Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   188 / 1681
(#) szabi_o válasza huhuu hozzászólására (») Feb 5, 2008 /
 
Tudna valaki (aki megépítette) egy összehasonlítást, véleményt írni az említett erősítők (JLH, Hiraga, B5) és a VF2 között?
Köszönöm.
(#) lamalas válasza szabi_o hozzászólására (») Feb 5, 2008 /
 
Egy ilyen osszehasonlitas mindig nagyon szubjektiv lesz es ahany ember annyifele velemenyt fogsz hallani/olvasni.

Nekem az emlitett erositok kozul ketto keszult el eddig: az A osztalyu JLH es a B5 az ajanlottol eltero vegtranzisztorokkal ill. kisebb tapfeszultseggel. Nekem mindketto hangja tetszik de hosszabb tavon a B5 fog zenehallgatasra megmaradni. Ha kesz lesz a masodik B5-os erositom es be lesz dobozolva, akkor azt a JLH-val egyetemben szivesen felajanlom majd osszehasonlitasra/meghallgatasra ha valakinek ilyesmire tamad kedve, esetleg meghallgatna valamelyiket mielott megepiti, stb.
(#) kocsgab002 hozzászólása Feb 5, 2008 /
 
Sziasztok!

Végre valahára elkészült az ICD2-őm. 2 napig szívtam vele, de végül sikerült működésre bírnom. Az első képen a jobb oldalon lévő ICD2-őt az Ebayről rendeltem egy pár hónapja, a bal oldalon lévő pedig az általam épített. még majd egy kapcsoló jön rá, illetve megpróbálom valahogy feliratozni a dobozt. az utolsó képen pedig egy "bukott projekt" egy JMD programozó.
(#) kocsgab002 válasza kocsgab002 hozzászólására (») Feb 5, 2008 /
 
még egy két kép...
(#) deguss válasza kocsgab002 hozzászólására (») Feb 6, 2008 /
 
Nagyon szép lett, de talán kicsit kisebb felbontású képekkel is beértük volna. De már nem gond, csak a jövőre nézve írom.
Ügyes vagy!
(#) unicorn válasza kocsgab002 hozzászólására (») Feb 6, 2008 /
 
Mennyi volt az Ebay-es?
(#) kocsgab002 válasza unicorn hozzászólására (») Feb 7, 2008 /
 
kereken egy 10 rugó szállításal együtt. sajnos miután megrendeltem, azután kezdte el Norberto szervezni ezt a KIT-et, és ilyet mindenképpen szerettem volna építeni, márcsak tapasztalatszerzés miatt is. De sebaj így kettő van , valszeg az egyiktől megválok.
(#) Brandyman hozzászólása Feb 7, 2008 /
 
Sziasztok!

Ha már "ki mit épített", akkor csatolnám képen a tegnap előtt elkészült TL hangfalaimat.

P1100426.JPG
    
(#) valve válasza Brandyman hozzászólására (») Feb 7, 2008 /
 
Nagyon szép munka s biztos jó a hangja is! (én sem kedvelem a basszus nyításokat, látom Te se)
(#) Brandyman válasza valve hozzászólására (») Feb 7, 2008 /
 
Nem akarom elvenni a kedved, de a TL (Transmission Line) hangfalak lényege pont az, hogy nyitva vannak, egész pontosan egy méretezett cső szolgál hangfal gyanánt, amit annak hossza miatt általában összetekernek. Az ilyen kialakítás az alsó frekvenciatartományokban akár 6 dB-es emelést is biztosít. A hangfal igazán olcsó somogyis mélynyomóra épül, (2500 HUF), ennek paramétereihez lett számítva doboz; csatlakozóstól, ragasztóstól, magassal együtt kijött kb. 15e-ből a pár!

A hangja valóban durva, lebontja a házat. Nagyon mélyre le tud menni, több jön ki belőle, mint amire számítotam.

(#) Brandyman válasza valve hozzászólására (») Feb 7, 2008 /
 
És természetesen köszönöm a dícsérő szavakat!
(#) valve válasza Brandyman hozzászólására (») Feb 7, 2008 /
 
Nem veszed el ;op, csak a képen nem láttam, s a kettő nem fért össze, TL nyílt doboz s zártnak tűnt,..
Epp tegnap írtam egy hsz -ben, hogy,..
(#) Parázs Gábor válasza Brandyman hozzászólására (») Feb 7, 2008 /
 
Jó lett.
(#) pff válasza Brandyman hozzászólására (») Feb 7, 2008 /
 
Üdv.
Nagyon jól néznek ki a hangfalaid.
Azt elárulnád, hogy milyen hangszórók vannak benne :worship:
(#) Gery válasza Brandyman hozzászólására (») Feb 7, 2008 /
 
Nagyon jó lett
Amúgy mivel vagy hogyad tervezted a dobozt?
(#) banyaiakos válasza Brandyman hozzászólására (») Feb 7, 2008 /
 
Ejha nemsemmi.
Biztos jól szólhat...
A tervezés engem is érdekelne
(#) Brandyman válasza pff hozzászólására (») Feb 7, 2008 /
 
Természetesen elárulom:

Somogyi Audio Line (SAL) SR2010-es a mély,

http://www.somogyi.hu/jsp/folap.jsp?oldal=cikk&pozicio=01.03.01.06&...k=3168

és DTF-20-as a magas,

http://www.somogyi.hu/jsp/folap.jsp?oldal=cikk&pozicio=01.03.03.01&...k=2655

Mindkettőt Győrben vettem.

A hangváltó jóformán teljesen el lett hagyva, a mély a teljes anyagot megkapja, a magas hangszóró elé pedig be van téve egy 4.2 µF-os kondi, amit fénycső-armatúrákban használnak. A legszebb magasakat ezzel a kondival hallottam eddig. Még egy soros ellenállást be fogok tenni elé, picit soknak is érzem, de gyönyörűen cicereg.
(#) Brandyman válasza Gery hozzászólására (») Feb 7, 2008 /
 
Őszinte leszek, nem én terveztem a ládát.

Ilyen mélynyomók vannak a kocsimban is, és azokkal annyira meg voltam elégedve, hogy kimondottan erre a hangszóróra kerestem rá.
Akkor találtam meg a készre tervezett ládát, amit végül is összeraktam. Megérte. Csatolok egy képet...

A tervezésről itt tudsz olvasni:

http://forum.terminal.hu/viewtopic.php?t=4493

Elméletileg itt lesz link esetlegesen a tervezőprogramra is, bár elég jól átbeszélik az elméletet. És rengeteg ötlet is van.
(#) Gery válasza Brandyman hozzászólására (») Feb 7, 2008 /
 
Kössz a linket!
Egész jól hangzik az hogy gyengébb hangszórókkal is jól szól... Nemtudod hogy mnc-kről volt-e szó? Mert nekem van itthon két 25centis eclipse2-esem, szivesen kipróbálnám ilyen hangfalban
(#) lamalas válasza Gery hozzászólására (») Feb 7, 2008 /
 
Gery,

Az az MNC hangszoro elvileg akar jol is mukodhet egy TL dobozban (vagy zartban is), de sztem jokora meretek adodnanak TL-be! Egyebkent fura az MNC adatlapja ... az oldalukon a kep mellett megjeleno nehany adat tartalmazza az erzekenyseget. Eszerint a Te 25 centised erzekenysege: 92dB/1W/m. Ha viszont megnyitod az adatlapot, a felugro ablakban mar azt latod hogy 88.45dB/2.87V/m az erzekenyseg ... azert tudnak vmit az MNC-nel is Egyreszt 2.83V-al szokas merni, nem 2.87V-al masreszt 8ohmon 1W-os teljesitmeny 2.83V-ot jelent, azaz a ket adatnak meg kellene egyeznie ... akkor most melyik a valos erzekenysege a hangszoronak?
(#) Gery válasza lamalas hozzászólására (») Feb 7, 2008 /
 
Nyilván a kisebb
Különben felejtős Azért akartam mert az egyik már recseg, és inkább zümmög mint basszust adna ki. Viszont körülnéztem pár helyen, és most hívtam fel az "utolsó reményt" és ott is azt mondták hogy már nemgyártják ezeket a tipusokat :no: Szóval most egy jóideig ez marad [persze az eladó rámakart sózni egy hangszórót, hogy ugyan már 25centis ezis akkora különbség nincsen...persze énemg hülye vagyok ]
Mind1 akkor mert mostmeg kocsihifibe fogtam bele szóval nemtom...Most megzavarodtam hogy micsináljak
(#) Cirboja hozzászólása Feb 7, 2008 /
 
Sziasztok!
Én a klónseregemet építem ki.)A proac már kész egy éve,a gainclone most lett kész,járatom.Nem szépségdíjas,de a hangja elképesztett.
(#) Cirboja hozzászólása Feb 7, 2008 /
 
még egy kép.

gclone2.JPG
    
(#) Cirboja hozzászólása Feb 7, 2008 /
 
és még egy

Proac1.jpg
    
(#) Cirboja hozzászólása Feb 7, 2008 /
 
még egy

Proac3.jpg
    
(#) Cirboja hozzászólása Feb 7, 2008 /
 
+ még egy
(#) zoly15 válasza Cirboja hozzászólására (») Feb 7, 2008 /
 
hy!
1 hozzászóláshoz is felrakhattad volna a képeket
de amúgy csak így tovább az alkotással egész pofásak a cucaid
(#) Cirboja hozzászólása Feb 7, 2008 /
 
Köszi!A képekkel elbénáztam,majd gyakorlok
(#) Brandyman válasza Gery hozzászólására (») Feb 8, 2008 /
 
Nem tudom, hogy említették-e az MNC hangszórókat, annyit mindenesetre sejtek, hogy hasonlóan brutál eredményeket lehet elérni a TL típus használatával az MNC hangszórókkal is.

!De mindenképpen számítani kell, ehhez a már csatolt linken mindent segítséget megkapsz. Már az első hozzászólás tartalmazza a méretezéshez szükséges képletet, a többi paraméter a hangszóród adatlapján megtalálható.
(#) hapro hozzászólása Feb 8, 2008 /
 
Sziasztok!

kicsit bővítettem a HIRAGA-t. A tápegységébe bekerült a rengeteg puffer. Hangképében a következő változások adódtak tőle ehhez képest.

Élőbb lett a hangja, ha lehet még precízebb, nyíltabb, és még több mélye lett. Valamivel közvetlenebb lett, de a JLH emberközeliségét még nem érte el. Még jobban betelíti a szobát a hangja. A kegyetlensége megszünt, helyett egy kiegyensúlyozott hangzásvilág jött. Abszolút nyugodtabb lett.
Szóval csak használt neki az a rengeteg puffer kondi. Még annyi, hogy rendes vezetékek helyett kis csipeszes pilincka kábeleken megy a táp, sőt azon megy a hang kimenet is.

üdv.:

Zoli

Következő: »»   188 / 1681
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem