Fórum témák
» Több friss téma |
A gép felemeli a tollat ( az én gépemen kb5 mm-t -azaz legalább 3 mm-t a NYAK fölé). A csötollból nem folyik a viszkozutás miatt a festék, ha nem ér a laphoz. Egy kicsit el kell szorakozni a megfeleloö viszkozitással.
De az eddingel minden ilyen gond megoldott. Az szépen ir és jol takar. A vékony 0,5 s eddinggel akár egy levelet is megirhatsz s ma már kapni 0,3mm-s Edding irónt is.
Nekem a filccel is jobb lenne, mint kézzel, de hol lehet olyat venni? Meg olyan kéne ami az említett oprendszereken képes kinyomtatni lehetőleg még létező portokon. Én nem tudok programot se írni.
Üdv! Sikerült nekem is összehozni Epson S21-ből egy nyák nyomtatót. Eleinte nem ment könnyen, de utólag visszanézve nagyon egyszerű az egész. Úgyhogy aki szeretne ilyet, ne adja fel, megéri.
Kaphatunk róla néhány fotót?
Milyen festéket használsz?
Nagyon egyszerű egyébként a dolog. 5 hónapot és megszámlálhatatlan ezer forintot öltem bele, de most akár napi 10-15-öt le tudnék gyártani. Az a fontos, hogy a fej jó legyen, meg a nyomtatási beállítások, meg a nyomtatás után azonnal aranybarnára kell sütni a nyákot. Eredeti pigmentes tintát használok. A bordó szín jött be nekem.
Ezt át kell alakítani mechanikailag? Gondolok arra, hogy a papírtovábbító nagy henger tetején lévő görgők (melyek közt a papír fut), vagy a fej megemelése, stb.
Mert annál a nyomtatónál, aminek nekiestem, ilyen problémákba ütköztem...
Meg kell emelni az egész sínt nyákból készült alátétekkel. Az tuti jó méret. Azt írják mindenhol, hogy a fejet kell megemelni, de akkor az a probléma lesz, hogy nem pattannak be a patronok, mivel az az érintkezős rész független a fejtől. Szóval nem értem azokat az embereket, akik ilyen hülyeségeket írtak le az átalakítós cikkeikben.
A függőleges lapadagoló rendszert egy az egyben ki kell hajigálni, nem kell semmi. Ahhoz már kell egy kis kreativitás meg képzelőerő, mert ott minden tart mindent. A nyomtató elején a "karmos-görgős" fixáló részt ki kell szedni, mert összekaristolja a nyomatot kifelé jövet. A 3 fehér leszorító görgős műanyag hátulján lévő rugókat gyengébbekre kell cserélni, mert annyira szorítanak, hogy elakad bennük a nyák. Szerintem vegyél 500 vagy 1000 forintért egy használtat, amit szanaszét buherálhatsz, hogy ki tudd kísérletezni ezeket a dolgokat. Nekem is ráment 1 nyomtató, 2-nek meg eleve be volt száradva a feje. A tesztekhez utángyártott tinta szettet vegyél, ne eredetit pancsolj el.
Sikerült kikísérleteznem a tökéletes körülményeket. A beállításokat a videó alatt megadtam. Epson PCB printing - Color test: RED (#FF0000)
Én rossz nyomtatóból bontott hengerekkel Ø 10mm(pálcákkal/köracéllal) hengerezek.
Van itt valakinek olyan lézernyomtatója (rajtam kívül), aminek a driverében nem lehet állítani a toner erősségét (toner density)? Levadásztam és leteszteltem a megoldást, régebbi (HP) nyomtatókra.
Igen, van. Közzéteszed?
A mellékelt fájlt ki kell csomagolni valahova, ahol könnyen elérjük parancssorból is (Futtatás -> CMD).
Azért mellékelem mert idétlen karakterek vannak benne, tehát nem ajánlott Win alól szerkeszteni. Tehát ha ez megvan, akkor sajnos le kell menni parancssorba minden nap amikor bekapcsoljuk a nyomtatót (ha kihúzom hálózatból, az enyém elfelejti kapásból). Be kell gépelni a következőt (vagy azt is lehet, hogy BAT fájlba tesszük, mivel most csináltam én is, így még én se raktam bele. Ez nem nagy ügy, egy fájl, aminek .BAT a kiterjesztése, és beleírjuk amit most mutatok): PRINT /D:LPT1 C:\elreesiut\prd5.txt ...értelemszerűen fájlnév(..1 vagy ..5) a nyomtatóport(1 vagy 2) és az elérési út is változhat. Nekem HP1100-am van, nem mai darab, viszont van belőle tartalék is ha elromolna, és szépen nyomtat. Vannak nyomtatók amik nem támogatják ezt a funkciót (HP LJ 4, 4M) A kinyomtatott tesztábrán (nyomtató infókkal) vastag feliratoknál, fény felé tartva látható az eltérés, simán asztalra letéve nem. (u.i.: a prd1.txt a halványabb, az prd5.txt a legerôsebb fokozat) A hozzászólás módosítva: Ápr 8, 2015
Sziasztok! Olyan kérdéssel fordulok hozzátok, hogy adott egy nyomtató HP deskjet F2280. Olyan PCB nyomtatót szeretnék csinálni belőle, ami beveszi a fényérzékeny PCB-t, és egy UV laser dióda rávilágítsa a nyáktervet. Szerintetek megoldható lenne?
És ha szereznék valami régebbi nyomtatót? Én úgy gondolom, hogy a nyomtató áramkörében kell legyen egy olyan rész ami impulzust küldött a tintapatronnak, ha abban a pozicióban ahol van a fej nyomjon tintát a lapra vagy nem. És szerintem ha van ilyen azt kellene kihasználnom, és csak be kellen kalibrálni?
Elképzelni könnyen el lehet, nem ezzel van a gond. Meg is kell tudni csinálni. Én egy Epson S21-ből csináltam nyák nyomtatót, voltak hozzá leírások, rengeteg információ, így tartott 5 hónapig. Szóval nem lehetetlen, amit akarsz, de amíg nem tudod, hogy minden egyes részlet hogy fog működni, kár az időért. Először azt kéne kipróbálni, hogy le tudod-e venni a jelet a nyomtatófejről és a nyomtató mit szól hozzá. Egy műveleti erősítővel ez nem nagy szám. Aztán ott van a lézerdióda meghajtása, azt tranzisztorosan kéne. De a legfontosabb, hogy a nyomtatót át lehet-e alakítani, konkrétan, hogy meg-e lehet emelni a fejet, vagy az egész sínt, amin a fej jön-megy.
A hozzászólás módosítva: Ápr 26, 2015
Meg olyan gond is van, hogy sötét helyen kell működtetni. Szóval nagyon pöpecül kell kivitelezni azt a nyomtatót. Az S21-emhez felügyelet kell, mert bármennyit csiszoltam rajta, meg tud akadni a nyák, be tud akadni a nyákba a fej, aztán vannak gondok. És ne érts félre, nem lebeszélni akarlak, csak arra próbálok célozni, hogy egy ilyen tervhez keményen be kell spájzolni kitartásból.
Nem, hanem ilyesmire: Bővebben: Link Elég volna ha az UV megvilágítaná a fényérzékenyre kezelt nyákot, és utánna csak bele kellene rakni a savba.
Itt a lézer inkább leéget róla egy bevonatot, nem?
Úgy tűnik, de szerintem az is elég volna, ha pontosan megvilágítaná a fényérzékeny nyákot.
Nem tudom, hogy mennyi a tapasztalatod, lehet, hogy 1000-szer többet tudsz nálam (nem nehéz), de a helyedben ezt az utat hagynám. Nagyon macerás. Azon a rengeteg mindenen kívül, amiket felsoroltam, az UV lézert is fókuszálni kell, meg sötétben is hibamentesen kell működnie, ami azért egy átalakított nyomtatónál nem megy magától. Ha megcsinálod, én minden posztod olvasni fogom. De megcsinálhatod az Epson nyomtatós verziót is, az lényegében nagyon egyszerű, még segíteni is tudok benne.
Egyenlőre megpróbálom az epson-ost, mivel megkell valahogy emelni a szerkezetet benne, hogy a nyáklap átmenjen rajta, meg gondolom valami alkoholos tinta kell a patronba. Majd a nyomtatót szét fogom szedni, mikor lesz egy kis időm, s megnézem milyen áramkör van benne.
Az egész sínt kell megemelni, amin a fej csúszkál. Azt írják mindenhol, hogy a fejet kell megemelni, ez csak legenda, tévedés. Ha megemeled a fejet, a bepattanó pöckök lyukai attól még a helyükön maradnak és nem tudnak rögzülni a patronok. Ezt írd fel magadnak egy fájlba.
Alkoholos tinta nem jó, mert pillanatok alatt beszárad a fejbe és annyi a nyomtatónak. Eredeti epson DuraBrite Ultra tinta kell, ebből egy full szett 10.000 Ft, de lehet kapni apróhirdetési oldalakon negyedáron, én is onnan szoktam venni. Maga a nyomtatás nálam piros színnel megy, de attól még a többi szín is kell a nyomtatóba. Ha nekiállsz, töltök fel képeket, mert valamennyire dokumentáltam az átalakítást. A hozzászólás módosítva: Ápr 26, 2015
Hello.
Lehet, hogy már nem aktuális, de hátha... Bővebben: Link A hozzászólás módosítva: Júl 18, 2015
Sziasztok!
Van egy cannon ip1500-as nyomtatóm már a nyákot beveszi meg minden de a festék ahogy nyomtatok rá szét folyik mi lehet a hiba? Messze lenne a nyák?
Ha figyelmesen olvastad volna a fórumot tudnád hogy az Epson durabrite tinta jó csak erre a feladatra , az van a patronokban ??
|
Bejelentkezés
Hirdetés |