Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » Elektroncső
Auer-égő.
A válasz jó, de elterjedt neve: Aladdin, petróleum-gázlámpa! Van belőle 2. Elnézést az offért.
Tudtuk. Egy csecsemőnek minden vicc új.
Üdv! Mivel a másik téma (csöves erősítő készítése) fagyasztva lett, így ide vagyok kénytelen írni ezt.:
A 6П45С az most pentóda vagy sugártetróda? Mert nem találtam rólla infót. Olyan mint a PL500, PL504 valahol pentódának írják, valahol sugártetródának. Egyszer szétszedtem egy töröttet, csak 1 katód, 2 rács volt benne, az árnyékolólemezt nem tudtam leoperálni az anódról. Mert ha a 6П45С pentóda, akkor triódaként be lehet kötni mint a GU50 et?
Mivel csőről kérsz infót, írhattad volna az Elektroncső topikba is, merthogy oda való.
A hagyományos értelmezés szerint a pentódának öt elektródája van (függetlenül az elektródák kiviteli módjától), a tetródának négy. Azonban szabadalmi, és egyéb okok (kialakítás), a rés alakú fékező (árnyékoló) rács kialakítása miatt az ilyen csöveket szokás sugártetródának is nevezni, annak ellenére, hogy nem az. Egy pentóda triódás kötése csak hasonlít a triódára, mert a fékező rács többnyire a csőben katódra van kötve, ezt megszüntetni nem lehet. Azonban a karakterisztikában, és a paraméterekben alig észrevehető változást okoz, egy igazi triódához képest. A hozzászólás módosítva: Aug 13, 2016
Orosz oldalakon altalaban (de nem mindenhol!) sugartetrodanak irjak le.
Europai oldalakon es majd minden aukcios site-on az EL509 orosz megfelelolojenek tartjak, ami viszont pentoda Mellesleg az 'Elektroncso' topic el, azt hasznalhatod ilyen informaciok beszerzesere.
Tessék infó: 6П45С
Itt a fékezőrács külön ki van vezetve.
Köszönöm az információkat, HA eljutok odáig holnap, akkor lehetőleg egy értelmesebb koncepciót megpróbálok összehozni belőle
Sziasztok!
Újabb cső beazonosításában kérnék segítséget; adott két darab röntgencső, soha nem voltak használva, 1963-as darabok. A pontos típus nem tudom melyik lehet, ebben kérnék segítséget! Szép darabok Köszönöm!
Szia.
Annyit tudok segíteni, hogy a "vyrobní cís." az a gyártási szám rövidítése csehül. Szerintem a típusa "R10..."(nem tudom elolvasni az egészet).
Én az eggyetlen támpont amit találtam az ez az oldal. Ebből annyit tudtam meg, hogy Chirana VOA típus, de azon belül nem találtam semmi mást.
Köszönöm a segítséged, keresgélek még én is tovább
A youtube-on van par video hasonlo csovekrol.
Pl ez is. Hatha segit
Ahogy nézem, a Chirana cég még létezik, most elsősorban fogászati eszközöket gyárt. Ha más nincs talán megpróbálhatod felvenni velük a kapcsolatot, hátha tudnak segíteni.
Illetve megtaláltam a Chirana egy másik oldalát, ahol találtam nyomot a dokumentációkra, de már úgy látszik törölték őket a szerverről. A hozzászólás módosítva: Aug 18, 2016
Lehet az fog maradni, mert csak szorvány darabkákat találok/találunk, ami végülis nem csoda, hiszen ezek azért nem voltak tömegciknek termelve.
Azért köszönöm mindenkinek !
Idézet: „most elsősorban fogászati eszközöket gyárt” Régen is gyártott. Huszonéve néztem eleget a Chirana/Chiradent feliratot tömés közben...
Több oldalt találtam, ahol csehül illetve szlovákul van leírva a cég történelme. Ebben a PDF-ben magyarul is le van írva.
Sziasztok!
Hozzá jutottam Angliából származó TUNGSRAM csövekhez. Hogy van ez? A TUNGSRAM exportálta ilyen formában vagy Angliában készültek?
Régen divat volt a csőgyáraknál, hogy egymásnak termeltek, átcímkézve vagy sem. Azt tudom, hogy a Tungsram gyártott NDK-s gyáraknak (Telefunken pl.). Lehet ez export is. Azt nem hiszem, hogy egy angliai cég gyártott volna tungsram részére.
British Tungsram Radio Works Ltd., London
Tungsram leányvállalat, helyi gyártás. 1933 Private company established, a subsidiary of the United Incandescent Co of Budapest, manufactured valves by importing and sealing of parts made elsewhere WWII: started production of valve components that it could not purchase. 1952 Controlling interest acquired by Philips Electrical Ltd . Mullard took over management of British Tungsram. Vagyis 1933-ban összeszerelés, a második világháborútól gyártás, 1952-től átvette a Mullard. Bővebben: Link Tungsram, a magyar multi Idézet: „Tungsram, a magyar multi” Úgy bizony, a 30-as évek végén kb. 60%-kal több Tungsram izzólámpát adtak el világszerte, mint Philips márkájút. De már az előd EVIRT-be sem akármelyik vállalat társult be 1899-ben: az amerikai Western Electric. A hozzászólás módosítva: Aug 20, 2016
Ahogy Peter_S írta, Tungsram, a magyar multi. Nem véletlenül élte túl az államosítást furfangos módon.
Egy kis autentikus olvasnivaló.
Sziasztok!
Bocs a kitérőért, de kaptam két régi rádiót és szeretném rendbe tenni őket. Viszont mind kettőből hiányzik a varázsszem az egyik EM80 a másik EM4, ha esetleg van valakinek és meg válna tőle kérem jelezze. Köszi nektek.
Muzeális téma, hirdető? Hétvégén Nosztalgia nagy-börze, vegyek?
P.ü. ment.
Sziasztok! Kérdezném a moderátorokat illetve a téma lakóit, hogy elfér e a topic keretein belül, hogy kiteszek 1-1 érdekes csövet, és arról csak társalgunk, ki látott már ilyet ki nem, ki milyen érdekességet tud róla stb.?
Több ilyen darabom lenne, amit még nem láttam máshol és szívesen megosztanám másokkal illetve én is szívesen látnék újat! Üdv:Tamás A hozzászólás módosítva: Aug 25, 2016
Szerintem nyugodtan lehet. Szeretem az érdekességeket.
|
Bejelentkezés
Hirdetés |