Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Indukciós hevítő készítése
Lapozás: OK   42 / 62
(#) eadx hozzászólása Feb 1, 2016 /
 
Üdv!
Valami ilyen párhuzamosításra gondoltam BUZ350-el x 2. 3x22 A elég kell legyen.
A hozzászólás módosítva: Feb 1, 2016
(#) eadx hozzászólása Feb 1, 2016 /
 
Sajnálatos módon a trafó tesztelése során nem várt események következtek be. A gaetz hídon a reggeli tojást meg lehetett sütni. Furcsa zümmögő hangot ad a trafó ha rajta van a híd. A terhelésnél, ami egy 5 csavar volt kb 0.7 ohm , az egyik puffer kondi elszállt. Az esemény olyan rövid idő alatt zajlott le, hogy mérni sem tudtam feszt. Pufferelve 29 V adott le a trafó. A károk jelentősek, lehet egyből 10 db kellene vennem mindenből. Hasonló drága hobbi talán csak az aranyöntés lehet.
(#) ferci válasza eadx hozzászólására (») Feb 1, 2016 / 1
 
A graetzed ha nincs hűtőbordán, ez várható ... 20 ampernél pl. és 2 voltnál, ami esik rajta legalább, 40 watt fűti.
Ettől persze puffer nem szállhat el.
5-ös csavar terhelés? Erről nem volt szó... én 1 ohmot írtam, pl. vasdrótból, az pedig kell, mert másképp nem tudod mérni, mennyi lesz a táp normál körülmények között.
Azt is illene megmérni, mennyi az annyi.
A hozzászólás módosítva: Feb 1, 2016
(#) eadx válasza ferci hozzászólására (») Feb 1, 2016 /
 
0.7 és 1 Ohm között csak 0.3 a különbség. A hűtőbordát azt nem említette senki. Vasdrót vagy csavar most azon a kis meneten van a hangsúly. Keritésdrót sajna nem volt a közelben kellet a határvédelemhez
(#) gulyi88 válasza eadx hozzászólására (») Feb 1, 2016 /
 
És még vond ki azt is, amit a műszer mutat közvetlenül összezárt mérőcsúcsokkal.
Ha ezt nem tetted, meg akkor mindjárt nem 0,3 ohm lesz a különbség.
(#) eadx válasza gulyi88 hozzászólására (») Feb 1, 2016 /
 
0.3 a műszer, akkor csak 0.4 Ohm volt a csavar. Az már lehet kicsit sok
(#) ferci válasza eadx hozzászólására (») Feb 1, 2016 /
 
Az igaz, de azt nem hiszem, hogy le tudtad mérni a 0.7-et sem. Ez nem multiméter kategória... a mérőzsinór is lehet majdnem annyi és az átmeneti ellenállások.
Hűtés... azért ezt nem kéne reklámoznod. Az magától értetődő, ha elkezdesz számolni is.
Írhattam volna 24 voltos halogéneket is, 150 W/db, de az sincs és oda lágyindítás kéne, tehát elvetve.
A hozzászólás módosítva: Feb 1, 2016
(#) eadx válasza ferci hozzászólására (») Feb 1, 2016 /
 
Akkor ezek szerint az induktivitást sem tudom lemérni pontosan, mert a 8-as rézcső nem nagyon fér bele a digitális ESR mérő foglalatába. Valahogy csak kell rá vezeték. Nem tescos multiméterem van, de ezek szerint az sem jó.
(#) ferci válasza eadx hozzászólására (») Feb 1, 2016 /
 
Az induktivitást a fizikai méretei alapján kell kiszámolnod... van arra képlet a segédprogramok között, légmagos tekercs induktivitása.
Arra pedig ne gondolj, hogy +mérővezeték, ha a tekercsed L=1 uH nagyságrendű.
A hozzászólás módosítva: Feb 1, 2016
(#) eadx hozzászólása Feb 1, 2016 /
 
Pufferkondinak 8 db 1000 µF 50 V megfelelő vagy ne essem túlzásokba?
(#) kissi válasza ferci hozzászólására (») Feb 1, 2016 /
 
  1. Ettől persze puffer nem szállhat el.
Persze, az csak a graetz kipurcanása után jött, mikor AC-t kapott !
(#) ferci válasza eadx hozzászólására (») Feb 1, 2016 /
 
Ennyire ne ess negatív túlzásba.. - mondjuk 4-6 db minimum kell 8.000-ből.
(#) lac12345 hozzászólása Feb 1, 2016 /
 
Szia

Megpróbálhatnád egy autó akkuról vagy inkább 2 ről sorba kötve.Ennek a trafózásnak lehet nem lesz jó vége..
(#) eadx válasza lac12345 hozzászólására (») Feb 1, 2016 /
 
Elkészítettem a graetz hűtést.Stabilan adja puffer kondik nélkül a 13.8 voltot.
(#) GPeti1977 válasza eadx hozzászólására (») Feb 1, 2016 /
 
Mire akarod használni?
Mert 40V DC táp körül kezd el használható teljesítményt leadni.
(#) eadx válasza GPeti1977 hozzászólására (») Feb 1, 2016 /
 
Az első sorozatban 1 szeget sem tudott melegíteni. Gondoltam ez majd hátha.
(#) lac12345 hozzászólása Feb 2, 2016 /
 
Azok a kondik nem bírják ezt a strapát, Itt akár 150A vagy több is lehet a rezgőkörben.
Ide spéci kondi bankot kell építeni vagy léteznek kifejezetten hevítőkhöz tervezett kondik ezek ált már alapból vízhűtésesek, csak az a baj hogy nagyon drágák.Kicsit visszaolvastok már kitárgyaltuk a kondi témakört, kondi tipusokat és kondi bank kialakítását is..
(#) dodo63 válasza eadx hozzászólására (») Feb 3, 2016 /
 
Nekem van egy ilyen szerkezetem.
Tökéletesen működik.
50V-al 15A-ral is megküldtem. Nem melegszik,csak a munka tekercs.
Azt meg vízhűtésre kötöttem.
(#) djloui hozzászólása Feb 20, 2016 /
 
SZiasztok szeretnék készíteni egy olyan hevítőt ami pisztoly szerű és csavarok anyák kis helyen való melegítésére szolgál.
(#) moltam válasza djloui hozzászólására (») Feb 20, 2016 /
 
Ez jól jönne nekem is, hatékony fegyver a berohadt csavarok ellen.
(#) eadx hozzászólása Feb 22, 2016 /
 
Üdv!
Segítség kellene az induktivitás elkészítéséhez. A ferrit 62x32x20 mm , a kérdés mennyi menet és milyen vastag a vezeték, ami elbírja az ampert. Az amper nem több 50-nél, mert a fet annyit tud. A másik kérdés a uH érték. Néztem az induktivitás számláló programot sajnos sok az ismeretlen számomra így nem tudtam kezelni. Tapasztalati szám is megfelel! Köszi előre is.
(#) lac12345 hozzászólása Feb 22, 2016 /
 
Szia

Tudnunk kell , hogy melyik kapcsolást építed.Litzéből szokás ezt építeni.Én próbaképpen 2.5 vezetékből csináltam E magra..kb 25-27uH is a megfelelő a kétfojtós ver. -hez.
Egy induktivitás mérő sokat tud segíteni ebben pl: LCM3.
(#) eadx hozzászólása Feb 23, 2016 /
 
Üdv!
Mellékelem a ferrit képét ferrit
Ehhez a kapcsoláshoz kell.Bővebben: Link
(#) lac12345 hozzászólása Feb 23, 2016 /
 
Szia

Megvan ennek a ferritnek az adatlapja ?? AL értékre szükség lenne a kalkulációhoz.
A kapcsolás az rendben , van én is ezt építem.
(#) eadx válasza lac12345 hozzászólására (») Feb 23, 2016 /
 
Sajnos nem tudom vaterán vettem és ott nem igazán közölnek ilyesmit.
(#) eadx válasza eadx hozzászólására (») Feb 24, 2016 /
 
Tekervényezés megtörtént 6x1.2 zománchuzal 52 uH értékkel.
(#) ferci válasza eadx hozzászólására (») Feb 24, 2016 /
 
Jó lesz az egyelőre, aztán könnyebben tudsz variálni vele.
(#) eadx hozzászólása Márc 1, 2016 /
 
Üdv!
Próbáltam elvégezni a " nézzük mit bír a trafó" tesztet. Sajnos az 1.5 Ohm-ra tekert ellenállás huzal rövid ideig tolerálta a wattokat. Mérni próbáltam, de sajnos az x faktor hiányzott ami a gyorsaságomrat lett volna hatással.
(#) ferci válasza eadx hozzászólására (») Márc 1, 2016 /
 
Vékony volt az a cekasz vagy hasonló... vagy sorbakötött reflektorizzók kellenek, vagy vasdrótból megalkotni..
(#) eadx válasza ferci hozzászólására (») Márc 1, 2016 /
 
Akkor legyen az izzó. A tompítottat és a országúti szálakat sorba vagy kell még egy izzó?
Következő: »»   42 / 62
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem