Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   1073 / 1271
(#) stevepapa válasza moltam hozzászólására (») Aug 24, 2015 /
 
Ettől jelen esetben nem tartanék
(#) hobbyboby válasza moltam hozzászólására (») Aug 24, 2015 /
 
Már bocsánat, de a kisebb nagyfeszültségnél nem inkább valamivel kisebb lesz a kép?
(#) kadarist válasza hobbyboby hozzászólására (») Aug 24, 2015 /
 
Nagyobb lesz és csökkent fényerejű, mégpedig azért, mert a lassabb elektronokat könnyebb eltéríteni, azaz adott mágneses mező hatására nagyobb mértékben térülnek ki a képernyő tengelyéhez képest.
(#) csontom válasza kadarist hozzászólására (») Aug 24, 2015 /
 
Ja igen, az a "szikraköz", amikor bekapcsolom, szikrázik, mielőtt lelő a védelem.
(#) kadarist válasza csontom hozzászólására (») Aug 24, 2015 /
 
Végre egy plusz információ... Lehet, hogy rossz a képcsöved vagy ha nem rossz, akkor a sortrafó húz át. De szerintem lehúzott csatlakozó mellett sem indul el folyamatosan asorvégfok, csak egy pillanatra és az ilyenkor feltöltött képcső sztatikusságát érzed.
(#) lukacsp hozzászólása Aug 25, 2015 /
 
Kedves Kollégák!
Videoton TS5326 TXT-F típusú tévém egyik napról a másikra, átmenet nélkül elkezdte produkálni a csatolt képeken látható hibajelenséget. A pattern.jpg a helyes ábra, a teve_kep.jpg pedig amit a tévé képernyője produkál.
Légy szíves adjatok ötletet, hogy melyik áramkörben kell ilyenkor a hibát keresni. Köszönöm!
(Elektronika megy, szakmám csak más terület, még diák koromban dolgoztam hifi-tv szervizben de már régen volt, elfelejtettem a fortélyokat.)
A hozzászólás módosítva: Aug 25, 2015
(#) Fantasy válasza lukacsp hozzászólására (») Aug 25, 2015 / 1
 
Üdv. Olyan, mintha a képcső fel lenne mágneseződve. A három alapszín jelen van, nagy baj már nincs. Ki kellene kapcsolni, nem csak távirányítóval, hanem teljesen kikapcsolni a főkapcsolójával is, majd 15- 20 perc múlva vissza, esetleg párszor megismételni, ha akkor sincs változás akkor a lemágnesező áramkört kellene megvizsgálni, a PTK ellenállását.
(#) nagy_david1 hozzászólása Aug 25, 2015 /
 
Szép estét!
Nem tudom a kérdésem mennyire illik ide de azt se tudtam hova tegyem.
A probléma a következő: Szeretném összekötni a számítógépem a TV-vel. Erre egy 10méteres VGA kábelt használtam. Sajnos előjött a "csíkozás", akárcsak a régi képcsöves tévék kamerával való nézésénél. Se a számítógép se a TV nincs leföldelve. Ami érdekes, hogy ha a laptopra kötöm a TV-t ugyanezzel a kábellel akkor tökéletes a kép. Kipróbáltam, hogy a monitort kössem össze a számítógéppel ugyanezzel a kábellel, igaz utólag rájöttem, hogy ha nincs is földelés de ugyanabban a csatlakozóba össze voltak kötve. Szóval gondolom a probléma a "földekkel" lehet. Mi a megoldás? Előre is köszönöm.
(#) Flashrider válasza Flashrider hozzászólására (») Aug 25, 2015 /
 
Sziasztok!

Erree senki semmi?
(#) nagy_david1 válasza nagy_david1 hozzászólására (») Aug 25, 2015 /
 
És ápropó, sajnos a frissítési sebességet se a TV se pedig a számítógépnél nem tudtam változtatni. Pedig gondoltam az megoldaná a problémát.
(#) eyess válasza nagy_david1 hozzászólására (») Aug 25, 2015 /
 
Igen a tv csak a 60Hz et szereti nagyobbra nem érdemes állítani .Apropó milyen tévé is ez ?
(#) eyess válasza lukacsp hozzászólására (») Aug 25, 2015 /
 
Szerintem meg el vannak tekergetve a színek , de rendesen.A tévé belsejében potmétereken kell állítani úgy , hogy a kinti színállításra való külső potméter teljesen jobbra tehát max értékre állítod.Ez után a belső panelen úgy kell a színekhez tartozó trimmereket beállítani , mint az első képen , illetve , hogy a színek ne legyenek túlvezérelhetőek a kinti porméterrel.

Viszont , ha erre nem fog javulni , akkor sajnos képcső lesz.Ugyanis ezeket szerelték Hitachi képcsővekkel amihez az első kép lenne való.Viszont szerelték szlovák képcsővekkel is , az pedig a másik gyengébb színezetű képet produkálta.Ezt megtudod , ha megnézed a képcsővet.
(#) eyess válasza Flashrider hozzászólására (») Aug 25, 2015 /
 
Mi a probléma mester ?
(#) kadarist válasza eyess hozzászólására (») Aug 25, 2015 /
 
Ez a baj mester: Bővebben: Link.
(#) kadarist válasza lukacsp hozzászólására (») Aug 25, 2015 / 1
 
Szia!
Először a lemágnesezést ellenőrizd, minden egyéb csak utána következik.
(#) eyess válasza Flashrider hozzászólására (») Aug 25, 2015 /
 
Idézet:
„Apám nem figyelt és a tv bedugva maradt,ami szószerint a vízben volt”


Sok reményt nem fűznék hozzá.
(#) BarnaPili válasza eyess hozzászólására (») Aug 25, 2015 / 1
 
Foltos mint az indiánok lova... Nehogy beletekertesd a színekbe. Egyértelműen PTK gond,hacsak nem pofáraesett a gép.
István
(#) eyess válasza BarnaPili hozzászólására (») Aug 25, 2015 /
 
Nem tudjuk még nem kaptunk visszajelzéseket.Viszont ezen korszak , és ezen tévék közt sok különbség volt képcső minőség téren.
(#) lukacsp válasza Fantasy hozzászólására (») Aug 26, 2015 /
 
Köszönöm a jól megalapozott szakmai véleményt, és kadarist neked is, egybeesik azzal a megfigyelésemmel, hogy egy ideje mintha nem ment volna már a degauss funkció.
Kivettem ma este a tévéből azt a modult amin a lemágnesezés funkció is van, de még nem volt időm vele foglalkozni, viszont a tanácsaitok szeritem fényévekkel vittek közelebb a megoldáshoz. A további fejleményekről a napokban beszámolok.
Köszönöm szépen!
A hozzászólás módosítva: Aug 29, 2015
(#) nagy_david1 válasza eyess hozzászólására (») Aug 26, 2015 /
 
Szia.
A TV típusa: Toshiba 32hl833g
(#) lukacsp válasza lukacsp hozzászólására (») Aug 26, 2015 /
 
Sziasztok!
A lemágnesezés PTK-ja valóban hibás. Dual PTK van benne, a soros tag szakadásként viselkedik, a párhuzamos "fűtő" PTK rendben van.
2322 662 98009 van benne ami egy táblázat szerint helyettesíthető PTC 14740 típussal, ezt megrendeltem. Ha beépítettem jelzek az eredményről.
Még egyszer köszönöm a segítséget! Üdv.!
(#) vzoltan hozzászólása Aug 26, 2015 /
 
Sziasztok,
8 éves Samsung LE 37A551 LCD tv-m fényereje csökken a bekapcsolás után 2-4 perc alatt fokozatosan.
A tápegységben 4 db púpos elektrolit kondit már cseréltem és valamival jobb lett, de nem tökéletes. Most a fényerőt vettem 90% -ra és így még nézhető, de szerintem csak idő kérdése meddig. Rajz nélkül megakadtam.
Kapcsolási rajzot vagy tippeket kérnék merre tovább.

Köszönöm, Newgap
(#) kadarist válasza vzoltan hozzászólására (») Aug 26, 2015 /
 
Cseréld ki a többi elkót is!
(#) Flashrider válasza eyess hozzászólására (») Aug 28, 2015 /
 
Hello Eyess!

Miért szerinted mi mehetett ki rajta? Kép van,csak nem teljes. Ki mehetett a konvergencia Ic-ből valamelyik? Vagy a táp résznél nem kapja meg a megfelelő feszültségeket?
(#) stevepapa válasza Flashrider hozzászólására (») Aug 28, 2015 /
 
Egy olyan kép kellene róla ahol kép is van a készüléken. Így úgy tűnik, csak elállítódott. A szervizmenüben visszaállítható. Vagy "mute" 183- ra kiadja a beállító hálót ott lehet látni melyik szín merre ment el. És vissza is állítható.
(#) vzoltan válasza kadarist hozzászólására (») Aug 28, 2015 /
 
A nagyfesz puffer elkókat is cseréljem (2 db 150 UF/450V), látszólag semmi baja.

Ha valaki tud kapcsolási rajzot akkor azt megköszönöm.
A hozzászólás módosítva: Aug 29, 2015
(#) Flashrider válasza stevepapa hozzászólására (») Aug 28, 2015 /
 
Köszi Stevepapa a segítséget. Jelet még nem dugtam bele. Örültem,hogy bekapcsolt,én már amúgy temettem,de aztán meg mégis úgy vagyok vele,hogy mindent szeretnék megmenteni. Olyan nagy baja nem lehet.
Szóval szerinted csak elállítódott? Talán még annyi,hogy amikor ez a sima kék kép van a tévén ott ahol nincs kép a kéknek a széle egy kicsit hullámzik,mint a víz. Ezt is akkor ha beállítom eltűnik?
(#) stevepapa válasza Flashrider hozzászólására (») Aug 28, 2015 /
 
Hullámzik, vagy hullámos ? Az utóbbi eltűnik a beállítással.
(#) eyess válasza Flashrider hozzászólására (») Aug 28, 2015 /
 
Ez több összetevő lehet mivel a vízben állt , ahogy írtad , és nem tudni milyen mélységig , és mennyi ideig .Itt az a gond , hogy a víz tönkre tesz olyan dolgokat, hogy nyák , forrasztások , tekercsek , processzor , ic -k , kondenzátorok , trafó , és még lehetne sorolni.

Ez összességében annyit jelent , hogy nem biztos , hogy érdemes vele foglalkozni.Ha ideiglenesen sikerülne is helyre hozni később lenne más , és más hibája , attl függ , hogy a továbbiakban a vissza maradt vízkő mit bont meg , és mit eszik szét.Szóval fel van adva a lecke.
(#) Flashrider válasza eyess hozzászólására (») Aug 28, 2015 /
 
Hello Eyess!

Holnap csinálok képeket. Teljes vízben kb. 1 órát volt a tv. Utána már nem. Szépek voltak a paneljei amikor néztem. Ami inkább trugyis lett,meg vízköves,az az apám egyik erősítője agota ds 1200. De ez egy másik topikban folyik. Holnap jelentkezem.
A hozzászólás módosítva: Aug 29, 2015
Következő: »»   1073 / 1271
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem