Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Órák csőből - Nixie, VFD, stb.
Lapozás: OK   14 / 23
(#) fmarci válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Júl 30, 2015 /
 
Szia Zoli_bácsi!
Sajnos csak az eredeti 100 Ohmos ellenállással működik a backup.
Visszatettem az eredeti (NEM BODEN-es) PIC-et, hogy ne zavarjon be, és próbáltam 150 Ohm-tól felfelé vagy 6-féle ellenállással, de egyikkel sem tartotta életben a PIC-et, még a 150 Ohm-ossal sem.

A csövekhez: IN-t írtál, de az IN-1-re gondoltál?
Az IN-1-ek nem jöttek be nekem sem, nem voltak egyenesek a számok valóban! Azóta már IN-4 van, ezek szépek. Remélem, bírják is, az IN-8-as órám 8 éve megy hibátlanul. Ezek szerint az IN-4 is el fog menni 4-et, és akkor az IN-1 csak egyet ment volna... húú...kiderült az orosz csövek számozásának kulcsa? Akkor azért olyan drága az IN-18!

Most visszaraktam a 100 Ohmos ellenállást az új BODEN-es PIC-el... meglátjuk mit csinál!
(#) Csupasz válasza fmarci hozzászólására (») Júl 30, 2015 /
 
Szia!
Ez a back-up megoldás sajnos nekem sem jött be, nekem folyamatosan kiüti valamiért a 74141-et. Választottam olyan órát, ami rendelkezik RTC-vel, aminek van saját akksija. A PIC csak akkor megy, ha van táp, és az időt sem felejti el. Érdemes átgondolnod...
A számozás nem feltétlen minőségi sorrend, mint én is írtam már, az IN-1 az gagyi, de pl. én előszeretettel használom az IN-8-2 csövet, és nálam bevállt.
(#) fmarci válasza Csupasz hozzászólására (») Júl 30, 2015 /
 
Sziasztok!

Most végre úgy néz ki sikerült megcsinálnom az órát, bekapcsolt BODEN flaggel tökéletesen működik. Annyi hibája van csak, hogy a backup kondi kb. 1 percig őrzi meg az óraállást, de ennél nagyobb bajom ne legyen!

Csupasz: Én eddig még csak egy órát csináltam, de az (majdnem) ugyanez a panel volt, abban is backup kondival, és tök jól megy 8 éve. Abban is IN-8-2 van! Kb. 15-20 percig megőrzi az időt, ennél hosszabb áramszünet nem volt még eddig.

Következhet a dobozolás, remélhetőleg az elektronika most már tényleg rendben lesz.

Nagyon köszönöm a sok segítséget mindenkinek!!
A hozzászólás módosítva: Júl 31, 2015
(#) fmarci válasza Pali79 hozzászólására (») Júl 30, 2015 /
 
Ez is jó ötlet, Köszi! Ráadásul meg is van a forrás ebben a topikban linkelte valaki a javítottat, de közben már a BODEN megoldotta!
(#) fmarci hozzászólása Aug 21, 2015 /
 
Sziasztok ismét!
Csak egy gyors kérdés: Az óra kész és szuperül működik, de az egyik csovon az 1-es digit felgyulladásakor némi derengést lehet látni, mintha a legelső rács derengene... Annyira nem vészesen zavaró, de ha könnyen javítható, azért tennék egy próbát. Tehát csak az egyik csövön és csak az egyik digitnél látom ezt.
Nagyon köszönöm előre is!

IMG_3532.jpg
    
(#) fmarci hozzászólása Szept 1, 2015 /
 
Először azt hittem, a dobozolás/összeszerelés során jöhetett létre valami bizonytalan részleges zárlat vagy ilyesmi, de mivel sehol sem tudtam ilyet kimérni, arra a következtetésre jutottam, hogy elképzelhető, maga a cső hibásodott meg.
Kicseréltem, és megjavult!
Az órát azóta legnagyobb örömére átadtam az ünnepeltnek, akinek készült, úgyhogy most már garantáltan nem lesz újabb kérdésem. Íme a kész mű, melyhez bizony Ti is jócskán hozzájárultatok! Köszönöm!!!
(#) Kikid500 hozzászólása Szept 29, 2015 /
 
Sziasztok.
Érdeklődnék hogy vki vállal e ilyen óra készítést ,idő nem fontos,pénz egy részét el is utalom előre,dobozt nem kell hozzá készíteni.
(#) Pali79 válasza Kikid500 hozzászólására (») Szept 29, 2015 /
 
Nekem is van egy Emule 6 csöves RGB alávilágításos.
(#) gerleimarci válasza Kikid500 hozzászólására (») Szept 29, 2015 /
 
Nekem van egy Tom025 féle, ha érdekel.

(modi: így maradhat?)
A hozzászólás módosítva: Szept 29, 2015
(#) BarnaPili hozzászólása Nov 28, 2015 /
 
Sziasztok!
Már egy ideje túrom a netet,de nem találom a választ.
Létezik olyan kivitelű Nixie-cső,mint a Z560M Celsius-fok szimbólummal?
Állót találtam,de ilyen fölülnézőset még nem.
István
(#) kisgeri válasza BarnaPili hozzászólására (») Nov 28, 2015 /
 
Én nem tudok róla, pedig sok képet láttam már mindenféle ritka nixie-ről is.
(#) nik válasza BarnaPili hozzászólására (») Nov 28, 2015 /
 
Emlékszem, jómagam is kerestem anno ilyen kerek, fekvő csövet, °C karakterrel, de nem leltem.
(#) sooty válasza BarnaPili hozzászólására (») Nov 29, 2015 /
 
°F és önmagában C betű létezett homlokkijelzősben de °C nem. Sajnos még orosz változatban (in-15A, in-7A) sincs ilyen. Csak az in-19A °C elérhető álló csőként.
(#) poda hozzászólása Márc 16, 2016 /
 
Üdv!
Építettem egy nixie órát Vicsys féle OVERKILL - A DCF77-es Nixie óra kapcsolása alapján.
Eltérések az eredetihez képest: nincs akksi, nincs glimm lámpa, 6 csöves (in-12), és Atmega16 hajtja.
Írtam egy próba programot ami elvileg 12:34:56 időt jelzi ki.
Ez nem teljesen sikerült mert két cső helyesen viselkedik a többi négy nem.
Ha valakinek van ötlete, hogy miért nem jó az legyen szíves ossza meg velem
Köszönöm szépen
(#) sooty válasza poda hozzászólására (») Márc 17, 2016 /
 
Szia, a kapcsolásod lesz rossz. Egy egyszerű tranzisztoros óra multiplex kijelzése ennél sokal gyorsabb megjelenítésre is képes. A tom025 órám változatában, amelynek itt van a fórumban a kapcsolása, 20 Mhz kavics van, amúgy nincs lényegi eltérés a kapcsolásban (anódok tranyókkal, katódok sn74141-el). A kijelző multiplexelését végtelen ciklusban az alábbi rutin végzi:
  1. Low  digit0
  2. Low  digit1
  3. Low  digit2
  4.        
  5. Low  bcd0
  6. Low  bcd1
  7. Low  bcd2
  8. Low  bcd3
  9.                
  10. DelayUS 3
  11.                
  12. TEMP2 = Y      'a kiíratandó szám'
  13.                
  14.             bcd0 = GetBit TEMP2 , 0
  15.             bcd1 = GetBit TEMP2 , 1
  16.             bcd2 = GetBit TEMP2 , 2
  17.             bcd3 = GetBit TEMP2 , 3            
  18.                        
  19. DelayUS 3              
  20.        
  21. TEMP2 = POSITION[X]    ' a pozició , anód kódja 00000001,00000010,00000100  stb.'
  22.                        
  23.        digit0= GetBit TEMP2 , 0
  24.        digit1= GetBit TEMP2 , 1
  25.        digit2= GetBit TEMP2 , 2
  26.        digit3= GetBit TEMP2 , 3
  27.        digit4= GetBit TEMP2 , 4
  28.        digit5= GetBit TEMP2 , 5
  29.  
  30. X=X+1
  31.  
  32. DelayUS 20

Ha jó a kapcsolás, jók a tranyók és az sn74141, nem lehet ilyen összecsúszott kijelzés mint ami a képen van. Magát a panelt továbbra sem kívánod megmutatni?
A hozzászólás módosítva: Márc 17, 2016
(#) sooty válasza sooty hozzászólására (») Márc 17, 2016 /
 
A programrészlet sajnos hibás, lemaradt a digit3,4,5 törlése az elején és a bcd kódot természetesen nem Low=0 értékel kel törölni, hanem High=1 -el, ez azt eredményezte, hogy halványan látszottak a 0-ák a számok mögött, persze utána javítottam, csak most sikerült az első rossz változatot bemásolnom. Viszont ezekkel az időzítésekel is stabil szép a kijelzés, a te 200us várakozásoddal pláne mennie kéne, ha a kapcsolás jó.
(#) sooty válasza poda hozzászólására (») Márc 17, 2016 /
 
A tom025-ös kapcsolása, amiben a citált programom megy: Tom025
(#) poda válasza sooty hozzászólására (») Márc 17, 2016 /
 
De, már mutatom is

csovesora.pdf
    
(#) sooty válasza poda hozzászólására (») Márc 17, 2016 /
 
Próbáld meg ezt a hexet, mega 168-ra fordítottam be. Remélem működni fog.
(#) poda válasza sooty hozzászólására (») Márc 17, 2016 /
 
Sajnos nem működött. Semmi nem történt a csöveken...
(#) sooty válasza poda hozzászólására (») Márc 17, 2016 /
 
A main-ból kitöröltem a kíratást...
(#) poda válasza sooty hozzászólására (») Márc 17, 2016 /
 
Még mindig semmi
(#) sooty válasza poda hozzászólására (») Márc 17, 2016 /
 
Ez milyen avr, ami ténylegesen benne van? Nem lehet, hogy az alapbeállítás szerint a PORTA analóg bemenetként üzemel és lebeg a kimenet?
A hozzászólás módosítva: Márc 17, 2016
(#) poda válasza sooty hozzászólására (») Márc 17, 2016 /
 
Ez egy Atmega16A PU.
Main-t így kezdem:
  1. DDRA = 0xff;
  2. DDRC = 0xff;


Így digitális kimenet lesz nem?
(#) sooty válasza poda hozzászólására (») Márc 17, 2016 /
 
Akkor mega16A-val és portok outputra állítva. Utána nincs ötletem...
(#) poda válasza sooty hozzászólására (») Márc 17, 2016 /
 
Mivel programokat küldesz így szerinted nem a kapcsolással van baj ?
Ezzel elindult a masina csak ugyanazt csinálja mint az én programommal...
(#) sooty válasza poda hozzászólására (») Márc 17, 2016 / 1
 
Erre számítottam, az elvi rajz szerint jó a kapcsolás, a progi teljesen más fejlesztőkörnyezettel és teljesen más kóddal (great cow basic avr) ugyanazt produkálja, tehát a tranyók körül lesz valami hiba, mert az sn74141 jól dekódol az látszik. Az első 4 tranyós rész folyamatosan be van kapcsolva.
A hozzászólás módosítva: Márc 17, 2016
(#) poda válasza sooty hozzászólására (») Márc 17, 2016 /
 
Feltöltöm a PCB-t meg egy fényképet a panelről hátha kiderül valami.
Felső sor az MPSA92, alsó sor az MPSA42.
Oldalt pedig a felső tranyó az mpsa42 és az alsó a mpsa92.
PCB elég tré, tudom. Tranzisztor kimondottan rajt sincs mert az alkatrész footprint-jén volt valami körív amit nem bírtam leszedni és ütközést okozott... Így kicseréltem csak pad-ekre.
Ellenállások sorrendje balról jobbra a tranzisztorok között: 10k, 1M, 4.7k, 15k
P? csatin alul (elfelejtettem átnevezni) a jobb oldali az anódok tápja, középső a föld.
(#) sooty válasza poda hozzászólására (») Márc 17, 2016 / 1
 
Nagyfeszültségnél ez a teleföldes vonalvezetés nem szerencsés. Ki kell vakargatni a nyákot, ha szennyeződés gyanta van rajta le kell mosni és ha majd működik le kell lakkozni. Legalább egy tranzisztorpárt ki kellene cserélni és hosszú lábbal beforrasztani rövid ideig melegítve. Ha az a digit megjavul akkor a többit is cserélni.
A hozzászólás módosítva: Márc 17, 2016
(#) Atosz90 válasza poda hozzászólására (») Márc 17, 2016 /
 
Ott a hiba a képen, az orosz helyettesítőt cseréld ki eredeti 74141-re mert már engem is szivatott meg ilyen.
Az orosz nem mindig bírja a kapcsolási sebességet,és leáll, vagy hamis össze vissza adatokat kreál, én csak non-multiplexes órákban használom.
Következő: »»   14 / 23
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem