Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   2581 / 3963
(#) eadx válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jún 19, 2015 /
 
Köszönöm a linket, de sajnos a teljesítmény növeléssel gondok adódtak így nem használható, legalábbis egér és patkány riasztásra. Az énekesmadarakra és a rigókra viszont nincs jótékony hatással.
(#) elektroncso válasza eadx hozzászólására (») Jún 19, 2015 / 1
 
Most lehet, hogy hülyeséget fogok mondani, akkor előre is elnézést kérek. Én úgy tudom, hogy ez a felépítésű sokszorozó csak váltakozófeszültségű betáplálással működik, egyenfeszültséggel nem. Jól tudom? Eddig úgy tudtam, de most elbizonytalanodtam.
(#) ferci válasza elektroncso hozzászólására (») Jún 19, 2015 /
 
Nem kell elbizonytalanodnod..- az a két hullámvonal és a 220 váltófeszt jelez, hi...- ha arra a cockcroftra gondoltál..
gondolom, "benézted" a K1 keretet..
Sejtettem mindjárt, hogy tudod.. de az akkus dolog az másik tészta LENNE... ott magától értetődik egy átalakító először, csak nem került már rá sor a teljesítményviszonyok miatt.
A hozzászólás módosítva: Jún 19, 2015
(#) elektroncso válasza ferci hozzászólására (») Jún 19, 2015 /
 
Azért bizonytalanodtam el, mert a hozzászólásában autóakkumulátort emleget mint tápforrást és senki nem szólt neki, hogy arról nem fog működni. Általánosan gondoltam a kaszkád sokszorozóra.
A 220V és a szinuszt tudom, hogy váltakozófeszültség.

U.i.: Bocsánat elírtam, nem Willard, hanem kaszkád.
A hozzászólás módosítva: Jún 19, 2015
(#) amda hozzászólása Jún 19, 2015 /
 
Sziasztok! Milyen tekercs kell ebbe a fényképezőgépbe? Válaszaitokat előre is köszönöm!
(#) eSDi válasza amda hozzászólására (») Jún 19, 2015 /
 
Üdv!

Ha minden igaz ilyen Bővebben: Link
Mondjuk az elektronikához nem sok köze van ennek.
(#) antikzsolt válasza amda hozzászólására (») Jún 19, 2015 /
 
Szia. Ha nem tévedek 8mm kell bele.
(#) aggarilla hozzászólása Jún 19, 2015 /
 
Helló,

Segítséget kérnék a következőben : az inverter részét hogyan kellene megcsinálni és a triggert is (van pár db toroid vasmagom kisebb nagyobb ha jó hozzá / trafót kell csinálni) .

kflashf.gif
    
(#) kendre256 válasza antikzsolt hozzászólására (») Jún 19, 2015 /
 
16mm az... Nekem is van hasonló, tölthető kazettás. Abba lehetett belerakni a szétvágatlan 8 mm-es filmet, és úgy 16 mm.
(#) szepnorbee hozzászólása Jún 20, 2015 /
 
Sziasztok! Szeretnék segítséget kérni! Van egy időzíthető konnektorom amit szeretnék megjavítani, de sajnos nem jövök rá mi lehet a baja. A hibajelenség hogy a kijelzője megy a beépített akkuról, de sajnos nem vezérli a relét ill. nem kapcsol. Amire rájöttem, hogy valami gond az elektronika tápfeszültségével lehet. A bejövő 220V után van két ellenállás a fázis és a nulla oldalon is amik rá vannak kötve a gratez hídra egyenirányítás céljából. A gratez után nem tudom mennyi feszültségne kellene lennie, de egy 50V-os elektrolit kondenzátor van forrasztva, szóval gondolom max annyi lehet. Ami érdekes hogy a 220V bejön egészen a panelig, de a két ellenállással mérve AC-ben már csak 3V-ot mérek. Ez megy rá a gratez-re. A diódahíd után ebből már csak 1,6 Volt egyenfeszültség marad ami szerintem már nagyon kevés hogy töltse róla az aksit és még a relét is be tudja húzni. A bejövő oldalon az egyik ellenállás SMD 474 van ráírva ami asszem 470Kohm a másikat 100ohm-nak mértem. Szerintetek hol keressem a hibát? Képet mellékelek. Köszönöm!!

Szerk: A gratez híd, az utána levő dióda és a 474-es SMD ellenállás cseréje után sem változott semmi.
A hozzászólás módosítva: Jún 20, 2015
(#) patexati válasza szepnorbee hozzászólására (») Jún 20, 2015 /
 
Azt a nagy sárga kondit kéne szerintem megnézni. Valószínű az lesz a baj.
(#) szepnorbee válasza patexati hozzászólására (») Jún 20, 2015 /
 
Kivettem, rámértem. Nem mutat zárlatot, hanem inkább szakadást. Bár ezt így nem lehet kimérni. De ez miért lehet baj? Az SMD ellenállással van párhuzamosan berakva. Nem csak valami zavarszúrés? Köszi!!
(#) sunside válasza szepnorbee hozzászólására (») Jún 20, 2015 /
 
Ha zárlatos lenne akkor ott már nagy baj lenne.

próbálj meg a greatz +- ponta adni 5 volt körüli feszültséget és nézni, hogy terheli-e valami. Ha megmarad az 5 volt akkor szinte biztos a 330n kondi hibája.
Az nem zavarszűrő, az ellenállás a kisütést adja villany nélkül
A hozzászólás módosítva: Jún 20, 2015
(#) ferci válasza szepnorbee hozzászólására (») Jún 20, 2015 /
 
Próbáld meg átvágni a graetz (+) fólia elvezetését, aztán mérni rajta DC-t, 200 volt kb.
A sárga kondi a váltóáramú előtét, az R102 pedig áramlökés korlátozásra van betéve. Sokszor az szakadt, 1 láb kivéve kellene megmérned, hogy tényleg 100 ohm -e.
Ha így minden oké, akkor vagy az elkó zárlatos vmennyire, vagy a rajta lévő dióda ( lehet az zener is..), vagy egyéb, ami ott van még.
(#) minicooper hozzászólása Jún 20, 2015 /
 
Üdv. mindenkinek!
Szeretnék készíteni egy négyszögjel generátort beállítható impulzus széllességgel és frekvenciával (kísérletezési célra). Arra lennék kíváncsi hogy mi az a maximális frekvencia ahol még nem kell semmilyen különleges magasfrekvenciás alkatrész,nem deformálódik a négyszögjel a létrejövő induktivitások/kapacitások miatt és nem kell különleges nyákterv a frekvencia miatt.Tömören szólva: mekkora az a frekvencia ami még nem "kényes"?
(#) szepnorbee válasza ferci hozzászólására (») Jún 20, 2015 /
 
Köszi az ötletet. Mindjárt megnézem ezeket. Az R102 színkód alapján ill kimérve is 100 Ohm. 5 voltot adva a dióda + - lábára a feszültség nem esik be, de erről még a relé nem húz be. Egyébként a gratez utáni dióda már nem az eredeti. Ott egy SMD üveg dióda volt. Talán zener volt? Én helyette egy simát tettem be.
(#) ferci válasza szepnorbee hozzászólására (») Jún 20, 2015 /
 
Akkor oda tehetsz akkorát is kikapcs állásban, amekkora a relé feszültsége és meglátod, működik-e úgy.
A 100 ohm elég lehet, túl sokat nem kap le, ha minden oké..
A graetz utáni dolgokat vissza kéne rajzolni, mert nem mindegy, mit raksz oda "korlátnak", mi fogja meg a feszt pl. 12 voltnál...- mondjuk egy ZY12 műag tokos zener.
(#) sunside válasza szepnorbee hozzászólására (») Jún 20, 2015 /
 
Az 5 volt csak a teszt miatt kellett, hogy nem zárlatos-e a kisfesz rész. A sárga kondenzátort nem tudod cserélni? Utána sokkal előrébb volnánk.
(#) patexati válasza szepnorbee hozzászólására (») Jún 20, 2015 /
 
Ha az a fekete dióda mi a D6 helyén van nem zener akkor az elég baj.Oda egy 5,1 v zener kellene 1W körüli.Így rövidre zárja a tápot a sima dióda.
A hozzászólás módosítva: Jún 20, 2015
(#) ferci válasza patexati hozzászólására (») Jún 20, 2015 /
 
Rövidre nem zárja, mert a katódja van az elkó (+)-on.
Ha pedig a relé is arról megy, akkor kb. olyan feszültségű zener kell.. de ezt csak közelről lehetne megállapítani.
A hozzászólás módosítva: Jún 20, 2015
(#) ferci válasza szepnorbee hozzászólására (») Jún 20, 2015 /
 
Most néztem, a relé 24 voltos - ha erről a tápról megy, nem vmi akkuról 230 nélkül is, akkor oda ZY24 kéne legalább..
Átnézed ebből a szempontból aztán megtáplálod és az is kiderül, jó-e az a rész.
(#) kadarist válasza minicooper hozzászólására (») Jún 20, 2015 /
 
Szia!
Ez a "kényesség" fokozatosan növekszik, nincs egy meghatározott nagyság, ami felett nehezebb lesz jó jel létrehozása.
(#) minicooper válasza kadarist hozzászólására (») Jún 20, 2015 /
 
Hát igen ezt tudom Én nagyjából egy nagyságrendet mutató értékre lennék kíváncsi ahol még használható a dolog. 1khz?10khz?100khz?
(#) kadarist válasza minicooper hozzászólására (») Jún 20, 2015 /
 
Ehhez úgy kell hozzáállni, hogy várhatóan mi lesz az a legnagyobb frekvencia, amivel foglalkozni szeretnél. De száz kilohertzzel még nem szokott gond lenni, bár ott már azért ne várj szép szögletességet.
(#) minicooper válasza kadarist hozzászólására (») Jún 20, 2015 /
 
Úgy állok a dologhoz hogy még én magam sem tudom mit fogok vele kezdeni mivel a felhasználása ugye elég sokrétű lehet .Nem várok el szép szögletességet. Éppen csak annyit hogy inkább hasonlítson a négyszögjelre mint a sin félperiódusra.Tudom ez nem a legjobb hozzáállás de a magas frekvenciás kísérletezésnél úgysem hajtanék "kényes" dolgokat tehát annyira nem kritikus a jelalak.A 100kHz-el egy jó támpontot adtál meg.Valószínűleg ez szerint fogom belőni a maximális frekvenciát.
(#) killbill válasza minicooper hozzászólására (») Jún 20, 2015 /
 
Azert itt az is kerdes, hogy milyen kimeneten akarod ezt. Mert egy TTL IC 10 MHz-cen meg tokeletes negyszoget produkal, de az 0-5V jelszint. Ha meg mondjuk 10V 1A kell, akkor a 10kHz sem lesz egyszeru.
(#) minicooper válasza killbill hozzászólására (») Jún 20, 2015 /
 
Igazad van.Igen erre gondoltam.Természetesen a magas frekvenciákat kis feszültség/áram-ú dolgokhoz alkalmaznám.A kimeneti feszültség maximum 5V lenne az áram pedig 1mA körül.
(#) szepnorbee hozzászólása Jún 20, 2015 /
 
Úgy néz ki működik a cucc. Amit én beletettem gratez híd hibás volt, visszatettem az eredetit, az meg jó A diódát kicseréltem egy 33voltosra, sajna nincs más itthol. Bekapcsolva hagyom most egy időre, hogy mit szól hozzá az aksi ill a relénem e melegszik túl. Ha túléli akkor nyert ügy, ha nem akkor többet nem foglalkozom vele. Köszi mindenkinek a segítséget!!! Nagyok vagytok!
(#) ferci válasza szepnorbee hozzászólására (») Jún 20, 2015 /
 
Azért ne ess át a túlsó oldalra" - és mérd meg legalább, mennyi most a táp rajta.
A "nincs itthon más" nem a legjobb.
(#) gergerg hozzászólása Jún 20, 2015 /
 
Sziasztok!

Egy 12V DC finder relét szeretnék működtetni, egy olyan eszközről, ami 24V AC-t tud adni. Tudom, a legegyszerűbb az lenne ha vennék egy 24V AC relét, de holnapra kell. Arra gondoltam, hogy ha beteszek egy diódát a körbe, akkor a 24V egyen szinuszainak a felét letörve kijön a 12V. Kérdés hogy az mennyire egyen, mit szól majd hozzá a finder?
Következő: »»   2581 / 3963
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem