Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   2636 / 3959
(#) Bakman válasza Boreus hozzászólására (») Szept 14, 2015 /
 
Attól függ, milyen gyors reléd van. Kevés az olyan, amelyik akár 50 Hz-en is tud kapcsolgatni, nem hogy gyorsabban...
(#) proli007 válasza pucuka hozzászólására (») Szept 14, 2015 /
 
"mélyedj el a mikrohullámú technikában" Vagy inkább a " nagyfeszültségű vízvezeték szerelői" szakmában..
A hozzászólás módosítva: Szept 14, 2015
(#) trickentrack hozzászólása Szept 14, 2015 /
 
Üdv!

Ugye válóáramból diódahíddal lehet egyenáramot csinálni tehát négy dióda olyan kocka alakban.
Milyen diódát használhatok hozzá 12v és 50w-nál?

Előre is köszönöm!
(#) proli007 válasza trickentrack hozzászólására (») Szept 14, 2015 /
 
Hello!
60W/12V=4,166A. Vagy is ennél nagyobb áramút. De a váltóáram tág fogalom, mert sima hidat 50Hz mellett használhatsz.
(#) trickentrack válasza proli007 hozzászólására (») Szept 14, 2015 /
 
Igazából egyik ismerősömnek kéne csináljam motorba.Egy Simsonba akarna ledes hátsó lámpát (házikészítésű) ezt meg is tudom csinálni csak ugya a lednek egyen áram kell és ha jól tudom a motor generátora váltóáramot állít elő és ugye az 12v. Ebből kéne egyenárammá alakítanom.
(#) proli007 válasza trickentrack hozzászólására (») Szept 14, 2015 /
 
Ahhoz még talán jó lesz a sima híd, de a motor generátora már más gondokat is felvethet, ezért menj át a megfelelő topikba!
(#) trickentrack válasza proli007 hozzászólására (») Szept 14, 2015 /
 
Rendben, köszönöm! Melyik topic lenne az?
(#) tomika1234 hozzászólása Szept 15, 2015 /
 
Sziasztok! Tudnatok nekem abban segiteni, hogy hogyan tudok 0-5V jelet átalakítani 0-12V- jelre?
A rendelkezesre allo Vin vagy 5 V vagy 12-15 V között mozog (epp amilyen az aksi toltottsege). Milyen op ampre, ellenallasokra van szuksegem? Illetve, hogy kell osszekotni?

Koszonom elore is
A hozzászólás módosítva: Szept 15, 2015
(#) Bakman válasza tomika1234 hozzászólására (») Szept 15, 2015 /
 
Nem invertáló műveleti erősítő, 2,4 x -es erősítésre beállítva. Ez alapján már elindulhatsz.
(#) aramis hozzászólása Szept 15, 2015 /
 
Sziasztok!Segítségeteket kérem egy trafó ellenőrzése céljából. Ha a primer körbe bekötök egy 25 w-os izzót milyen fényerővel kell világítania a szekunder terhelés nélkül?
kösz.
(#) ferci válasza aramis hozzászólására (») Szept 15, 2015 /
 
Attól függ, 3 VA-es vagy 300 VA-es a trafó.
(#) aramis válasza ferci hozzászólására (») Szept 15, 2015 /
 
Egy Pioneer 310 hifiből való , azt nem tudom az értéket nincs ráírva semmi
(#) ferci válasza aramis hozzászólására (») Szept 15, 2015 /
 
Ja, most keressem meg a hifit... hány wattos az a cucc?
1/3 - fél fénnyel biztos világít, ha 3-600 wattos az erősítőd.
A hozzászólás módosítva: Szept 15, 2015
(#) aramis válasza ferci hozzászólására (») Szept 15, 2015 /
 
Most levettem a takaró fedelet AWZ3214 es
(#) zsolt58 hozzászólása Szept 16, 2015 /
 
Hello!
Ide írom mert más témát nem találtam!
Még régen letöltöttem ezt a tervet!
Tudom is hogy mi ez csak már nem emlékszem, hogy melyik magyar oldalon találtam!
Valaki tudna segíteni lehetséges, hogy itt a HE-n láttam!
Ez egy akkuőr!
Üdv: Zsolt
(#) kadarist válasza zsolt58 hozzászólására (») Szept 16, 2015 / 1
 
Jpg-ben is mutasd meg!
(#) hapsika8 hozzászólása Szept 17, 2015 /
 
Sziasztok, szükségem lenne egy PIKO modellvasúti villanymotor adatlapjára. Elsősorban a teljesítménye érdekelne.
Előre is köszi!
(#) zsolt58 válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Szept 17, 2015 /
 
Igen köszönöm!
(#) Urbiferi hozzászólása Szept 17, 2015 /
 
Kárt teszek a készülékben vagy a hangszóróban ha a következőképpen kötöm be?
Van egy gyárilag szerelt 3,5-es Jack dugóm kábellel, amiből 4 vezeték jön ki. Ezt a 4-et a végeken összeforrasztanám 2-2-be, méghozzá úgy, hogy a két azonosat és a két különböző színűt kötném össze és ezt forrasztanám az 1 db pici hangszóró (fejhallgató) 2 púlusára. Tehát a jack csúcsán lévőt a középsővel, ill. a két hátsót ami egyébként is egy helyre van forrasztva. Azért tenném ezt mert egy részleges kábelszakadás estén még működhetne a hangszóró.
Köszi.
(#) pucuka válasza Urbiferi hozzászólására (») Szept 17, 2015 / 1
 
Az a 3,5 jack csatlakozód négy vezetékkel valószínűleg egy 3 gyűrűs sztereó jack csatlakozó. Az azonos színűek a GND vezetékek, ezeket bátran összekötheted, de a különböző színűek a jelvezetékek. Ezek egy sztereó erősitő két kimenetéhez csatlakoznak, és az erősítő kimeneteket egyszerű módon nem kötheted össze, csak valamilyen ellenállásos összegző után.
(#) Urbiferi válasza pucuka hozzászólására (») Szept 17, 2015 /
 
Értem, köszi.
(#) trickentrack hozzászólása Szept 17, 2015 /
 
Üdv!

Egy ATX es PC táp tarfójának a bemenetére 230v egyen vagy váltóáram kell?
Mivel ki szeretnék próbálni egy ilyen bontott tápot csak nem merem amég nem tudom hogy működik.
Mi kell a táp elé a 230V hoz és ami a trafó tetejéből kijön egy vastag szigetelt kábel, az mi?

Előre is köszönöm!
(#) reloop válasza trickentrack hozzászólására (») Szept 17, 2015 /
 
Szia! Transzformálni csak váltóáramot lehet, persze tudnod kell, hogy a PC tápban léfő trafót nem 50Hz-re tervezték. Jó döntés volt, hogy előbb a működésével szeretnél megismerkedni. Keress ilyen irányú fórumtémát!
(#) trickentrack válasza reloop hozzászólására (») Szept 17, 2015 /
 
Rendben köszi! Ez természetes, az áram nem játék!
(#) Bakman válasza trickentrack hozzászólására (») Szept 17, 2015 /
 
reloop leírta a lényeget, további segítség: Kapcsolóüzemű tápegység (SMPS - Switched Mode Power Supply).
(#) jani1987 hozzászólása Szept 19, 2015 /
 
Brahiból rövidre zártam egy 8 ohmos 3 wattos hangszórót és a trafó tetejére raktam. Hallgatom ahogy búg.
(#) mikrokapcsolo hozzászólása Szept 20, 2015 /
 
Sziasztok! Építettem egy ledes lámpát, amihez rendeltem kínából egy távirányítós relé modult. A modult kipróbáltam, hogy a műhelyasztalon adtam neki tápot, és a kapcsolóval elsétáltam a kert végébe (30m legalább), onnan hibátlanul kapcsolt. Amikor beépítettem a lámpába, 1 méterről már nem akart menni, ha a lámpa áram alá volt helyezve. A lámpa meghajtóáramköre egy faék bonyolultságával ér fel, dejódahíd, puffer, előtét, ledek. A modul reléje a 320V-ot kapcsolja, közvetlen a puffer után. Gondoltam, nem szereti a panel, ha ott a nagyfesz, ezért a relét kikábeleztem a panelről, de így is ugyanaz az eredmény. Próbáltam a relé, a kapcsolt vezetéket is átfűzni egy-egy ferriten, az sem segített. Ekkkor kerítettem egy olyan kapcsolóegységet, ami egy olyan szerkezet, mint a konnektorba dugható villanykapcsoló, csak 3 modulos, és vezetékelhető. Az eredmény jobb, már 3 méterről is lehet kapcsolni... Szeretném kérdezni, hogy mit csináljak, hogy ne kelljen a lámpa alá állnom, ha kapcsoln szeretném, mert akkor lehetne egy kapcsoló is alatta. A kínai modul ilyen, a másik pedig ehhez hasonló, de ugyanez a márka. Kérném, ha bárki tud valami segítséget, tanácsot adni, segítsen. Előre is köszönöm.
Üdv, Gábor.
(#) nedudgi válasza mikrokapcsolo hozzászólására (») Szept 20, 2015 /
 
A kész, összeépített lámpáról nem ártana egy kép. Nem árnyékolja valami a távvezérlő vevőjét?
A hozzászólás módosítva: Szept 20, 2015
(#) Bakman válasza mikrokapcsolo hozzászólására (») Szept 20, 2015 /
 
Valószínűleg a 230 V-os hálózat által közvetített zavaz okozza a gondot. Erősebb szűrés kellhet, mint egy ferrit.
(#) mikrokapcsolo válasza nedudgi hozzászólására (») Szept 20, 2015 /
 
Sajnos a lámpáról nincs képem, és jelenleg egy 3,5m magas oszlop tetején csücsül. A vevő antennája ki lett lógatva a lámpából, úgy sem ment.

Bakman: Én is erre gondoltam, milyen szűrés lenne jó?
Következő: »»   2636 / 3959
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem