Fórum témák
» Több friss téma |
Ha szkóp-képet teszel fel, legyen látható a kezelőszervek beállítása, vagy add meg a beállításokat!
El volt rejtve egy fémlemez alá az egész panel , a trafó fölött.
Nekem ez egy toroidnak tűnik.
Nekem is toroid-nak tűnik. De végül is ez fütyül? (Én nem ismerem ezt a gépet, csak a rajzot néztem, mi visíthat. Pld. ez. De hallottam már szólni stiroflex és kerámia kondit is. De legsanszosabb mindig a vas, vagy a tekercsek. )
Ez egy inverter, astabil négyszöggenerátor ferrit transzformátorral. Mérj feszültséget a 3.-as
ponton, de vigyázz lehet 1000 V körül, DVM-et ne használj csak analóg műszert.
Ahogy a rajzból is láthatod, a függőleges erősítő végig, a vízszintes erősítő végfoka egy egyenáramúlag csatolt differenciál erősítő fokozatokból áll. Ezeknek ha szimmetrikusak, és egyensúlyban vannak, akkor a szimmetrikus fokozat mindkét kollektorán azonos egyenfeszültségeket kell mérni. Ha ez nem így van, akkor a fokozat "el van billenve" valamelyik irányba, és ez azt eredményezi, hogy az eltérítő lemezekre olyan nagy feszültség jut, hogy kitolja a fénypontot a látható mezőből.
a feladat az, hogy meg kell találni azt a fokozatot, amelyik elbillent. Leggyanúsabb a bemeneti fokozat, mert az azt követő nagy erősítés miatt a végeredmény az eltérítő lemezek között mérhető feszültség, nyugalmi helyzetben. a másik, legelőször tisztázandó ok, a végtranzisztorok. Azok meglehetősen határon üzemelnek, a kollektor feszültségük nyugalmi állapotban is 100 V körüli, ezért elég gyakori a tönkremenetelük. A kollektorokon mérhető feszültség az utolsó, hozzájuk legközelebb álló rács feszültségével megegyező. Tehát legalább öt (az eltérítő lemezeken kettő-kettő, és a második rácson) helyen kell azonos, vagy közel egyenlő feszültségeket mérned a földhöz képest.
A függőleges úgy tűnik rendben van. Vannak a panelon mérési pontok.
KT1~KT4 Az 1 és a 2 : 0,720 V A 3 és a 4 : 2,11V és 2,05V A vízszintes esetében van egy ellenállás blokk ami nagyon melegszik. Mintha valaki kicsípett volna két darabot belőle. A rajzon 8 db 30k 1W ellenállást ír, és csak 6 db van benne, de az Y panelen is csak 7 van. Amúgy a pozíció számozással is van valami gebasz.
Mindenhol 8 darabnak kellene lennie.
Kép
A bal oldalon 7-nek tűnik, habár valami pirosodik ott , de ki tudja.
Köszönöm. Akkor pótolnom kellene.
Ez a te sajátod?
Nem saját. Oroszoknál keresgéltem csak.
Eléggé jelentős változtatás.
A 6db pontosan 5k ohm lett, eredetileg a 8 db 3,75k ohm volt. Ez eléggé jelentős változtatás. De az Y esetében sem kevés mert 1875 ohm-ról 2143 ohm ra növekedett az 1 db ellenállás eltávolításával. Arra azért kíváncsi lennék ,milyen okból csinálhatta aki ezt tette? Vagy csak kellett egy ellenállás? Nem hinném.
Kedves Gerenk, vagy Laslie! (nem tudtam hirtelen eldönteni meluiketeknek szóljak.) ha BNC csatlakozót akartok beépiteni akkor van "talpas tipusa is a BNC nek, azt hiszem van belőle pár darabom ha szükségetek van rá akkor válaszoljatok és megnézem hogy jól emlékszem -e. ez az aljzat egy négyzet alaku kb 15x15mm es talppal van szerelve 4 db m2,5 csavarral fel lehet szerelni, ez sokkal egyszerübb mint a központi menetes csatlakozás, mert a 4 db kicsi menetet befurni vigen lehet az előlapba, még ha esetleg 3 mm es csavart használtok is. 2,5 mm es csavarrt is adok hozzá ha kell. Üdv lacusska
Kedves Ptesza! az a sipoló hang rendszerint a nagyfeszültségü generátor hangja, mert nincsen összeragasztva az oscillátor két fél vasmagja, nincsen impregnálva a tekercs, stb. Figyelem ha össze akarod ragasztani, akkor a légrést előállitó papir vastagságára ügyelj, hogy az ottmaradjon. ne használj ciánalkrilát ragasztót, legfeljebb kétkomponensü anyagot. Araldit v hasonlót. Üdv lacusska
Köszönöm a felajánlást, de közben sikerült vennem hosszú menetes BNC aljzatot. Be is építettem, már csak össze kell szerelnem a szkópot, de tegnap este már nem volt rá időm. Ha kész, teszek fel képet róla, hogy milyen lett.
Toroid trafó van a nagyfesz részen. Úgytudom abban nincs légrés.
Nos úgy tűnik sikerült összehozni. Nagyjából azonosak a feszültségek. De még valami mindig hibádzik.
Egy pont már látszik a screen-en ami már majdnem középen is van. Viszont csak ennyi. A hozzászólás módosítva: Márc 31, 2015
Ajjaj, most jön a neheze. Nem megy a fűrész generátor. Azt kell életre kelteni. Ehhez kéne egy másik szkóp.
Az E6 -os panelen van egy IC, annak kéne billegnie.
Azok az ellenállások sok hőt disszipálnak. Mivel fejjel lefelé lógnak, így előfordulhat, hogy kiforrasztották magukat, és kihullottak.
Lehet, hogy "túl nagy" volt a végfokozat erősítése, és így tuningolta a munkaellenállás csökkentésével.
Sikerült összeraknom. Köszönöm mindenkinek a segítséget!
Sajna másik szkóp nincsen.
Az IC tápfeszültsége megvan. (5V)
A hozzászólás lemaradt.
Első ránézésre úgy tűnik mintha az a dióda fordítva lenne beültetve. Szétszedem. A hozzászólás módosítva: Ápr 1, 2015
Ezt nem hiszem el...
A dióda jól van beültetve, csak a jelölése furcsa. Gyakorlatilag fordított.
Nem meglepő. Orosz cuccoknál gyakran előfordul ilyen sutka..
Az oroszok a katódot jelölik vastagabb jelöléssel, nem árt megnézni a katalógus mit mond.
Természetesen oroszul kell beírni a típusát КД522Б
A bekötése: Bővebben: Link.
Sziasztok!
Nem rég írtam ide, egy EMG1568-as szkóppal kapcsolatban. Hazahoztam a suliból, így tudok vele egy kicsit többet foglalkozni. A suliban annyit megtettem, hogy a nagyfesz. tápot kiemeltem a helyéről, és a diódák érintkezőit megpucoltam. Most már van ernyőkép, egy nagyon vibráló, halvány pont, amit függőlegesen el tudok mozgatni az ernyő közepétől lefelé, az ernyő közepétől feljebb nem megy... Illetve vízszintesen is elmozdul. A függőleges illetve vízszintes végerősítők kimenetén szép fűrészjel van, ami a Time/div kapcsoló elforgatásával nem változik. A pont, a fényerőszabályzó potencióméter elforgatására ugyan olyan fényerővel jelenik meg minimális (de nem kikapcsolt) illetve maximális végállásnál is. Asztigmatizmus, fókusz potikra reagál, bár ez tudom, hogy nem igazán hozható összefüggésbe a főbb problémákkal. A függőleges erősítőben az egyik sönt borzasztóan melegszik, szerintem ott van valami zárlat még, ráadásul elég durván bele is nyúltak, viszont ettől szerintem még a sugárnak meg kéne jelennie?
Jól gondolom ,hogyha lekötöm a csőröl az X irányú eltérítést akkor az Y irányúra panel bemenetére kötött jelnek ki kellene mozdítania a pontot függőleges irányba ? Sajnos nem történik semmi sem. Több baja van mint gondoltam. Lehet,hogy túlvállaltam magam ezzel a cuccal...?
Lehet,hogy elkezdem a félvezetőket sorban leellenőrizni. Mivel jobb ötletem nincs. |
Bejelentkezés
Hirdetés |