Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LCD monitor probléma
 
Témaindító: Squall, idő: Aug 14, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   255 / 312
(#) Buvarruha válasza Laurox hozzászólására (») Máj 29, 2016 /
 
Igen, az a tápvezérlő IC, de ez azért legyen már egyértelmű. Az úgynevezett háromlábú izé, a MOSFET az kapcsolgatja a DC-t a trafóra és az kapcsol rövidzárat, csak az oka nem világos.
(#) Laurox válasza Buvarruha hozzászólására (») Máj 29, 2016 /
 
Kicserélem és meglátjuk.
(#) Laurox válasza Buvarruha hozzászólására (») Máj 29, 2016 /
 
Na, kicseréltem a tápvezérlő IC-t és a "3 lábú izé"Mosfet-et is, (egy jó tápból lettek kiszedve a próba erejéig) Valamint előtét izzót raktam a 250v bizti helyére. A bekapcsolást követően most ez van: Lassan és ütemesen felvillanak a csövek, felváltva az előtét izzóval. Tehát amikor a csövek kialszanak, akkor az izzó villan fel és viszont. Eddig jó? Fogalmam sincs, hogyan tovább!?
(#) Buvarruha válasza Laurox hozzászólására (») Máj 29, 2016 /
 
Hanyagold az izzót, azért alszanak el a csövek, mert az izzónak megemelkedik az ellenállása és nem bírja a táp. Ha durran, legalább megtudod, hogy mi volt a hibás...
(#) zsoltee0001 válasza Laurox hozzászólására (») Máj 29, 2016 /
 
Most a kérdés az, hogy mekkora teljesítményű izzót raktál bele, egy 60w-os izzónál már működnie kéne, akkor amikor felvillan már menet közbe akkor lőné a biztit szerintem.
Üdv
(#) Laurox válasza Buvarruha hozzászólására (») Máj 29, 2016 /
 
Bingó!
Sikerült talán a táp rész hibájának a kiküszöbölése, már nem vágja ki a biztit. Beindul és sokszor vissza is tudom kapcsolni. Már csak az van hátra, hogy a teszt-üzemmódból kilépjek, mert még mindig csak a színváltogatós képet adja be. (A neten fent lesz biztos)

Nagyon-nagyon köszönöm a segítséget!!!
(#) Laurox válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Máj 29, 2016 /
 
Sajnos nem tudom mekkora izzó volt, mert nincs ráírva semmi. ÉRDEKES! Amúgy kis foglalatos és halogén belseje van, úgy néz ki mint a régi hagyományos izzószálas, csak ugye azt már évek óta nem árulják, mert be van tiltva. 220-ról megy.
(#) Laurox válasza Buvarruha hozzászólására (») Máj 29, 2016 /
 
A táp tényleg jól működik már, tehát az a része rendben lenne. Viszont a színválogatós tesztből sehogyan sem tudom kihozni, semmilyen "billentyűkombinációval" (gombok) Ha jól értelmezem, akkor a SCALER is károsodott, igaz?
(#) Buvarruha válasza Laurox hozzászólására (») Máj 29, 2016 /
 
Azért van ilyen tesztmódban, mert nincs rajta, vagy sérült a firmware ezt a scaler IC csinálja firmware hiányában. Ezt csak úgy lehet megoldani, hogy a firmware-t kellene beszerezni, azt egy programozóval beleírni a flash IC-be majd visszarakni a panelra. Amúgy felhívtam a figyelmet arra, hogy valószínűleg a scaler is hibás lett, tehát nem nagyon lehet vele mit kezdeni, hacsak neten nem találni hozzávaló firmware-t.
(#) eyess válasza Laurox hozzászólására (») Máj 29, 2016 / 1
 
Sajnos el kell szomorítsalak a tápodon bizony szarvas hibát vétettél ez szemmel láthatóan látszik.

Kíváncsian várom , hogy te vagy más észre veszi e ha nem megy természetesen elmondom majd.
(#) Laurox válasza eyess hozzászólására (») Máj 29, 2016 /
 
Bocsika!!! Írtam valamikor, hogy a kondik biztosan nincsenek rossz polarítással berakva! Ez akkor igaz is volt. Ellenben utána lecseréltem azokat a kisebbeket is, 1000uf /10v (kínomban) amiket korábban kihagytam, és az egyik tényleg fordítva lett berakva! Erre gondoltál? Természetesen észrevettem és megfordítottam! Érdekesség, hogy annak ellenére is beindult és nem vágta már ki a biztit! Tehát a táp mostmár tényleg megy, stabilan. A scaler a baj már csak. Köszi, hogy észrevetted!
(#) Buvarruha válasza eyess hozzászólására (») Máj 29, 2016 /
 
Ha valami problémát látsz mondjad ne szórakozzál és trollkodd szét ezt az istenverte topikot álandóan butaságokkal!
(#) eyess válasza Laurox hozzászólására (») Máj 29, 2016 /
 
Igen a táp bal alsó sarkában lévő zöld színű elkó fordítva van.
(#) mex válasza Buvarruha hozzászólására (») Máj 29, 2016 /
 
Az istenverte C789 fordítva van..
(#) Laurox válasza eyess hozzászólására (») Máj 29, 2016 /
 
Kb 5 perc alatt észrevettem, hogy hibáztam, de ez már jóval később volt. Érdekes, hogy nem pukkant ki! Amúgy ez csak a második alkalom életemben, hogy idegességemben nem figyeltem erre...
(#) Laurox válasza mex hozzászólására (») Máj 29, 2016 /
 
Már nincs! Már csak scaler probléma van!
(#) mex válasza Laurox hozzászólására (») Máj 29, 2016 /
 
Idézet:
„Már csak scaler probléma van”

Bontó lesz a vége.
(#) Buvarruha válasza mex hozzászólására (») Máj 29, 2016 / 1
 
És szerinted az verte szét a biztosítékot a primeren anélkül, hogy felrobbant volna? Sejthető volt, hogy csak tévedésből lett fordítva berakva ami mint kiderült utána javítva is lett. Semmi baj nincs azzal, ha erre felhívja a figyelmet, de az az állandó arrogancia amit az az ember mutat mindféle valódi tudás nélkül már botrányos és elegem van belőle!
(#) mex válasza Buvarruha hozzászólására (») Máj 29, 2016 / 1
 
Nem a kondi verte ki a biztosítékot. a gond ott kezdődik, hogy nem írta le ezt a malőrt, így adott alkalmat a az utána következőkre. Persze nem illik találós kérdésként tálalni más kínját.
(#) eyess válasza mex hozzászólására (») Máj 29, 2016 /
 
Ha rám céloztok a képet én csak most láttam , és egyből szóltam .Nem nézegettem ezt egész nap mivel az oldalra csak most léptem , be.
De ha visszaolvastok pont ezért kértem tőle igaz nagyon késő volt már este , hogy készítsen képet a tápról , és utaltam is , hogy nézzen körül , hogy mit csinált a tápon nem e ott van valami baki.
(#) Laurox válasza mex hozzászólására (») Máj 29, 2016 /
 
Nem így történt!! Azért nem írtam le, mert a "malőr" csak közbejött! 1 próba erejéig volt így a táp! (akkor még előtét izzóval) Előtte és utána is ugyanaz volt a hiba! A TÁP MÁR JÓ! Azóta stabilan működik, bár nem akarom így járatni, de már nem megy ki a bizti és addig megy ameddig akarom. A scaler meg ugyanazt csinálja, mint amikor napokkal ezelőtt bekapcsoltam!!! Szerintem érthető... vagy ha nem, akkor bocs!
(#) Laurox válasza eyess hozzászólására (») Máj 29, 2016 /
 
Akkor még nem volt fordítva a kondi, azt a hibát ma követtem el. (kínomban) Tegnap még azok a kicsik nem voltak cserélve. Na, ebből nem tudom hogy jövök ki? De a táp már tényleg jó lett!
A hozzászólás módosítva: Máj 29, 2016
(#) Laurox válasza mex hozzászólására (») Máj 29, 2016 /
 
Nem baj az, megint tanultam! A scaler problémák amúgy sincsenek ínyemre.
(#) Laurox hozzászólása Máj 29, 2016 / 1
 
Kedves Fórumtársak!

Summázva és a téma becsukva:

A DELL E197FPb LCD Monitor ügye megoldódott, elsősorban "Buvarruha" fórumtárs, nem
előszöri segítségének köszönhetően!

IC és MOSFET csere után minden oké vele, (az "elkó malőr" ellenére is!)

Viszont mindenkinek köszönöm, hogy reagált a segítség-kéréseimre!

Üdv: Laurox
A hozzászólás módosítva: Máj 29, 2016
(#) zoli0078 hozzászólása Máj 30, 2016 /
 
Sziasztok,

Adott volt egy AUSU VW195D monitor ami nehezen kapcsolt be, nos kondi csere után már oké bekapcsol és működik de szinte minden piros a teljesen fekete rész is szinte piros. Hiába veszem le teljesen a pirosat akkor is sokkal erősebb a piros mint a többi szín. Lehet ezzel valamit kezdeni?
A hozzászólás módosítva: Máj 30, 2016
(#) bbalazs_ válasza zoli0078 hozzászólására (») Máj 30, 2016 /
 
Menu kepe milyen?
(#) zoli0078 válasza bbalazs_ hozzászólására (») Máj 31, 2016 /
 
Szia,

Azon is látszik, hogy egy kicsit pirosas, csatolok pár képet azon talán látszik.
(#) bbalazs_ válasza zoli0078 hozzászólására (») Máj 31, 2016 /
 
A kezdokepernyo erdekes, de a splendid sora alatt nekem teljesen feketenek tunik.
Elsokent probald meg a kepernyore meno csatlakozot parszor ki-be dugni, mindket oldalon (kepernyo es alaplapi oldal is).
(#) zoli0078 válasza bbalazs_ hozzászólására (») Máj 31, 2016 /
 
Oké megpróbálom a kábeleket megmozgatni. A képeken annyira nem látszik de a Slendid felirat alatt is látható egy kis pirosság. Amikor a "No signal" felirat van szinte az egész háttér fekete helyett piros.
Délután megmozgatom a csatlakozókat és meglátjuk mi lesz.
Köszi a segítséget.
(#) Buvarruha válasza zoli0078 hozzászólására (») Máj 31, 2016 /
 
Az LVDS kábel kontakthibás.
A hozzászólás módosítva: Máj 31, 2016
Következő: »»   255 / 312
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem