Fórum témák
» Több friss téma |
Akkor nekem megfelel a max038-as is mint funkció generátor. Bár még be nem szerzem addig ezt használom,ez se rossz darab. Köszönöm mindenkinek a segítséget nagyon sokat tanulok ezen a fórumon mióta regisztráltam. (Legelső amit megtanultam,a helyesírás ellenőrző program nélküli helyesírás.
Azon van a hangsúly hogy mire akarod használni. Néztem én is papus féle megoldást de nekem egyrészt azért nem jó mert el kell hogy menjen 100MHz-ig, másrészt nekem felesleges az a sok funkció, mert nem kell semmilyen moduláció csak a szinusz meg a négyszög egy külön kimeneten.
Most az 1 tranyós clapp oszcival játszok, egy BFR tranyóval. Ezzel simán el tudok menni akár 1GHz fölé is, meg néhány alkatrész az egész. Két probléma van vele, az egyik hogy nem tudom egyszerű megoldással tág határokon belül változtatni a frekit, mert ahhoz nagyon nagy kapacitású forgókondi vagy varicap kellene még a sok átkapcsolt tekercs ellenére is, a másik hogy nekem kellene róla egy gyors felfutású négyszögjel is úgy 100MHz-ig, arra sem találtam elfogadható áron műveleti erősítőt vagy valami egyszerű triggert amit meg tudnék hajtani róla.
A funkció/függvény generátorok és a jel/szignál generátorok között sok a hasonlóság, de ugyanannyi a különbség is.
Persze mindegyik ad ki magából valamilyen változó/váltakozó jelet. Részben egyikkel kiváltható a másik is.De mindegyiknek meg van a saját felhasználási területe.
Gyors trigger 100MHz?
Esetleg egy A F vagy gyorsabb sorozatú kapuáramkörös monostabil ? Azokkal igen meredek tüskéket lehet generálni.Habár nem biztos a stabil freki mert azt a kapuidők határozzák meg + szerelési kapacitások.
Ha tág határok között akarod változtatni a frekvenciát, építs heterodin generátort. Ha van egy 2 GHz -es fix generátorod, és van egy másik 2 - 3 GHz között hangolható, ami nem egy nagy átfogás, máris 0 - 1 GHz között hangolható szélessávú generátort kaptál. Aztán modulálhatod, ahogy akarod. FM -ben az alaposzcillátort, és akkor a löket is frekvencia független lesz. Ha nagyfrekvenciás (gyors) logikai áramköröket szeretnél, nézz körül az ECL logikák között, bár ezek ma már elég ritkák, kivétel a nagysebességű osztók.
De inkább az RF műszerek, mérések topikban. A függvény generátor nem igazán RF műszer.
Idézet: „ Mod.: Még annyi kérdésem lenne hogy a MAX038-nak a sync lába milyen feladatot lát el?” Ez egy gyors TTL szintű kimenet, csak négyszög jel.
Nem kell hogy az oszcinak stabil frekije legyen, csak tudjam hangolni ahogy akarom. Amplitúdóstabilitás is inkább a négyszögjelnél kellene, azért lenne jó egy trigger fokozat mert annál ott lenne mondjuk a TTL szintű kimenet vagy valami hasonló.
Ebben van valami, de ehhez nagyon sokat kellene már utánaolvasnom hogy áramköri szinten is önerőből meg tudjam csinálni.
Vannak komplett VCO-k pl.: minicircuits pár GHz körül ezek mellé "csak" egy DBM és alul áteresztő kell.Egyik fix frekis ,a másikat pedig feszültséggel (Voltage Controlled O) szabályozhatod frekijét.
A kettőjük különbsége / összege megjelenik a DBM kimenetén
RF generátor Topic
Ha jól rémlik itt már volt szó a heterodin / keverős rendszerről. A hozzászólás módosítva: Dec 4, 2015
Üdv! megépítettem a mellékletben szereplő kapcsolást, De sajnos nem akar rendesen működni:
Ha a frekvencia ,,szorzó,, kapcsoló 1x-es állásban van, akkor a kimeneti amplitúdó rendben, de 3szög, és a 4szög nagyon torz. Ha feljebb tekerem a kapcsolót, csak pár mV jön ki rajta, és az is torz. A PDF dokumentumban szereplő egyenfeszültség méréseket elvégeztem, azok rendben vannak. (Az XR2206-ot kínából rendeltem, lehet ez a baj ) Ha valaki tud segíteni azt megköszönöm! (Még egy dolog: a végtranyókat egyszer 180 fokkal elforgatva forrasztottam be, mert elnéztem a kapcsolást. Ez károsíthatta őket?)
Olvass vissza pár oldalt! Én ezt végig szenvedtem nagym6 segítségével! De a Kínai XR is lehet gond. A tranyókat tudod tesztelni: Bővebben: Link
Úgy ahogy teszteltem, jónak tűnt, csak tudni akartam, hogy szenvedhetett e valami ,,láthatatlan,, károsodást. Ezek szerint neked is ez volt a gondod?
Nem volt jó a kimenő jel. Elkezdtem a tanácsok alapján a XR lábaitól méregetni és eljutottam a hibás részig.
Most találtam meg a beszélgetéseteket. Már olvasom is!
Megnéztem, ellenőriztem az enyémet is, Az IC lábain megvannak a jelalakok (csak egy mémelyik elég pocsék). De az erősítő szinte nem erősít semmit! Az alkatrészek értékei jók.
Mit nézzek még meg?
Üdv: Én is ezt építem. Működik dobozolni kell...
Melyik pocsék? Mindnek jónak kellene lenni.
A 4szög szinte felismerhetetlen, a 3szögy olyan mint a szinusz.
Mod.-nak : A Max038-ban van belül 1 komparátor, amely a frekvenciával megegyező, ttl szintű, négyszög jelet ad ki a SYNC lábon. Az én példányom a fel és lefutó éleken több impulzust kiad, ami hibát okoz a frekvencia mérésekor. Valaki találkozott ezzel a problémával közületek, vagy csak az enyém ilyen ?
Van már kész nyákom. Inkább olyan kérdésem volna hogy mi lenne ha "véletlenül" egyszerre 2 kimenetet kapcsolnék be (pl: szinusz-négyszög)?
Nem MAX038-at használok hanem az öreg 4049-es áramkört így nemtudom.
Olyan nincs,hogy véletlen vagy négyszög vagy háromszög vagy szinusz... S2,21,22,23...
Ha az R4 a mínuszra van kötve a P2vel nehezen állítható a négyszög jel szimmetriája ha az rendbe a másik kettő jó kel,hogy legyen....
Sikerült állítani valamennyit a jeleken, de még mindig ocsmány.
A forgókapcsoló 1x-es állásban mérve (a szkóp 0,2V/div álláséban) ezek vannak. Kevés a kimeneten a feszültség, ha jobban feltekerem a kapcsolót, még kisebb.
Ha nem forgó kapcsolót alkalmazok,hanem külön-külön több kapcsolót akkor előfordulhat. Amennyiben ezek közül valamelyik kettőt bekapcsolva hagynám,abban az esetben mi történne a jellel?
A kettő összege vagy különbsége valami zagyvaság , nem próbáltam...
Már kész az áramköröm minden eleme,ma összeforrasztom és dobozolom. Aztán kiderül milyen is lett.
Bővebben: Link
Itt vannak szkópábrák az XR2206-ról, és ugyanitt viszább, előrébb lehet hasznos infó. |
Bejelentkezés
Hirdetés |