Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   1077 / 1271
(#) kadarist válasza zavar11 hozzászólására (») Szept 3, 2015 /
 
Ez nem a rajz, a rajzát mutasd meg. MK2 néven több sasszi is fut. A megfelelő rajzot pedig neked kell megtalálni, mert te látod a készüléket magad előtt. Azt még mindenképpen nézd meg, hogyha egy izzólámpát teszel a pufferre, akkor az teljes fénnyel világít-e.
A hozzászólás módosítva: Szept 3, 2015
(#) eyess válasza zavar11 hozzászólására (») Szept 3, 2015 /
 
Az a baj , hogy amíg az instrukciókat nem hajtod végre , addig mi sem tudunk neked semmit sem mondani a továbbiakban, mert nincs konkrétum amin el tudjunk indulni valamerre.
A hozzászólás módosítva: Szept 3, 2015
(#) zavar11 válasza eyess hozzászólására (») Szept 3, 2015 /
 
Ertem!!
(#) ocskay hozzászólása Szept 3, 2015 /
 
Szép estét mindenkinek . ma kaptam egy tv az a gondja bekapcsolom és középen megjelenik egy vékony csík vízszintesen mi lehet a gond én nagyfeszültségre gyanakszom
(#) kadarist válasza ocskay hozzászólására (») Szept 3, 2015 /
 
Szia!
A függőleges eltérítés nem működik. Ha nem lenne nagyfeszültség, akkor csík sem lenne. Bővebben: Link.
(#) ocskay hozzászólása Szept 3, 2015 /
 
kadarist köszönöm a gyors választ

holnap megnézem
(#) zavar11 válasza ocskay hozzászólására (») Szept 4, 2015 /
 
Szia igaza van a kolégának a függőleges eltéritő lesz a gondja baja.
(#) Csendes33 hozzászólása Szept 4, 2015 /
 
Sziasztok, a segítségeteket szeretném kérni egy LG RZ-42PX11 plazma tv-vel kapcsolatban. A képen észreveszitek kék részeknél, hogy zölden villódzanak a pixelek elszórtan. Esetleg tudnátok mondani valamit, ami közelebb visz a hiba feltárásához? Köszönöm előre is, kellemes estét Nektek.
(#) eyess válasza Csendes33 hozzászólására (») Szept 4, 2015 /
 
Ha minden körülmények közt , és változó képnél is , vagy csak a menünél is jelentkezik , és mindig ugyan ott . Akkor az sajnos pixel hiba lesz.
(#) Csendes33 válasza eyess hozzászólására (») Szept 4, 2015 /
 
Megnéztem és amikor a menübe lépek, akkor a menü teljes felületén tökéletes, de a menün kívüli kép az zölden csillámlik hol itt hol ott elszórva, tehát sose ugyanott. Amikor egy világos kép után jön egy sötét, akkor az előző világos kép zöldes csillámlása látszik egy pillanatra.. De akármikor a menübe lépek, a menü felülete mindig tökéletes. Ha egy állóképet nézek, tehát nincs képváltás, akkor is ez a zöldes villódzás ugyanúgy elszórtan mindenfele váltakozva jelentkezik.
(#) eyess válasza Csendes33 hozzászólására (») Szept 4, 2015 /
 
Volt már javítva a tévé , vagy esetleg szétszedve ?
(#) Csendes33 válasza eyess hozzászólására (») Szept 4, 2015 /
 
Igen volt, kettő panel cserélve lett benne, megmutatom milyen volt a tévé képe és azt is hogy mi lett cserélve (a képen X-el jelölve). Szóval ez egy gyógyulgatófélben lévő tévé, örülnék ha teljes lenne a gyógyulás.
(#) eyess válasza Csendes33 hozzászólására (») Szept 4, 2015 /
 
Az x ek az egész modult jelentik , vagy csak az x alatt lévő dolgok cseréjét ?
(#) Csendes33 válasza eyess hozzászólására (») Szept 4, 2015 /
 
Az X-el jelölt panelek kompletten ki lettek cserélve. A két kiszedett hibás modul is megvan, forrasztgatva nem volt semmi.
(#) eyess válasza Csendes33 hozzászólására (») Szept 4, 2015 /
 
Értem az LVDS csatlakozásokat kellene átnézni.És nem ártana a modulokra menő feszültségeket is ellenőrizni.
(#) Csendes33 válasza eyess hozzászólására (») Szept 4, 2015 /
 
Rendben, csak kedden tudok nekiállni szétszedni újra, de akkor megteszem. Köszönöm szépen az eddigi segítségedet.
(#) eyess válasza Csendes33 hozzászólására (») Szept 4, 2015 /
 
Rajz , és segédlet van hozzá ?
(#) Csendes33 válasza eyess hozzászólására (») Szept 4, 2015 /
 
Nincsen, kedden ahogy hazajöttem, keresek a neten hozzá rajzot. Elmondom akkor dióhéjban Neked, hogy 15-ért vettem két hete és azóta hoztam 5-ért egy másikat donornak, ami hiányos, a tuner és a tápellátás egy része hiányzik. Életemben nem szereltem plazma tévét, gondoltam panelcserével, vagy esetleg kondicserékkel helyre tudom állítani. A két panelt amit mutattam Neked, azokat kicseréltem, más nem történt egyenlőre. A Neten tegnapelőtt nézelődtem picit így nagyjából értem hogy melyik panel mire hivatott, ezért mertem nekiállni. Most viszont nem tudom merre, gondoltam itt kérdezek mielőtt nekiállok valaminek feleslegesen. Szerszámok vannak. Azt észrevettem az egynapos működése óta hogy eléggé melegszik, ezért jutott eszembe hogy talán egyik másik kondi már feladta..
(#) eyess válasza Csendes33 hozzászólására (») Szept 4, 2015 /
 
Én azt hittem új modulokra lettek cserélve a rosszak.Ezek szerint nem , viszont akkor a modulokat is át kell nézni kimérni az alkatrészeket stb.Nem biztos , hogy a már kicserélt modulok is teljesen jók .
A hozzászólás módosítva: Szept 4, 2015
(#) Csendes33 hozzászólása Szept 4, 2015 /
 
Jó a felvetés,lehetnek hibásak a betett panelok is. Tehát akkor előfordulhat hogy a kijelző tökéletes csak az YSUS panelon esetleg van néhány kapacitás szegény kondi? CTRL board hiba nem lehet? A betett panelek kimérését elvégzem majd akkor. Köszi.
(#) eyess válasza Csendes33 hozzászólására (») Szept 4, 2015 / 1
 
A válasz is is is . Ki kell mérni , és többet fogsz tudni .Egyenlőre ezt lehet tenni.
(#) ocskay hozzászólása Szept 5, 2015 /
 
szép kadarist zavar11 kész lett a tv szépen megy még egy kondenzátort kell cserélnem egy 330 mikros 60v eltérítés mellet megvan púposodva de attól megy szépen
(#) jdani hozzászólása Szept 12, 2015 /
 
Üdv. Adott a következő TV. Be nem kapacsolt, csak csipogott, sorkimenő tranzisztor zárlatos volt. Cseréltem, működi csak a kép két széle össze van ugorva. Mi lehet a gond?
E-W, vagy valamelyik kondi?
(#) BarnaPili válasza jdani hozzászólására (») Szept 12, 2015 /
 
Hello!
Első körben ellenőrizd a sortápfeszültséget.Ha az jó,akkor nézd át a panelt ahol melegedés látható.Ha sorkimenő hibás volt,az tönkre tehette az EW fokozatot is.A hűtőbordán lévő alkatrész lehet az EW végfok.Annak a körét is nézd át. Lehet hogy az EW csatolókondija pusztult el.
István
(#) jdani válasza BarnaPili hozzászólására (») Szept 12, 2015 /
 
Bővebben: Link
37. oldalt, lent jobb oldalt pirossal. A nagy hűtöbordán lévő másik alaktrész egy dióda. Erre gondoltál?
Egyébként jó, ha 80 fokos a nagy hűtörborda amina sorkimenő tranzisztora van?...
(#) Bakman válasza jdani hozzászólására (») Szept 12, 2015 /
 
Valamelyik potméterrel nem lehet beállítani? Alkatrészt cseréltél, az értékek valószínűleg az előzőhöz voltak beállítva. Csak azért gondolok erre, mert ilyen képtorzulást általában könnyen ki lehet korrigálni a megfelelő poti tekergetésével.
(#) stevepapa válasza jdani hozzászólására (») Szept 12, 2015 /
 
Nézd át az E-W fokozat alkatrészeit, elsősorban a kondikat, fetet, majd a tekercset. Az is menetzárlatos szokott lenni, sőt általában alul, ahol nem látni. Potikat ne keress, a geometriát a s. menüben lehet állítani. A hibás alkatrészek cseréje után szinte állítani sem kell semmin.
(#) mindenes hozzászólása Szept 12, 2015 /
 
Sziasztok!
11AK19 nél találkozott már valaki 135V rendszertáppal? Rajz szerint 145 vagy 115 voltnak kellene lenni képcsőtől függően. Ezzel szemben én folyamatos 135V mérek. Rendben van ez így, vagy valami hibát kell hogy keressek? 51cm a TV.
A hozzászólás módosítva: Szept 12, 2015
(#) kadarist válasza mindenes hozzászólására (») Szept 12, 2015 /
 
Szia!
A függőleges eltérítés tápfeszültsége jó?
(#) mindenes válasza kadarist hozzászólására (») Szept 12, 2015 /
 
Szia!
A függőleges táp 54V, a TDA6108 6 lábán pedig 230 mérek. Beigazolódni látszik a sejtésem miszerint a táp nem jól működik. crazy: A stabok feszei rendben vannak, 5V stby is megvan.
A hozzászólás módosítva: Szept 12, 2015
Következő: »»   1077 / 1271
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem