Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1935 / 2501
(#) tomi1990120 válasza reloop hozzászólására (») Jan 3, 2017 /
 
Oke es ugyanugy merjem le?
(#) tomi1990120 válasza reloop hozzászólására (») Jan 3, 2017 /
 
Igy mar 1.71v-van rajta ego mar nem vilagit.Az emmiter ellenallason nincs merheto feszultseg.
A hozzászólás módosítva: Jan 3, 2017
(#) zotya1983 hozzászólása Jan 3, 2017 /
 
Üdv!Ez a nyákterv tükrözve van ha jól látom,akkor ez így rendben van? Kép
Kép2
Épp én is a nyugalmi beállítót építem ismét egy baji feteshez amit küldtetek bd 139 el.
Valamint a 3.9 k ohm,és a 470 ohm helyett betehetek más értéket? 10 k ohmom van itthon egy vagonnyi ezt párhuzamosítanám 5 k ohmra,és a másik felére ha beteszek 1 k ohmot akkor fel tudom ugyanúgy húzni vele a nyugalmit a kívánt értékre?vagy így nem jó?
A hozzászólás módosítva: Jan 3, 2017

Nyugáll.lay6
    
(#) reloop válasza tomi1990120 hozzászólására (») Jan 3, 2017 /
 
Akkor ez a helyes kiinduló pozíció. Csatlakozz fixen az egyik emitter-ellenállásra és a trimmer lassú elforgatásával állíts be 3-5mV ellenálláson eső feszültséget! Ha ez sikerült távolítsd el a voltmérőt és hallgasd meg az eredményt, figyeld a melegedést. Az izzó egyelőre maradjon.
(#) tomi1990120 válasza reloop hozzászólására (») Jan 3, 2017 /
 
Milyen alkatreszek melegedesere figyeljek?Meghajtom meg a vegtranzisztorok?
(#) jocka0012 válasza Gafly hozzászólására (») Jan 3, 2017 /
 
Ez egy AB osztályú erősítő?
(#) reloop válasza tomi1990120 hozzászólására (») Jan 3, 2017 /
 
A meghajtót és a bordát kell figyelned, ha bántóan meleg, akkor megbeszéljük mi a teendő. Először lássuk mit hoz hangban a módosítás.
(#) tomi1990120 válasza reloop hozzászólására (») Jan 3, 2017 /
 
Ket csatornat osszehasonlitva az atalakitott kis hangeron sem torzit es szebb lett a hangja is.De a borda igy sem melegszik.
A hozzászólás módosítva: Jan 3, 2017
(#) reloop válasza tomi1990120 hozzászólására (») Jan 3, 2017 /
 
Akkor nagyszerű munkát végeztél! Jöhet a párja, szintén az áramkorlátozó izzón keresztül élesztve.
(#) tomi1990120 válasza reloop hozzászólására (») Jan 3, 2017 /
 
Meg a parjat ossze kell raknom csak trimerem nincsen ithon majd kell szereznem.Egyenlore vissza raktam adiodakat ha meglesz mind a ketto megcsinalom egyszerre.
(#) v zoli hozzászólása Jan 4, 2017 /
 
Sziasztok valaki èpitet màr stk470-020a val erölködöt? Vagy Audio power module 309w44 el?
A hozzászólás módosítva: Jan 4, 2017
(#) mc-4 hozzászólása Jan 5, 2017 /
 
Sziasztok!
Alkatrész vásárlásnál tartok, meg is találtam az eladót. A fetpároknál tartok (2sj201 és 2sk1530 )
Ezt a táblázatot küldte, segítene valaki értelmezni?
Köszönöm!
(#) v zoli hozzászólása Jan 6, 2017 /
 
Sziasztok az elsö áramköröm elkészult. Kérdésem az hogy valami hiba vane bene szerintetek? Minden hozászolást köszönök legyen az jò vagy rossz.
(#) kameleon2 válasza v zoli hozzászólására (») Jan 6, 2017 /
 
Hűha - ezt miben rajzoltad? Első körben, sok felesleges kanyart látok. Érdemes a lehető legrövidebb vezetékezést használni, a legnagyobb keresztmetszet mellett. Valamint - nekem túlságosan is szellősnek tűnik. Követelmény a furatszerelt alkatrész? SMD használatával töredéke méretben megépíthető lenne. Vagy SMD-vel kiegészítve. Kis áttervezéssel az átkötés is kihullhatna a jobb szélen. Ha kézzel tervezed - több vele a munka, valamilyen nyáktervezővel sokkal könnyebb optimalizálni. Én például Eagle-t használok. Könnyedén megtanulható, ráadásul itt a HE-n is van külön topikja, ahol több segítséget is kaphatsz.
(#) zenebolond válasza kameleon2 hozzászólására (») Jan 6, 2017 /
 
Én ezt a kapcsolást egy gyufásdoboznál kisebb méretben rajzoltam meg normál alkatrészek mellet.
(#) Alkotó válasza v zoli hozzászólására (») Jan 6, 2017 /
 
A méret nem baj ha nem a lehető legkisebb. Bőven belefér egy kis többlet nagyság, ha attól jobban szerelhető vagy szervizelhető.
Ettől sokkal nagyobb gond a felső részen lévő 6 "pötty", mert azok nagyon közel esnek a borda síkjához. Feltételezve, hogy ezek csatlakozási pontok, nagyon rossz helyen vannak. A csatlakozókat el kell hozni a borda síkjától, és vagy a szemben lévő oldalra, és/vagy a szélső oldalakra csoportosítani.
Érdemes lehet mások terveit is tanulmányozni, és átvenni az ott jónak látott megoldásokat.
(#) v zoli hozzászólása Jan 6, 2017 /
 
Köszönöm a hozzászolásokat. Az alkatrèszeket direkt nem tömöritem mert könnyeb szerelni ès maratni a panelt . Hamár nagyob rutinnal rendelkezek persze kisebb helyek lesznek benne. A hat pötty az a bd ick lennènek nem tom arra gondoltál e Alkotó?
A hozzászólás módosítva: Jan 6, 2017
(#) Alkotó válasza v zoli hozzászólására (») Jan 6, 2017 /
 
Nem tudtam, hogy tranzisztorral is meg lesz fejelve az IC. Ebben az esetben nem is lehet máshol, mert gondolom az is a bordára megy.
(#) v zoli hozzászólása Jan 6, 2017 / 1
 
Igen bd 250 ès bd249 meg a tda ic egyhütöre megy persze szigetelve.Egy újab kèrdès van egy +-24v-os trafom azt 18v allá lelehet e csökkenteni?.
(#) krisz69 válasza v zoli hozzászólására (») Jan 6, 2017 /
 
Lehet stab kockával. L7815cv
(#) Alkotó válasza v zoli hozzászólására (») Jan 6, 2017 /
 
A trafó feszültsége az váltakozó, tehát a +-24 V-ot nehéz értelmezni.
Ha 2 db váltó 24V-os tekercs van rajta, akkor az egyenirányítva és pufferelve kb. 2x32 V körül lesz.
Ha már egyenirányítva és pufferelve 2x24V, akkor ahhoz kb. AC18V-os tekercsek tartoznak.
(#) v zoli hozzászólása Jan 6, 2017 /
 
A L78S09cv vel lehete hejetesiteni az L7815cv-t?
(#) kameleon2 válasza v zoli hozzászólására (») Jan 6, 2017 /
 
Ha fűteni akarsz akkor jó a 78xx - én nem javaslom. Jobb egy alacsonyabb feszültségű trafó, vagy ha esetleg középmegcsapolásos - akkor elég a 24V AC fele is. Bár maga a TDA2030 megbirkózik 36V-ig a DC-vel. Ha a kondenzátoraid 50V-osak legalább, nem is lesz gondod a 24V-al.
(#) v zoli hozzászólása Jan 6, 2017 /
 
Azt elfelejtettem hogy pufer ès egyenirányitás nèlkul 24v tehát 32v ot lehete csökenteni 18v allá? Vagy inkáb szerezek be másik trafot?.
(#) kameleon2 válasza v zoli hozzászólására (») Jan 6, 2017 /
 
24V egyenirányítva valóban 32V körül adódik, de nem értem miért sok ez, ha a chip elbírja, hiszen 36V-ig írja az adatlap a betápot?
(#) latyakosa hozzászólása Jan 6, 2017 /
 
Javaslatokat szeretnék kérni STK IC pótlásra (kapcsolási rajz, esetleg panelterv), gyári erősítőbe, hifi minőségben, jó kivezérelhetőségben. A tápfesz +-60V DC, kb 150W 8 ohm-n, valamint viszonylag kicsi a beépítésre használható hely. Hűtőborda az erősítőn belül, teljes hosszában helyezkedik el, de kevés helyen lehet rá alkatrészt szerelni a trafó vagy más komponensek miatt. Az STK IC-k a borda alsó harmadában kapcsolódott, ott viszont az eredeti erősítő alaplap alkatrészei, pufferkondik akadályozzák a beépítést.

ST151, Baji kapcsolásokat kerülném. VF2-nek a 60V-s változatát próbáltam, nagyon melegszik, nem stabil. Akotó Apex SR-200 változatának sincs elég helye - bár a végfok panel átalakításával illetve tranzisztorok számának csökkentésével talán beférhet cipőskanállal.

A tramp kapcsolása tetszik - illetve vannak hasonlóan szimmetrikus kialakítású szimpatikus kapcsolások, de egyiküket sem láttam még átdolgozva ilyen magas táp feszültségre.
(#) 13_Balu50 válasza latyakosa hozzászólására (») Jan 6, 2017 / 1
 
Szia!
Én ilyet építettem egy párat, még nem csalatkoztam benne.Ha viszább olvasol van belőle +-60V-os verzió is azt hiszem.
A hozzászólás módosítva: Jan 6, 2017
(#) reloop válasza v zoli hozzászólására (») Jan 6, 2017 /
 
Szia! Pár gondolatot hagy fűzzek a tervhez:
- a be és a kimenet nem lehet ilyen közel egymáshoz, mert könnyen gerjed,
- rossz a BD tranyók lábkiosztása, BCE a helyes lábsorrend,
- miért nem csillagpontos a GND?
(#) steelbird válasza v zoli hozzászólására (») Jan 6, 2017 /
 
... és kicsik a forrszemek...
(#) tothbela válasza v zoli hozzászólására (») Jan 6, 2017 /
 
Ezzel a trafóval egyszer 32 V előállítása után két soros puffer felhasználásával a reloop féle virtuális föld alkalmazása megoldható. Még a DC védelem is megoldódik egyből.
Következő: »»   1935 / 2501
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem