Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » Műhelyünk felszerelése, szerszámai
Téma, a műhelyünkben előforduló készülékek, anyagok, szerszámok, eszközök bemutatására, kitárgyalására.
Kiépítek egy minimális sűrített levegő hálózatot, mert így kényelmesebb lesz, mint egy vastag oxigéntömlőt huzigálni magam után. Ehhez megvásároltam a szükséges anyagokat (nem olcsó mulatság, kevesebbre számítottam).
De a végcsatlakozók rögzítésének fontos részlete megoldásra vár. Egy nagyon jól felszerelt szakboltban vásároltam, de ők sem tartanak olyan csatlakozót, ami hivatalosan rögzíthető, azaz ezek mind lengő megoldások (még katalógusban is alig találtak, de még sosem láttak olyat élőben). Ilyet is vettem, de azért szeretném rögzíteni őket. Van valakinek ötlete, vagy már kipróbált megoldása egy ilyen csatlakozó rögzítésére? Egyik oldalába megy egy 10 mm-es cső, a másikba pedig a csőkígyó szabványos levegő-csonkja. Forrasztani, melegíteni nem lehet mert gumi tömítés van benne. A vastagabb végén lévő külső hüvelynek el kell tudnia mozdulni kb. 3-4 mm-t, a csonk oldásához. A hozzászólás módosítva: Jan 9, 2017
Szia!
Idézet: „Forrasztani, melegíteni nem lehet mert gumi tömítés van benne.” Nagyon egyszerűen szétszedhetőek. A végén van egy zéger szerű gyűrű azt ha leveszed már jön is szét szépen sorban. Ezzel máris több megoldás is szóba jöhet a rögzítésre, köztük a forrasztás melegítés is. A hozzászólás módosítva: Jan 9, 2017
Szia!
Léteznek gyorscsatlakozók amiknek menetes a másik felük. Azt már olyan csőre szereli az ember, amilyenre scak szeretné. Ahhoz meg közel végtelen a felfogatás módok száma. itt van is egy konfiguráló hozzá. De a Te képeidet elnézve, az sem kizárt hogy ez a csatlakozó is szétszedhető és akkor máris van egy menetes szerelhető vége
Igen, valóban szétszedhető. Ugyan nincs kéznél semmilyen "lángom", amivel forrasztani tudnám, és pákához ez nagynak tűnik, de mint lehetőség ezt se vessük el.
Úgy tűnik, az alaptest (második kép) elemei ragasztva is vannak a menetes csatlakozás mellett. Ha ezt oldom, akkor nem garantálható hogy tökéletesen újra tudom szerelni (de azért jó esély van rá).
A menetes végbe egy olyan betét csatlakozik, ami képes a 10 mm-es műanyag csövet fogadni. Éppen az problémám, hogy a bejövő cső is egy hajlékony műanyag, ami egy kábelcsatornában jön, és az elmenő spirál is flexibilis, amihez a fogyasztó csatlakozik.
A csatlakozó rögzítése tudná az elvárt merevséget biztosítani, hiszen a spirált össze-vissza rángatom munka közben.
Szia!
Ahogy a szétszedett csatlakozót látom, a bemenetén 1/4"- belső menet van. Ezt 1/4-1/2"-os K-K-s közcsavarral 1/2"-os falkarikába rögzítheted. A falkarika lehet forrasztásos rézcsöves, roppantható alupex csöves, de akár a hagyományos menetvágós vas csöves is.
Nálunk az ilyen csatlakozó, egy kifúrt L idommal van rögzítve. Jól bírja a strapát.
Lefotóznád, vagy lerajzolnád nekem?
A legegyszerűbb megoldást pillanatnyilag én is valamilyen bilincsben/kengyelben látom, ami pl. a hatszög hasábon stabil megfogást adhatna.
Szia!
Az utolsó kép alapján egy kb. 3 mm vastag alu, esetleg acél lemezt meghajlítasz L alakra (vagy L acélból levágsz egy darabot), és fúrsz rá pontosan egy olyan furatot, ami illeszkedik a 10 mm-es cső oldali csatlakozó válla és a másik csatlakozó rész közé. (Közben megelőztek.) A hozzászólás módosítva: Jan 9, 2017
Mivel a csövet már megvetted, így szerintem egy 1/2" falikorongba berakhatod. Kiveszed a bemenő csonkot, azt egy 1/2-1/4" KB közcsavarral a falikorongba teszed. A gyorscsatlakozót pedig egy 1/2-1/4" KK közcsavarral tudod a kimenetre rögzíteni.
Miért nem raksz rá egy darab csövet? Ahogy István is írta, egy tizen pár centis 1/2"-os cső és máris felfúrható a falra. Igaz, kell hozzá két darab toldó. Cserébe ha felfúrod két bilinccsel, utána lehet rángatni bármennyit.
Időközben már ő is kifejtette részletesen. Nem akartam ismételni, csak én lettem aki lassabban írta le A hozzászólás módosítva: Jan 9, 2017
Így van. A lényege, hogy olyan vastag anyaga legyen, hogy a csatlakozó szoruljon.
A betét egy gumigyűrűvel tömít, ezért a közlemez méretét jól el kell találni, de ezzel együtt is működhet a dolog. Az átmérős rész és a hatszög közötti átmenet nagyon kicsi vállat jelent, az elvárt stabilitás szempontjából ezt érzem kritikus pontnak.
A hozzászólás módosítva: Jan 9, 2017
Nehogy azt hidd, hogy gyenge. Kolléga naponta gyilkolja rendesen, és eddig úgy áll a helyén, mint Katiban a gyerek
Köszönöm a javaslatokat, most már csak el kell döntenem melyik megoldást válasszam.
Ahogy neked szimpatikus. Nálunk bevált, és eddig nem okozott csalódást.
Szinte már lerágott csontnak tűnhet, de mi is Gabó módszerét használjuk. A tömítés miatt ne aggódj, ha nem tömít a tömítés és max. 5-6 barral használod simán a menetre hajtott teflon szalag jól tömíti a két menetes darab közti részt...
Felszereltem a csatlakozót. Rövid próbálgatás után, a satupad szélén tűnik a leginkább kézre esőnek. Így beéri az egész asztal, a mellett lévő fúrógépeket, és a kicsit odébb lévő köszörűt, és a faipari marómat is. A satu egyik csavarját használtam fel a megfogáshoz, ezért kicsit alakítani kellett a konzolt, de megoldottam.
Az ideális vastagság 4,2 mm lett volna, de ilyen lemezem nem volt, ezért az 5-ös laposvas hátsó oldalát megsüllyesztettem 0,8 mm-t egy célzottan köszörült fúróval. Már a levegőcsövet is 90 %-ban rögzítettem, de még a kompresszor végleges helyét nem alakítottam ki. (Éppen egy rosszul megvilágított pontja a műhelynek, így a képek nem ideálisak, de igyekeztem láttatni a lényeget.)
Hegeszteni nem szoktál satuba fogott anyagot? Nem biztos, hogy a műanyag cső bírni fogja.
Majd kiderül. Szoktam hegeszteni, esetenként satuban is. De ennek hője nem terjed eddig. Esetleg a salak tapadhat fel a csőre, és okozhat benne kárt, de most ezt nem jósolom valószínűnek. Ha gond lesz vele, áthelyezem, illetve a spirál egy mozdulattal kivehető.
Idézet: Pedig fröcsög távolabbra is, néha akkora olvadt golyó, hogy esetleg egyből átolvad a műanyag cső. „ezt nem jósolom valószínűnek”
Majd meglátjuk... Sem erre, sem nukleáris támadásra, sem poliuretánt evő rovartámadásra nem számítok, viszont határozottan számítok kényelmes levegővételezésre. ( A cső nem PVC, hanem PU, ami sokkal drágább, de számos jobb tulajdonsága van.)
No, befigyelt a műhelyembe egy asztali fűrész.
Már az oszlopos fúród miatt is evett az sárga irigység .
Állapotom ettől meg cseppet sem javult
Az nagyon jó üzlet volt annak idején. Azóta se láttam hasonló állapotút. Bár költenem kellett rá, de jobb mint a most kaphatóak zöme, pedig 48éves gép.
Most már meg kell bíznod egy őrző céget, mert a felhalmozott értékek miatt, potenciális rablási célpont lettél (könnyen mozgathatóak a gépek).
Kimunkált eszköznek látszik, legyen hozzá sok munkád. A feladatok sokrétűek lehetnek, de ezek a gépek még mindig csak "átvágásban" gondolkoznak, és arra kínálnak is mindenféle megoldást. Saját gyártásaim során, visszatérő feladat a különböző marások, hornyolások, és csapolások készítése. Ehhez egy sima vízszintes tengelyt használok, stabil csapágyazással -oldalirányban is-, és precíziósan állítható magassággal. Jól elvagyok ezzel a géppel, nem kellett még a nálad most már elérhető sokoldalúság. De ha majd szükséges lesz ilyen, tudom hová forduljak. |
Bejelentkezés
Hirdetés |