Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LCD monitor probléma
 
Témaindító: Squall, idő: Aug 14, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   252 / 312
(#) Laurox válasza Buvarruha hozzászólására (») Ápr 24, 2016 /
 
Figyu!
Találtam itthon egy TM-1017... Samsung ikertrafót és "bele-applikáltam" a TMS91429CT helyére.

Kitűnően megy vele órák óta a 932B! Kérdés az hogy meddig?

(egyelőre betettem a készüléket a gyerekszobába, de csak felügyelet mellett nézheti rajta a mesefilmeket a kisonokám!)
(#) didyman válasza Laurox hozzászólására (») Ápr 24, 2016 /
 
Ha nem melegszik a trafó és a meghajtása jelentősen, akkor nem lehet túl nagy baj vele.
(#) zaza99 hozzászólása Ápr 25, 2016 /
 
Sziasztok!
BenQ M2200HD monitorom kezd sárgulni. Fénycső cserére gondoltam, van valakinek tapasztalata e téren?
(#) Buvarruha válasza zaza99 hozzászólására (») Ápr 25, 2016 /
 
Dohányzol mellette? Csak azért, mert ha egyformán sárgul az egész, az nem valószínű, hogy a csövek miatt van, pláne ennyi idős monitornál.
A hozzászólás módosítva: Ápr 25, 2016
(#) zaza99 válasza Buvarruha hozzászólására (») Ápr 25, 2016 /
 
Egyformán sárgul, nálunk nem dohányzik senkisem. 2009-es a monitor. Akkor fárad a panel?
(#) Buvarruha válasza zaza99 hozzászólására (») Ápr 25, 2016 /
 
Nem a panel, hanem a diffúzor fóliák szoktak megsárgulni gyakran, mint bármi más műanyag dohányzás nélkül is igazából. A csövek nagyon ritkán öregednek egyformán és ahhoz szerintem fiatal még a monitor, kivéve, ha 0-24-ben ment. Ja és hidegen más lenne a szine, valószínűleg sötétebb lenne és ahogy melegszik úgy világosodik ilyenkor.
A hozzászólás módosítva: Ápr 25, 2016
(#) zaza99 válasza Buvarruha hozzászólására (») Ápr 25, 2016 /
 
Akkor nincs mit tenni.
Köszönöm!
(#) zsoltee0001 válasza zaza99 hozzászólására (») Ápr 25, 2016 /
 
Szia
Én egyszer szedtem már szét egy régi (kb 12 éves) monitornak a tv-jét és van egy vastag plexi (újabbaknál vékony) aminek a széleit világítják meg a csövek, ennek a hátulján van egy fehér, nem átlátszó fólia, na ez volt megsárgulva, de korántsem egyformán, gondolom, úgy érte az UV, de a tv-n működés közbe nem látszódott.
Lehet, érdemes lenne szétkapni, de előtte azért tölts föl pár képet a jelenségről.
Üdv
(#) zaza99 válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Ápr 26, 2016 /
 
Mellé tettem egy újabb monitort is. A képeken fehér háttér van a jobboldali a rossz monitor.
(#) Buvarruha válasza zaza99 hozzászólására (») Ápr 26, 2016 /
 
Ha a bal oldali ledes például akkor lehet, hogy nem az sárgul, hanem a ledes túl kék ami mindíg így van.
(#) zsoltee0001 válasza zaza99 hozzászólására (») Ápr 26, 2016 /
 
Hát, nem vagyok grafikus, de irigylem a problémáidat
(#) zaza99 válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Ápr 26, 2016 /
 
A fénykép természetesen nem adja vissza rendesen a valóságot, de jobb oldali monitoron a fehér már világos sárga és eléggé zavaró. Max fényerőn sötét szobában egyáltalán nem zavaró a fényereje. Új korában még nappal is bántotta a szememet ha maxon volt.
A hozzászólás módosítva: Ápr 26, 2016
(#) Buvarruha válasza zaza99 hozzászólására (») Ápr 26, 2016 / 1
 
Megöregedett, én nem piszkálnám.
(#) zsoltee0001 válasza Buvarruha hozzászólására (») Ápr 26, 2016 /
 
Ha kicserélné azt a fehér háttárfóliát, az megoldaná?
Annyit még lehet, hogy megérne...
A hozzászólás módosítva: Ápr 26, 2016
(#) Buvarruha válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Ápr 26, 2016 /
 
Nem hiszem hogy a háttér, inkább a diffúzorfóliák sárgulnak. Az a baj, hogy annak az esélye, hogy a csere olyan lesz, mint amilyenre számít elég kevés. Ha valahol nem úgy hajlik a papír, vagy fólia már bevilágítás lesz, foltos lesz.
(#) zaza99 válasza Buvarruha hozzászólására (») Ápr 27, 2016 /
 
Akkor ez kuka, köszönöm mindenkinek!
(#) Buvarruha válasza zaza99 hozzászólására (») Ápr 27, 2016 /
 
Szemétnek azért nem nevezném, a használt piacon is megvan még az ára..
(#) vidfred hozzászólása Máj 1, 2016 /
 
Sziasztok!

Fujitsu L7ZA monitorral gyűlt meg a bajom. Több is van belőle a munkahelyemen, eddig mindig a púpos kondikat kellett csak cserélgetni bennük és működtek. Most kettő is olyan hibát produkál, hogy bekapcsolás után kétszer kb. fél fényerővel bekapcsol a kijelző, majd lekapcsol az egész stby-ba. A tápon magában megvan a 12 és 5 Volt, összerakva amikor bekapcsol a kijelző, 14,5 V és 5.4V van, amikor lekapcsol, 13,5V és 5.4V. Inverter trafó egyforma értékeket mutat, méregetve eddig nem találtam hibás alkatrészt. Ha lenne valakinek ötlete, megköszönném.
(#) zsoltee0001 válasza vidfred hozzászólására (») Máj 1, 2016 /
 
Szia
Szerintem az egyik csőnek szevasz.
Nekem van egy áramköröm amivel függetlenül lehet próbálgatni a csöveket kis teljesítménnyel, de azért viszonylag mérvadó eredménnyel.
Ha ilyenekkel foglalkozol, lehet érdemes egy ilyet összedobni.
Üdv
(#) eyess válasza vidfred hozzászólására (») Máj 1, 2016 /
 
És mindig , ha bekapcsolod fél fényerővel világít csak , vagy már úgy sem ?
Ja és feltételezem , hogy ezeknél a monitoroknál amiknél ez a hiba jelenség van, azokon a fényerő gondolom már maxon van , és mégis fél fénnyel világít.
(#) peter810 hozzászólása Máj 1, 2016 /
 
Üdvözletem egy kis segítség kellene kaptam egy kis tv-t egy Seltronic T70W01C típusút, ennek olyan baja van hogy bekapcsolom minden szép üzemel kb4-5 percet utána fogja magát kikapcsol, Újból bekapcsolom utána kb 1pecr és újból kikapcsol.Van benne egy ic LA76818A ez nagyon meleg elképzelhető hogy ez a baja vagy más? üdv Peti
(#) vidfred válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Máj 2, 2016 /
 
Köszönöm, megpróbálkozom csőcserével, szerintem találok hozzá donort.
(#) vidfred válasza eyess hozzászólására (») Máj 2, 2016 /
 
Kétszer próbálkozik, mindkétszer csak fél fényerővel kb. Amíg működtek, addig volt fényük mlg rendesen.
(#) Chipmunk1960 válasza Buvarruha hozzászólására (») Máj 2, 2016 /
 
Nem is szabad az öregeket piszkálni! Megy ameddig. Ha beteszel egy új izmos alkatrészt, kimegy melette aegy másik öreg, és így tovább......
(#) zsoltee0001 válasza vidfred hozzászólására (») Máj 2, 2016 /
 
Vagy mondjuk 2-ből 1-et csinálsz, mert 17 colosnál az ember meggondolja, hogy szétbontsa-e a TV-jét. Mert ha mondjuk az egyiknél a felső, a másiknál az alsó ment tönkre, akkor egyszerű az eset.
Sajnos 17-esek nem érnek sokat, hogy vesződjön vele az ember, ámde 2-2 csőves már, tehát vigyázni kell közbe a másikra, el ne pattanjon, szóval én csak ilyen esetbe állnék neki és az is csak akkor ha biztosra tudom, melyik a rossz, de ez csak az én véleményem, mert én fakezű vagyok és nem biztos, hogy olyan könnyen megy az ilyen művelet mint másoknak.
Üdv
(#) Zsolti8406 hozzászólása Máj 7, 2016 /
 
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni! Van egy Clarion OHM 1088VD kocsiba való tetőmonitor aminek az a problémája hogy fekete-fehér a bejövő intro kép, a filmlejátszásánál is fekete-fehér. Van 2 AV bemenet azokon is fekete-fehér a kép, de a menü és a setup színesen jelenik meg, van egy másik monitorom is (az is kocsiba való) annak is ez a hibája a TV funkció fekete-fehér meg a 2 AV bemeneten fekete-fehér de a menü színes.
Köszönöm a segítséget!
(#) bbalazs_ válasza Zsolti8406 hozzászólására (») Máj 7, 2016 /
 
Esetleg nincs Secam-ra allitva PAL helyett a norma?
(#) Zsolti8406 hozzászólása Máj 7, 2016 /
 
Végignyomkodtam az összes funkciót de semmi, van a panelon egy resetelő azt is benyomtam de semmi!
(#) bbalazs_ válasza Zsolti8406 hozzászólására (») Máj 8, 2016 /
 
Ugy ertem azon, ami a jelet kiadja, nem a monitoron. Az a legtobbszor automatikus.
(#) Buvarruha válasza Zsolti8406 hozzászólására (») Máj 8, 2016 /
 
Ha sima LCD monitor lenne, azt mondanám, hogy törölni kellene az NVRAM-ot, vagy üreset felrakni.
Következő: »»   252 / 312
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem