Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Színes LCD + PIC
 
Témaindító: pici, idő: Feb 19, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   3 / 46
(#) pici válasza szSzilard hozzászólására (») Márc 2, 2008 /
 
Nézd meg a 188024-es beirást, az neked is megfelel szerintem.
(#) pici válasza majorblink hozzászólására (») Márc 3, 2008 /
 
Csere?
(#) majorblink válasza pici hozzászólására (») Márc 3, 2008 /
 
és a 3210 LCD-je ugyanolyan mint a 3310-esé? A képet amit csatoltál 3310-es van aláírva. Elcserélhetjük. Egyenlőre nem tudok képet küldeni róla... otthon hagytam a HP LCD-t két hét múlva tudom csak elhzni. Bp-i vagy?
(#) pici válasza majorblink hozzászólására (») Márc 3, 2008 /
 
Az a 3210-es ugyan az. A panelt 3310-eshez csináltam... azért "firkáltam" rá, azon fut a 3210 is.
Oksa, megvárom ha neked is ráér
Igen BP
(#) pici hozzászólása Márc 5, 2008 /
 
Nekiálltam egy korrektebb panelnek.
Terv szerint hordozható lesz (nem kell PC) a színes képernyő mellett lesz rajta pár gomb, meg SDCard meg kimenetek, amire bármit rá lehet dugni (IRDA, Oszcillószkóp bemenek, realtimeclock, kijeltők, ledek, stb)
Lasernyomtatós + kétoldalas...
Ha lesznek képek, töltikézek.
(#) pici hozzászólása Márc 5, 2008 /
 
Na elkészült
Nem spóroltam a hellyel. Kicsit tágassan lett elhelyezve minden ahhoz képest, amit bírna a nyomtató.
Az 1. képen a lézernyomtatótintás panelt láthatjátok, egy kicsit belekarmoltam amikor papírtalanítottam.
Szabály: vágj körmöt paneltisztítás előtt
Alkoholos filccel rájavítottam, annyit bír.
A panel 2 oldalas, így pozicionáló furattal láttam el, hogy ne csússzon el a két oldal. Bár sok furat nincs rajta, azt nem szeretem, Sőt útálom a furatokat, mert nem tudok galvanizálni... ezért használok SMD alkatrészeket.
2. képen a kész kimart panel van. Nekem tetszik hogy házilak ilyan korrekt cuccot lehet készíteni. Szép
3. képen a panel eleje az LCD-s felület látszik. Kicsit EGOsra sikeredett. Kiváncsi voltam mit bír a maratás. Lehet csinálok majd ilyen fotókról maratott képeket háttérvilágítással TM (R) (C)
Szóval az elején az LCD csatlakozó, allul egy tüskesoros csatilehetőség, ha esetleg kellene.
4. képen az LCD csati vékonysága látszik. Egy normál IC lába között 3 határozott vezeték. Na ezt is be kell forrasztani...
A panelra SMD PIC16F690 kerül... nem válogattam nagyon, ezzel teszteltem a próbapanelt így ez került rá. Ez úgy is csak egy "tanulmány"
A következőre majd 2550 vagy 4553 kerül USBvel.

Most összeforrasztom a cuccot és kezdőthet a programozgatás...
(#) pici hozzászólása Márc 6, 2008 /
 
Összeforrasztottam.
Az egyik LCD csatlakozót ki kellett dobni, öszeforradt 2 lába és sehogy sem akart szétválni kuka.
De a többi alkatrésszel nem volt gond.
Raktam rá egy mobil aksit, arról fog menni (3,7V)
KB 8-10 órát bír vele. (folyamatos üzem)
Menet közben jöttem rá, hogy ki-be kapcsoló gombot nem terveztem rá... ezért impromizálnom kellett "valahova" beforrasztottam.
Pár LCD rutint amit a másik panelen csináltam, áthoztam és leprogramoztam egy fastruktúrás menüt.

Kérdés: hány gomb kell egy menü kezeléséhez?
4 gomb: fel, le, select és cancel, hogy vissza tudjunk lépni
3 gomb is elég, ha minden menüben van EXIT...
2 gomb is jó, ha csak egy irányba lehet menni a menüvel...
1 gomb... extrém, de megy, szimpla klikkel megy a menüben lefele, ahol persze EXIT is van és folyamatos nyomással kiválasztja a kívánt menüt...

Nekem most 3 van...

Na lényeg, hogy megvan a kezelhető menü. Már csak programokat kell rá kitalálni.
Az LCD setup menü a különbző Nokia 128x128 as LCD-k tesztelésére kell... teszter panel, hogy jó-e az LCD és "jófajta-e".

A többi progi ha belefér, akkor beletömöm
(#) Peppe válasza pici hozzászólására (») Márc 6, 2008 /
 
Szép munka!!IVárjuk a cikket
A Nyákot vasaltad?
Képet hogy sikerült rá applikálnod?
(#) watt válasza pici hozzászólására (») Márc 6, 2008 /
 
Le a kalappal! Tetszik a téma és amit alkottál az is! Én most egy nagy TFT felélesztésén munkálkodom, de ha nem menne, valószínűleg ilyen megoldást is számba vennék!
Egy cikket összehozhatnál, biztosan sikered lenne!
(#) wik hozzászólása Márc 6, 2008 /
 
Sziasztok!

Kérlek segítsetek! Biztos nagyon alap hiba, biztos nem voltam elég figyelmes, de egyszerűen, több napja, nem bírok megoldani egy problémát: (kép)
Valószínűleg csak a DDRAM tartalmát kéne kitörölni, de nem tudom mi a parancs rá Vak vagyok? benne van az adatlapban? ( a kijelző 3410-esből való)
u.i.: az LCD vakuzás után resetelt nem tudtam vakuval lefotozni

DSCN3575.JPG
    
(#) pici válasza wik hozzászólására (») Márc 7, 2008 /
 
Vakura nekem is resetelt de nem kell olyan kozelről vakuzni és menni fog. (zoom)
Hát ahogy írja, a reset után:
After power-on, RAM data are undefined, the reset
signal does not change the content of the RAM

És nincs memória nullázó parancs.
Tehát marad az inicializálás utáni ramtörlés (504db 0)
(#) WaRL0 hozzászólása Márc 7, 2008 /
 
nekem van othon egy siemens c75-os lcd-m lehet vele valamit kezdeni?
(#) wik válasza pici hozzászólására (») Márc 7, 2008 /
 
Oxi! Már utközben megfejtettem én is Bár ez elég szívás :S mind1... lényeg hogy megy... Azért köszönöm!
(#) pici hozzászólása Márc 9, 2008 /
 

Hétvégén dolgoztam vele PICit
Felraktam egy videót, képekben nem lenne értelme.

NOKIA LCD teszter + programok

A felső oldalán van egy "port" amire bármi rárakható (SPI,I2C...) akár mégegy képernyő.
Pl. kábellel még egy képernyő és billentyűzet és egymás ellen lehet játszani

De a legérdekesbb az SD-kártya olvasása és a gyorsulás/accelerometer érzékelő.
Akár az irányító billentyűzetet helyettesíthetné és a menű "menne arra" amerre dől a kütyű.

(és még mindig van benne hely
(#) _ampervadasz_ válasza pici hozzászólására (») Márc 9, 2008 /
 
Én sajnos nem értek még ilyen szinten egyáltalán hozzá, de egyszerűen nagyszeű! Nagyon tuti! Gratulálok! Egyszer szeretnék én is majd ilyen szintre eljutni!!! Nállam csak a programozás része hiányzik, sajnos még egyenlőre. Eddig még nem nagyon találtam olyan helyet ahol megtudnám tanulni, mert tényleg megtanulnám de még ilyen oldalt nem találtam. (csak PIC16F84 és hasonló azt egyszerű is programozni és nincsen sok portja sem)
Üdv. _ampervadasz_
(#) Sergei válasza pici hozzászólására (») Márc 9, 2008 /
 
hát gratula.ez odaver.leesett az állam töle
és megint megfájditottad a szivemet ezzel a videoval
tetszik benne hogy kártyával bövithetö a végén még mp3 és video lejátszo lesz belöle
(#) majorblink válasza pici hozzászólására (») Márc 9, 2008 /
 
Szia Pici! Láttam a videót... hát elég félelmetes, le vagyok nyűgözve. Lenne pár kérdésem. A programot Te írtad? Ill. Assemblyben vagy C-ben? Az accelerometert hol vetted rendelted, mert én is kerestem.. igaz nem ezt a típust, de nem találtam neten.
Lehet akkor nem a FF3310 es kijelzőnek fogok nekiesni, ez után a videó után

Én egy olyat szeretnék megvalósítani, hogy 3D-s alakzatot kirajzoltatni és ahogy mozgatom a kijelzőt az accelerometert használva úgy forog az adott objektum. Félig már kész a program csak kijelző nincs hozzá De akkor valószínű beszerzek egy ilyen színeset.
Még foglak keresni biztos, addig is figyelemmel kísérem a fórumot, hogy miként fejlődik tovább a projekted.
(#) watt válasza pici hozzászólására (») Márc 10, 2008 /
 
Nem semmi! Nagy mágus vagy, gratulálok!
(#) alex.taylor válasza pici hozzászólására (») Márc 10, 2008 /
 
szia PICi!
előszöris gratula a művedért ,minden elismerésem,
de találtam 1 kis hibát a videóban,gondolom úgy akartad irni hogy "nokia kijelző sárga kábellel". Angolban a -val -vel a "with" szó,de te a "width" szót irtad ami szélességet jelent.( de lehet hogy pont ezt akartad)
remélem nem veszed rossz néven hogy megemlitettem.
De amúgy meg tetszik!!!
(#) bbalazs_ válasza alex.taylor hozzászólására (») Márc 10, 2008 /
 
Hat, ha igy akarta irni, akkor NAGYON elrontotta
Angol nyelvteruleten a 'green' az zold.
Remelem te sem veszed rossz neven
(#) Peppe válasza pici hozzászólására (») Márc 10, 2008 /
 
Remek mű!!!
Le a kalappal.
Reméljük lesz még folytatás
(#) pici válasza alex.taylor hozzászólására (») Márc 10, 2008 /
 

Tényleg elírtam, nem kicsit
Köszi az észrevételt!
Le is töröltem... de van új!
Kijavítottam.

NOKIA LCD teszter + programok

Köszönöm a pozitív visszajelzéseket.

majorblink (#192925):
Igen én írtam, ASM-ben. És mind belefért a PIC16F690-be... bár cipőkanál kellett
Accelerometert egy barátom bontójából szereztem. Jobb autók ESP-jében használják. Van ott még bőven. Csak meg kell velük alkudni hogy sokat viszünk

3D szép feladat, már csak az osztás és trigonometria miatt is
(#) watt válasza pici hozzászólására (») Márc 10, 2008 /
 
Idézet:
„már csak az osztás és trigonometria miatt is”

Goto 18F és MC-C18!

Egyébként, had kérdezzem meg, az SD kártyát is adatlapon keresztül közelítetted meg? Milyen anyagot használtál hozzá? Esetleg egy link, vagy adatlapot tudnál mellékelni? Én is pont egy MMC-t fogok feléleszteni jövő héten. Hogy kezeled a 1gigát? FAT-ot használsz? Milyen fájlformátumban vannak a képek?
(#) pici válasza watt hozzászólására (») Márc 10, 2008 /
 
"Goto 18F és MC-C18!"
Igen ez a következő project, már kinőttem a 690-est .
Már sorban áll egy PIC18F4550 TQFP, hogy foglalkozzak vele
Persze az új kártya már USB-s lesz.

Csatoltam a SD-MMC CARD PDF-et, abban benne van minden.. még sok is

A képek 16 bites "szabvány" BMP-k. Ezt egy az egybe nyomom az LCD-re.
(1 kép 32K a F690 meg összessen 4k)
(#) watt válasza pici hozzászólására (») Márc 10, 2008 /
 
Köszi a választ és a fájlt!
Nekem is van az oldalamon egy anyag erről, de ez sokkal áttekinthetőbbnek tűnik!
(#) pici hozzászólása Márc 11, 2008 /
 
Szereztem pár optikai egeret (IBM új 800Ft megéri: opt.szenz., 3 gomb, m.controller, led, kábel+csati )
Ha megoldom a PS2 kommunikációt, akkor rászerelem az egér panelt érzékelővel kifele a cuccra és ujjbeggyel irányítható egeret kapok...
remélem
De az is lehet, hogy az egerekben lévő optikai szenzort (A2610 18x18px) bontom ki...
Van aki ezzel a CCD-vel scannel

(#) pici hozzászólása Márc 14, 2008 /
 
Egér helyett billentyűzet lett
Kicsit megszivattak a kódok, mert jött rendessen, de nem egyezett a neten talált táblázatokkal, de kiderült, hogy pedig jók.
Nem 100%-os, mert CTRL meg ALT nem megy még és az ékezeteseknek is kellene táblázat. De a lényeg, hogy megy.

(a billentyűzet kicsit leamortizált, nem volt másik PS2, csak USB

(#) Sergei válasza pici hozzászólására (») Márc 14, 2008 /
 
ezz igen gratula.
menedzser kalkulátor beépitett extra funkciokkal
(#) wik válasza pici hozzászólására (») Márc 15, 2008 /
 
Sziasztok!
Pici: egy olyan kérdésem lenne, hogy olyan accelero meter-t honnan szereztél be? mert a helyi boltban nem lehet kapni.. Esetleg BP-n tudsz valami boltot?

Én meg csak egy ilyen ocska Osscilloszkópot csináltam 3410 kijelzőre...

DSCN3598.JPG
    
(#) kobold válasza pici hozzászólására (») Márc 15, 2008 /
 
Hát, öregem... Örültem, mint bolond majom a farkának, amikor sikerült egy 3210-es kijelzőjére kitennem a hőmérsékletet, fordulatszámot, meg egy primitív menüt.
Most volt időm végignézni a videót, meg hogy miket műveltél itt az utóbbi időben, és le a kalappal, gyakorlatilag nem találok szavakat a gratulációhoz
Következő: »»   3 / 46
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem