Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1479 / 1679
(#) Sanyesz5 válasza palj hozzászólására (») Júl 13, 2018 / 8
 
Annyit hozzátennék hogy a helyesírás legyen már alap, manapság mikor telefon, számítógép, mindenen van helyesírás ellenőrzés, bárki tud ha akar rendesen írni.
(#) rolandgw válasza palj hozzászólására (») Júl 13, 2018 / 12
 
A helyesírás nem hobbi, hanem igényesség kontra igénytelenség kérdése.
(#) kowi válasza rolandgw hozzászólására (») Júl 13, 2018 / 3
 
Az a baj hogy a helyesírásnál megálltatok... Kb 5 éve én se raktam ki ide egyik "művem" se. Olyan dolgokat hurrognak le itt emberek amihez nem igényesség kell sokszor, hanem idő és pénz.
(#) Bakman válasza kowi hozzászólására (») Júl 13, 2018 / 6
 
Ha valaki itt megmutat valamit, ne csak a pozitív kritikát tűrje el.
(#) Gafly válasza Bakman hozzászólására (») Júl 13, 2018 / 3
 
Kivéve, ha lájkvadász, mert akkor megsértődik

Én például (néha) elismerem, ha butaságot írok
A hozzászólás módosítva: Júl 13, 2018
(#) kalmi.kalmi válasza Bakman hozzászólására (») Júl 14, 2018 / 3
 
A kritika legyen építő jellegű. Én is feltettem régebben valamit, és azt kaptam xy-tól, hogy Ő jobbat tud csinálni és az én munkám semmi. Ezek után nem teszek fel semmit. Van egy kemény mag, Ők azok akik rossz kollektív szemléletet alakítanak ki itt a fórumon. (Nem neked szól Backman !) Sokszor látni sértődést, türelmetlenséget, indulatot. A moderátoroknak a helyesíráson kívül a szándékot is nézni kellene. Azt mondom, ha valaki nem tud jót szólni akkor maradjon csendbe. Egyébként eltértünk a tárgytól, kérem a nem idevaló hozzászólásokat, így ezt is törölni.
(#) pinyó39 válasza BarnaPili hozzászólására (») Júl 14, 2018 /
 
Rajta maradt a P20, így kevésbé lehet szép a külalak, de működhet jól.
(#) madzagos hozzászólása Júl 14, 2018 / 7
 
Újjabb nixie órám készült el. A nyák mérete30x129 mm. Köszönet Tom 25-nek a cikkért.
(#) Bagodi válasza madzagos hozzászólására (») Júl 14, 2018 /
 
Jól nézz ki!
(#) Bakman válasza madzagos hozzászólására (») Júl 14, 2018 /
 
A csövek alatt nincs LED?
(#) Bakman válasza kalmi.kalmi hozzászólására (») Júl 14, 2018 /
 
Idézet:
„Én is feltettem régebben valamit, és azt kaptam xy-tól, hogy Ő jobbat tud csinálni és az én munkám semmi.”
Tanulj ebből. Csak ennyit kellett volna válaszolnod: Hajrá! Kell pár év fórumozás, hogy az ilyet az ember elintézze max. egy legyintéssel.
(#) madzagos válasza Bakman hozzászólására (») Júl 14, 2018 /
 
Nem fér alá. A csőlábak miatt.
(#) Bakman válasza madzagos hozzászólására (») Júl 14, 2018 / 2
 
Helyes, akkor jár a pacsi! Elég szépek az ilyen csövek önmagukban is, nem kell a giccs.
(#) nagym6 válasza Bakman hozzászólására (») Júl 14, 2018 / 2
 
Sőt a negatív kritika segít, az visz előbbre, abból profitálunk. Már aki.
A normális segítő negatív kritikára gondolok.
A hozzászólás módosítva: Júl 14, 2018
(#) kalmi.kalmi válasza Bakman hozzászólására (») Júl 14, 2018 /
 
Igazad van.
(#) madzagos válasza Bakman hozzászólására (») Júl 14, 2018 /
 
Köszi,nekem amúgy sem tetszik az alávilágítás.
(#) nandika76 hozzászólása Júl 15, 2018 / 6
 
Sziasztok elkészült az Apex sr200-as végfokom. Bővebben a saját témájában írok róla.
Bővebben: Link
Bővebben: Link
(#) Udvari Zsombor hozzászólása Júl 16, 2018 3 / 2
 
Bizonyára ismeritek azt a vacak "kínaiba" kapható nyomogatós dinamós átlátszó lámpa típust. Nos, ezek többnyire használhatatlanok: a beépített 3 gombelem "gyenge" fényerőt produkál, a nyomogatós dinamó pedig meg-meg akad és eléggé recseg-ropog.
Szóval, én kiszórtam a belét és egy 220 Ω ellenállás meg egy 9V elem hozzáadásával "nagyobb" fényerővel használhatóbbá tettem. A "nyomogatót" melegragasztóval beragasztottam hogy ne tátongjon nagy luk a lámpa oldalán.

IMG_3561.JPG
    
(#) Alkotó válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Júl 16, 2018 /
 
Ezt a lámpa 1500 Ft. Olyan fénye van, hogy leolvad a sárga foltod ha belenézel a sok-LEDes oldalon. Az élén is van egy kisebb fényerő, de az meg jó messzire elvilágít, olyasmi mint egy elemlámpa. Mióta megvettem egyszer sem kellett a régi steklámpám.
A talpában van egy olyan erős mágnes, ami akármilyen testhelyzetben megtartja, akár fejjel lefelé is stabilan rögzíti. Minden irányban forgatható. Kitalálni sem tudnék praktikusabb lámpát.
Azt nem tudom az eleve benne lévő elem (ez is benne van az árban) meddig fogja bírni, mert kb. fél év alatt még nem kellett cserélni.
Nem gondolnám vízállónak, de már hagytam kint az esőben, amit túlélt.
A hozzászólás módosítva: Júl 16, 2018
(#) Moderátor hozzászólása Júl 17, 2018
 
Az OFF-topic hozzászólásokat eltávolítottuk. Kérjük, maradjon mindenki a téma címében lírtakhoz, azaz az épített eszközök bemutatásánál!
(#) Keresztes Vitéz hozzászólása Júl 18, 2018 / 13
 
Sziasztok! Tegnap készült el az equatoriális platformom. A működése röviden: a ráhelyezett (többnyire Dobson-zsámollyal szerelt csillagászati távcsövet) úgy forgatja, hogy a látómezőbe beállított égi objektum látszólagos mozgását követi. Bonyolultan hangzik, de nem az. Kicsit egyszerűbben azt jelenti, hogy a Föld forgásával ellentétesen forgatja a távcsövet. Leginkább az asztrofotósoknak van nagy szüksége rá, de vizuális észleléseknél, bemutatókon is hatalmas segítség. A mechanikája 68 perc követést tesz lehetővé. A forgatómotort, ami egy bolygóműves nema11 léptetőmotor DRV8825 vezérli. A jelet egy PIC16F628A adja, amibe be van programozva a megfelelő fordulatszám. A kézivezérlőn minden funkció elérhető, így kényelmesen irányítható. Minden gombnyomásról, és véghelyzetről hangjelzést ad. A végálláskapcsolóknak köszönhetően nincs túlfutás, ha magára hagyjuk, sőt, amint végzett a követéssel, automatikusan visszaáll alaphelyzetbe.
Tudom, a laikusok számára ettől még nem lett teljesen érthető a műszer feladata, működése, de ez a topik nem is ennek a magyarázására való. Ha valakit érdekel, privátban, vagy a "Csillagászat, űrtechnika" topikban kérdezhet.

A építést dokumentáltam, itt van róla a videó

platform.jpg
    
(#) Bakman válasza Keresztes Vitéz hozzászólására (») Júl 18, 2018 /
 
Érthető a magyarázat, kell is, első pillantásra vállfának tűnik.
(#) Frankye válasza Bakman hozzászólására (») Júl 18, 2018 /
 
Nekem ugyan a Csillagok háborúja, azon belül is Han Solo és űrjárműve jutott eszembe róla első pillantásra, de nagyon szép a kivitele, az biztos. Nekem legalább is tetszik.
(#) kistee válasza Keresztes Vitéz hozzászólására (») Júl 18, 2018 /
 
Nagyon szép lett! Nekem ugyan inkább azimutálisnak látszik (a Dobsonok is azok). Hogyan állítod be az itthon szükséges kb. 46-48 fokos szöget az óratengelynek? Volna esetleg fotód úgy, hogy a távcső is rajta van?
(#) Keresztes Vitéz válasza kistee hozzászólására (») Júl 18, 2018 /
 
Ez nem azimutális, ez csak egy kiegészítő. Többnyire Dobsonokhoz, de láttam már háromláb mechanikát is ilyen platformon. Tulajdonképpen a rekta tengely körül forgat, ami abból jön, hogy egy forgáskúpot képez a hátsó (déli csapágy), illetve az elől látható 2 ív. A beállításhoz van rajt egy szintező, és egy iránytű is. 47°-ra van tervezve.
(#) Frankye válasza Keresztes Vitéz hozzászólására (») Júl 18, 2018 / 1
 
Na! Ezen már rajta van R2D2 robot is! Mondtam én, hogy Star Wars!
(#) kaqkk válasza Keresztes Vitéz hozzászólására (») Júl 18, 2018 /
 
Nagyon pöpec ! Cikk lesz róla ?
(#) Keresztes Vitéz válasza kaqkk hozzászólására (») Júl 18, 2018 /
 
Nem terveztem. Igazából az elektronika része gyerekjáték a mechanikához képest. A videóban látható, hogy minden alkatrész cnc-vel készült, ami nem található meg minden hobbista műhelyében, így csak nagyon kevesek tudnák utángyártani.
(#) palj válasza kalmi.kalmi hozzászólására (») Júl 18, 2018 /
 
Idevaló pozitív hozzászólásomat a moderátor volt szives törölni.
Mondom : idevaló.
A negatívak maradhattak?
A hozzászólás módosítva: Júl 18, 2018
(#) kaqkk válasza Keresztes Vitéz hozzászólására (») Júl 18, 2018 /
 
Nálam épül egy cnc gép a garázsban 1x1m munkatérrel és az elektronika sem okoz gondot... Ha publikus a dolog megpróbálkoznék az utánépítéssel .
Következő: »»   1479 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem