Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » Órák csőből - Nixie, VFD, stb.
Szia Zoli_bácsi!
Sajnos csak az eredeti 100 Ohmos ellenállással működik a backup. Visszatettem az eredeti (NEM BODEN-es) PIC-et, hogy ne zavarjon be, és próbáltam 150 Ohm-tól felfelé vagy 6-féle ellenállással, de egyikkel sem tartotta életben a PIC-et, még a 150 Ohm-ossal sem. A csövekhez: IN-t írtál, de az IN-1-re gondoltál? Az IN-1-ek nem jöttek be nekem sem, nem voltak egyenesek a számok valóban! Azóta már IN-4 van, ezek szépek. Remélem, bírják is, az IN-8-as órám 8 éve megy hibátlanul. Ezek szerint az IN-4 is el fog menni 4-et, és akkor az IN-1 csak egyet ment volna... húú...kiderült az orosz csövek számozásának kulcsa? Akkor azért olyan drága az IN-18! Most visszaraktam a 100 Ohmos ellenállást az új BODEN-es PIC-el... meglátjuk mit csinál!
Szia!
Ez a back-up megoldás sajnos nekem sem jött be, nekem folyamatosan kiüti valamiért a 74141-et. Választottam olyan órát, ami rendelkezik RTC-vel, aminek van saját akksija. A PIC csak akkor megy, ha van táp, és az időt sem felejti el. Érdemes átgondolnod... A számozás nem feltétlen minőségi sorrend, mint én is írtam már, az IN-1 az gagyi, de pl. én előszeretettel használom az IN-8-2 csövet, és nálam bevállt.
Sziasztok!
Most végre úgy néz ki sikerült megcsinálnom az órát, bekapcsolt BODEN flaggel tökéletesen működik. Annyi hibája van csak, hogy a backup kondi kb. 1 percig őrzi meg az óraállást, de ennél nagyobb bajom ne legyen! Csupasz: Én eddig még csak egy órát csináltam, de az (majdnem) ugyanez a panel volt, abban is backup kondival, és tök jól megy 8 éve. Abban is IN-8-2 van! Kb. 15-20 percig megőrzi az időt, ennél hosszabb áramszünet nem volt még eddig. Következhet a dobozolás, remélhetőleg az elektronika most már tényleg rendben lesz. Nagyon köszönöm a sok segítséget mindenkinek!! A hozzászólás módosítva: Júl 31, 2015
Ez is jó ötlet, Köszi! Ráadásul meg is van a forrás ebben a topikban linkelte valaki a javítottat, de közben már a BODEN megoldotta!
Sziasztok ismét!
Csak egy gyors kérdés: Az óra kész és szuperül működik, de az egyik csovon az 1-es digit felgyulladásakor némi derengést lehet látni, mintha a legelső rács derengene... Annyira nem vészesen zavaró, de ha könnyen javítható, azért tennék egy próbát. Tehát csak az egyik csövön és csak az egyik digitnél látom ezt. Nagyon köszönöm előre is!
Először azt hittem, a dobozolás/összeszerelés során jöhetett létre valami bizonytalan részleges zárlat vagy ilyesmi, de mivel sehol sem tudtam ilyet kimérni, arra a következtetésre jutottam, hogy elképzelhető, maga a cső hibásodott meg.
Kicseréltem, és megjavult! Az órát azóta legnagyobb örömére átadtam az ünnepeltnek, akinek készült, úgyhogy most már garantáltan nem lesz újabb kérdésem. Íme a kész mű, melyhez bizony Ti is jócskán hozzájárultatok! Köszönöm!!!
Sziasztok.
Érdeklődnék hogy vki vállal e ilyen óra készítést ,idő nem fontos,pénz egy részét el is utalom előre,dobozt nem kell hozzá készíteni.
Nekem is van egy Emule 6 csöves RGB alávilágításos.
Nekem van egy Tom025 féle, ha érdekel.
(modi: így maradhat?) A hozzászólás módosítva: Szept 29, 2015
Sziasztok!
Már egy ideje túrom a netet,de nem találom a választ. Létezik olyan kivitelű Nixie-cső,mint a Z560M Celsius-fok szimbólummal? Állót találtam,de ilyen fölülnézőset még nem. István
Én nem tudok róla, pedig sok képet láttam már mindenféle ritka nixie-ről is.
Emlékszem, jómagam is kerestem anno ilyen kerek, fekvő csövet, °C karakterrel, de nem leltem.
°F és önmagában C betű létezett homlokkijelzősben de °C nem. Sajnos még orosz változatban (in-15A, in-7A) sincs ilyen. Csak az in-19A °C elérhető álló csőként.
Üdv!
Építettem egy nixie órát Vicsys féle OVERKILL - A DCF77-es Nixie óra kapcsolása alapján. Eltérések az eredetihez képest: nincs akksi, nincs glimm lámpa, 6 csöves (in-12), és Atmega16 hajtja. Írtam egy próba programot ami elvileg 12:34:56 időt jelzi ki. Ez nem teljesen sikerült mert két cső helyesen viselkedik a többi négy nem. Ha valakinek van ötlete, hogy miért nem jó az legyen szíves ossza meg velem Köszönöm szépen
Szia, a kapcsolásod lesz rossz. Egy egyszerű tranzisztoros óra multiplex kijelzése ennél sokal gyorsabb megjelenítésre is képes. A tom025 órám változatában, amelynek itt van a fórumban a kapcsolása, 20 Mhz kavics van, amúgy nincs lényegi eltérés a kapcsolásban (anódok tranyókkal, katódok sn74141-el). A kijelző multiplexelését végtelen ciklusban az alábbi rutin végzi:
Ha jó a kapcsolás, jók a tranyók és az sn74141, nem lehet ilyen összecsúszott kijelzés mint ami a képen van. Magát a panelt továbbra sem kívánod megmutatni? A hozzászólás módosítva: Márc 17, 2016
A programrészlet sajnos hibás, lemaradt a digit3,4,5 törlése az elején és a bcd kódot természetesen nem Low=0 értékel kel törölni, hanem High=1 -el, ez azt eredményezte, hogy halványan látszottak a 0-ák a számok mögött, persze utána javítottam, csak most sikerült az első rossz változatot bemásolnom. Viszont ezekkel az időzítésekel is stabil szép a kijelzés, a te 200us várakozásoddal pláne mennie kéne, ha a kapcsolás jó.
A tom025-ös kapcsolása, amiben a citált programom megy: Tom025
Próbáld meg ezt a hexet, mega 168-ra fordítottam be. Remélem működni fog.
Sajnos nem működött. Semmi nem történt a csöveken...
A main-ból kitöröltem a kíratást...
Ez milyen avr, ami ténylegesen benne van? Nem lehet, hogy az alapbeállítás szerint a PORTA analóg bemenetként üzemel és lebeg a kimenet?
A hozzászólás módosítva: Márc 17, 2016
Akkor mega16A-val és portok outputra állítva. Utána nincs ötletem...
Mivel programokat küldesz így szerinted nem a kapcsolással van baj ?
Ezzel elindult a masina csak ugyanazt csinálja mint az én programommal...
Erre számítottam, az elvi rajz szerint jó a kapcsolás, a progi teljesen más fejlesztőkörnyezettel és teljesen más kóddal (great cow basic avr) ugyanazt produkálja, tehát a tranyók körül lesz valami hiba, mert az sn74141 jól dekódol az látszik. Az első 4 tranyós rész folyamatosan be van kapcsolva.
A hozzászólás módosítva: Márc 17, 2016
Feltöltöm a PCB-t meg egy fényképet a panelről hátha kiderül valami.
Felső sor az MPSA92, alsó sor az MPSA42. Oldalt pedig a felső tranyó az mpsa42 és az alsó a mpsa92. PCB elég tré, tudom. Tranzisztor kimondottan rajt sincs mert az alkatrész footprint-jén volt valami körív amit nem bírtam leszedni és ütközést okozott... Így kicseréltem csak pad-ekre. Ellenállások sorrendje balról jobbra a tranzisztorok között: 10k, 1M, 4.7k, 15k P? csatin alul (elfelejtettem átnevezni) a jobb oldali az anódok tápja, középső a föld.
Nagyfeszültségnél ez a teleföldes vonalvezetés nem szerencsés. Ki kell vakargatni a nyákot, ha szennyeződés gyanta van rajta le kell mosni és ha majd működik le kell lakkozni. Legalább egy tranzisztorpárt ki kellene cserélni és hosszú lábbal beforrasztani rövid ideig melegítve. Ha az a digit megjavul akkor a többit is cserélni.
A hozzászólás módosítva: Márc 17, 2016
Ott a hiba a képen, az orosz helyettesítőt cseréld ki eredeti 74141-re mert már engem is szivatott meg ilyen.
Az orosz nem mindig bírja a kapcsolási sebességet,és leáll, vagy hamis össze vissza adatokat kreál, én csak non-multiplexes órákban használom. |
Bejelentkezés
Hirdetés |