Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   1113 / 1385
(#) ktamas66 válasza gulasoft hozzászólására (») Máj 29, 2015 /
 
Én egyszer csináltam ilyet, azt is véletlenül. A minimelfes diódák szinte mind eltörtek, de néhány ellenállás forrasztását is meg kellett újítani.
(#) eyess válasza gulasoft hozzászólására (») Máj 29, 2015 /
 
De minek is akarod hajtani a nyákot ?Mert csak van valami oka nem de ?
(#) sdrlab válasza hotib hozzászólására (») Máj 29, 2015 /
 
Ilyen vékony lemezt hol lehet beszerezni ?
(#) kameleon2 válasza sdrlab hozzászólására (») Máj 30, 2015 /
 
Hát van több alternatíva: K+F, esetleg itt, K+F 2, de elsősorban nézz körül itt a fórumon: flexibilis nyák topik.
(#) sdrlab válasza kameleon2 hozzászólására (») Máj 30, 2015 /
 
Köszi, de nem hajszálvékonyra gondoltam, hanem csak pl a 0.35mm-es vastagságra!
(#) Bakman válasza sdrlab hozzászólására (») Máj 30, 2015 /
 
Egy kicsit vastagabb, de a HEStore-ban van: Bővebben: Link
(#) kameleon2 válasza sdrlab hozzászólására (») Máj 30, 2015 /
 
Nem is azt válaszoltam meg kizárólag... nézd meg az összes linket... flexibilis a kulcsszó.
(#) sdrlab válasza kameleon2 hozzászólására (») Máj 30, 2015 /
 
De én nem flexibiliset keresek, hanem csak 0,4-0,5mm körüli normál NYÁK-ot!
Az ember azt hinné, konkrét kérdéssel nem lehet baj...de ezek szerint mégis félreérthető!
(#) Bakman válasza sdrlab hozzászólására (») Máj 30, 2015 /
 
A HEStore-ban van pár.
(#) gulasoft válasza eyess hozzászólására (») Máj 30, 2015 /
 
Csak kíváncsi voltam, de akkor jól gondoltam, hogy ez nem olyan egyszerű.
(#) ktamas66 válasza gulasoft hozzászólására (») Máj 31, 2015 /
 
Épp tegnap pakoltam. és kezembe akadt egy kis darab nyák, ami könnyen hajlítható volt (és még nagyjából úgy is maradt). 1 mm vastag és úgy emlékszem valami sötétszürke hordozója van (talán teflon?), hátha valaki emlékszik mi ennek a neve, ami alapján keresni lehetne.
(#) sdrlab válasza ktamas66 hozzászólására (») Máj 31, 2015 /
 
Alu hordozó ? )
(#) ktamas66 válasza sdrlab hozzászólására (») Máj 31, 2015 /
 
Nem, nem alu. Annak igaz,hogy vékony, de merev üvegszálas a hordozója. Ez is valami üvegszál erősítésű, de nem tudom micsoda (ráadásul kétoldalas, úgyhogy nem is látszik).
(#) sdrlab válasza ktamas66 hozzászólására (») Máj 31, 2015 /
 
Nem feltétlenül! A alumínium-oxid rendkívül jó szigetelő, így ha kellő vastagságban oxidálják el a lemez felületét, szigetelés nélkül vihető fel rá a rézfólia.
(#) gulasoft válasza ktamas66 hozzászólására (») Máj 31, 2015 /
 
Ez jól néz ki, de ilyenre torzítni a nyáktrvet... Nem is tudom mivel lehetne úgy hogy az nyákterv maradjon és ne kép.
(#) ktamas66 válasza gulasoft hozzászólására (») Máj 31, 2015 /
 
A nyáktervet csak akkor kell torzítani, ha az alkatrészeket is tudod, mert a TQFP soha nem fog rásimulni a nyákra . Egyszerűen gondosabban kell tervezni.
(#) hotib válasza ktamas66 hozzászólására (») Jún 1, 2015 /
 
Ami nekem van alu nyák, az legjobb tudomásom szerint nem üvegszálas, hanem kerámia hordozós. Persze ettől még létezhet bármilyen, akár üvegszálas gyártású is.

@sdrlab
Én nem HEStore-ban vettem a 0,35-öst, de mint írták, pl. ott kapsz vékony nyákot.
(#) gulasoft hozzászólása Jún 1, 2015 /
 
https://www.youtube.com/watch?v=W_ouYLeIkoo
Ehhez mit szóltok? Mégsem 15000Ft-os ezüstfilc.
(#) pjg válasza gulasoft hozzászólására (») Jún 1, 2015 /
 
Vizes alapú ragasztót használt, gondolom a fekete festék is az. Papírra jól ragad, de máshoz?
(#) gulasoft válasza pjg hozzászólására (») Jún 1, 2015 /
 
A tinta csak színezék ha megnézed az alap folyadék átlátszó, szerintem mindegy mit használsz.
(#) sdrlab válasza gulasoft hozzászólására (») Jún 1, 2015 /
 
Lehet én láttam rosszul, de ez egy tipikus szén(grafit) alapú áramvezető festék! A neten ezerszámra van hasonló recept, én magam is próbáltam már hasonlót készíteni.
Az amit te alap folyadéknak láttál, az a leszívott fölös víz, amibe a fekete festéket keverte, az pedig a visszamaradt oldhatatlan grafit por, amibe némi ragasztót helyezve jön létre száradás után a viszonylag vezető elektromos kapcsolat!
(#) sdrlab válasza hotib hozzászólására (») Jún 1, 2015 /
 
És azt is elárulod, hol veszed a 0,35mm-es nyákot ?
(#) gulasoft válasza sdrlab hozzászólására (») Jún 1, 2015 /
 
Lehet, de 1$, szemben az ezüst sok dollárjával. szerintem kísérletezni jó.
(#) sdrlab válasza gulasoft hozzászólására (») Jún 1, 2015 /
 
Abszolúte ) Én nemrég vettem 30g grafitport direkt ilyen célból. Nem volt 1 dollár sem )

Igaz, hogy mellette vettem még egy horgany sprayt, amiről azt hazudta a leírása, hogy vezető réteget képez, ezzel szemben egy fia elektront nem vezet kb
(#) kaqkk válasza gulasoft hozzászólására (») Jún 2, 2015 /
 
De ha a grafit működik , miért nem próbáljátok meg a réz port,tinta nélkül csak ragasztóval keverve ? Az Azúrban biztosan lehet venni...
A hozzászólás módosítva: Jún 2, 2015
(#) gulasoft válasza kaqkk hozzászólására (») Jún 2, 2015 /
 
Nekem van rézporom
(#) kaqkk válasza gulasoft hozzászólására (») Jún 2, 2015 /
 
Próbáldki..
(#) ktamas66 válasza kaqkk hozzászólására (») Jún 2, 2015 /
 
Már csak egy kevés van hátra, és eljutunk a rézlemezig , amit már csak egy hőálló fóliára kell ragasztani, mint amikor üvegre csinálják.
(#) kameleon2 válasza ktamas66 hozzászólására (») Jún 2, 2015 /
 
Vagy az aranyfüst lemezig esetleg az öntapadós aluminium és réz szalagokig. Csak ötletességen múlik.
(#) gulasoft válasza kaqkk hozzászólására (») Jún 3, 2015 /
 
Valami vezető ragasztó kéne, és nem ilyen 2g 2000Ft áron.
A hozzászólás módosítva: Jún 3, 2015
Következő: »»   1113 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem