Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Quad 405-ös erősítő tapasztalatok és hibák
Lapozás: OK   289 / 399
(#) kissattila88 válasza czibulak hozzászólására (») Ápr 4, 2015 /
 
Vègfok tápegységről kapná a feszültséget. Mit változtassak rajta?
(#) kissattila88 válasza kissattila88 hozzászólására (») Ápr 4, 2015 /
 
Erről menne!
(#) czibulak válasza kissattila88 hozzászólására (») Ápr 5, 2015 /
 
Hát az a táp gyengének tűnik egy quadhoz. de ebben nem biztos hogy igazam van.
A hangfal védelmet mondtam hogy változtatni kell ha kissebb tápfeszültségről járatod. vagy a koppanásgátlót ha az van. Azokban van egy zéner dióda ami megszabja a küszöbfeszültséget ami alatt ne húzzon meg a relé. Ha egyenáram figyelő is van benne akkor egyebet is kellhet változtatni.
(#) vipera1997 válasza czibulak hozzászólására (») Ápr 5, 2015 /
 
Szerintem is gyenge, legalább 100000µF-os kondit tegyél bele, mert nem lesz dinamikája és senkinek se jó
(#) czibulak válasza vipera1997 hozzászólására (») Ápr 5, 2015 /
 
Nekem az egyenirányító szúrta ki a szemem, meg a nagyon kicsi lyukak a tápvezetékeknek.
Valahogy így kéne kinézzen.Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Ápr 5, 2015
(#) vipera1997 válasza czibulak hozzászólására (») Ápr 5, 2015 /
 
6A-esnek néz ki, hűtve elegendő lesz.Attól függ 1 vagy 2 panelhoz szánta a kolléga.2-höz biztos kevés.
(#) kissattila88 válasza vipera1997 hozzászólására (») Ápr 5, 2015 /
 
Azt Írja a leírás hogy ez egy mono Quad-öst 405 simán működtet. A sztereó változathoz 10.000µF kondit ír.
A hozzászólás módosítva: Ápr 5, 2015
(#) kissattila88 válasza vipera1997 hozzászólására (») Ápr 5, 2015 /
 
Az egyenirányító 6A 400Voltos.
(#) czibulak válasza kissattila88 hozzászólására (») Ápr 5, 2015 /
 
Ne maradjon el a hűtés róla, akkor mehet.
(#) vipera1997 válasza kissattila88 hozzászólására (») Ápr 5, 2015 /
 
A leírás néha csal Az egyenirányítás elég egy monohoz, viszont nemhiszem hogy azok a kondik elegek lesznek ránézésre 4800-nak tűnik.A dinamika részbe bele fog szólni.
(#) kissattila88 válasza czibulak hozzászólására (») Ápr 5, 2015 /
 
Tudom írja is hogy 50W felett hűtést igényel!
(#) kissattila88 válasza vipera1997 hozzászólására (») Ápr 5, 2015 /
 
A kondik 4700 µF 50V. Milyen lenne a jó bele?
(#) vipera1997 válasza kissattila88 hozzászólására (») Ápr 5, 2015 /
 
6300 legalább de felette jobb lenne, akkor lenne tartalék ha odatekersz neki.Így most nem sok van sajnos.Visszanyúl a trafóhoz és az egyenirányításhoz is, jobban fog melegedni.Én 2*100W-hoz használtam 40000µF-ot (oldalanként 20000-et), és soha nem volt gondom a tápellátással.
(#) Pioneer válasza kissattila88 hozzászólására (») Ápr 5, 2015 /
 
Az 50V nagyon kevés, a határon van a tűrése. Idő előtt elhalálozik a kondi. Minimum 10000µF 63V kell oda.
(#) Orbán József válasza vipera1997 hozzászólására (») Ápr 5, 2015 /
 
Azért arról remélem hallottatok, hogy szerencsésebb a kis ESR érték a kondiknál, ezért nem használnak 1 baromi nagyot, valamint dekádonként 2-3 kisebb, nem elkó van még a szűrésben. Meg kell nézni egy elkó frekvenciamenetét és világos lesz a dolog.
Nem az a fő baj, hogy leesik a feszültség, hanem nem képes gyorsan leadni a töltését egy nagy elkó. Ami le tudja, azt meg nehéz megfizetni...
Itt pl. a szóban forgó erősítőnél nagyságrenddel jobbnak én ilyen szűrést csináltam. Az elkók Nichicon, kapcsoló üzemű tápkondik voltak.
Az erősítő tápom +/- 40V egyen.
A hozzászólás módosítva: Ápr 5, 2015

szűrés.JPG
    
(#) kissattila88 válasza Pioneer hozzászólására (») Ápr 5, 2015 /
 
Majd veszek nagyobbat ez volt az építő készletben.
(#) Alkotó válasza kissattila88 hozzászólására (») Ápr 5, 2015 /
 
1 csatornához elég tápfeszültség oldalanként 4700 uF. Az 50 V kérdéses, de még benne van a tűrésben, de némi tartalék biztonságosabbá teszi a dolgot (pl. 63V)
(Az elkók feszültségtűrése mindig plusszos)
(#) Horusz hozzászólása Ápr 5, 2015 /
 
Helló mindenki!

Olyan kérdéssel fordulok hozzátok, hogy szerintetek melyik quad 405 jobb a Skori, Urbán, R.Ludvig vagy az eredeti? Azért kérdezem, mert hozzájutottam egy darabokban lévő quadhoz összeraktam, összes végtranyó ki volt égve, vettem újat, szépen pöccre indult az egész itthon simán ment és most egy összejövetelre levittem 8Ohmos hangfallal, itt tudtam csak teljesen feltekerni, majd először az egyik oldala átment búgásba, aztán kicsi füst jött ki az egyik ellenállás kiégett (úgy néztem hogy negatív táp és a bázist összekötő ellenállás égett le), ekkor lekötöttem azt az oldal majd egy óra múlva, kicsit nagyobb füst és a másik oldalon is ua. az ellenállás égett ki, és tegnap még az is kiderült hogy az összes végtranyó kiment.
Ha már megint szét kell szednem akkor kicsit átalakítanám egy olyan kapcsolás alapján, ami szerintetek jó.

Talán fontosabb adatai:
Tápegység nem toroid hanem egy böszme tégla, egyenirányítás után +-34,5V
Leírások alapján sávonként + és - oldalon 4A-es bizti (ez nem túl nagy?)
végtranzisztorok bc242c és 2n3055 (to-3-ból pécsen ezt találtam)
ic ua709pc (ez is valami figyelő/védő ic)
a képen látszik a tekercses ellenállás izé fölött a kiégett ellenállás
az ic alatt meg van egy átkötés és fölötte mint, ha hiányozna valami, de anélkül is szólt.
A hozzászólás módosítva: Ápr 5, 2015
(#) Alkotó válasza Horusz hozzászólására (») Ápr 5, 2015 /
 
Ha ez most szól, ne alakítsd át. Hallgasd, és élvezd a zenét.
Később, ha igény lesz rá, a B.Ludvigos mod. jól eltalált, érdemes vele bíbelődni.
(#) Orbán József válasza Horusz hozzászólására (») Ápr 5, 2015 /
 
Egy észrevétel: A figyelő ellenállások feltekercselése - induktivitása - nem szerencsés.
Az se biztos, hogy ellenállás huzalból van, akkor meg csak dísz.
Ui.: A 709-es műveleti erősítő IC, majdnem az összes mostaninak az őse. Frekvencia kompenzálással lehet használni.
A hozzászólás módosítva: Ápr 5, 2015
(#) Horusz válasza Orbán József hozzászólására (») Ápr 5, 2015 /
 
Na ez lett volna még egy kérdésem, hogy azok most mi is, mert ha jól látom az egyikről mint ha leégett volna a bevonat, nem fekete de a középső két-három menet matt míg a többi fényes, cseréljem vagy szedjem ki? Annak elvileg a 0,091ohmos ellenállásnak kellene lennie.
(#) Horusz válasza Alkotó hozzászólására (») Ápr 5, 2015 /
 
Amint kicserélek mindent szólni fog, de azt nem értem miért égett ki, keverőn 0dB volt belőve, a tápfesz +-50Vnál kevesebb, biztosíték is van benne és nem torzított semmit szépen szólt addig amíg el nem kezdett füstölni.
(#) Orbán József válasza Horusz hozzászólására (») Ápr 5, 2015 /
 
Hm...Milyen zene ment? Esetleg attól...?
(#) Ge Lee válasza Horusz hozzászólására (») Ápr 5, 2015 /
 
Talán azért ment tönkre mert a 2N 60V-os, nálad meg 70V-ról jár. Egyébként teljesen mindegy hogy eredeti, Skori, Ludwig vagy akármi. A lényeg hogy megfelelően legyen méretezve az áramkorlát és a felhasznált félvezetők, akkor sosem fog tönkremenni. Leginkább ez a két dolog az ami nem szokott teljesülni, mert általában mindenki csak másol (a rosszat is) és nem számol, vagy gondolkodik. A jó nyákterv sem hátrány, az enyémben sosem volt kondi a T10-en, meg RC tag sem a kimeneten, mégsem gerjedt se a kicsi sem a nagy.
Az RT-ben annak idején leközölt beállításokkal (értékekkel) és a ma kapható BD-kkel szinte kötelező neki tönkremenni.
Nekem a legelső 88-90 körül készült (tehát kb. 25 éve), a tápja +/-56V (mert az volt éppen) és a mai napig megy az illetőnél akinek eladtam.
Most már nem építenék ilyet, de akkoriban nem nagyon volt más, a ma kapható korszerű félvezetők sem léteztek.
(#) Horusz válasza Ge Lee hozzászólására (») Ápr 5, 2015 /
 
Akkor az egyik kapcsolás alapján átnézem és nem keverem, egyébként tényleg Uce=60v ez fel sem tűnt először. Akkor azért ment itthon kis hangon és szállt el meghajtva.
Köszönöm az észrevételt!
(#) gyuszo válasza Horusz hozzászólására (») Ápr 5, 2015 /
 
A 2N3055 mivel sok gyártója van létezik 60V-os, és 100V-os kivitelben is. Érdemes 100V típust beletenni, azzal nincs gond.
A magyar TUNGSRAM az szerintem jó.
A hozzászólás módosítva: Ápr 5, 2015
(#) pinyó39 válasza gyuszo hozzászólására (») Ápr 5, 2015 /
 
Jó /volt /.
(#) gyuszo válasza pinyó39 hozzászólására (») Ápr 5, 2015 /
 
A 70 V-os típusra is gondolsz ? Abba nem voltam biztos.
Vagy a TUNGSRAM ( MEV ) gyártmányra. ?
Hát igen a MEV, élt 6 hónapot....
A hozzászólás módosítva: Ápr 5, 2015
(#) czibulak válasza Horusz hozzászólására (») Ápr 6, 2015 /
 
Üdv!
Szerintem is alakítsd át egy mai kapcsolás szerint, lehetőleg olyat használj amiben 8 lábas IC-van, azoknak könnyen lehet cserélni a falytáját, élesztéshez egy sima tl071 megteszi. Láttam jó régi elkók vannak benne, azokat ellenőrizd le, lehet hogy le csökkent a kapacitásuk. Az egyik kérdésedre válaszolva pedig a tekercselt ellenállást mindenképp cseréld le egy gyárira.
(#) Hp41C válasza czibulak hozzászólására (») Ápr 6, 2015 /
 
Idézet:
„Szerintem is alakítsd át egy mai kapcsolás szerint, lehetőleg olyat használj amiben 8 lábas IC-van...”

Az átalakítás (egy erősítős tokra - single amplifier) annyi, hogy a DIP8 erősítőt a DIP14 tokba úgy helyezzük be, hogy a DIP14 1., 2., 7., 8., 13. és 14. kivezetés üresen marad.
Következő: »»   289 / 399
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem