez meg az érzékelöhöz vezet. A fütötest kb. 20-25 Ohm a másik pár kisebb ellenállást mutat. Ha nem tudod ezt kimérni akkor hibás a páka.
(#) Flashrider válasza Massawa hozzászólására (») Márc 2, 2015 /
 
Hello!

Na mértem. 2 pár vezetèk ment bele a fütőtestbe.
1 pár barnA
1 pár kék


A mérőműszer 20k állàsba

Kék: 8.60
Barna 0.02 -> 0.01

A mérőműszer 2000 állásba.

Barna = 006
Kék = semmi

Akkor *** a pákafűtése? De akkor tegnap hogy bírtam mükődésre?

Üdv:Attila
A hozzászólás módosítva: Márc 9, 2015
(#) Massawa válasza Flashrider hozzászólására (») Márc 2, 2015 /
 
Igy ez nem mond semmit, mert nem tudom a szineket azonositani.

Itt van a csati bekötése:

csatlakozo

Meg ott vannak a várt értékek az egyik tipusu pákára.
A fütöbetét többnyire egyforma mindegyik welleren, az érzékelök között van eltérés, de rövidzár azt hiszem nem fordul elö. Esetleg cseréld meg a müszer zsinorjait, hogy kizárd a dioda effektust.
(#) qvasz2 válasza Flashrider hozzászólására (») Márc 2, 2015 /
 
Valamit nagyon nem jól csinálsz! Megadták, hogy ohm nagyságrendben kell mérned, erre te 20 k-val indítasz
Ha nem ohm nagyságrendű értéket mérsz, akkor ott baj van, vagy nem érintkezik a mérőzsinór, vagy döglött, amit méregetsz.
(#) Flashrider válasza Massawa hozzászólására (») Márc 3, 2015 /
 
Hello! Az én csatimba több a láb itt a fotó róla.

A kép alapján ahol a fűtés van ott én 200-as állásba 07.5 mérek. A szenzor lábainál kevesebbet mérek. Ott 20 k mérésnél ír ki 8.6-ot. Ahogy nézem akkor ez tuti ***. fütőbetét csere?
A hozzászólás módosítva: Márc 9, 2015

image.jpg
    
(#) Massawa válasza Flashrider hozzászólására (») Márc 3, 2015 /
 
Igen ez 6 lábas csati, de egy láb üres, állitolag oda kell, ahol a vezérlésnek van un. Stand-by modja. ( eddig csak egy ilyen központot láttam)

PES50
Pin 1: Heater element (resistance 9-11 ohm)
Pin 2: Heater element
Pin 3: Thermocouple (resistance 1-2 ohm)
Pin 4: Thermocouple
Pin 5: Ground wire (tip to ground resistance should be < 2 ohm)


Itt meg a 6 polusu csati:
weller 6
(#) attrax hozzászólása Márc 5, 2015 /
 
Sziasztok! Egy Weller WSF 81D javítási anomáliáival kapcsolatban osztanám meg élményeimet.A hibajelenség az óntovábbító motor folyamatos működése.Annak ellenére ,hogy nem nyomom a gombot ő akkor is forog ahogy elérte a beállított hőmérsékletet.A képen látható vadonatúj készülék is már ezt produkálja! A beállításoknál a csatornaválasztó gombbal és a "fel"gombbal kiválasztott "SFC" üzemmódot beállítva műveli ezt.SFA-ban pedig nem forog a motor sehogy sem.A képen látható számomra ismeretlen félvezető meghibásosása okozza ezt.Mégis 90%-ban ő egy 5v6 zener dióda lehet. Ezt kicserélve sem javul a helyzet azonban. A kicsit hátulról hasba megoldással azonban sikerült megfelelő működésre bírnom a készüléket. Egyszerűen a nyomógomb vezetékeit kötöttem a dióda helyére.3db-ot javítottam meg így.Ha valakinek van jobb megoldása,ötlete szivesen venném.Ami aggasztó,hogy az új készülék sem volt már jó alapból!! Egyre többet csalódok a Wellerben...
Bővebben: Link
Bővebben: Link
Bővebben: Link
Bővebben: Link
Bővebben: Link
Bővebben: Link
Bővebben: Link

IMAG1451.jpg
    
(#) Flashrider válasza Massawa hozzászólására (») Márc 6, 2015 /
 
HEllO!


Na megnéztem megint. Akárhogy mérem,nem tudom azokat az értékeket mérni.
Ahol a fűtés van van ott én 200-as állásba 07.5 mérek.
A szenzor lábainál 20 k mérésnél ír ki 8.6-ot.
Egyértelmű akkor,hogy ennyit bírt a páka...Pedig nem is használtam sokat. Jó persze használt volt,még az a jó hogy relatíve jó áron jutottam hozzá.

Köszi a segítséget!
A hozzászólás módosítva: Márc 6, 2015
(#) Massawa válasza Flashrider hozzászólására (») Márc 6, 2015 /
 
Minap mintha azt mondtad volna, hogy valamihez hozzáértél akkor felfütött. Átmenetileg akkor esetleg egy pwm meghajtással fütheted.
(#) helektro válasza Massawa hozzászólására (») Márc 6, 2015 /
 
A hőérzékelő ellenállása 20 fokon kb. 21-22 ohm (és nem 1-2).
(#) Massawa válasza helektro hozzászólására (») Márc 6, 2015 /
 
Attol függ milyen van benne.
(#) helektro válasza Massawa hozzászólására (») Márc 7, 2015 /
 
A PU81 csak azokat a hőérzékelős pákákat kezeli, amiben 20 fokon 21-22 Ω a hőérzékelő ellenállása.
(#) Massawa válasza helektro hozzászólására (») Márc 7, 2015 /
 
Ez nem volt kétséges eddig sem, de amint látod a kolléga nem sok értelmes adatot tudott kimérni igy azt sem tudjuk, hogy milyen pákát mérecsgél.
Az általam berakott pontos érték a PES50 pákára vonatkozott.
(#) Flashrider válasza Massawa hozzászólására (») Márc 8, 2015 /
 
Hello!

Én azzal kezdetem kérdésem,hogy van egy pu-81-es álomásom. Ahhoz ugyebár egy Wsp-81-es páka volt. Én sajnos ennyiket tudtam mérni,amiket írtam. Ezzel a szabályozással nem tudok,és nem is akarok szenvedni. Megrendelm bele az új fütőbetétet,és kész. 14 az új betét 15 ezer volt az állomás,ez még bele fér az árba.

Üdv!
(#) Massawa válasza Flashrider hozzászólására (») Márc 8, 2015 /
 
Egy kicsit csodálkozom, hogy mennyi idöt töltöttünk ezzel a kérdéssel. A Google kevesebb mint 1 másodperc alatt kibökte a központ kapcs. rajzát:

PU-81

És itt a páka bekötése is.

WSP-81

Az talán egy kicsit zavaro, hogy valoszinüleg ugyanez a páka müködik a WSD (digitális) állomással is, ezért nem igen találsz WSP-81-s pákát (ha jol irtad le a nevét).

Itt egyértelmü ugy a csati bekötése is meg ebböl kiindulva percek alatt el lehetett volna dönteni, hogy mi a baj.
A hozzászólás módosítva: Márc 8, 2015
(#) spgabor hozzászólása Márc 26, 2015 /
 
Sziasztok!

Azt szeretném megkérdezni, hogy az LR21-es 50W-os Weller pákába behelyezhető pákavég mérete mekkora? Tehát a szára érdekelne, de bárhol keresgélem, csak az adott ET sorozatú pákavég méretét adják meg. Mivel nincs előttem a pákám, így nem tudom megmérni most. A szár belső és külső átmérője kellene. Ha esetleg valaki meg tudná mérni nekem,mert pont van előtte egy hegy, akkor hálás lennék.

Üdv:
spgabor
(#) Massawa válasza spgabor hozzászólására (») Márc 26, 2015 / 1
 
5.37 az átmérö, 15.3 mm a hossz. A nyak átméröje 6.63mm

Az ujabbak 2 darabbol vannak a nyak után csak egy rövid csonk van meg egy hengeres hosszabito.
(#) spgabor válasza Massawa hozzászólására (») Márc 26, 2015 /
 
Köszönöm a segítséget.
(#) Pubszon hozzászólása Ápr 24, 2015 /
 
Üdv.
Van nekem egy kis weller állomásom, konkrétan egy olyan ami a képeken van.
Minden rendben van vele, imádom is, csak nem tudom milyen hegy kell hozzá. Most még jó ami benne van, de ha esetleg cserélni kell, jó lenne tudnom, hogy melyik kell bele.
Ebben tudna segíteni valaki?
A hozzászólás módosítva: Ápr 24, 2015
(#) Massawa válasza Pubszon hozzászólására (») Ápr 24, 2015 /
 
Ne a trafot mutasd hanem a pákát. Valoszinüleg LR21-s pákához valo hegyek jok.
(#) Pubszon válasza Massawa hozzászólására (») Ápr 24, 2015 /
 
MPC-EC 12V és 15W-os.
(#) Massawa válasza Pubszon hozzászólására (») Ápr 24, 2015 /
 
Igy már más, ehhez a finomabb MPC hegyek kellenek. A weller katalogusban keresd ki.
(#) vorosoktober hozzászólása Jún 21, 2015 /
 
Helló,

Egy kis segítséget szeretnék kérni. Van egy Weller WECP 20 forrasztóállomásom, de a páka hegye a közelmúltban eltört. Azt szeretném megkérdezni, hogy itthon van-e olyan bolt ahol tudok egy újat beszerezni?
Előre is köszönöm.
(#) qvasz2 válasza vorosoktober hozzászólására (») Jún 21, 2015 /
 
(#) q765 hozzászólása Szept 14, 2015 /
 
Sziasztok!

Kimúlt a WP80 pákámban a betét. Tudtam szerzni, de van egykis gondom.
Az újban nincs benne a PTC -vel párhuzamban az SMD ellenállás. Az minek van ott? Kell az oda?
Átrakjam, vagy anélkül is megy? Tényleg kérdem, minek az oda. Egyik rajzon sincs ott.

8k mérve. Színkód alapján mega felett kellene lennie.
A hozzászólás módosítva: Szept 14, 2015
(#) ronin75 válasza q765 hozzászólására (») Szept 14, 2015 /
 
Szia,
nem hinném, hogy egy "gyári" betétnél szükség van erre. Így komplett, szerelhető.
De nem értek hozzá, majd jön egy okosabb.
A boltban ahol vetted, nem tudnak információt adni?
(#) q765 válasza ronin75 hozzászólására (») Szept 14, 2015 /
 
Ők aztmondják, ilyet már csak a "gyíkok használnak. Nemtudnak erről semmit. Én nézem itthon, hogy a régibe volt egy ilyen átkötés. Nemgond, mert rakok bele újat. Nemtudom milyen értékű kell oda. Lehet, hogy valamit megvéd az állomásban, ha megadja magát a hőelem. Nemkellene kihagynom. Várjunk tényleg egy okosabbat..
(#) ronin75 válasza q765 hozzászólására (») Szept 14, 2015 /
 
Lehet, hogy ez egy kifutott tipus. Ezeket szokták kiszórni, olcsóért. Aztán előkerülnek az ilyen NOS fütőbetétek, amikről lemarad egy-két alkatrész. Nem véd az semmit, ha jön a zárlat viszi az állomást is.
(#) q765 válasza ronin75 hozzászólására (») Szept 14, 2015 /
 
Akkorcsak ilyen amatőröknek van az ott, hogy megzavarjon engem. Nesze.. ne f uckoffolj. Már fűt. Király.
(#) eSDi válasza q765 hozzászólására (») Szept 14, 2015 /
 
Üdv!

Kikérem magamnak (és üdvözlöm az eladót), én is ilyet használok és nem vagyok gyík!
Amúgy az egy kondenzátor és a zajt hivatott visszatartani. Nem létszükséglet.
Következő: »»   20 / 33
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem