Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LC mérő
 
Témaindító: jocoka, idő: Jan 22, 2007
Lapozás: OK   4 / 188
(#) Medve válasza Medve hozzászólására (») Feb 8, 2008 /
 
Ehh Én már rég nem vagyok képben, tény, hogy Tiszát lehet már rekeszteni a sok LC-mérő kapcsolással, igen hasonlóak, a szoftban is csekélyke a különbség, inkább csak a pontoság (bit hossz) tekintetében. Van olyan, amely plusz relével a mérési tartományt átkapcsolja ..ez.. és egy hasonlóhoz jutottam az általatok belinkelt úton is. Van miből választani!! És ez igy jó!
(#) llaci56 hozzászólása Feb 22, 2008 /
 
Sziasztok!

Végig olvastam a topicot.
(De megtehettem volna, mielőtt megépítem, nem kellett volna nyákot terveznem. )
Így építés után, ha elfogadtok néhány tanácsot...
(...csak néhányat, mert tanács az van bőven! :yes: )

Tehát:
1. Az LM311 táp (8-as láb) elé (közvetlen elé!) illene betenni egy 5-15 uH-s fojtót. Ez gátolja a zavarokat a PIC felé.
2. Ugyanide, és a PIC táplábára (14) 100 nF hidegítés - lehetőleg közvetlen a lábakra forrsztava. (Így mindjárt kétoldalas lesz a nyák! )
3. Én tettem még a 100 n mellé - szintén közvetlen a lábra, - néhány µF-os SMD tantált is.

Ezekkel a pluszokkal teljesen megszűnt az össze-vissza mérés.
Saját tekercs készítését leírta itt valaki, teljesen jól alkalmazható módszer! Ha csont 82 uH -t akarsz beállítani, akkor 555569 Hz-et (a műszer csak 5 digitet ír: 55557 -et!) kell beállítani 1000 pF kondival.
Ha a fenti értékektől (1000pF és 82 uH) el akarsz térni, akkor a progit át kell írni!

További jó építést minenkinek!
(#) hegman hozzászólása Feb 22, 2008 /
 
Sziasztok!

Én a csatolt kapacitás mérőt építettem meg, nagyon jól bevált, néhány pf tól 5000-8000uf -ig tudom használni.
Viszont szeretnék egy induktivitásmérőt is építeni, egy olyan rajzra lenne szükségem ami néhány uH-től néhány H-ig tud mérni. Nem tudom létezik-e ilyen. Vagy ennek már túl nagy a méréshatár tartománya, hogy ezt egy áramkörrel meg lehessen oldani? Ha valaki tud ilyet akkor megköszönném.
üdv
Hegman

e032060.pdf
    
(#) Novak válasza hegman hozzászólására (») Feb 22, 2008 /
 
Szia,

én most építettem meg EZT
Működik is nagyon jól, csak egysoros LCD-vel használom, és csak az első 8 karakter jelenik meg, és a program-módosításhoz meg buta vagyok (2X8 karakteresként kéne lekezleni)
(#) Medve válasza hegman hozzászólására (») Feb 22, 2008 /
 
Hello, mondd csak, Egy 1000 mikrós kondit mennyi idő alatt mér meg? Esetleg a hex, vagy asm volna hozzá?
(#) hegman válasza Medve hozzászólására (») Feb 22, 2008 /
 
4700µF környékén már elszöszöl néha 5-10s-ig, 1000µF úgy 2-3 s, kisebb méréshatárban tudtam kalibrálni pontos +-0,5%-os kondikkal, a harmadik nagyobb méréshatárnál a volt munkiahelyemen, egy asztali nagypontosságú kapacitásmérővel és kondik összehasonlításával próbáltam beállítani. a dobozolása még hátra van. Ha kell tudok videót csinálni hétvégén.
(#) Medve válasza hegman hozzászólására (») Feb 22, 2008 /
 
Á köszi, hagyjad, inkább a PIC progi érdekelne, vagy kellene regisztrálnom az elektornál?
(#) hegman válasza Medve hozzászólására (») Feb 22, 2008 /
 
A programot legközelebb hétfőre tudom feltölteni mert nincs nálam. De szerintem le lehet tölteni az elektor-tól, álltalában csak a kapcsolásért kell fizetni, ez volt régebben. Esetleg regisztrálni kell.
(#) szabi_o válasza Medve hozzászólására (») Feb 22, 2008 / 1
 
Engem is érdekel a dolog, ezért regisztráltam, és letöltöttem.

020144-11.zip
    
(#) Medve válasza szabi_o hozzászólására (») Feb 22, 2008 /
 
Ó köszi. Tetszetős a széles méréshatára...Ám beleférne még lazán egy induktivitásmérő is!
(#) llaci56 válasza Novak hozzászólására (») Feb 22, 2008 /
 
Novak!

A jamperekből vedd le az egyiket, vagy tedd fel, ezzel át tudod állítani 1 soros LCD-re. (valamelyikkel)
(#) llaci56 hozzászólása Feb 25, 2008 /
 
Na, ilyen lett...

P1000853.JPG
    
(#) llaci56 hozzászólása Feb 25, 2008 /
 
Arra a rozsdás csavarra vagyok a legbüszkébb!
(#) Medve válasza llaci56 hozzászólására (») Feb 25, 2008 /
 
Volt mivel hitelesítened?
(#) bbatka válasza llaci56 hozzászólására (») Feb 25, 2008 /
 
Én is ezt akartam kérdezni hogy lehet nullázni valahogy, mert hát ott vannak a bemenő vezetékek meg a csatlakozás.
(#) llaci56 válasza bbatka hozzászólására (») Feb 25, 2008 /
 
Ha elolvassátok a működését, akkor megértitek, hogy a Ccal 1000 pF -os kondi, és a 82 uH-s tekercs a lelke mindennek.
Én a tekercset is magam csináltam, (mert épp nem volt 82 uH a közértben,) méghozzá úgy, hogy teszt állásban kiírja az osci. ferekijét. (555569,xx Hz - az adott értékekkel, de csak 5 digitet ír ki!) Tehát 55557 -re állítottam a tekrccsel a frekit.
Méréskor, a megváltozott frekiből kiszámolja a mérendő elem értékét:
1. kondi - párhuzamosan kapcsolva a rezgőkörrel, tehát az ismert (1000 pF) kondi értékét ebből levonja.
2. Induktivitás - sorba kapcsolva az etalon tekerccsel, tehát az ismert (82uH) tekercs értékét ebből levonja.

Végeztem méréseket próbaképpen.
Metex műszer a 4700 pF -os kondit 4,68 nF -nek, ez pedig 4,676 pF-nak méri.


(#) bbatka válasza llaci56 hozzászólására (») Feb 25, 2008 /
 
Á mostmár értem. Amit egy orosz leírás alapján építettem régebben annál több etalonnal kell hitelesíteni és szorzóval manuálisan korrigálni. Aztán hajlamos a nulponttól való elmászkálásra és ezért van benne egy nullázó.
(#) llaci56 válasza bbatka hozzászólására (») Feb 26, 2008 /
 
Ez is nulláz resetnél, és célszerű is, ha ráakasztasz pl. egy mérőzsinórt, vagy egyéb mérő konvertert. (pl. SMD kondi méréséhez.)
(#) llaci56 hozzászólása Feb 26, 2008 /
 
Ma kezembe akadt egy tekercs, amit évekkel ezelőtt gyártattam valahol Vácon, (ha jól emléxem) - egy munkához, sok ezer darabot. Fazék csévetesten, vas nélkül, - induktivitása ismeretlen. Megmértem. 166,8 uH -t mért a műszer.
Több tekercs kalkulátorral is kiszámoltam, (pl. http://www.crystalradio.net/professorcoyle/professorcoylecyl.shtml) és méretei alapján (közepes átm.: 14 mm, hossz: 10 mm) 116 menetnek kellett rajta lenni a számítások szerint.
Nem bírtam ki, hogy le ne tekerjem! :no:
118 menetet fejtettem le!
(#) llaci56 hozzászólása Márc 15, 2008 /
 
Akartatok már kézi műszerrel SMD kondit mérni?
3 -ból egy szokott sikerülni, a másik 2 pedig messzire repül ahogy kipattan a két mérőcsúcs közül.
Na, erre találtam ki ezt, hátha másnak is jól jön.
A képen 1 SMD induktivitást mérek vele.
Ez spec. egy 5-ös tüskesor középső szárai V alakban széthajtva.

P1000891.JPG
    
(#) vtsoftware válasza llaci56 hozzászólására (») Márc 15, 2008 /
 
Az icipici (most / pill nem tudom melyik a méret típusa/száma) kondit hogy teszed bele?
Azt máár lehetetlen, szerintem.
(#) aflmor válasza vtsoftware hozzászólására (») Márc 15, 2008 /
 
Beteszed egy vékony, rövid szigetelőcsőbe, és kétvégéről bedugod a mérőcsúcsokat. Hm?
(#) vtsoftware válasza aflmor hozzászólására (») Márc 15, 2008 /
 
Nem rossz, nem rossz, de nem a legjobb.
Nekem most egy olyan kis "dobozocska" jutott eszembe aminek a két szélén egy kis érintkezősáv a mérőcsúcsnak, és minden méretű kondinak/ellenállásnak, ugya van a 0803-as (ha jól emlékszem) stb... ezeknek kiolvasztani a helyét, és azokban egy kis kábelecske vagy fémecske érne hozzá az smd alkatrészhez.
El lehet vele szórakozni, de szerintem megérné, abból nem pattanna ki...
(#) llaci56 válasza vtsoftware hozzászólására (») Márc 16, 2008 /
 
Az "icipici"-vel nem szoktam dolgozni. NEM vagyok mártír! Az SMD-t is csak azért találtam ki, (mármint, hogy azzal építek,) mert kevesebbet kell fúrkálni. Persze a kétoldalas nyákoknál már szinte mindegy, de alkatrészekben már ebből vagyok jobban felkészülve.
(#) llaci56 válasza aflmor hozzászólására (») Márc 16, 2008 /
 
De akkor még mindig beleméred a zsinór kapacitását, vagy induktivitását.
(#) Ferkógyerek válasza llaci56 hozzászólására (») Márc 16, 2008 /
 
Én is használok SMD adaptert a műszeremhez.
Ha nem megfelelő az érintkezés egy teflon hangolópálcával rányomom az alkatrészt a két nyákcsíkra.
(#) vtsoftware válasza Ferkógyerek hozzászólására (») Márc 16, 2008 /
 
Na ilyesmire gondoltam.
Ez nem rossz.
Csak én ilyen kis "gödröcskébe" tenném az SMD alkatrészt. Én ilyesmire gondoltam, de nem rossz
(#) bundyland hozzászólása Máj 5, 2008 /
 
Sziasztok !

Valaki aki megépítette
ezt
az áramkört meg tudná nekem mondani hogy hol kéne mérjem a frekit a 4 jumper soron.


Előre is köszi!
(#) Novak válasza bundyland hozzászólására (») Máj 5, 2008 /
 
Szia,
én megépítettem, de semmit sem kellett rajta állítanom, indítás után megfelelő pontossággal mért.
Egyébként az általad linkelt oldalon legalul ott van egy link a kalibrációt illetően, olvasd végig, minden benne van.
De kimásoltam azt ami téged érint: (nem pont a 4MHz mérését illetően, de az órajelről és a pontosságról ír)
"9. If the meter misbehaves, you can use the links "1" & "2" to check the oscillator frequency. Apply link "2" to check the free running frequency "F1" of the oscillator. This should be shown as 00050000 +/- 10%. If this reading is too high (near 00065535), the meter may go into "numerical overflow" and give you an error message. If the reading is too low (say below 00040000), you will lose some accuracy. Apply link "1" to check the "calibration" frequency "F2". This should be near 71% +/- 5% of the "F1" reading that you get by applying link "2"."
(#) Feri007 válasza bundyland hozzászólására (») Máj 5, 2008 /
 
Megépítettem, ill. folyamatban.
Nem "neked" kell mérni a frekit, hanem ha felrakod az B0-ra (Pic 6. láb) a jumpert, akkor méri (Ccal nélkül)
a frekvenciát.
Es épp itt van a bajom, úgy tűnik, nem tudom elérni, nem rezeg be az ajánlott 550kHz frekvencián.
Nagyobb tekercssel - kisebb freikn működik, de úgy nem az igazi. Épp most egy külső oszcillátor készül.
Következő: »»   4 / 188
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem