Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Frekvenciamérő
Lapozás: OK   46 / 74
(#) Ge Lee válasza sany hozzászólására (») Szept 17, 2015 /
 
Valamelyik 90-es években megjelent HE-ben van egy hasonló CMOS áramkörökkel, az sem sokkal bonyolultabb és az tuti hogy jó és pontos is. Beszéltünk is róla régebben itt a topikban.
(#) dokidoki válasza Hp41C hozzászólására (») Szept 17, 2015 /
 
Igen, elnézést nem ellenőriztem le a linket, letörölhették. A lementett eredeti, az 6 megányi PDF.. ide szerintem nem megy fel. Kerestem egy másik linket ami működik: Bővebben: Link
(#) Hp41C válasza dokidoki hozzászólására (») Szept 17, 2015 /
 
Ez már működik! legörgettem az aljára:
Idézet:
„Microprocessors with integrated memory and peripherals certainly allow a substantial simplification of the hardware. ... Therefore I decided to design a simple, easily-reproducible counter around a PIC 16F876A. The basic counter rate is extended to at least 180MHz using two 74Fxx devices. A divide-by-64 prescaler is used for higher frequencies up to at least 4.5GHz. All results of the measurement are shown on an inexpensive, 2x16 alphanumeric LCD module with large characters.”
A hozzászólás módosítva: Szept 17, 2015
(#) dokidoki válasza Hp41C hozzászólására (») Szept 17, 2015 /
 
Lehet, hogy a kezdőket visszarettenti az ilyesmi, de ezt egyszer kell megépíteni, meglehetősen stabil jószág. Persze akad benne buktató, és biztos van része amit lehetne tökéletesíteni. Én elégedett vagyok vele, mióta megvan, még kikapcsolva sem volt.
(#) gerenk válasza dokidoki hozzászólására (») Szept 17, 2015 /
 
Szia !
A mikrohullámú részről kérdeznék, az ERA2 a MAR sorozat tagjával kiváltható-e ill. az ECL osztó
mivel helyettesíthető, ami itthon is beszerezhető. Te milyen típusokat használtál ?
(#) dokidoki válasza gerenk hozzászólására (») Szept 17, 2015 /
 
Szerintem kiváltható, ha találsz adatlap alapján valami hasonlót akkor jó lehet. Az osztó már keményebb dió. Én mindenből eredetit használtam, amire az építés során felhívták a figyelmet az pontosan úgy is lett. Orvoslásuk is hozta a kellő eredményt. Egyetlen alkatrész amiből odavalót nem találtam, az egy tranzisztor ami a J-K bemenetén van, magasabb frekvencián észrevehető a gyenge működése. ui: ecl-re nem sok tippem van, régi műholvevő tunerekben találsz olyat ami elketyeg 2,5GHz -ig de feljebb nem nagyon. Több projektjét megépítettem a szerzőnek, és minden jól dokumentált, gyakorlatias, pont úgy működött, ahogy leírta.
A hozzászólás módosítva: Szept 17, 2015
(#) gerenk válasza dokidoki hozzászólására (») Szept 17, 2015 /
 
Köszönöm válaszod, közben osztó ügyben nézelődtem, SAT fejkonverterekben érdemes keresgetni.
(#) sany válasza dokidoki hozzászólására (») Szept 18, 2015 /
 
Köszönöm mindenkinek a válaszokat!
A PIC-es nem gond. De a hagyományos integrált áramkör is tetszene, "abban csak van anyag". A PIC-es valóban egyszerűbb.
(#) gkari hozzászólása Okt 6, 2015 /
 
Tiszteletem hölgyek-urak! Ma kaptam egy "rfcandy" 2,5 GHz.-es frekimérőt, amit be kell dobozolni, kapcsoló, BNC bemenet, táp stb. Egy nagyon kellemes megjelenésű volt vérnyomásmérő (műanyag-)dobozába gondoltam belepakolni. Az a kérdésem, hogy a herkentyűt érdemes lenne-e árnyékolva beletenni (kozervdoboz anyaggal megoldható)?
(#) pucuka válasza gkari hozzászólására (») Okt 6, 2015 /
 
A nevéből következtetve a bemenete elég érzékeny lehet. Szerintem csak jót tesz, ha árnyékolt dobozba teszed, lehetőleg az előfokot külön, mindenképp érdemes. Lehetőleg ne saját magát vegye.
(#) Medve válasza gkari hozzászólására (») Okt 6, 2015 /
 
Tiszteletem, a bementi erősítőt szokták árnyékolni, a műszer többi részét nem. Ám ha rádióvevőn mérünk, vagy egyéb érzékeny helyzetben használjuk, akkor célszerű lehet a vevőtől távol tartani a műszer digitális részének a zaját. Szerintem. Kíváncsi leszek egy hölgy véleményére is
A hozzászólás módosítva: Okt 6, 2015
(#) gerenk válasza gkari hozzászólására (») Okt 6, 2015 /
 
Üdvözlet !
Nagyon jó ónozott dobozokat lehet beszerezni több méretben. Alja teteje levehető végeire F vagy BNC csatlakozó
szerelhető.
A hozzászólás módosítva: Okt 6, 2015
(#) gkari válasza Medve hozzászólására (») Okt 6, 2015 /
 
Köszönöm, tehát érdemes árnyékolni, úgy leend. Az érzékenysége 400MHz-nél 7,1mV (rms), alatta nagyobb. Sajnos , nagyon kevés hölgy van a fórumon!
(#) szucsistvan123 hozzászólása Nov 9, 2015 /
 
Helló!
EHHEZ a frekimérőhöz
Jó a HD44780-as kijelző? (PL EZ)
A hozzászólás módosítva: Nov 9, 2015
(#) sunside válasza szucsistvan123 hozzászólására (») Nov 9, 2015 / 1
 
Minden további nélkül használhatod.
(#) szucsistvan123 válasza sunside hozzászólására (») Nov 9, 2015 /
 
Köszönöm!
(#) elektroncso hozzászólása Nov 21, 2015 /
 
Sziasztok.
Már régebben egyszer megépítettem ezt a frekvenciamérőt. Sajnos az tönkrement. Úgy volt, hogy egyhamar nem építem újra, mert csak drágán találtam LCD kijelzőt. Most nekiállnék megépíteni még egyszer,mert tűrhető áron találtam LCD kijelzőt. A kérdés az, hogy ez az LCD kijelző jó e volna hozzá:MC1601A-SYL/H
Bővebben: Link.
Szerintetek?
Előre is köszönöm a segítséget.
(#) gerenk válasza elektroncso hozzászólására (») Nov 21, 2015 /
 
Egysoros 16 karakteres kijelző, HD kompatibilis jó hozzá csak keress itt hozzá való programot.
(#) elektroncso válasza gerenk hozzászólására (») Nov 21, 2015 /
 
Köszönöm. Meg is rendelem, már csak 1 darab van nekik belőle, mivel kifutó termék.
(#) jdani hozzászólása Dec 26, 2015 /
 
Üdv. Dolgozott itt már valaki LM2907el? Egy olyan kapcsolásra lenne szükségem, amivel a motor fordulatát mérném. Ha nincs fordulat, akkor az IC kimenetév 0V van. Ha a fordulat a maxon van, akkor az IC kimenetén 5V van, és 0ról 5ig lineárisan nő.
Megoldható egyáltalán ez, ezzel az ICvel?
(#) gerenk válasza jdani hozzászólására (») Dec 26, 2015 /
 
LM2907 frekvencia feszültség konverter, fordítva működik mint amire Te szeretnéd használni.
Tachogenerátorként használhatnád optokapuval és a motor tengelyére erősített fogazott tárcsával. Az ic fordulat arányos lineáris kimenő feszültségét deprez műszerrel mérheted.
Vagy ez a kapcsolás amire gondoltál.

dc2fr.gif
    
(#) proli007 válasza jdani hozzászólására (») Dec 26, 2015 /
 
Hello! Én ugyan nem használtam még, de megoldható. Pld. De a téma nem ide tartozik..
(#) jdani válasza gerenk hozzászólására (») Dec 27, 2015 /
 
Üdv. Épp ez az, hogy amit Te küldtél, nekem annak a fordítottja kell.
Ez voltage to frequency converter, nekem meg frequency to voltage convertel kell.
Az IC pedig frequenvy to voltage convertel.
Amit Proli007 küldött, az jobban hasonlít arra ami nekem kell.
Utánnanézek ,,tachometer,,eknek, Kösz
(#) gerenk válasza jdani hozzászólására (») Dec 28, 2015 /
 
Bocsi, nem volt számomra egyértelmű mit is szeretnél.
(#) dani555 hozzászólása Jan 19, 2016 /
 
Sziasztok!

Nekem egy problémám lenne: Szeretnék építeni egy frekvenciamérőt.
De!: Sajnos nem vagyok jóba a mikrokontrollerekkel. Van valakinek bevált rajza, ami lehetőleg nem 20db cmos/ttl ic-t tartalmaz, és tudja, hogy működik?
Tulajdonképpen a specifikáció nem túl igényes: pár száz, maximum 999 hz-ig kéne mérnie(3 digit), és smith-trigger sem lenne olyan fontos benne, mert egy 555-ös ic-vel felépített négyszögjelgenerátor kimenetét kéne közvetlenül mérnie.
A kijelzési módot 7szegmens kijelőkkel képzeltem el.

Esetleg icl7107-tel lehetne talán valahogy megcsinálni arra gondoltam. ?????

Válaszotokat előre is köszönöm!
(#) proli007 válasza dani555 hozzászólására (») Jan 19, 2016 /
 
Hello! Egy példa rá. Vagy mint itt látható, egy monostabilt kell készíteni és azt rákötni az integráló AD (7107) bemenetére.
(#) Ge Lee válasza dani555 hozzászólására (») Jan 20, 2016 /
 
Ha 20db-ot nem is tartalmaz, de úgy 12db van benne. Ha kell egy ilyet tudok küldeni kb. alkatrészárban, nem kell megijedni tőle az IC-k zöme 100Ft-os vagy az alatti tétel. Ez 6 digit, 1MHz-ig mér, semmit nem kell csinálni vele csak rákötni a tápot és lehet mérni, de ha beforrasztod hozzá az osztókat akkor átkapcsolhatóan tud 10 illetve 100MHz-et is.

A trigger fokozat az mindenképpen kell egy frekimérőbe függetlenül attól hogy mit mérsz vele, mert ha zavar kerül a bemenetre akkor azt is meg fogja mérni, és butaságokat fog kiírni a kijelzőre.
(#) kistee válasza dani555 hozzászólására (») Jan 20, 2016 /
 
Itt van pl. ez. Igaz, hogy mikrokontrolleres, de tudok segíteni a kontroller felprogramozásában, ha gondolod. Ennél egyszerűbb (szerintem) nem nagyon van.
(#) dB_Thunder válasza dani555 hozzászólására (») Jan 20, 2016 /
 
A D/A-A/D átalakításnak, azaz freki/feszültség majd feszültség/digi kijelzésnek nem sok értelme van. Felveti a kalibráció bonyolultságát, és a linearitásában sem vagyok biztos!

Érdemes lenne Ge Lee felajánlását megfontolni, mert építeni ilyen "elavult" frekimérőt nem érdemes.
Egyébként ez egy jó alkalom, hogy az ember megismerkedjen a mikrokontrollerekkel!
Ha van otthon olyan gép van még párhuzamos port, akkor inkább az avr-es projektek közül válogatnák, mert ahhoz lehet 4 ellenállással "égetőt" építeni. Így az sem jelenthet akadályt.
PIc-ek égetése kicsit bonyolultabb még soros porton is. Meg kell lennie a 12voltnak, viszont előfordul hogy a portból nem jön ki annyi...
(#) papus51 válasza dB_Thunder hozzászólására (») Jan 20, 2016 /
 
Idézet:
„építeni ilyen "elavult" frekimérőt nem érdemes”

Túl vagyok néhány PIC-es és AVR-es frekvenciamérő építésén, és most mégis egy ilyen "elavult" frekimérő tervezésén dolgozom, erősen a végkifejlet közelében.
A mérési pontosság és a mérendő jel megfelelően zavarmentes fogadása miatt vágtam bele.
Biztosan lesz benne 20 db IC, de ez engem nem zavar.
A cél: 9 digit kijelzés, 10-10 időalap pontosság két kályhás TCXO-val, alapsávon 150Mhz, előosztókkal 1,3GHz illetve 13GHz, PIN diódás jel választóval.
Alapsávon 20mVrms bemenő jel érzékenység és állítható hiszterézis 5-250mV között és offszet állítási lehetőség, mindez a nullátmeneti hibajelek kiszűrésére.
Részletekben már működik, jelenleg a végleges NYÁK-ok tervezése és elkészítése történik.
Következő: »»   46 / 74
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem