Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektromos távirányítós kapunyitó
 
Témaindító: wital, idő: Ápr 13, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   16 / 133
(#) zsoltee0001 válasza jojo69 hozzászólására (») Ápr 12, 2015 /
 
Helló
Ennek volt egy rossz szériája, amibe nem átlátszó tokozású omron relék hanem valami gagyi volt.
Most mondanám, hogy kopogtatással keresd ki a rossz relét és cseréld ki, de jobb, ha mindet kicseréled, ha jól emlékszem a jobb oldali az a lámpáé, az nem kulcsfontosságú.
A cserénél vigyázz, mert elég tré a panel fóliázása könnyen kijön a lyukgalván és akkor cumi van, mivel kétoldalas a nyák.
Sok sikert.
Üdv
(#) jojo69 hozzászólása Ápr 12, 2015 /
 
Nagyon szépen köszönöm enyém hálaégnek áttecő tokozású. még egyszer kösz
(#) dezso74 hozzászólása Máj 7, 2015 /
 
Szia Mindenkinek!!

Tudna valaki segíteni? Van két kapumozgató motorom. Megvettem egy két éve egy emberkétől, aki kapumozgatókkal foglalkozott és kimaradt neki pár mozgató motor. Vettem is belőle kettő darabot, de elektronikát nem tudott hozzá adni akkor, későbbre ígérte, hogy azok is lesznek, de mégsem lett. Most ismét elkezdtem foglalkozni az elektronikával és szeretnék csinálni kapcsolást hozzá. Tudna valaki kapcsolási rajzot esetleg? Hálás lennék! Előre is köszönöm a segítséget! Üdv: Dezső!
(#) zsoltee0001 válasza dezso74 hozzászólására (») Máj 7, 2015 /
 
Szia
Csak jó volna tudni, milyen motorokról van szó? 24v/220v toló szárnyas? tipusa?
üdv
(#) midac88 hozzászólása Máj 17, 2015 /
 
Sziasztok!

Lenne egy ilyen vevőegységem ami két garázskaput működtet. A problémám az, hogy felprogramozás során csak az egyik oldalit sikerült beállítani a másik oldal meg se mozdul. Van valakinek esetleg valami leírása vagy ötlete, hogyan tudnám rendesen beállítani és az eddig programozott összes kódot törölni az egységből?

kapu.jpg
    
(#) uniman válasza midac88 hozzászólására (») Máj 17, 2015 /
 
Ez így édeskevés...a távirányítókat is látni kellene, meg az RF vevő panel feliratait...
Azt sem ártana leírnod, hogy az "egyik oldal" beállítását hogyan csináltad?
Ez egy kétcsatornás RF vevőnek túnik...
(#) Gafly válasza midac88 hozzászólására (») Máj 18, 2015 /
 
Van olyan, hogy csak a "kiskaput" nyitja, ha csak "gyalog" vagy. Gondolom ezt találtad meg
(#) zsoltee0001 válasza midac88 hozzászólására (») Máj 18, 2015 /
 
Ahogy előttem is írták, nyilván sikerült a 2 csatornára ráhangolni, ezért nyílik a személyibejáró.
Ehhez nem hiszem, hogy találsz leírást, de lehet hagyatkozni a puszta logikára is.
Nyilván az egyik gomb az 1. a másik a 2. csatorna.
A memória törlés meg hosszan nyomva tartani a gombot.
Üdv
(#) uniman válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Máj 18, 2015 /
 
Idézet:
„ami két garázskaput működtet”
...mifelénk, ha azt mondom garázskapu, akkor legtöbb esetben nem kétszárnyú kapura gondolunk.
Talán nem ártana pontosabban fogalmaznia a kérdezőnek...
(#) Gafly válasza uniman hozzászólására (») Máj 18, 2015 /
 
Jogos
(#) Gránátalma hozzászólása Máj 18, 2015 /
 
Sziasztok!
Valaki erre?
Bővebben: Link
(#) Gránátalma válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Máj 19, 2015 /
 
Ez így logikus is lehetne ennek a vevőnek az esetében, de mégsem az... pláne nem az én esetemben:
Bővebben: Link
Egyáltalán nem logikus, hogy az egycsatornás vevőn miért van 2 gomb, illetve 2 led, amik ráadásul működnek is.
Csak egyelőre nem vagyok biztos benne, hogy mit csinál a zöld led melletti gomb. mert az már tuti, hogy a pirossal tanítani lehet azt az egy csatornát, amim van, illetve valahogy törölni is sikerült mindent egy társasház főbejárati kapujánál(kb 30 távirányítós...)

Illetve, ha egyik gomb az egyik csatornának van, másik gomb a másiknak, akkor a másik kettőnek(aminek a hely ki van hagyva a reléknél) hol a gombja?
(#) zsoltee0001 válasza Gránátalma hozzászólására (») Máj 19, 2015 /
 
Idézet:
„Lenne egy ilyen vevőegységem ami két garázskaput működtet.”

Azután meg egy egycsatornásnak a képét linkeled be, akkor az előző csak illusztráció?
Az se világos, hogy 2 db garázskapuról, vagy egy 2 szárnyú kapuról van szó
(#) Gránátalma válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Máj 19, 2015 /
 
Bocs, de két külön személyről van most szó, két külön esettel.
Nekem egy kétszárnyú kapum van, neki meg (gondolom) két garázskapuja.
A hozzászólás módosítva: Máj 19, 2015
(#) zsoltee0001 válasza Gránátalma hozzászólására (») Máj 19, 2015 /
 
Hopp, ezt benéztem
(#) Gránátalma válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Máj 19, 2015 /
 
Semmi baj, megesik.
Beszéltem ma egy cég szerelőjével,akik sok univerzális vevővel dolgoznak. De ez nékik se ismerős sajnos,ugyhogy nem lettünk előrébb vele.
(#) uniman válasza Gránátalma hozzászólására (») Máj 19, 2015 /
 
A "távirányítókat is látni kellene" írtam az előző posztolónak.
Legalább te megmutathatnád...köszi.

Van olyan RF vevő, amelyen a törlést lehet eszközölni a másik nyomógombbal és a zöld LED jelzésével...
Egy gombbal is el lehet végezni több csatorna tanítását...pl. 1x, 2x...megnyomva, persze szigorúan a leírásban szereplő idővallumokat betartva... De akár ugyanazzal az egyetlen gombbal törölni is lehetne a kódokat, pl. hosszantartó (min.15mp) megnyomásával...
A hozzászólás módosítva: Máj 19, 2015
(#) Gránátalma válasza uniman hozzászólására (») Máj 20, 2015 /
 
Így van, ezekkel tisztában vagyok..egyik gond,hogy nincs hozzá leírás,igy nembtudni mire mit reagál...

Nincs képem a távirányítókról de mindjárt guglizok ki párat.
Amiket tutira fwltanul,az az exitec 2gombos távol...az van rajta vagy 30
(#) Gránátalma válasza Gránátalma hozzászólására (») Máj 20, 2015 /
 
Innen a bal elsőt simán tanulja, gond nélkül.
Ezt is simán tanulja
Ebből egyet feltanult, egyet nem...szóval .:fejvakarás:.

Nem értem miért nem jó a társasházaknak a techno vevő...még a végén egyszerűsödne az élet.
(#) uniman válasza Gránátalma hozzászólására (») Máj 20, 2015 /
 
Én csak ilyen Exitec távirányítóval találkoztam mostanság...
A hozzászólás módosítva: Máj 20, 2015
(#) Gránátalma válasza uniman hozzászólására (») Máj 20, 2015 /
 
Ez gondolom a régi szürke kis kétgombosnak az újabb változata, vagy ilyesmi.
Na ilyenem volt négy gombos, amit nem akart feltanulni, aztán csak ráerőltettem, de a vége az lett, hogy majdnem minden mást meg elfelejtett.
Pedig elvileg kompatibilis vele...
Elvileg a négy gombos kódja teljesen ugyan olyan, mint a két gombosé, tehát a kódja nem turhatja ki az előzőeket.
Viszont ilyen nóném vevőknél előfordulhat, hogyha megtelik a memória, véletlenszerűen töröl...
Az érdekesség, hogy még egy fajta 4 gombossal találkoztam, ami eddig vezérelte, most viszont nem, csak arról nem találok képet.
(#) uniman válasza Gránátalma hozzászólására (») Máj 20, 2015 /
 
Mellékelek egy leírást, hátha használható...

KIT_01_RF.pdf
    
(#) Gránátalma válasza uniman hozzászólására (») Máj 23, 2015 /
 
Szia!
Mai napon ismét voltam kint a társasháznál. Az összes eddig nem feltanítható távirányítót is sikerült feltanítani ELSŐRE.
Furcsa jelenség. a harmadikat nem kellett tanítani, mert el se felejtette. Az első kettőt meg eddig nem tanulta, most meg igen.

A külső tárhelyre mutató, felesleges ~ 6 megányi képet töröltem.
A hozzászólás módosítva: Máj 23, 2015
(#) sanaxx hozzászólása Máj 25, 2015 /
 
Sziasztok
Van nekem egy elektromos kapunyitóm amihez a gyári távirányító működik rendesen. Viszont van rajta egy UNI 3 vevő vevö is a nem gyári távirányítók használatához is.
A gondom az hogy kaptam egy TX3315 távirányítót, ezt szeretném használni az uni vevővel, a tanításra rájöttem, a probléma, hogy nem hajlandó max 1 méterről működni a távirányítás. Már próbáltam koax kábelt kihúzni, fent meghagytam 17 cm csupasz részt de még rosszabb mint a gyári drót antennával. Egyszer pár napig jó volt, amikor a távirányítón tekergettem egy csavart(a képen VC felirattal jelölve), Távirányító eleje, Távirányító hátulja, próbáltam átforrasztgatni a forrasztásokat is de semmi. A kérdésem az hogy lehetséges e ezt a távirányítót javítani, az említett csavar micsoda, lehet e cserélni vagy meg éri e egyáltalán a kínlódást vele.
(#) Gránátalma válasza sanaxx hozzászólására (») Máj 25, 2015 /
 
A csavarmicsoda hangolja az adót, azt nem kellett volna eltekerni.
Amúgy elemet cseréltél benne? Sokszor az a gond.
A vevőn méretezett az antenna, a" beledugok egy drótot helyette megoldás ezért nem szokott jó lenni"
(#) sanaxx válasza Gránátalma hozzászólására (») Máj 25, 2015 /
 
A csavar micsoda tekerésével jutottam el egyáltalán odáig, hogy feltanítottam és 1 napig működött rendesen de azóta nem, valószínűleg akitől kaptam is tekergette már előttem.. Az elem új, a drót is a gyári drótja, nem én tettem bele csak próbáltam koax-al is hátha.
Csak azt nem értem hogyha addig tekerem a csavart, hogy a vevő is látja és működik, akkor miért csak 1 méterről működik?
(#) uniman hozzászólása Júl 2, 2015 /
 
Hello!
Kling garázskapu motorhoz szeretnék csatlakoztatni egy külső RF vevőt. Ehhez a tetején lévő 7 érintkezős sorkapocs kiosztására lenne szükségem. Két átkötés található, azok valószínűleg a STOP és az infrasorompó bemenetei.
Nekem a főleg START (Kézi kapcsoló), valamint tápkimenet pontjait kellene megtalálnom (Ez utóbbit talán majd majd a helyszínen egy voltmérővel kideríthetem).
Köszönöm a segítséget...
(#) Gafly válasza uniman hozzászólására (») Júl 2, 2015 /
 
Én nemes egyszerűséggel besétálnék hozzájuk. Mondjuk nekem könnyű, mert pesti vagyok
Szerintem jófejek, eddig mindig segitettek.
Vagy van a "B" terv, felhivni őket. Péter szerint jó kiindulási alap.
A tuti persze ő lenne.
(#) uniman válasza Gafly hozzászólására (») Júl 2, 2015 /
 
Köszi!
Nekem a "séta" több órás utazást jelentene. Persze emailt már írtam nekik, de még egyenlőre (24 órán belül) nem válaszoltak...ezért fordultam a HE publikumához.
Hasonló kínézetű noname kínai kapumotor dokuját már többnapos "kutakodás" után megszereztem ugyan, de nem szeretném "kinyírni" a garázskapu elektronikáját a sorkapcsainak a "vakon" történő rövidrezárogatásával...
Valószínűleg egy nomane kínai motor lett "márkásítva"...
Persze, ha nincs eredmény később kénytelen leszek telefonon érdeklődni, de kereskedelmi értékesítő kétlem, hogy műszaki információt tudna adni...
A hozzászólás módosítva: Júl 2, 2015
(#) Gafly válasza uniman hozzászólására (») Júl 2, 2015 /
 
Idézet:
„Ehhez a tetején lévő 7 érintkezős sorkapocs kiosztására lenne szükségem.”

Ezt mondjuk egyszerűen ki tudod deriteni. Akkor maradt összesen 3 láb. Abból az egyik GND nagy valószinűséggel, amit szemrevételezéssel be lehet azonositani
Maradt kettő...
Idézet:
„Persze emailt már írtam nekik, de még egyenlőre (24 órán belül) nem válaszoltak...”

Eddigi tapasztalataim szerint az ilyen közös postaládákat nem szokták az alkalmazottak sűrűn nézegetni. Telefonon meg nehezebb "lepattintani" a kuncsaftot.
Kereskedőnél is ott van kirakva a doksija és ért is hozzá. Ráadásul neki elemi érdeke elégedett legyél. Scannelni nem tudom tud-e, de faxolni biztosan. Vagy csak beolvassa telefonon...

Mellesleg szerintem kis szerencsével a nyákról is le tudod lesni a titkot...
Következő: »»   16 / 133
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem