Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektroncső
 
Témaindító: NBalage, idő: Aug 28, 2005
Lapozás: OK   99 / 138
(#) granpa válasza cua hozzászólására (») Júl 31, 2016 /
 
Nem nyert! A karbidban nincs petró!
(#) Robin2 válasza granpa hozzászólására (») Júl 31, 2016 / 1
 
Petromax.
Bővebben: Link
(#) csavarkulcs hozzászólása Aug 1, 2016 /
 
Auer-égő.
(#) granpa válasza Robin2 hozzászólására (») Aug 1, 2016 /
 
A válasz jó, de elterjedt neve: Aladdin, petróleum-gázlámpa! Van belőle 2. Elnézést az offért.
(#) kadarist válasza csavarkulcs hozzászólására (») Aug 6, 2016 / 1
 
Tudtuk. Egy csecsemőnek minden vicc új.
(#) Ronen hozzászólása Aug 12, 2016 /
 
Üdv! Mivel a másik téma (csöves erősítő készítése) fagyasztva lett, így ide vagyok kénytelen írni ezt.:

A 6П45С az most pentóda vagy sugártetróda? Mert nem találtam rólla infót. Olyan mint a PL500, PL504 valahol pentódának írják, valahol sugártetródának. Egyszer szétszedtem egy töröttet, csak 1 katód, 2 rács volt benne, az árnyékolólemezt nem tudtam leoperálni az anódról.

Mert ha a 6П45С pentóda, akkor triódaként be lehet kötni mint a GU50 et?
(#) pucuka válasza Ronen hozzászólására (») Aug 13, 2016 /
 
Mivel csőről kérsz infót, írhattad volna az Elektroncső topikba is, merthogy oda való.
A hagyományos értelmezés szerint a pentódának öt elektródája van (függetlenül az elektródák kiviteli módjától), a tetródának négy.
Azonban szabadalmi, és egyéb okok (kialakítás), a rés alakú fékező (árnyékoló) rács kialakítása miatt az ilyen csöveket szokás sugártetródának is nevezni, annak ellenére, hogy nem az.
Egy pentóda triódás kötése csak hasonlít a triódára, mert a fékező rács többnyire a csőben katódra van kötve, ezt megszüntetni nem lehet. Azonban a karakterisztikában, és a paraméterekben alig észrevehető változást okoz, egy igazi triódához képest.
A hozzászólás módosítva: Aug 13, 2016
(#) cua válasza Ronen hozzászólására (») Aug 13, 2016 /
 
Orosz oldalakon altalaban (de nem mindenhol!) sugartetrodanak irjak le.
Europai oldalakon es majd minden aukcios site-on az EL509 orosz megfelelolojenek tartjak, ami viszont pentoda

Mellesleg az 'Elektroncso' topic el, azt hasznalhatod ilyen informaciok beszerzesere.
(#) Ronen válasza cua hozzászólására (») Aug 13, 2016 /
 
Köszönöm, ott is fölteszem eme kérdést
(#) _BiG_ válasza Ronen hozzászólására (») Aug 13, 2016 /
 
Tessék infó: 6П45С
Itt a fékezőrács külön ki van vezetve.
(#) Ronen hozzászólása Aug 13, 2016 /
 
Köszönöm az információkat, HA eljutok odáig holnap, akkor lehetőleg egy értelmesebb koncepciót megpróbálok összehozni belőle
(#) silent15 hozzászólása Aug 17, 2016 /
 
Sziasztok!

Újabb cső beazonosításában kérnék segítséget; adott két darab röntgencső, soha nem voltak használva, 1963-as darabok. A pontos típus nem tudom melyik lehet, ebben kérnék segítséget!
Szép darabok

Köszönöm!
(#) elektroncso válasza silent15 hozzászólására (») Aug 18, 2016 /
 
Szia.
Annyit tudok segíteni, hogy a "vyrobní cís." az a gyártási szám rövidítése csehül. Szerintem a típusa "R10..."(nem tudom elolvasni az egészet).
(#) silent15 válasza elektroncso hozzászólására (») Aug 18, 2016 /
 
Én az eggyetlen támpont amit találtam az ez az oldal. Ebből annyit tudtam meg, hogy Chirana VOA típus, de azon belül nem találtam semmi mást.
Köszönöm a segítséged, keresgélek még én is tovább
(#) cua válasza silent15 hozzászólására (») Aug 18, 2016 /
 
A youtube-on van par video hasonlo csovekrol.
Pl ez is. Hatha segit
(#) elektroncso válasza silent15 hozzászólására (») Aug 18, 2016 /
 
Ahogy nézem, a Chirana cég még létezik, most elsősorban fogászati eszközöket gyárt. Ha más nincs talán megpróbálhatod felvenni velük a kapcsolatot, hátha tudnak segíteni.
Illetve megtaláltam a Chirana egy másik oldalát, ahol találtam nyomot a dokumentációkra, de már úgy látszik törölték őket a szerverről.
A hozzászólás módosítva: Aug 18, 2016
(#) silent15 válasza elektroncso hozzászólására (») Aug 18, 2016 /
 
Lehet az fog maradni, mert csak szorvány darabkákat találok/találunk, ami végülis nem csoda, hiszen ezek azért nem voltak tömegciknek termelve.
Azért köszönöm mindenkinek !
(#) Gafly válasza elektroncso hozzászólására (») Aug 18, 2016 /
 
Idézet:
„most elsősorban fogászati eszközöket gyárt”

Régen is gyártott. Huszonéve néztem eleget a Chirana/Chiradent feliratot tömés közben...
(#) elektroncso válasza silent15 hozzászólására (») Aug 18, 2016 /
 
Több oldalt találtam, ahol csehül illetve szlovákul van leírva a cég történelme. Ebben a PDF-ben magyarul is le van írva.
(#) Beela07 hozzászólása Aug 20, 2016 /
 
Sziasztok!
Hozzá jutottam Angliából származó TUNGSRAM csövekhez.
Hogy van ez? A TUNGSRAM exportálta ilyen formában vagy Angliában készültek?

DSCN00762.JPG
    
(#) bakos13gab válasza Beela07 hozzászólására (») Aug 20, 2016 /
 
Régen divat volt a csőgyáraknál, hogy egymásnak termeltek, átcímkézve vagy sem. Azt tudom, hogy a Tungsram gyártott NDK-s gyáraknak (Telefunken pl.). Lehet ez export is. Azt nem hiszem, hogy egy angliai cég gyártott volna tungsram részére.
(#) Peter_S válasza Beela07 hozzászólására (») Aug 20, 2016 / 1
 
British Tungsram Radio Works Ltd., London
Tungsram leányvállalat, helyi gyártás.

1933 Private company established, a subsidiary of the United Incandescent Co of Budapest, manufactured valves by importing and sealing of parts made elsewhere
WWII: started production of valve components that it could not purchase.
1952 Controlling interest acquired by Philips Electrical Ltd . Mullard took over management of British Tungsram.

Vagyis 1933-ban összeszerelés, a második világháborútól gyártás, 1952-től átvette a Mullard.

Bővebben: Link

Tungsram, a magyar multi
(#) bta válasza Peter_S hozzászólására (») Aug 20, 2016 /
 
Idézet:
„Tungsram, a magyar multi”

Úgy bizony, a 30-as évek végén kb. 60%-kal több Tungsram izzólámpát adtak el világszerte, mint Philips márkájút. De már az előd EVIRT-be sem akármelyik vállalat társult be 1899-ben: az amerikai Western Electric.
A hozzászólás módosítva: Aug 20, 2016
(#) pucuka válasza Beela07 hozzászólására (») Aug 22, 2016 / 3
 
Ahogy Peter_S írta, Tungsram, a magyar multi. Nem véletlenül élte túl az államosítást furfangos módon.
Egy kis autentikus olvasnivaló.
(#) mc-4 válasza pucuka hozzászólására (») Aug 22, 2016 /
 
Jó kis írás!
(#) Tubi56 hozzászólása Aug 22, 2016 /
 
Sziasztok!
Bocs a kitérőért, de kaptam két régi rádiót és szeretném rendbe tenni őket.
Viszont mind kettőből hiányzik a varázsszem az egyik EM80 a másik EM4, ha esetleg van valakinek
és meg válna tőle kérem jelezze. Köszi nektek.
(#) granpa válasza Tubi56 hozzászólására (») Aug 23, 2016 /
 
Muzeális téma, hirdető? Hétvégén Nosztalgia nagy-börze, vegyek?
P.ü. ment.
(#) silent15 hozzászólása Aug 25, 2016 /
 
Sziasztok! Kérdezném a moderátorokat illetve a téma lakóit, hogy elfér e a topic keretein belül, hogy kiteszek 1-1 érdekes csövet, és arról csak társalgunk, ki látott már ilyet ki nem, ki milyen érdekességet tud róla stb.?
Több ilyen darabom lenne, amit még nem láttam máshol és szívesen megosztanám másokkal illetve én is szívesen látnék újat! Üdv:Tamás
A hozzászólás módosítva: Aug 25, 2016
(#) elektroncso válasza silent15 hozzászólására (») Aug 25, 2016 /
 
Szerintem nyugodtan lehet. Szeretem az érdekességeket.
Következő: »»   99 / 138
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem