Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kapcsolóüzemű táp 230V-ról
 
Témaindító: cimopata, idő: Szept 13, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   550 / 781
(#) (Felhasználó 46585) válasza Transztyuszeres hozzászólására (») Szept 25, 2015 /
 
Igen, ZVS, de nem ( mindenhol ) ZCS. Tehát lesznek nagyon gyors áramváltozások. Ebből eredően feszültségtüskék is.
Egyébként, én sem javítanám ki, jó az úgy is ahogy van. Kissé igénytelen, de láttunk már rosszabbat is...
(#) lorylaci válasza Transztyuszeres hozzászólására (») Szept 25, 2015 /
 
Nagyon nyomod a ZVS-t, de eddig én semmi bizonyítékot, vagy komoly esélyt nem láttam arra, hogy tényleg ZVS legyen. Ráaádsul azt mondod toroiddal működött. Na most toroiddal a légrés az nem egyszerű dolog, és ha raksz bele, akkor kapásból elveszik a toroid előnye (meg amúgy a toroid laza csatolású tekerésével is elveszik, mert a toroid előnye pont a kicsi szórt tér lenne, de az egyenletes tekerés esetén igaz csak). Na most aztat mond már meg nekem, hogy egy légrés nélkül tekert toroiddal (nagy mágnesező induktivitás), hogy a ványadt fenébe értél el ZVS-t extrém nagy holtidő nélkül?

Másrészt meg kell dícsérnem voodoo-t, mert például a szekunder diódáid esetén nagyon jó javaslata volt. És ezt továbbviszem. Hiába van schootkyd, meg ZVS-ed, meg ugye szinuszos áramod, ha van jó 20-40nH-d a diódákikg. Tegyük fel jól van csatolva egymáshoz a két szekundered (feltétel), akkor a nem csatolt induktivitásuk és az előbbi 20-40nH összeadódik és faszán rezonál a diódáid parazita kapacitásánál (100-200V-os Schottkynak van azért, már az sem elhanyagolható).

Örülnénk, ha látnánk legalább pár mérést tőled, mert eddig csak a szád volt nagy. Ha visszalapozol találsz egy nagyon szép ki diskurzust, ahol egy kezdőnek elmagyaráztam mi a ZVS, és hogyan kell beállítani, és gyönyörű szkópábrák mellett beállítottuk a dolgot. Egy kétcsatornás szkóppal nagyon jó dolog, A csatorna alsó FET gate, B csatorna alsó FET drain, szépen ki lehet mérni, és látszik az is, hogy tartalékos -e a holtidő.
Ha megnézed, láthadod milyen cikkeim vannak, és hogy milyen szimulációkat és méréseket posztoltam. (FMMT549 9A gate kisütés, nem kutyafarka)
(#) Transztyuszeres válasza lorylaci hozzászólására (») Szept 25, 2015 /
 
Toroidnál külön induktivitás volt sorba Litzéből.
Ezek után nem kívánok nyilatkozni. Majd ha mérek...
(#) lorylaci válasza Transztyuszeres hozzászólására (») Szept 25, 2015 /
 
Idézet:
„Toroidnál külön induktivitás volt sorba Litzéből.”

Sorban? Nem a kellő soros induktivitás beállítására gondoltál (ha a szórt induktivitás kevés) véletlenül? De annak vajmi köze van a ZVS-hez (a FETeket ZVS-re a mágnesező induktivitás tölti át). Egyáltalán tudod mit jelent a ZVS? (cikkemben a ZVS és a ZCS is le van írva, ajánlom olvasd el)
A mágnesező induktivitás párhuzamosan van a transzformált terheléssel, így ha nagyobb mágnesező áram kell, akkor légrés hiányában kiegészítő induktivitást a főtrafóval párhuzamosan kell kötni. Mivel általában a ZVS eléréshez ritkán van szükség nagy áramra (FET-től függ, de nálam egy 500W körüli tápban ez 0,5-1A körül van, és mivel ez háromszög áram, ezért ez effektív értéke ennek a fele tehát a drótnak 0,2-0,5A-rel megbirkóznia), így azt sem vélem felfedezni, hogy erre minek a litze?
(#) BODHEAD hozzászólása Szept 25, 2015 /
 
Sziasztok. Szerintem az a kezdő én vagyok és Laci nélkül nem sikerült volna és szerintem halgas az okosabbakra.
(#) Transztyuszeres válasza lorylaci hozzászólására (») Szept 25, 2015 /
 
Látom le akarsz járatni. Most már biztos menni fog a cikk a tápról!
Köszi a megerősítést! Szia!
(#) Transztyuszeres válasza lorylaci hozzászólására (») Szept 25, 2015 /
 
Bocsi, elírtam. Párhuzamost akartam írni...elnézést nagyfőnök.
(#) Transztyuszeres válasza lorylaci hozzászólására (») Szept 25, 2015 /
 
Végre Elindult valami hosszú évek óta nem láttam ezt a képernyőt: Gate jelek.
A hozzászólás módosítva: Szept 25, 2015
(#) voodoo válasza Transztyuszeres hozzászólására (») Szept 25, 2015 / 1
 
Idézet:
„-Ha én rászánom magam egy cikkre ezzel kapcsolatban,...
-Most már biztos menni fog a cikk a tápról!
-”

Hova? Van mindenkilapja.hu meg blogspot.com úgy tudom oda mehet fel egyből.
Itt nem csak Te, hanem moderátoraink nevüket adják ahhoz, hogy a Világ mit lát majd az oldalról. Ezért nem hiszem, hogy minden kisz-koszt felfognak rakni. Szerintem előtte jópár, a szakmában jártas tagot megkérnek, vállalják-e a felelősséget és/hogy nézzék át. Ha mondjuk 5-ből 1 emberkének nem tetszik, nem fog megjelenni. Mindaddig, amíg ki nem kijavítod. A szakmában jártas ember természetesen nem én vagyok, hanem az a 3-4 tag akikkel épp vitatkozol.
(#) Transztyuszeres válasza voodoo hozzászólására (») Szept 25, 2015 /
 
Akkor nem ide rakom fel! Felteszem facebookra...
(#) Transztyuszeres hozzászólása Szept 25, 2015 1 /
 
Ez már jobban hangzik...
(#) lorylaci válasza Transztyuszeres hozzászólására (») Szept 25, 2015 /
 
Mit is látunk a szkópon? Melyik két pont között mérsz (kapcsoláson)? Mik a feltételek (benn van -e a trafó, van -e terhelés). Ha ez tényleg a gate, akkor hogy néz ki mellette a félhíd? Látszik -e a felfutáson miller-plató. Stb...

Vagy megint titkolunk valamit, mert hogy itt mindenki mindent tikol...
(#) Transztyuszeres válasza lorylaci hozzászólására (») Szept 25, 2015 1 /
 
Lassan haladok. Szinkronba csinálok kettőt.
Ez az alsó oldali fet gate-je.
Még nincs kész a trafó, Litze beszerzése folyamatban.
Majd akkor számolok.
Össze kellett dobnom egy 1/10-es mérőfejet, nincs gyárim. Megpróbálok intézni...
A hozzászólás módosítva: Szept 25, 2015
(#) Transztyuszeres hozzászólása Szept 25, 2015 1 /
 
Hi Gate és szinkronban a kettő:
A hozzászólás módosítva: Szept 25, 2015
(#) Transztyuszeres válasza lorylaci hozzászólására (») Szept 25, 2015 4 /
 
ZVS-nél nincs Miller plató ez benne a másik jó.
A hozzászólás módosítva: Szept 25, 2015
(#) Transztyuszeres hozzászólása Szept 25, 2015 1 /
 
1/10-es fej házilag: (ezt is lehet szidni...)
A hozzászólás módosítva: Szept 25, 2015
(#) mex válasza Transztyuszeres hozzászólására (») Szept 25, 2015 /
 
Mégis mennyi lehet az alkalmazott ellenállásnak az átütési feszültsége az osztódban?
(#) Transztyuszeres válasza mex hozzászólására (») Szept 25, 2015 /
 
Half-Bridge félhíd kimenetének mérésére elegendő...
(#) mex válasza Transztyuszeres hozzászólására (») Szept 25, 2015 /
 
OK, csak aztán később se feledd.
(#) Transztyuszeres válasza mex hozzászólására (») Szept 25, 2015 /
 
Nagyobb fesz. nem az én világom.
(#) lorylaci válasza mex hozzászólására (») Szept 25, 2015 /
 
R0207 nél 250V átlagos szokott lenni, R0204-nek pedig 200V. Én az utóbbit látom ott.

Dehát én nagyfőnök vagyok, és nem tudok semmit, csak éppenséggel az szkópját akarom megmenteni az elhalálozástól...
A hozzászólás módosítva: Szept 25, 2015
(#) (Felhasználó 46585) hozzászólása Szept 25, 2015 /
 
Moderátornak: nem hiszem, hogy itt bárki ideges lenne. Legfeljebb a moderátorok nem veszik észre, hogy milyen stílussal bővült ez a topik.
(#) Transztyuszeres hozzászólása Szept 25, 2015 /
 
Itt egy pár kép a régi ZVS-ről. Már nem tudom melyik volt a jó trafója:
(#) (Felhasználó 46585) válasza Transztyuszeres hozzászólására (») Szept 25, 2015 /
 
Mekkora terhelés volt rajta? Vagyis, mennyi volt a leadott hatásos teljesítmény?
(#) Transztyuszeres válasza (Felhasználó 46585) hozzászólására (») Szept 25, 2015 /
 
600W halogén izzócsoport. A képek üresjárásban készültek. Hatásfokot nem mértem, örültem, hogy működik.
(#) (Felhasználó 46585) válasza Transztyuszeres hozzászólására (») Szept 25, 2015 /
 
Gondoltam, hogy üresjárás. A diódák 50 %-ban vezetnek. És 10 nF ZVS kondi? Hát, erre írta a Laci, - illetve a toroidra, - hogy légrés nélkül nem megy. A toroidnak így nagyon kicsi a mágnesezőárama.
A hozzászólás módosítva: Szept 25, 2015
(#) Transztyuszeres válasza (Felhasználó 46585) hozzászólására (») Szept 25, 2015 /
 
ETD49-ben lesz légrés, azért terveztem át ETD-re.
Itt a végleges, a .brd-t Eagle411,415-tel lehet megnyitni.
A hozzászólás módosítva: Szept 25, 2015
(#) Transztyuszeres hozzászólása Szept 25, 2015 /
 
A kondi bekötés kérdésén meg egyszerűen lehet segíteni. Így már nem is olyan "vészes" a helyzet:

kondik.png
    
(#) Transztyuszeres válasza Ge Lee hozzászólására (») Szept 25, 2015 /
 
Ge Lee kérésére átterveztem a kondik bekötését. C12,C13-at a panel aljára, fektetve kell beültetni.
Jó lesz így?
(#) Transztyuszeres hozzászólása Szept 26, 2015 /
 
Halló mesterek! Ehhez a továbbfejlesztéshez mit szóltok, kell ez?

sch4.png
    
Következő: »»   550 / 781
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem