Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   2777 / 3975
(#) attika válasza proli007 hozzászólására (») Ápr 16, 2016 /
 
Köszönöm.
(#) tamastar hozzászólása Ápr 16, 2016 /
 
Ezt a kötést hogyan tudnám megcsinálni nyák lapra?
Kep inkább az egyenirányitás része érdekelne mivel nemtudom hogyan kéne úgy megrajzoljam vagy mitcsnáljak hogy ne menjenek egymásba a vezető sávok ?
A hozzászólás módosítva: Ápr 16, 2016
(#) ferci válasza tamastar hozzászólására (») Ápr 16, 2016 /
 
Átkötéssel a panel felett...
Teljesen felesleges cikkcakkozni, mert csak rosszabb lesz. A közöst pl. átviszed a kocka hasa alatt.
A hozzászólás módosítva: Ápr 16, 2016
(#) tamastar válasza ferci hozzászólására (») Ápr 16, 2016 /
 
Mondjuk énis úgy gondoltam, csak aszitemm lehet valahogy máshogy de jó az igyis
(#) Imi091 hozzászólása Ápr 16, 2016 /
 
Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy SMD ellenállást szeretnék cseréli egy nyákon. A nyákra beforasztott SMD ellenállás értékét kitudtam mérni, de ami még az asztalon van nem. Az értékét egyébként tudom, de kiszeretném mérni, hogy jó-e egyáltalán az ellenállás. Van több darab is, de eddig egyiknél sem sikerül így kiszerelt új állapotában értékét mérnem.
Itt van a kép ahogy próbáltam mérni:
Valamint milyen módszert javasolnátok az kis ellenállás kiforrasztására? Én csipeszre gondoltam.
(#) ferci válasza Imi091 hozzászólására (») Ápr 16, 2016 /
 
Az a kapcsolóállás nem erre való... kapcsolj 2k, 20k, 200k... állásokba.
(#) Imi091 válasza ferci hozzászólására (») Ápr 16, 2016 /
 
Úgy is próbáltam, de csak 200 és 2 K állásban. Igazad van. Most kapcsoltam én is, hogy az érték határok vannak feltüntetve ameddig mér az adott állásban Köszi így már sikerült!
Esetleg nincs ötleted, hogyan tudom kiszedni az SMD ellenállást a nyáklapról?
(#) lac12345 hozzászólása Ápr 16, 2016 /
 
Sziasztok

Azt szeretném megkérdezni , hogy mit jelent az ha azt mondják ,hogy egy fojtó tekercs betelít?
(#) ferci válasza Imi091 hozzászólására (») Ápr 16, 2016 /
 
Két páka, pici hőlégfúvó....
(#) Imi091 válasza ferci hozzászólására (») Ápr 16, 2016 /
 
Egy páka adott csak erre a feladatra. Pici hőlégfú hiányzik viszont. Mi értelme lenne két pákának, mert lehetséges, hogy tudnék szerezni még egyet
(#) ferci válasza Imi091 hozzászólására (») Ápr 16, 2016 /
 
Két hegy, két oldal... - vagy ha nem kell a panelen lévő már, egy kis óncsepp rá és leovad - csipesszel pedig leemeled.
(#) Imi091 válasza ferci hozzászólására (») Ápr 16, 2016 /
 
Értem, és így le is tudom emelni, hogy picit össze szorítom a két pákával? Nem pattan el nagyon könnyen? Igazából már nem lenne rá szükség, de nem akarom kinyírni
(#) ferci válasza Imi091 hozzászólására (») Ápr 16, 2016 /
 
Gyakorolnod kell selejt panelen..
(#) qvasz2 válasza ferci hozzászólására (») Ápr 16, 2016 /
 
1 szem ellenálláshoz két páka?! Ne vicceljünk már!

Imi091: egyrészt millió videó van, hogy hogyan kell. De egyszerűen jól átmelegíted az egyik oldalát, majd amikor átteszed a pákát a másikra már le is esik. Én előtte pici bumszlit teszek friss ónból mindkét kivezetéshez, hogy megfelelő legyen a hőátadás, mert az a picurka ón, amivel be van forrasztva, az nehezen adja át a hőt.
(#) ferci válasza qvasz2 hozzászólására (») Ápr 16, 2016 /
 
Nem vicc.. egy verzió a sok közül..
(#) Bakman válasza lac12345 hozzászólására (») Ápr 16, 2016 /
 
Telítődés után, ami a vasmagban történik, ha tovább növeled az áramot, a tekercsen nő az áram, de az alkatrész, mint tekercs, háttérbe szorul és csak mint ellenállás viselkedik. Ha pl. egy elektromásgnes fel tud emelni 1 kg-nyi vasat, dupla árammal lehet, hogy csak 1,1 kg-ot bír el, de sokkal jobban melegszik. Kicsit sarkítva ez a lényege.
(#) Imi091 válasza ferci hozzászólására (») Ápr 16, 2016 /
 
Mind a két megoldás logikusnak és kivitelezhetőnek tűnik, majd meglátom, hogy próbálom. Sajna próba panelom nincs szóval csak élesbe tudom kipróbálni
Köszönöm a segítségeteket!
(#) lac12345 hozzászólása Ápr 16, 2016 /
 
Köszönöm az infót.

Hogyan tudom meghatározni , azt az áramot amit a fojtó betelítés nélkül elvisel??
E ferriten van a a fojtótekercs AL600 , 1.5mm es sodrott vezetékből van.LCM3 al mérve 27uH.
2 fojós indukcíós hevítőt építem, de valahogy nem akar üzemelni rendesen.
(#) ferci válasza lac12345 hozzászólására (») Ápr 16, 2016 /
 
AL 600, 27 uH, 1 db E mag, az kb. 7 menet.. nem hinném, hogy betelít.
Mekkora áram megy egyáltalán?
A hozzászólás módosítva: Ápr 16, 2016
(#) lac12345 hozzászólása Ápr 16, 2016 /
 
Pontosan 7 menet ahogy írtad.70A 32V a betápon mérve a feszt üzem közben. Áramot lakatfogóval mértem. Alapból a szerkezet felvesz 15-16A üresjáratban mikor beleteszek egy nagyobb vasat akkor felmegy áram 70A ig majd elkezd csökenni kb 35A ig pont mikor elkezdene pirosodni a vas.
Ekkor gondolom az történik , hogy elveszíti a mágnesezhetőségét, és innen már nem hevül tovább.
62Khz en megy a szerkezet.
Azt hogyan venném észre hogy betelít a fojtó?
(#) ferci válasza lac12345 hozzászólására (») Ápr 16, 2016 /
 
Ha betelítene, kiütné a biztit..
(#) ferci válasza pocok2000 hozzászólására (») Ápr 17, 2016 /
 
Szia!
Tegyél mindegyikkel sorba egy 100 ohmos ellenállást és kösd az egészet párhuzamosan.
(#) nooorbi hozzászólása Ápr 17, 2016 /
 
Sziasztok!

Hogy oldanátok meg a lehető legegyszerűbben(és a legkisebb méretben) a következőt: Van pár darab visszajelző LED, amik egy-egy stabIC-n és ellenálláson keresztül kapnak táp feszt, mikor melyik(vagy egyszerre több is). Ezzel eddig nincs is gond, viszont valahogy meg kellene oldanom azt, hogy egy darab 5V-os jelet kapva az összes LED fényereje csökkenjen(vagy nőjön, ez mindegy). Persze attól, hogy megkapja a fényerő váltó jelet, egy LED-nek sem szabad világítania. Csak akkor ha a saját tápfeszüket kapják meg.

Ötletek?
(#) proli007 válasza nooorbi hozzászólására (») Ápr 18, 2016 /
 
Hello! A megoldás lehet, ha a Ledeket a közös ágon kapcsolgatod impulzussal. Akkor ha fixen be van kapcsolva, akkor maximális a fényerő, ha impulzusokkal akkor csökken a kitöltésnek megfelelően. Ez csak egy példa, hogy érthető legyen a megoldás. De meg lehet oldani, máshogy is pld. egy CD4093-al és egy Fet-el és néhány alkatrésszel..
(#) proli007 válasza proli007 hozzászólására (») Ápr 18, 2016 /
 
Miniben pedig Így lehet elkészíteni..
(#) Net_Boy_debr hozzászólása Ápr 18, 2016 /
 
Sziasztok!
Egy kis segítséget szeretnék kérni. Vásároltam egy GSM2 click nevű mikroElektronika által gyártott kis GSM modult, melynek mikroBUS csatoló felülete van. Szeretném ezt a kis panelt egy PC soros portjára csatlakoztatni oly módon, hogy külső tápról megadom neki a tápfeszültségeket és egy soros-USB átalakító segítségével a PC-hez csatlakoztatni, majd pedig sima AT parancsokkal vezérelni terminálból.
Leöltöttem az adatlapját és megakadtam pár dolognál. Az alábbi kérdéseim lennének:
- az adatlap szerint +3.3V és +5V-os csatlakozója is van a kártyának (a képet mellékeltem). Ez azt jelenti, hogy a +5V-ot meghatom neki külső tápról, a +3.3V-ot pedig a soros-USB átalakító +3.3V-ról? Vagy hogyan kössem be? Mit ajánlanátok? Nekem 3.3V-os FTDI chipes átalakítóm van.
- ez elegendő az M95-ös modul meghatásához? Nem fogja túlterhelni az USB portot?

A válaszokat előre is nagyon szépen köszönöm!
(#) Bakman válasza Net_Boy_debr hozzászólására (») Ápr 18, 2016 /
 
A kapcsolási rajz alapján és egy fórum téma szerint kell neki az 5 V és a 3,3 V is. HA ezeket külső tápforrásból adod, biztos, hogy nem fogja terhelni az USB portot. Az USB-UARt átalakítón neked három kapcsolat fog kelleni: GND, TX és RX. Azt már nem tudtam kisakkozni, hogy a GSM2 modul milyen jelszintekkel dolgozik.
(#) frissadam hozzászólása Ápr 18, 2016 /
 
Sziasztok!

Tudnátok ajánlani olyan tirisztort vagy triakot vagy bármi olyan áramkört amit lehet negatív fesszel vezérelni vagy a Gate földre kapcsolással?
(#) proli007 válasza frissadam hozzászólására (») Ápr 19, 2016 /
 
Hello! Bármelyik triac vezérelhető negatív Gate árammal. "Gate földre kapcsolással" Ennek így önmagában nincs értelem. De ha a Triac MT1 elektródája a + tápon van és a Gate (korlátozó ellenálláson keresztül) a GND-re kerül, akkor negatív lesz a Gate áram és gyújtható.
(#) frissadam válasza proli007 hozzászólására (») Ápr 19, 2016 /
 
Köszi!
Következő: »»   2777 / 3975
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem