Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Színes LCD + PIC
 
Témaindító: pici, idő: Feb 19, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   4 / 46
(#) deguss válasza pici hozzászólására (») Márc 15, 2008 /
 
Csatlakozom az előttem szólóhoz, minden elismerésem Pici! Olvasom a témát rendszeresen, de hát az a videó... Elismerésre méltó!
A billentyűzettel való kommunikációról személy szerint nekem szükségem lenne némi információra, ha akár csak ezt a részletét az egész kapcsolásnak közzé tennéd egy cikk formájában, biztos nagyon sokan örülnének neki. De ha nem akarsz írogatni, akkor csak egy kapcsolási rajzot tegyél fel, hogy milyen szintillesztést használtál, vagy egyáltalán hogyan van bekötve, illetve a programrészletnek a billentyűkódok beolvasásához, akár ha csak verbálisan leírva is nagyon örülnénk!

Még egyszer, garatulálok! deguss
(#) _ampervadasz_ válasza pici hozzászólására (») Márc 15, 2008 /
 
No comment.... Üdv! Nem jutok szóhoz! Gratula, ez nem semmi!!! (Bár csak én tartanék ilyen szinten, csak a programozás része hiányzik nállam)
(#) Pulyka válasza pici hozzászólására (») Márc 16, 2008 /
 
hmmm

Jóféle lett
Épp most arra gondoltam,hogy szerződést kötsz a nokiával,hogy gyárts neki ilyen cuccokat
de utána rájöttem
(#) pici hozzászólása Márc 16, 2008 /
 

Sziasztok!

Köszönöm a sok pozitív visszajelzést.
Ha nem sértek meg senkit, akkor egybe válaszolok minden kérdésre

Sergei
Neked is lesz nemsokára

Wik
Accelerometert ezt a fajtát én sem találtam itthon, de van egy haverom akinél landolt pár ezer darab bontásra ítélt (elektronikai hulladék) autós EPS. Ezekből lehet kiszedni. Van SDA1020 és SDA610 és találtam már microGyrot (nagy kép) is, de még nem piszkáltam mert nincs adatom hozzá.
A osszcilloszkópod nem ócska ha már mér, akkor ügyessen leprogramoztad. Az ilyen FF kijelzővel 7x gyorsabb mintavételezést lehet elérni mint szinessel.

Kobold
Köszi, én is néztem pár művedet és okosodom belőle

Deguss
Billentyűzet. El kell áruljam, hogy az analóg elektrónikából nem állok túl jól. Programozásból "profi" vagyok, ezért megy a digitális elektró, de minden más területen csak tapogatózok
Na szóval nincs kapcsolási rajz pont ezért, mert egyszerűen rádugtam a kütyüre a billentyűzet data és clock lábát (ezek közvetlenül mennek két portlábra) + táp, és a három led szépen felvillant a billentyűzeten.
(csatoltam egy illesztési lehetőséget a kétirányú kapcsolatra felhúzó ellenállásokkal - de a picnek kétirányú a portjai vannak, nem kell 4 port, a billenytűzet meg felhúzza folyamatossan, csak ha adatot küld, akkor változik)
A kütyübe programozott oszcilloszkópommal (ezér van vizsgáltam és nem jöt jel ha nem piszkáltam, majd nyomogattam a billentyűket és jött a jel. Ez elég volt ahhoz, hogy tudjam, hogy elég a 3,7V táp és minden inicializálás nélkül is feláll a billentyűzet és küldi a jeleket.
A neten találtam PS2 kommunikációt, amiben a szokásos startbit,8databit,parity,stopbit formátum volt. Figyeltettem a clock portot és minden órajelnél vettem a databitet és szépen eltoltam, hogy a 8 bit legyen a billentyüzetkódom. Az adat nem volt konzekvens, azaz se a billentyű helye sem az ASCII kód nem feküdt rá és emlékeztem, hogy összevissza van kiosztva. De kellett egy táblázat. Neten volt többfajta, azzal nem egyezett... ezért kicsit még piszkáltam ... egyedi kódok jöttek, ha nincs egyezés a netes adatokkal, akkor se gond, ha minden kód egyedi, végül rátaláltam a rendes kiosztásra. Teljessen más mint a neten fentlévő 90%-a (csatoltam). Csináltam egy scancode-character átalakító táblázatot és kiraktam a képernyőre a karaktert. Pár funckió billentyűt leprogramoztam (pl enter, capslock, del...) A billentyűzetre nem küldök még adatokat, nem szükséges, de a ledeket, ismétlést ezzel lehet álllítani.

Ampervadász
A programozás megtanulható. Egyszer csinálsz egy ilyen kütyüt és szétprogramozhatod magad, sok szép dolgot lehet vele kitalálni.

Pulyka
nemhiszem, hogy a Nokia rámszorulna, Jó mérnökök vannak ott. Mire jöttél rá?


(#) gtk válasza pici hozzászólására (») Márc 16, 2008 /
 
Szia ! Leszedted a videot?

(#) pici válasza gtk hozzászólására (») Márc 16, 2008 /
 
Az elsőt igen, de javítva fent van.

YouTube Video

(#) googa válasza pici hozzászólására (») Márc 16, 2008 /
 
Googa is kíváncsi a videóra, tessék visszatenni!

Közben látom, hogy megelőztél...már nézem is, és ez nagyon jó! Gratulátum!!! Én is szeretnék ilyet előbb-utóbb. Majd kérdezek a mestertől!
(#) gtk válasza pici hozzászólására (») Márc 16, 2008 /
 
Na ez igen
(#) _ampervadasz_ válasza pici hozzászólására (») Márc 16, 2008 /
 
Üdv. Én is ezt szeretném tenni de sajnos olyan oldalt, vagy helyet nem találtam ahol ezt megtudnám tanulni. Még csak olyat találtam amigy egy szerű 16F84essel foglalkozik, ledek kigyujtása stb.
(#) sirály12 válasza pici hozzászólására (») Márc 16, 2008 /
 
Hát ez nagyon jó! Nem semmi amit összehoztál.

Gratula...
(#) Sergei válasza pici hozzászólására (») Márc 16, 2008 /
 
bárcsak ugy lenne
(#) MPi-c válasza pici hozzászólására (») Márc 16, 2008 /
 
Nagyszerű munka!
Én is, mint már többen, cikk írásra biztatlak!
(#) deguss válasza pici hozzászólására (») Márc 17, 2008 /
 
Nagyon szépen köszönöm a leírást a billentyűzetről, kielégítetted tudás-szomjamat. Egyébként azért kérdeztem, mert egy épülő projektemhez (uC vezérelt 3 tengelyes maró, gravírozó és nyákfúrógép (CNC)) is csatolnék billentyűzetet, és jól jöhet. Köszi!
(#) source2 hozzászólása Márc 19, 2008 /
 
A "félkész" 'projectről' egy demo videó, ha kész lesz majd írok cikket.

pici csatlakozva az előttem szólókhoz, nem semmi amit összehoztál.

Ma volt állásbörze a suliba, aztán nagy meglepetésre pont egy sda1020-al szerelt panel volt kitéve az egyik standon, fékrendszerekkkel foglakozott a cég (ABS).
(#) pici válasza source2 hozzászólására (») Márc 20, 2008 /
 
Látom megtetszett a projectem
A nehezén már túl vagy, szépen haladsz.
A videón sajnos nem látszik a "szerkezet" (csak az LCD egy része), van róla képed?

SDA1020 nehezen beszerezhető, de ha akarsz vele játszani szólj.
(#) Peppe hozzászólása Márc 24, 2008 /
 
Üdv Mindenkinek!

Én is csatlakozom a színes LCD-sek táborához.
A héten nekem is kész lesz a HW és akkor tudok mutatni én is valamit.
Addig itt van az LCD és az SD kártya HWről képek.
(#) pici válasza Peppe hozzászólására (») Márc 24, 2008 /
 
Wellcome Peppe!

Mire kötöd majd? Próbapanel vagy LPT?

Közben én megbírkoztam egy nagyobb Nokia kijelzővel.
A 6070-es adatai: 160x130 cSTN kijelző.
Van egy 6101-es is ami tök ugyan az (csati / protokoll) csak a 6101 az már TFT-s. Annak kicsit több volt kell a háttérvilágításnak.
Felraktam egy összehasinlító képet a régi 6100/2600 LCD-vel.
A 6070-es képe sokkal tisztább és élénkebb. A színfelbontása is szebb.
A protokoll változott, a neten semmi infó nincs róla Ez már nem megy 8 bites üzemmódban. 12 / 16 és a 24 bites üzemmódot kezeli. Külön színkód táblát kellett hozzá gyártani. 24 bites üzemmód egyben lassabb is de szebb

NOKIA6070.jpg
    
(#) Peppe válasza pici hozzászólására (») Márc 25, 2008 /
 
Próbapanelrafogom kötni.
Ma rakok fel képeket ha kész leszek a vassal.
(#) Peppe hozzászólása Márc 26, 2008 /
 
Kész a remek mű!!!
Már a programozásnál tartok!
Péntek magasságában lesz valami jele a működésre

DSC01034.JPG
    
(#) pici válasza Peppe hozzászólására (») Márc 27, 2008 /
 
Szia Peppe

Irogattam válaszokat neked (pü) de mintha semmi nem történne. Megtelt fiókod?

Na a lényeg, hogy olyan kijelzőből amit multkor adtam, abból már csak 1 van, a többi ugyan ilyen paraméterű, de nem ugyan ahhoz a típushoz való.
Hány kellene?
Gondolom SonyEricsson és Motorola kijelzők nem érdekelnek.
Ma szereztem még pár nagyágyút
N7500, N6670 és a N5300 mindegyik már 240x320-as TFT.
Csak a csatlakozújuk nem egyforma... holnap szerzek azt is.

(#) Peppe válasza pici hozzászólására (») Márc 28, 2008 /
 
Szia!
Nem tudom mivan a postafiókommal(de kitöröltem mindent).Hátha helyre áll.
A többit telefonon megdumcsizzuk
(#) pici hozzászólása Márc 29, 2008 /
 

Mostanában nem volt túl sok szabadidőm.
De ma egy kicsit "játszottam"
Rákötöttem a kütyümre (lett neve is PicLCDModul) egy TSOP17XX-es infra vevőt.
Előkerestem alaplaphoz kapott távírányítóm.
A modul digitális analizátorán bejövő jelet figyelgettem, majd dekodoltam. Erről van egy kép lent.
Majd a jelekből lett egy 8 bites szám, minden távirányító gombhoz egyedi.
Csináltam egy keymap-et és hozzá egy értelmezési táblát, amit kiír a program.

YouTube-ra felraktam egy kis szösszenetet

(#) pbalazs válasza pici hozzászólására (») Márc 29, 2008 /
 
Jók ezek a cuccok...
Hol lehet 6100 LCD-hez csatlakozót szerezni?
(#) Peppe válasza pici hozzászólására (») Márc 29, 2008 /
 
Gyro mikor lesz porondon?
Kiváncsi lennék rá.
(#) watt válasza pici hozzászólására (») Márc 29, 2008 /
 
pici! Mikor lesz kész a cikk?
(#) pici válasza pbalazs hozzászólására (») Márc 29, 2008 /
 
Pbalazs
Lehet neten rendelni, amit én is találtam az 1,95$
Esetleg próbáld meg telefonszervizeseknél.
Esetleg ha jársz Pesten szólj ...

Peppe
Még sok érdekes project van amig oda eljutok

Watt
Szándékozom közzétenni az infókat, csak én még új vagyok itt és nem tom hogy megy ez a cikk írás. Meg gondolom valakinek engedélyeznie kellene...
(#) watt válasza pici hozzászólására (») Márc 29, 2008 /
 
A Tartalom Szerkesztése ikonra kattintasz, és a többi egyértelmű! Ha kész a cikk, akkor elküldöd engedélyezésre, és ha ok, akkor megjelenik. Az nem számít, hogy új vagy, itt az számít, amit adni tudsz, ami jelen esetben nem érdektelen!
(#) pbalazs válasza pici hozzászólására (») Márc 29, 2008 /
 
Azt én is megtaláltam a neten, csak valószínűleg a szállítási díj jóval több lenne. A telefonszervizesek, hát, nem nagyon hiszek benne.
Minden nap járok Pesten. Miért is jó ez?
(#) Pulyka válasza pbalazs hozzászólására (») Márc 30, 2008 /
 
Szia

Gondolom pesten ismered a "nyugati aluljárót" természetes a nyugati pályaudvaron!
oda lemész,van vagy 3 telefonbiznisszel foglalkozó ürge
valamelyiket tuti! rátudod beszélni,hogy adjon el neked panelt!
és ott a csatlakozó!
én nokia 5200-hoz vettem kijelzőt,mert betört,és meglepő modon mit csinált?
Egy másik nokia 5200-ból szedte ki a szemem elött!
lehet,hogy a félrerakott készülék,csak alkatrésznek rakta félre...
(#) pici válasza pbalazs hozzászólására (») Márc 30, 2008 /
 
Ha jársz Pesten és tudunk találkozni adok csatit.
Privibe dobj elérhetőséget.
Következő: »»   4 / 46
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem