Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ez milyen alkatrész-készülék?
 
Témaindító: csaby, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   696 / 1161
(#) granpa hozzászólása Okt 19, 2015 /
 
Szevasztok!
Kezembe került 1-2 'kártya'. Ilyen IC-k vannak rajtuk: U106D, U107D, P8185, meg kis szürke, tranyó kinézetű C-BS16-ok. Ezeket nem találtam egyik keresőben sem: mik ezek? Más izék is vannak rajtuk, de azokat 'megfejtettem': uPD2114LC-2, TMS2501NC, N82S129N.
Köszönöm a segítséget: Kálmán
(#) nedudgi válasza granpa hozzászólására (») Okt 19, 2015 /
 
(#) granpa válasza nedudgi hozzászólására (») Okt 19, 2015 /
 
Nem tudom miben volt, csak a kártyákat láttam.
(#) nedudgi válasza granpa hozzászólására (») Okt 19, 2015 /
 
Mi még a kártyákat se láttuk.
(A P8185 40 lábú? Ha igen, akkor i8085 a lánykori neve. Az U1xxD NDK TTL IC-lesz. )
A hozzászólás módosítva: Okt 19, 2015
(#) granpa válasza nedudgi hozzászólására (») Okt 19, 2015 /
 
Sajnos a kártyák nincsenek most nálam, hogy lefotózzam. A P8185 18 lábú. Az U-sok 16 lábúak (Nem tudom miként találhatnám az NDK IC-ket meg).
(#) nedudgi válasza granpa hozzászólására (») Okt 19, 2015 /
 
HA 18 lábú, akkor talán PROM lehet.
Az NDK ICk egyik leírása: DDR Halbleiter
Az NDK szerepelhet még DDR (német) GDR (angol) rövidítésként.
(#) granpa válasza nedudgi hozzászólására (») Okt 19, 2015 /
 
Ha jól saccoltam: U106D 4×2bem. NOR, U107D 4×2bem. & +1 Inverter.
(#) sunside hozzászólása Okt 20, 2015 /
 
Sziasztok,
Megint padláson jártam, találtam ezt a panelt (képek). A filccel ráírtak nem biztos, hogy jók.
Kérdésem: Mi lehetett ez és melyik a be és kimenet. Talán valakinek már volt kezében ilyen.
Van ezen minden: SL440, BT139 HEF4013, glimm, led, két potméter, nyomógomb
(#) kameleon2 válasza sunside hozzászólására (») Okt 20, 2015 /
 
Ez valamilyen készülék betáp és távirányító paneljének tűnik így elsőre, de nem zoomoltam még rá. A 4013 nagy eséllyel a be-kikapcsoló áramkör. Az SL440 adatlapja elég beszédes. A 4013 3-as vagy 11-es lábára és a pluszra (esetleg ellenálláson, vagy kondin keresztül mehetett a be-ki nyomógomb. A led a bekapcsolásjelző. Tápfesz a 4013-nak 12V jó, de a kondik feszültségtűrése sokat elárul. Szerintem a DC tápot könnyen le lehet követni a fóliáról
(#) proli007 válasza messius hozzászólására (») Okt 20, 2015 / 1
 
Hello! Van egy régi "csöves trükk". Ha cseppet forgatva a homlokodhoz dörgölöd a csövet, általában előjönnek a számok. Főleg használt cső esetén működik, amibe már be/leégett a szám..
(#) killbill válasza granpa hozzászólására (») Okt 21, 2015 /
 
A P8185 valószínűleg intel i8185, 18 lábú, 1kx8bit SRAM.

i8185.PDF
    
(#) Balabmw hozzászólása Okt 21, 2015 /
 
Sziasztok

Egy régi compaq deskpro PC-ben találtam ezt az alkatrészt. Meg tudjátok mondani, hogy mi a funkciója?
(#) pont válasza Balabmw hozzászólására (») Okt 21, 2015 /
 
Valamilyen zár lehet, mi az amit elérhetett összerakva?
(#) Balabmw válasza pont hozzászólására (») Okt 21, 2015 1 /
 
Én is arra gondoltam,de nincs semmi a közelében,a táp alatt van.
A rudat kikapcsolt állapotban kézzel el lehet mozdítani,majd boot-olás közben visszahúzza.
(#) mikrokapcsolo válasza Balabmw hozzászólására (») Okt 21, 2015 /
 
Ez a retesz tartja zára a gépházat. Ha rajta a fedele, ez beakad, és áram alatt lévő gépbe így nem tudsz belenyúlni.
(#) Chipmunk1960 válasza mikrokapcsolo hozzászólására (») Okt 21, 2015 /
 
Vagy éppenséggel, kikapcsolt gép esetén, jelszó, biosz, fedél-védelem, hogy még véletlen se lehessen bele menni, roncsolás nélkül. Régen volt, sima öltöző-szekrény záras megoldás is, ami még egy mikrokapcsolót is működtetett, csak a "hardver" kulcs elfordításával lehetett áram alá helyezni a gépet, ill. levenni a burkolatot.
(#) sunside válasza kameleon2 hozzászólására (») Okt 21, 2015 /
 
Ma kipróbáltam a panelt, jó, hogy nem voltam biztos a bekötésben, pont fordítva kell mint a felirat. A glimm kivezetést jobb híján a kimenethez kötöttem.
Amit tapasztaltam: a nagy poti alig állít a fényerőn, a led melletti kis poti 0-100% között állítja a fényerőt ha a gomb benyomva és a led világit. Ismételt gombnyomásra led kialszik, kimenet max. Gondolva az SL440 időzítési funkcióra, vártam sokat mindkét gombnyomásnál, nem változott semmi.
Egy fényerő-szabályzást ennél egyszerűbben is megoldhattak volna. Vagy lehet, hogy valami nem jó rajta?
(#) moltam válasza Balabmw hozzászólására (») Okt 21, 2015 /
 
Nekem a dell optiplex p3 asomban csak egy kapcsoló volt. Szólt a gép bekapcsolásnál, ha előzőleg kinyitották a tetejét. De ez kinézetre szerintem is elektromágnes.
(#) kameleon2 válasza sunside hozzászólására (») Okt 21, 2015 /
 
Vagy nem fényerő... Túl nagy és szögletes ahhoz így ránézésre.
(#) sunside válasza kameleon2 hozzászólására (») Okt 21, 2015 /
 
Oopsz, ezt most lehet, hogy nem értem?
(#) granpa válasza killbill hozzászólására (») Okt 21, 2015 /
 
Köszönöm, ez lesz az.
(#) kameleon2 válasza sunside hozzászólására (») Okt 21, 2015 /
 
Így jobban megnézve az alkatrészek elhelyezkedését, az elnagyolt panelt - inkább el tudnám képzelni egy porszívó motorfordulat szabályzójaként. Persze nem tudom, honnan szerezted be, mi volt az előélete. A kép is számomra nem túl jól látható. Persze én is csak találgatok, mert kevés az infóm róla. Tévedhetek.
(#) gammabuta hozzászólása Okt 22, 2015 /
 
Sziasztok!
Egy powerbank-ban elfüstölt egy SMD tranzisztor normál használat mellett.
Milyen típusokkal helyettesíthetném?
Nem tudok róla semmit, csak a méretét, ha esetleg valaki ismeri miket használhatnak a powerbankokban nagy segítség lenne.
Képet mellékelek, 18650-es litium ion cella van egyébként a powervbankban, ebből csinál 5 voltot egy step-up DCD-DC konverterrel, illetve valamilyen töltő áramköre is van, a tranzisztor nemtudom mihez kell itt.
Köszönöm!
A hozzászólás módosítva: Okt 22, 2015
(#) petitrial hozzászólása Okt 22, 2015 /
 
Ez egy autómagnóból lett kioperálva. Szerintetek ez milyen alkatrész és mivel lehetne helyettesíteni? Az áll rajta, hogy HP2564.
A hozzászólás módosítva: Okt 22, 2015
(#) gammabuta válasza gammabuta hozzászólására (») Okt 22, 2015 /
 
Annyit hozzátennék, az előző kérdésemhez, hogy a kicsi SMD tranzisztor kiderült, hogy a töltésnél játszik szerepet és közvetlen a töltendő lithium cella pozitív pólusán van az egyik lába a háromból.

Ezt már onnan tudom, hogy kiszedtem a cellákat (4db volt párhuzamosan kötve) és elkezdtem egyesével regenerlni őket egy usb-s kis töltővel amivel ilyenkor szoktam és az egyik cellához érve azon is elkezdett kiégni az egyik pont ilyen méretű tranzisztor (ez a cella akkora ellenállású, hogy az erősebb töltőm sem tudta csak max 5 mA-el tölteni 500mA állásban)
Azóta 4.23 volt helyett 4.9-5 voltot mérek ezen a töltőn (a bemeneti feszültségnél alig kevesebbet)... lehet át is megyek a kérdéssel egy specifikus topicba, bár elég általános alkatrész lehet ez.
(#) Sebi válasza gammabuta hozzászólására (») Okt 23, 2015 /
 
Idézet:
„a cella akkora ellenállású, hogy az erősebb töltőm sem tudta csak max 5 mA-el tölteni 500mA állásban”

Azért ez durva ellentmondás, mert ha a cella belső ellenállása megnőtt (erre utal a csekély áramfelvétel), akkor nem teheti tönkre az 500mA-re méretezett soros eszközt (ami valószínűleg egy FET lehetett).
(#) gammabuta válasza Sebi hozzászólására (») Okt 23, 2015 /
 
Tényleg ellentmondásnak hangzik, de mi van, ha ez a tranzisztor azt a célt szolgálja, hogy rajta folyjon vissza valamennyi áram amit a cella nem tud töltés közben felvenni és összedolgozik a feszültség korláttal valahogy? (Egyébként nem 500mA-es amiben kiégett, az csak 80-100mA max.)
Nem akarok itt nagyon offolni, én is csak feltételezem mi történhetett, elnézést, ha nagy hülyeséget mondtam, de tény, hogy nem veszi az a cella fel az áramot ebből gondoltam, hogy az ellenállása nőhetett meg, de nem mértem be műszerrel mert veszélyes üzem a litium.
Addig is megnézem mi az, hogy FET, már sokszor írák, hátha okosabb leszek, köszönöm.
Szerk: talán meg is van, megnéztem egy másik laptoppakk töltő áramkört, azon 431 van írva a hasonló tranzisztorra a pozitív kimenetnél, TL431 lehet, ez pedig talán egy SMD TL432, lehalábbis az egyik, a másikon sajnos olvashatatlan a felirat már.
A hozzászólás módosítva: Okt 23, 2015
(#) Istuge hozzászólása Okt 23, 2015 /
 
Üdv Mindenkinek! Esetleg tudna valaki segíteni abban, hogy a képen látható szivattyú melyik mosógéphez való? Előre is köszi!!

Üdv: István
(#) Kovidivi válasza gammabuta hozzászólására (») Okt 23, 2015 /
 
Másik topicban írtad, hogy a cella pakk feszültsége 0.2V volt, a 4 cellából 3-at vissza tudtál hozni, és a negyediknél pedig nem ment feljebb a feszültség. Sőt, el is égett 2 ilyen FET-ed (valószínűleg), tehát zárlatos a cella. Azzal a cellával ne foglalkozz. Keresd meg a kapcsolási rajzát a töltődnek, biztos fent van a neten, aztán már könnyű lesz helyettesítőt keresni.
(#) Imre hozzászólása Okt 25, 2015 /
 
Sziasztok! Egy Philips DVD lejátszó tápegységében tönkre ment a képen látható IC. Sajnos nem sok minden maradt a tokján, kb ennyi : TNY17 ...... és talán 64978. Mi lehet a pontos típusa, vagy mivel tudnám helyettesíteni?
Következő: »»   696 / 1161
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem