Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » Házilag építhető fémkereső
A kijelző világítása néhány másodperccel az utolsó gombnyomás után kialszik. Mikor harmadszorra sem sikerült lekapni rendesen, hát hagytam.
Értem ,és köszönöm az eddigi segítséget!
Gyanakodtam a képen bejelölt lm358-ra, mivel ott volt problémám a bipoláris kondikkal, ha nincs kondi tökéletesen azt jelzi amit amit kell , működik a disc/all metal mód is ,csak erősítve nincs a jel, így az érzékenység is oda lett. Kicseréltem az ic-t ,egy nagyon kis zajú ritka fajta művicre annak reményébe hogy jó lesz a gép ,de nem így lett ! Az ic amit raktam xra15218 névre hallgat. Nagyon valószínű ,hogy nekem valamelyik alkatrészem okozza a problémát!
Kicsit visszalapoztam egy hirtelen ötlettől vezérelve. A J107-es FET pontosan fordítva van bekötve, mint ahogyan a nyákodon szerepel.
Miiiiii ?
![]() Bf 245 van a panelon már megörültem , a fenébe ennek más a lábkiosztása ! ![]() A hozzászólás módosítva: Feb 10, 2016
Nem tom ez mennyire igaz, de ha van ilyen akkor sz*rul van bekötbe!
http://www.chipoteka.hr/artikl/3463/bf245a
A linken inkább a bf244 bekötése van.
Szerk: ez nem bf244. Se bf245. Valami más. A hozzászólás módosítva: Feb 10, 2016
Delta Pulse tuningolásban vagyok.
A pulzus szélesség emelése 600 microsec-ig javított a érzékelési távolságon. (ez kb 3T idő). (Ja és egy brutál fet az irf840 helyett hogy ne melegedjen.) A pulzus frekvenciában bizonytalan vagyok. Azzal a véleménnyel találkoztam eddig, hogy a nagyobb kereteknél (nekem 2×2 méter) érdemes lecsökkenteni a frekvenciát akár 30 Hz-ig is, meg hogy azzal stabilabb. Most csak lakásban kísérletezek egy 60 cm átmérőjű tekerccsel, de azt tapasztaltam, hogy 30 Hz felé nem elég hogy nagyon lassan reagál a gép, de csökkent az érzékelési távolság is (mindig utánnahangolom kézi tunnal, finom potméterrel). Meg hajlamosabb gerjedésre is. 130 Hz -nél nincsenek ezek a problémák és az érzékelési távolság is 15 centivel nagyobb. (0.33 sörös levegőben manual nullázás 120 cm a 60cm átmérőjű standard 400 microhenry 2 ohm tekercsnél - a gyári pulse star II pro -m 90 cm-tud ugyanígy...) Vagy kinn a terepen a nagy tekerccsel más lesz, és jobban járok alacsonyabb frekvenciával?
Szeretnék tanácsot kérni , hogy miként méred a bf245 fetet, mert nekem az enyém gyanús, minden irányba mérek valamit, fetnél ez nem megszokott !
Ilyen alacsony frekvencián mennyire szereti az apróságokat?
Ha a műszerrel kinyitod az S-G diódát, akkor ott is mérhetsz valamit. Legegyszerűbb egy-pár alkatrészből összedobni egy mérő kapcsolást, ha úgy gondolod, hogy hibás a FET.
Tudnál nekem mutatni egy olyan kapcsolási rajz linket , vagy képet?
nem vettem észre apróság tekintetében nagy különbséget. a nagy áram miatt 15 centiről jelezi a 20as csavart merőlegesen a tekercsre a vezetéktől mérve.
No megmértem megint.
66Hz és 130 Hz volt a két frekvencia. 66 Hz -nél instabil volt a gép, be-be gerjedt, a leg finomabb kézi nullázással is elmaradt a 130 Hz mögött érzékelési távolságra, ami teljesen stabilan tudja a 120 cm-t. Apró tárgyra (2 centis csavar) pedig a 66 Hz már 30 centinél jelzett a vezetéktől számítva, míg 130 nál 25 centi volt. Tehát az egyetlen hátránya a dupla fogyasztás a 130 Hz-nek.
Az lehet e baj hogy mind a 3 poti lineáris , amiket meg összeszerelve láttam ott csak 2 poti van kiépítve a dobozra.
A ground poti az trimmer lenne? Lehetséges hogy ez okoz problémát nekem?
Nálad mennyin pötyög a gép?, csak 32,768KHz-es kvarcot találtam ezt ha leosztom akkor vagy 8,19KHz vagy 16.3KHz, szeretném az apróságokat is szedni
![]()
A nagyfejes 17.valamennyin, a 30-as fejű pedig 10kHz-en. 4060-nal jól le tudod osztani a nagyobb frekis kvarcokat is, plusz be is rezgeted vele.
Ma rádrótoztam 60Vp-p kicsit háromszögesedik, mehetne feljebb az adójel de ott már izzadnak a tranyók. A sávszűrőknél felére lecsökkent a zaj, ráadásul a talaj sem emeli vagy csökkenti az adó amplitúdóját. Azon gondolkoztam hogy talán javíthat a komparátor fáziszaján ha a kimenet és a nem invertáló bemenet közé egy 5-10 pikós kondi majd a nem invertáló bemenetet felemelni a földről egy 10K ellenállással?
Ezzel a megoldással a komparátor átbillenését meggyorsíthatod. De azt, hogy mikor kezdjen el billenni, azt nem befolyásolja. Tehát szerintem a fáziszajt nem befolyásolja, csak a jelalakot.
Üdv!
Megint én , tudom már unalmas vagyok , de nem tudok nyugodni! Az érdekelne hogy a tx ,és rx tekercs nektek hány ohm, ??? Előre is köszi!
Őszintén szólva nem mértem mostanában. De mivel ezek a tekercsek nem egyenáramon üzemelnek, ezért az egyenáramú ellenállás egy teljesen ötvenedrangú dolog ezeknél a tekercseknél.
A menetzárlat viszont kínos dolog, mivel egy menet zárlatát ellenállás méréssel nem fogod földeríteni nagy valószínűséggel. De a tekercset használhatatlanná teszi.
Igen ezzel tisztában vagyok ! Menetzárlat esetén lehet kisebb is , nagyobb is az ellenállás , ezt így megfelelő műszerezettség nélkül nem tudom megvizsgálni! Viszont gyanakszom még más egyéb dologra is, mert az egyik tekercs árnyékolásának az egyik végétől a másik végéig, tehát ahogy megszakad az árnyékolás , 0.2 ohm a mért érték , a másik tekercs árnyékolása ugyan így mérve 20 ohm körül van , gondolom ez kontakt hibára mutat, azaz nem érik egymást az alufólia csíkok rendesen! Ez elég lehet a hibához?
Ha az árnyékolásban szakadás, miegyéb hiba van, attól még asztalon kellene a gépnek működni. Az árnyékolás hibái terepen jönnek inkább elő.
Dupla keretes tekercset készítettetek már? Mint a Lorenznek az 1*1m, amiben 60cm vannak egymás felett.
Nekiláttam, összeraktam 2 egyforma 60cm átmérőjű 400 microhenrys tekercset, de akármilyen variációban kötöm őket a delta pulse ra, nem produkálja azt a jelenséget, hogy ha egyszerre közelítek fémet alulról és felülről, akkor kioltják egymás jelét. (a lorenznél ezt javasolják próbának, hogy helyesen szerelte-e össze a kereteket a kuncsaft) Hogy lehet ezt összehozni?
Kösd össze a két tekercset sorba, de ellentétes menetiránnyal. Így viszont egyenként kb
280uH tekercs kell, de ez erősen függ a kerettől és a 60cm-től is. Ennek a megoldásnak, valószínű a földhatás megszüntetése lenne a feladata?
Igen, meg elektroszmogos környezetben is használható marad a nagy tekercsméret.
A pulsestar nak az univerzális kereső vezetékét nyolcasba hajtva is ez a funkciója: ott olyan, mintha sorba kötnél két 200 microhenrys tekercset - ahogy te is javasoltad. Valószínűleg ezért is csökken a mélység érzékenység. A Lorenz azonban nem válik kevésbé érzékennyé az egymás feletti elrendezésével, sőt a két keret megegyezik a szóló 1*1 m kerettel, tehát vsz 400micHa-sek.
Igen működik , de azt nem értem ha már beállítom a tekercsek helyzetét , akkor mikor átkapcsolom , disc-be , miért kell újra állítani a gb potit , na meg a tekercseket is! Ezt nem értem , ez nem helyes működést mutat!
Ez pl mi lenne, hogy az rx tekercs egyik szála is testen van?
Nem testen van, hanem 1/2 tápon és egyben az RX tekercs vezetékének az árnyékolása is.
Ez egy 43x nem invertáló erősítő. A 220k 1% fölösleges, nem kell. Ami érdekes ebben a kacsolásban az, hogy a TX ampl. szabályozva van. Ez hasznos lehet a a C9-C10 (a Te rajzodban) 2x100pf kondik miatt! De erről majd később írok, mert hosszú. A hozzászólás módosítva: Feb 14, 2016
|
Bejelentkezés
Hirdetés |