Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ez milyen alkatrész-készülék?
 
Témaindító: csaby, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   679 / 1166
(#) yulo5310 válasza lumiksz hozzászólására (») Júl 20, 2015 /
 
Az elkót próbaképp cserélném,még aktív koromban az elektromos,lengőtekercses órák vezérlése azonnal megjavult,ha kicseréltük az orosz elkókat!
(#) Hp41C válasza lumiksz hozzászólására (») Júl 20, 2015 /
 
Ha a 65 Hz mégiscsak 64 Hz lenne: Egy CD4060 -nal az 32.768 kHz -es oszcillátor jelét 512 -vel ossztva előállna a 64 Hz.
(#) lumiksz válasza yulo5310 hozzászólására (») Júl 20, 2015 /
 
Nem tettem fel rajzot, mert csak kézzel tudtam volna, a 12 V táp 350! ohm-on keresztül ment az elkóra,(nem orosz), és az IC-re, LCM 3-mal kimértem, jót mutatott, bevallom nem cseréltem ki. Köszönöm!
(#) yulo5310 válasza lumiksz hozzászólására (») Júl 20, 2015 /
 
Azért gyanakodtam rá,mert hosszabb állás után egy darabig ment rendesen,ahogy írtad.
(#) lutyii válasza Bakman hozzászólására (») Júl 20, 2015 /
 
Esetleg ilyen trafó kapható készen, vagy nekem kellene megcsinálni pl. leválasztó trafó szekunderéből levenni valamennyi huzalt ?
(#) lumiksz válasza Hp41C hozzászólására (») Júl 20, 2015 /
 
Köszönöm! Nem pontos a 65 Hz, mert nem tudtam rendesen lemérni, a kvarc nagyjából 3,2 MHz- es, végül is lehetne új áramkört készíteni, csak kevés a hely. De úgy szeretek javítani, hogy az eredeti állapot álljon helyre. Létezik olyan, hogy egy IC megy-nem megy?
(#) lutyii válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Júl 20, 2015 /
 
Valószínűleg másik topikot kell keresnem.
Abban vagyok bizonytalan, hogy hogyan állítsam elő a 180V-ot. Amit te is írtál, hogy 230V egyenírányítva pufferelve kb 325V. Ebből kellene valahogyan létrehozni a kívánt feszültséget. Esetleg ez is mehetne pwm-mel, de nem tudom mennyire melegedne a FET !? Terhelésre hogyan lenne érdemes szabályozni...
(#) lumiksz válasza yulo5310 hozzászólására (») Júl 20, 2015 /
 
Holnap kipróbálom! Egy nap után sokat megy, ha megáll (off-on-off-on-off-on) nehezen elindul, de csak egy-két percet megy. Másnap minden ugyanúgy történik. Köszönöm!
(#) Bakman válasza lutyii hozzászólására (») Júl 20, 2015 /
 
230 V / 130 V trafó, egyeneirányító, pufferkondi. Ha kell a motor, érdemes csinálni/csináltatni neki egy trafót.
(#) Sebi válasza lumiksz hozzászólására (») Júl 21, 2015 /
 
Valahogy - mondjuk szkóppal - győződj meg arról, hogy amikor nem megy, akkor az oszcillátor jár-e? Megöregedhetett a kvarc is, ha leáll (az on-off-ra elindulás is ezt a feltevést erősíti), de lehetnek a mellette lévő pF-es kondik is hibásak. Ha nem rezeg be a kvarc, lehet próbálkozni aszimmetrikussá tenni kissé a kört: egyik kondi legyen 5 pF-el kisebb, vagy nagyobb, a kristállyal párhuzamos sokmegás ellenállás is lehet nyúlt vagy netán szakadt.
(#) Chipmunk1960 válasza lutyii hozzászólására (») Júl 21, 2015 /
 
Szia, Gyere át a Dc motorvezérlés-re.
(#) waterbear hozzászólása Júl 23, 2015 /
 
Sziasztok!

Kis segítség kellene, az alábbi DIP20-as IC beazonosításához.

Egy turmix gép fordulatszám szabályzását végzi, + ledsoros kijelzőt hajt.

1.kép

2. kép
(#) Sebi válasza waterbear hozzászólására (») Júl 23, 2015 / 1
 
Mikrokontroller. Hiába veszel újat, ha nincs meg a beleégetendő program (firmware). Viszont igen ritkán megy tönkre, inkább más hibád lesz. Leggyakoribb a trafó kispórolása miatt alkalmazott soros kondenzátoros tápegység hibája: az épphogy elegendő (új) kondenzátor pár év alatt veszít annyit a kapacitásából, hogy a közvetlenül vezérelt triac-nak nem tud elegendő gyújtóáramot adni.
(#) kissattila88 hozzászólása Júl 23, 2015 /
 
Mire való U2796B-FP?
(#) kadarist válasza kissattila88 hozzászólására (») Júl 23, 2015 /
 
(#) interlev hozzászólása Júl 23, 2015 /
 
Tisztelt Fórumtagok!
Érdeklődnék, hogy valaki látott-e már ilyet és mi lenne ez ha nem titok. Köszönettel.
(#) pucuka válasza kissattila88 hozzászólására (») Júl 23, 2015 /
 
Ha érdekel, itt az adatlapja:
Bővebben: Link
Alkalmazása is megtalálható az adatlapon.
(#) waterbear válasza Sebi hozzászólására (») Júl 23, 2015 /
 
Köszi a segítséget mindenkinek!

Sebi, valószínűleg igazad lesz, mert az elkók és a szakadt 100K cseréje után javult a ledek fénye, de még mind világít, megnézem a tápot is, gyenge lehet már a kondi..
(#) lumiksz válasza lumiksz hozzászólására (») Júl 23, 2015 /
 
Kicseréltem az elkót, egy hét áramszünet után 4 és fél órát ment, aztán a szokásos történt. Köszönöm!
(#) Buvarruha válasza lumiksz hozzászólására (») Júl 23, 2015 /
 
Cseréld ki az IC-t, már eléggé nyílvánvaló, hgy az a gázos.
(#) lumiksz válasza Sebi hozzászólására (») Júl 23, 2015 /
 
yulo5310 tanácsára kicseréltem az elkót. 4 és fél órát ment, aztán a szokásos jelenség. A kvarc vadi új 3,2 MHz-es. A 47 pf-es kondit kimértem, látszólag jó, a másik oldalt nem néztem, csak nem zárlatos. A sokmegás ellenállás jelzés szerint 22M, az életben 24M, cseréltem 10+10+2-re(nem volt nagyobb a boltban), rosszul írtam a táp ellenállást, 300 ohm, cseréltem két darab 150-esre. Az IC maradék lábain nincs semmi jel szkóppal, hidegen mérve multiméterrel se mutat semmit. Ha a 14. lábra rálépek szkóppal, mutat valamit, ha az 1.-re akkor leáll, de levéve újra indul. Köszönöm a segítséged, felteszem a "kapcsolását"!

P1400759.JPG
    
(#) Kovidivi válasza lumiksz hozzászólására (») Júl 23, 2015 1 /
 
Szia. Arra még nem gondoltál, hogy az elektronika tökéletes, és hogy a mechanika szorul be néha, amivel söntöli az elektronikát, és azért mutat a szkóp is csak ürességet?
(#) Buvarruha válasza Kovidivi hozzászólására (») Júl 23, 2015 /
 
Akkor mérhető lenne a feszültségesés, főleg 300ohm-os soros ellenállással a tápon.
(#) Kovabe hozzászólása Júl 23, 2015 /
 
Sziasztok
Van itthon néhány triac-om de nem találokleírást rolla, annyi van ráírv: 2N 60758G
Esetleg valaki meg tudná mondani mi ez pontosan?
(#) lumiksz válasza Kovidivi hozzászólására (») Júl 23, 2015 /
 
Először azzal kezdtem, hogy beállítottam a forgórész "csapágyait". Elég nagy rés van a vasmag és a rotor között. Ha áll a "motor" kézzel odébb lehet lökdösni, de fogja az "álló" mágnes. Ha egyszer megállt ás sikerült újra indítani (off-on....) akkor sem megy egy-két percnél többet.
(#) lumiksz válasza Buvarruha hozzászólására (») Júl 26, 2015 /
 
Kicserélném szívesen, de mire? Azért is írtam ide, hátha tud valaki segíteni, hogy mivel lehet ezt helyettesíteni? A kereső nem hoz semmit.
(#) lumiksz válasza Hp41C hozzászólására (») Júl 26, 2015 /
 
Köszönöm a segítségedet! Nem ismertem a 4060-at és nem értettem mire gondoltál. Az előbb belebotlottam egy leírásba, ki fogom próbálni. (Ha lesz mivel.)
(#) proli007 válasza lumiksz hozzászólására (») Júl 26, 2015 /
 
Hello! Azt ne feledd, hogy a 4060 nem fogja ellenütemű jellel meghajtani a motorodat. (Nem ismerem az eredeti IC-t, de a kapcsolásból ez derül ki.) Mert a 4060 "csak" egy oszcillátorból és egy 14-tagú frekvenciaosztóból áll.) Vagy is azt még ki kell egészíteni meghajtóval.
Tehát célszerű lenne megszkópolni a kimeneteket, mikor jól működik, hogy tudd mi kell..
(#) pistyu hozzászólása Júl 26, 2015 /
 
Helló ,sziasztok . Újabb kérdésem lenne . Vettünk egy zuhanykabint ,egyik " jó " ismerősünk összerakta / ért hozzá jelige / ,működik a víz ,ventilátor ,csak a világítás nem . Azt mondta zárlatos ,nem tud vele mit csinálni. Tetejét megnéztem ,van egy kis doboz ,gondolom az ,mert láttam benne trafót ,különböző alkatrészeket ,de tovább nem mentem,az összekötő kábelt széthúztam ,majd amikor összedugtam nagyot szikrázott a toldó kábeleknél.Van aki ilyet javít ?Várom a segítségeteket .Én nem értek az elektronikához.Üdv
(#) lumiksz válasza proli007 hozzászólására (») Júl 26, 2015 /
 
Köszönöm! Igazad van! Talán ki lehetne egészíteni valami híddal. Annyi talán még elfér a régi helyén.
Következő: »»   679 / 1166
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem