Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » Sprint-Layout NYÁK-tervező
Alkotó fórumtárs Sprint Layout 6 leírása: sp6_alkoto.pdf
Természetesen, így szokták "kölcsönvenni" vagy honosítani a más által készített terveket. Annyi a trükk, hogy át kell konvertálni a pdf-et bmp-be, és mérethelyesre lekicsinyíteni. Magam is alkalmaztam már egy két esetben, amikor nem akartam valamit a nulláról újratervezni, hanem csak módosítani benne valamit.
Mi az eljárás a pdf ből bmp re konvertnél, hogy mérethelyes legyen?
A leírásom 4.23 pontja erről szól.
Nem kell vele sokat görcsölni előre. Amikor az adott rézrétegre beilleszted a "képet", akkor annak ott megadhatod a "felbontását", amit akár pixelenként tudsz módosítani. Addig játszol vele, ameddig éppen jó nem lesz. A "jóságot" úgy tudod ellenőrizni, hogy a képen egy ismert méretet lemérsz az SL-el is, és összehasonlítod az eredményeket. Nem következetes a dolog -nem tudom miért-, de ha egy mérethelyes PDF-ből, mondjuk egy 300 dpi-s BMT-t generálsz, akkor ha az SL-t is 300 dpi-re állítod, akkor közel arányos lesz a kép, nem kell sokat módosítani rajta.
Sziasztok!
Egy pár általam tervezett apróság, használjátok egészséggel.
Nagyon sokszor leírtam már, mindenféle képszerkesztési feladatra a Photofiltre nevű programot használom, mert nem kell több GB méretű alkalmzást telepíteni, ez 1-2MB fájlméret mellett is tud szinte minden olyan funkciót amire szükség van, valamint ingyenes és magyar nyelvű.
Átkonvertálom vele az akármilyen fájlformátumot bmp-be, majd ha van a terven olyan akkor beteszek mondjuk egy DIL 16-os tokot a makró könyvtárból, és a képet addig igazítom (kicsinyítem), alapos nagyításban, amíg a képen lévő DIL 16-ot pontosan fedi a makróból betett DIL 16-os tok. Ekkor lesz mérethelyes. Már meglévő beültetett nyákot is könnyen újra lehet ezzel a módszerrel rajzolni, annál ugye be kell szkennelni a fóliaoldalt, vagy kell róla csinálni egy jó minőségű fényképet, és azt konvertálni majd beilleszteni a sprint-be. Gyári készülékek tönkrement vagy eltört nyákjait is ezzel a módszerrel szoktuk mérethelyesen újrarajzolni, és újra megépíteni, amikor egy gyári új nyák vásárlása aranyárban lenne.
Megnéztem több legális forrásból is a PhotoFiltre programot. Magyart találtam, komplett magyar kézikönyvet is találtam, de ingyenes verziót sehol. 30 napos időkorlátosak a verziók, ami a gyártó honlapjával is szinkronban van.
Mit értek félre? Esetleg nem a 7-es verzióra gondolsz, ami egy 2012-es változat (ezt korlátlanként említi a gyártó)? A hozzászólás módosítva: Feb 12, 2017
Köszönöm szépen a segítséget, még lesz rá szükségem!
Ge Lee-nek is!
Nekem ez van, már fogalmam sincs hogy honnan, mert több mint 10 éve használom. A szöveg magáért beszél.
Szia!
Tudnál segíteni lépésről lépésre a forrasztó maszk elkészítésében? Program feltelepítve, pdf ből csináltam jpg fájlt, s1 réteg bekapcsolva, de nem tudom megnyitni a képet. Sajnos nem volt dolgom még ezzel a programmal. Köszönöm szépen!
Lehet a bottom oldalra tetted a képet, nyomj rá a C2 -re.
Ahogy Niedziela is mondja, a háttérképet csak rézoldalra tudod feltenni. Az S1 nem ilyen, ő felirati réteg.
A szóhasználatod megtévesztő, mert "forrasztó maszkot" említesz, ami a már meglévő rézréteg azon részét igyekszik kitakarni, ahová nem kerül védőlakk (általában automatikusan létrejön, csak itt ott kell beleigazítani). Ha ez csak elírás, és magát a panelt akarod lerajzolni, akkor pl. jó kiindulás lehet ha beleolvasol a leírásomba. A kép tulajdonképpen csak annyiban segít, hogy mutatja hová kerül alkatrész, és oda milyen méretű/alakú, illetve a kötések is látszanak. De minden egyes alkatrészt neked kell kézzel felrakni az alkatrészbázisból, és a kötéseket is neked kell megcsinálni. Ha a képed fehér alapon fekete vonalakból áll, akkor praktikus lehet beillesztés előtt invertálni, mert így jobban illik a program sötét hátteréhez. Idézet: „háttérképet csak rézoldalra tudod feltenni.” Ez kicsit megtévesztő a program szempontjából, mert a top kép látszik a C1-S1 rétegen, ahogy a bottom kép a C2-S2 rétegen. De gyakorlatilag maga a kép egyik rétegen sincs, szóval képet rétegre tenni nem lehet, csak oldalanként megjeleníteni.
Kép invertálva, de felesleges volt... Nem tudom előcsalogatni. Megnyitásra azt írja, hogy lay kell neki.
Holnap újra próbálom, mert kicsit felhúzott... Ha valakinek van ideje, írna egy dedós szintű vezető mankót a megnyitástól a képméret beállításáig? Köszönöm!
Ha megnyitod a programot alapból ott az üres lay
Szia! Már volt szó róla, hogy nem jpg, hanem bmp kiterjesztésű képfájl szükséges. olvastasd be valamilyen képszerkesztő programba és mentés másként - Jpg kiterjesztés.
Ez régebben valóban így volt, de a mostani verzió már fogadja a JPG-t.
Sziasztok!
SOT428 (D-PAK) macroval valaki kitudna segíteni, ami tuti jó?
Természetesen! Csak unatkoztam elárulom unalmamban olyan alkatrész választottam amin nincs felirat így altalap alapján se sikerült lerajzolni... És a legviccesebb, hogy munkahelyen van a tolómérőm, így még az se járható út, hogy lemérem és....
Én makrót elvből nem adok, de hasznos segítség lehet a melléklet.
Én kimondottan tiltanám a témában a makrókérést, de el kell fogadnom, hogy van erre is igény.
Esetedben viszont 3 db pad-ről van szó, amik nagyon egyszerűen helyezkednek el. Az első hozzászólásodban ezt írod: "...ami tuti jó.", ami mellett nem tudok szó nélkül elmenni. Azt gondolom, távolról sem egyértelmű melyik makró a tuti jó. Az adatlapi ajánlások, meglátásom szerint a minimális méreteket adják meg, és feltételeznek egy maszkolt, előpasztázott, nagyüzemi technológia meglétét. Ez esetemben, a pákával való forrasztáshoz egyáltalán nem ideális, ezért veszem is a bátorságot, és kedvemre alakítom őket, szem előtt tartva a saját szempontjaimat, és a kivitelezési technológiámat. Tehát ami nagyon jó másnak, az nekem kevésbé az, és ez fordítva is igaz lehet.
Egyre rosszabb lesz... De ma megoldódik, hétfő van lesz tolómérő
Adatlapból kell olyankor dolgozni...
|
Bejelentkezés
Hirdetés |