Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   3040 / 3971
(#) ptr2 válasza vargaf hozzászólására (») Aug 16, 2017 /
 
próbáltam jobb képet készíteni!Ha ez segít Diódára "SG SA G1" van ráírva

dioda1.PNG
    
(#) zamatőr hozzászólása Aug 16, 2017 /
 
Üdvözletem!
Mi ez az anyag a hűtőlap közepén ? 2-3 mm vastag rugalmas de nem szivacs ,hővezetés a feladata .Milyen néven keressem esetleg hol kapható.
Köszönöm.
(#) nedudgi válasza ptr2 hozzászólására (») Aug 16, 2017 /
 
Ránézésre ez egy szupresszor lesz. A táp és a föld között, helyi mérés segíthet eldönteni, milyen feszültségre kell.
(#) nedudgi válasza zamatőr hozzászólására (») Aug 16, 2017 /
 
(#) Pafi válasza vladcepes hozzászólására (») Aug 16, 2017 /
 
Nem, alumínium kell és nagyobb, bordázott felület.
(#) RoliNyh válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Aug 16, 2017 /
 
Az PIR szenzoros...
(#) vargaf válasza Fidel hozzászólására (») Aug 16, 2017 /
 
Miért nem használod a "Link" gombot? Így használhatatlan amit ide másolsz.
gap pad
A hozzászólás módosítva: Aug 16, 2017
(#) vladcepes válasza Pafi hozzászólására (») Aug 16, 2017 /
 
Köszönöm!
(#) ptr2 válasza nedudgi hozzászólására (») Aug 16, 2017 /
 
Köszönöm!
(#) zamatőr válasza nedudgi hozzászólására (») Aug 16, 2017 /
 
Köszönöm de azok nem elég rugalmasak és nagyon véknyak - közben megtaláltam.
Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Aug 16, 2017
(#) martin66789 hozzászólása Aug 16, 2017 /
 
Sziasztok

Egy kis segítségre lenne szükségem. Az oldalon található Subwoofer - alul áteresztő szűrőt szeretném elkészíteni, de a kondikkal bajok vannak. 0,1 , 0,2 és 0,4 µF kondik kellenek, ilyenek sajnos nincsenek, de telefonomra van egy alkalmazás amiben található kondenzátor jelölési kódok, a táblázat szerint 0,1 µF a 104-es feliratú kondi (100nF), a 0,2 µF a 224-as feliratú kondi (220nF), a 0,4 µF a 394-es feliratú kondi (390nF).

Jól értelmezem a táblázatot és azokat az alkatrészeket kell használni, vagy rosszul értelmezem ?
(#) Bakman válasza martin66789 hozzászólására (») Aug 16, 2017 /
 
0,2 µF = 200 nF

SI-prefixumok
(#) Bakman válasza vladcepes hozzászólására (») Aug 16, 2017 /
 
A LED méretéből ítélve, szerintem kevés lesz.
(#) attika hozzászólása Aug 16, 2017 /
 
Sziasztok.
Egy 78M05-ös stabilizátor ki illetve a bemenetére mekkora kondenzátort érdemes/szabad betenni?
Ehhez a kapcsoláshoz kellene.
(#) pucuka válasza attika hozzászólására (») Aug 16, 2017 /
 
Az adatlapján a Fig.4 -en megtalálod.
(#) benko5009 hozzászólása Aug 16, 2017 /
 
Sziasztok !

Rendeltem BF966 dual gate MOSFET tranzisztorokat. Sajnos mindenféle felirat nélkül érkeztek.

Nem vagyok biztos a lábkiosztásban, megnézné valaki, hogy helyes-e amit tippeltem a mellékelt képen ?

Köszönöm előre is a segítséget:
(#) pucuka válasza benko5009 hozzászólására (») Aug 16, 2017 /
 
Most is csak az a tanácsom, vedd elő az adatlapot. A lábak közül az egyik amíg új hosszabb, mint a többi, azonosítja a kiosztást. Ha már használt, és a lábak már egyforma hosszúak, akkor az azonosítás a lábak tövénél levő kidudorodások alapján lehetséges. A lábak közül az egyiken levő dudor eltér a többitől.
A tranzisztort úgy tedd az asztalra, hogy az alacsonyabb fele legyen lefelé, ahogy az adatlapon levő képen is látszik.
A hozzászólás módosítva: Aug 16, 2017

BF966.pdf
    
(#) benko5009 válasza pucuka hozzászólására (») Aug 16, 2017 /
 
Köszönöm szépen !
Ezek szerint a tippem helyes volt
Ezek újak, tehát a hosszú a "D" a kettős kidudorodású pedig az "S"
A képen, amit az előbb mellékeltem, a jobb oldalon lévő van úgy elhelyezve, hogy az alacsonyabb fele van lefelé.
Köszi, mégegyszer !
A hozzászólás módosítva: Aug 16, 2017
(#) attika válasza pucuka hozzászólására (») Aug 16, 2017 /
 
Köszönöm.
Csak azért kérdeztem mert a 0,33uf a bemenetre és a 0,1uf a kimenetére kicsit keveselltem.
(#) Fidel válasza vargaf hozzászólására (») Aug 16, 2017 /
 
Gondoltam, CTRL C CTRL V a böngészőbe.
Nem is gondoltam, hogy ez probléma lesz!?
Majd legközelebb megpróbálom nem elfelejteni!
(#) Pafi válasza Fidel hozzászólására (») Aug 17, 2017 /
 
Szerintem kifejezetten jobb linkké alakítás nélkül, mert úgy ránézésre látható hogy nagyjából mire is mutat, és el tudom dönteni hogy akarom-e megnyitni vagy sem. Ha akarom akkor valóban, copy, új ablak, paste.
(#) vargaf válasza Pafi hozzászólására (») Aug 17, 2017 /
 
Még akkor is ha a Ctrl V beillesztéssel megadott link használhatatlan, mert csak 3 hosszú sorba fér ki és nem másolható ki rendesen, mint Fidel esetében?
(#) Fidel hozzászólása Aug 17, 2017 /
 
Sziasztok!

Azt szeretném megkérdezni, hogy egy elemes készüléket átalakítottam adapteresre, de problémás az áramszünet, ezért raktam bele egy backup li-ion 100mAh-s akkut, ami elé egy töltő modult is beraktam. Viszont csak most vettem észre, hogy az akku-n is van egy kis panel, ami gondolom a túltöltés és a mélykisülés ellen védi. Így a töltő panel akkor felesleges, egyből ráköthettem volna a táppal párhuzamosan az eszközre, vagy azért kell a plusz töltő elektronika is?
(#) proli007 válasza Pafi hozzászólására (») Aug 17, 2017 /
 
Hello! Ha a kurzor csak a linkre visszük, akkor is látható hogy hova mutat..
(#) nedudgi válasza Fidel hozzászólására (») Aug 17, 2017 /
 
Nem. A védő elektronika csak az esetleg kialakuló extrém áramok ellen véd, a cella számára optimális körülményeket (CC/CV töltés) nem biztosítja. Kigyulladni nem fog, de rövidebb élettartamra számíthatsz a megfelelő, illesztett töltés nélkül.
(#) Fidel válasza nedudgi hozzászólására (») Aug 17, 2017 /
 
Köszi a választ!
Ha jól értettem, akkor a képen látható jelenlegi állapotban viszont normálisan fog működni, hosszú távon!?
(#) Pafi válasza vargaf hozzászólására (») Aug 17, 2017 /
 
Ez a kivétel... nem láttam hogy ilyen, mert már törölték.
(#) nedudgi válasza Fidel hozzászólására (») Aug 17, 2017 /
 
Igen. Legfeljebb a töltőáramkör, mint terhelés csökkenti valamennyire a készenléti időt. A töltő áramkör áramát csökkentetted?
(#) Pafi válasza proli007 hozzászólására (») Aug 17, 2017 /
 
Egy része. És mobilon nincs kurzor.
(#) Fidel válasza vargaf hozzászólására (») Aug 17, 2017 2 / 4
 
Azt azért még szeretném megkérdezni, hogy ez olyan ordenáré dolog, hogy egy link hivatkozás teljes beillesztése miatt egy felhasználó bejelentése miatt törölni kell a hozzászólást?
Nem teljesen világos, hogy ennek mi a jelentősége, én ezt egy kicsit már a túlszabályozás kategóriájának érzem! Értem én, hogy vannak akik a nyelvhelyességre érzékenyek, meg a csúnya szavakat is értem, valamint az egymás ekézését is!
Na de link beszúrásáért warn és ban is fog járni hamarosan?
Következő: »»   3040 / 3971
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem