Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1339 / 1679
(#) kameleon2 válasza pont hozzászólására (») Dec 8, 2015 /
 
Szia! Örülök - nekem is tetszik az akusztikus és a félakusztikus megoldás is. Ha nem vagyok indiszkrét - valahogyan hozzá lehetne férni ilyen MIDI fájlokhoz? Netán eleve MIDI 0-ra hangszerelthez is? Próbálkoztam konverzióval - megcsinálja a gép, le is játszható, de nem ugyanaz, mint ami eleve MIDI 0-ra hangszerelt. Eddig két nagyon jó MIDI fájlt találtam ami igazán szépen szól a hangszeremen, de jó lenne egy portfóliónyit összedobni, legalább demo célra - gyerekeknek.
(#) Mircsof hozzászólása Dec 8, 2015 / 6
 
Sziasztok!
Elkészült (másodjára) az LCM3 mérőműszerem. Most végre kijelenthetem, hogy mér is, nem csak megjelenít számokat! A panelt magam terveztem, fő szempont volt, hogy a kapcsolók érjék el a nyáklapot, egyúttal a doboz külső oldalára felcsavarozható legyen az egész. Nem utolsó sorban férjen be a kijelző fixen ne keljen vezetékezni. Szerencsére minden elvárásomat gond nélkül sikerült megvalósítani, itt megemlíteném a textool foglalatot amit külön köszönök mate_x fórumtársnak!
Képeken látszik, hogy a beültetési oldalon az ellenállások színkódjai felmondtak az elkészülést követő nitrós fürdő után. Ez mondjuk meglepö volt... Gyengült volna a felvitt festékek minősége?
(#) kaqkk válasza Mircsof hozzászólására (») Dec 8, 2015 /
 
Tükörrel nézve teljesen tökéletes , de lényeg hogy működik és jól !
A hozzászólás módosítva: Dec 8, 2015
(#) TWS válasza kaqkk hozzászólására (») Dec 8, 2015 /
 
Szerintem azért van a vezetékezési oldalról ültetve az a rengeteg furatszerelt alkatrész.
(#) nagym6 válasza Mircsof hozzászólására (») Dec 8, 2015 /
 
A nitrohigító legtöbb műanyagot oldja, így sok féle elektromos alkatrészt tud tönkretenni.
Nem szabad beültetett panelt -alkatrészeket- nitrózni.
(#) kameleon2 válasza Mircsof hozzászólására (») Dec 8, 2015 /
 
Szia! Esetleg publikus verzió? Mennyiből sikerült kihoznod? Jó lett és tetszik a textool-os megoldás.
(#) Mircsof válasza kaqkk hozzászólására (») Dec 8, 2015 /
 
Azért van alól, mert a beültetési oldalon igy is faragnom kelet a dobozt, hogy a fet elférjen... pedig az nem vastag.
A helyszűkén kívül még egy igen fontos tényező az volt, hogy igy a kapcsolok sokkal magasabbra kerültek, és mit látjátok így is épp hogy kiérnek a doboz külső oldalára.
Egy szó mint száz ehhez nem kell tükör ez így fért el/bele.
(#) Mircsof válasza kameleon2 hozzászólására (») Dec 8, 2015 /
 
Itt csak maga a nyák ami saját a kapcsolást megtalálod itt a fórumon is. Bővebben: Link
Annyi a különbség, hogy és kiegészítettem Skori automatikus kikapcsolást biztosító áramkörével, mivel ez eredetileg nincs benne a tervezők által megosztott nyáktervben. Bővebben: Link
(#) kameleon2 válasza Mircsof hozzászólására (») Dec 8, 2015 /
 
Köszönöm.
(#) Zoli1974 válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Dec 9, 2015 /
 
Mozog az, biza csak a youtube felkínált egy képstabilizálást azért látszik úgy mintha a doboz állna.
Sajnos nincs se videokamerám, se digitális fényképezőm ezért minden videót és képet telefonnal csinálok ezért elnézéseteket kérem.
(#) elektroncso hozzászólása Dec 10, 2015 / 10
 
Sziasztok. Végre én is mutathatok valamit.
Elkészültem a Vicsys féle frekvenciamérővel. Új panelt terveztem hozzá. A doboz saját készítés, (hajtás, fúrás, reszelés stb.), de nem én festettem. Eredetileg olaj zöld lett volna, eleje-hátulja meg fehér, de lehetőségem lett arra, hogy "mérésszekrény" fehérre lefestik nekem, én meg éltem a lehetőséggel. A dobozhoz az ötletet a Pionyr rádióm adta.
Kicsit tank lett a doboza, de nem baj. Abból dolgoztam amit itthon találtam, szinte semmit nem kellett hozzá venni, amit vettem azt is leértékelve. Az LCD kijelzőt az egyik fórumtársunktól kaptam, még egyszer köszönet neki. Az M2.5-ös anyákat pedig köszönöm Gafly-nak, itt használtam fel belőlük először párat.
U.i.: Feliratok lesznek, csak nem tudom mikor lesz ideje apámnak kinyomtatni őket a cégen.
A hozzászólás módosítva: Dec 10, 2015
(#) Mircsof válasza elektroncso hozzászólására (») Dec 10, 2015 / 1
 
Szép!
Az érkező, és itt már jól megszokott "csavarokat el kellene tüntetni" hozzászólásokra ne figyelj! Lényeg, hogy működik.
Egyébként esetleg megtudod mondani milyen típusú festék van a dobozon, vagy egyáltalán, hogy készül, mert nagyon tetszik és nem tudok rájönni, mitől lesz ilyen a felület. Nekem valahogy sose jön össze.
A hozzászólás módosítva: Dec 10, 2015
(#) elektroncso válasza Mircsof hozzászólására (») Dec 10, 2015 /
 
Köszönöm.
Statikus porfestékkel fújják le, majd nagy hőmérsékleten kiégetik. Hogy pontosan milyet használnak nem tudom, viszont nagyon strapabíró felületet képez, apámék a cégnél ezzel festetik az elosztószekrényeket, mérésszekrényeket. Kint a babetta gyár területén festik, párszor vittem már oda mérésszekrényeket. Otthon nem éppen kivitelezhető technológia sajnos.
A hozzászólás módosítva: Dec 10, 2015
(#) Mircsof válasza elektroncso hozzászólására (») Dec 10, 2015 /
 
Szerencsés vagy!
(#) kameleon2 válasza Mircsof hozzászólására (») Dec 10, 2015 /
 
Design és ízlés kérdése. Egyébként jó és célszerű - tőlem a fanyalgásaim ellenére kapott egy mancsot.
(#) Koncsar hozzászólása Dec 10, 2015 / 9
 
A barátom kislányának szánt órácska a Jégvarázs meséből az Anna arcával. Tudom, hogy ez itt nem izgalmas, de feltettem.
A hozzászólás módosítva: Dec 10, 2015
(#) SzervízMacska válasza Mircsof hozzászólására (») Dec 11, 2015 /
 
Porszórásnak hívják, és sok cég foglalkozik vele. Van, ahol egyedi darabot is vállalnak...
A hozzászólás módosítva: Dec 11, 2015
(#) Koncsar válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Dec 11, 2015 /
 
Igen, Kedves Barátom, úgy ahogy mondod.
(#) Zoli_bácsi válasza elektroncso hozzászólására (») Dec 11, 2015 / 1
 
Ötletes a dobozolás, tetszik. De azért mégis, az LCD csavarjai kissé rontják az összképet. Mircsof fórumtárssal szöges ellentétben én azt mondom, lehetőség szerint díszelőlapot kell készíteni, ami takarja a szerelőlapot és a csavarokat.

De még egyszer is mondom, összességében remek szerkezet, szép kivitelezés!
A hozzászólás módosítva: Dec 11, 2015
(#) (Felhasználó 46585) válasza Koncsar hozzászólására (») Dec 11, 2015 / 1
 
Ez olyan szép, hogy óra nélkül is megérné ilyesmit csinálni, egyszerűen, csak fali képnek. Vagy akár nagyobb felületek (márvány, gránit) csempés burkolatának díszitésére. Egyedi rajzolat, stb. Komoly üzletág lehetne...
(#) Koncsar válasza (Felhasználó 46585) hozzászólására (») Dec 11, 2015 /
 
Szia! Köszi.
(#) Ge Lee hozzászólása Dec 11, 2015 / 2
 
Tú in van. Összeköltöztettem az LCM2-t és az újan elkészült alkatrésztesztert egy dobozba. Extraként csak egy plusz konverter van benne, zénerek vagy stab IC-k méréséhez. Az LCM 1%-on belül méri az 1%-os kondit szoftveres kalibrálás nélkül is, a teszter 2%-on belül. Egy lion cella látja el őket táppal, ami azért lóg még a levegőben mert nem tudtam hogy rögzítsem stabilan a dobozba. Hordozható lesz, így nem volna baj ha nem ficánkolna benne.
A feliratozást kicsit eltoltam, azt majd megcsinálom újra.
(#) morgo válasza Ge Lee hozzászólására (») Dec 11, 2015 /
 
Elég lett volna egy LCD is.
(#) Ge Lee válasza morgo hozzászólására (») Dec 11, 2015 /
 
Eredetileg úgy terveztem hogy egyszerre megy a kettő, csak az AVR-nek ez nem tetszett így menet közben be kellett tenni a váltókapcsolót.
(#) elektroncso válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Dec 11, 2015 /
 
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek, főleg Zoli_bácsinak, tudom Ő nagy mester a témában.
Nekem amúgy tetszenek a csavarok az előlapon, ha szépen szimmetrikusan vannak elrendezve, olyan "ipari" kinézetet kölcsönöz a készüléknek. Ez az anyás megoldás nekem sem tetszik, de itt nálunk ebben a kis városban M2,5-ös csavarokat szinte lehetetlen beszerezni. Az M2,5-ös menetszárakat fél év alatt tudták beszerezni, a hozzá való anyákat Pedig Gafly szerezte nekem, a találkozón vettem át tőle.
(#) Qju válasza Koncsar hozzászólására (») Dec 11, 2015 /
 
Gyönyörű lett!
De én a nagy hópihe közepén hoztam volnaki a mutatók tengelyét... ha képes lennék ilyesmit alkotni.
Magyon aranyos ajándék így is. ♥
(#) zoly15 válasza elektroncso hozzászólására (») Dec 11, 2015 /
 
Miért nem teszel M3-as csavarokat? Annyit még föl lehet fúrni az LCD panel nyákján is
(#) Szammer válasza elektroncso hozzászólására (») Dec 11, 2015 /
 
Szia! Nos én sem szeretem a látszó csavarokat előlapon. Ezt úgy szoktam megoldani hogy süllyesztett csavar, pici glett, csiszolás, és ragasztott díszelőlap (nyomtatott matrica, vagy bármi).
De csináltam már olyat is, hogy a rögzítő csavarokat fémragasztóval rögzítettem. Ez a rosszabbik megoldás (legalábbis szerintem), mert akármilyen jó is a ragasztó, letörhet feszegetésre.
(#) elektroncso válasza zoly15 hozzászólására (») Dec 11, 2015 /
 
Gondoltam rá, de az LCD paneljén a négy lyukból kettő furat galvanizált.
(#) Bakman válasza elektroncso hozzászólására (») Dec 11, 2015 /
 
Nem egyet bővítettem már fel 3,2 mm-es átmérőre, egyiknek sem lett baja, tehát hajrá! HEStore-ban van mindenféle M2,5 -ös dolog.
Következő: »»   1339 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem