Fórum témák
» Több friss téma |
A távoli földpotenciál és a felvett teljesítmény .
Ez egy általános alapelv, benne volt mindig is a szabványokban is.
A rönkhasító kezelési útmutatójában is le van írva a FI-relé megléte. 5. oldal.Bővebben: Link
Egy ilyen gép használójának pedig el kell olvasnia és tisztában kell lennie a gép veszélyeivel. De ide linkelek egy 3 fázisúét is : Bővebben: Link Idézet: „Az alábbi használati utasítás alapos áttanulmányozása nélkül tilos a gépet üzembe helyezni!!” Az is le van írva, hogyha nem megfelelő forgásiránnyal van bekötve, az olajszivattyú károsodik és a garancia ugrik. A hozzászólás módosítva: Dec 15, 2018
Viszont van benne egy nagyon ötletes forgásirány váltó. A kapcsolóval egybeépített fix dugóban van egy piros kör 2 fázis csapjai között. Közepében egy rés csavarhúzónak. Fél fordulatot lehet rajta ide-oda fordÍtani. Megcseréli a két csapot, így a forgásirányt.
Ha nem jön fel bekapcsoláskor az oszlop, három mozdulat és már jó is.
Sziasztok.
Mi célból lehet közösre kötve kismegyszakítók szekrényénél a nulla és a védőföld? Melléképületekhez, illetve a villanyóránál található három fázisu dugaljhoz megy ki az áram. Ezek meg lesznek szüntetve, mert a légkábel földkábelre cserélődik. (ezért is tűnt csak fel számomra) Köszönöm.
Képről nem igazán látom, de nézd meg, hogy a mérőtől hány vezeték jön. Ha 4 akkor ez nem össze van kötve, hanem szét van választva.
Ha minden igaz akkor a kettő éjszakain kívül négy darab fekete vezeték jön.
Három a FI relé aljába, egy darab pedig a jobb felső földelő sínre megy (ez szalaggal kékre van színezve,tekerve)
A bekarikázott csatlakozóban minden kábelt 2 csavar rögzít?
Szia!
TN-C rendszernek olvass utána. És megleled a választ.
2018. nov. 18-án már leírtam, de hogy világosabb legyen, akkor még egyszer:
4 vezeték jön be : L1 , L2, L3 ( 3 fázis ) és a kékkel jelölt PEN . ( PE + N ) Ez van szétválasztva PE-re ( zöld-sárga, ami tovább megy a védőföldelésre és N-ra ami a nulla-sínre megy tovább.
Ez a szétválasztás csak a melléképületekre szükséges, azért, mert ott nincs földelő szonda?
Nem. A PEN egy közös vezető, ami PE (földelés) és N (nulla). Lakásokban ilyet nem használnak, csak a szétválasztás utáni vezetékeket, külön-külön.
A hozzászólás módosítva: Dec 22, 2018
Én ahogy nézem ez a pen felmegy kapásból a kismegszakító szekrény jobb felső sarkában elhelyezkedő sínnre és onnan mennek a földelő vezetékek.
Hány szál vezeték jön a fogyasztásmérőtől ebbe a szekrénybe?
A helyzet az, hogy egyértelműen nem merek kijelenteni semmit.
A kettő éjszakain kívül talán négy darab fekete vezeték jön az órától. Három a FI relé aljába, egy darab pedig a jobb felső földelő sínre megy (ez szalaggal kékre van színezve,tekerve) Illetve van egy zöld-sárga színezett szintén a földelő sínre megy, de, hogy az órától vagy a szondától azt nem tudom eldönteni. Készítettem fotókat a csövezésről, de valami oknál fogva most több csövet találok Biztos még csövezett a vill. szerelő utána. Az sincs kizárva, hogy a szondához menő cső üres. ALul a szonda be van kötve az bizotos. Sejtésem szerint a földelő szondához az órától megy a vezeték és az órához a kismegszakító földelője. A hozzászólás módosítva: Dec 23, 2018
Ferde, átlós csövezés, vezetékezés TILOS.
Az lehet de szakember csinálta !
Ezt én nem tudhatom meg.kellene kérdezni a megrendelőt!
Azért lenne jó kideríteni a dolgot mert éppen az is lehet, hogy a nulla és a védőföld összekötése szabálytalan és tilos is lehet az esetedben...
Nagy a gyanúm, hogy az órához megy a jobb felső földelő sínről a zöld-sárga és az órától megy le a szondához. Ahogy kiveszem a szavaitokból ez így nem ok.
Aztán, hogy miért így kötötte a szaki jó kérdés. Lehet köze ahhoz, hogy nincs földelő szonda a kinti épületeknél? Egyébként ez a kötés most meg fog szűnni, mert a kinti épületekhez földkábelt vittem. Csak hát azt lenne jó tudni, hogy annak a nulláját, földjét hova kössem. Így össze mint ezt kötötte a "szakember" Vagy a földelő sínre és a nulla sínre.
A kérdésekre helyszíni felmérés nélkül nem lehet egyértelműen és helyesen válaszolni.
Vakolat verés, mérőhely megbontás nélkül meg lehetne-e egyáltalán mondani?
Ezt amit látni egy kókler csinálta. Majd egy szakember villanyszerelő átépíti és az fogja tudni.
Ez úgy sem maradhat így, tehát valamennyit kell bontani. Az, hogy mi jön ki egy mérőhelyről egyértelműnek kell lennie. A hozzászólás módosítva: Dec 23, 2018
Lehet butaságot írok, de
Amennyiben lekötöm a kismegszakító dobozában a zöld sárga vezetéket és a földelő szondáról is. Akkor sima multiméter szakadásvizsgálója nem szabad, hogy jelezzen ha a zöld-sárga vezetékre és a pen.re (ami az órától jön) teszem. Vagy ha jelez akkor már az óránál is össze van kötve vagyis ott van a szétválasztás. A hozzászólás módosítva: Dec 23, 2018
Van az a mondás, hogy műszaki ember rajzból ért, de ezekből a félmondatokból én biztosan nem dobozban és a szondáról is, ez most ugyanaz a vég, vagy egy z/s két vége, stb).
De a PEN, az N és a PE is egyenként több helyütt földelt (lehet, például a PE azért, mert a készülék, amibe bele van kötve, földelt fémszerkezeten van, stb), úgyhogy egyszerű szakadásmérés félre is vezethet.
Szia! Olvass ide vissza és talán választ kapsz mindenre. Olyan vezeték aminek a vége érvéghüvelyezve van présszerszámmal azt a szolgáltató csinálta és az onnan jön az órától. Ha a tulaj annak idején nem adott a bekötéskor színes, megfelelő keresztmetszetű vezetéket akkor a szolgáltató meg fogja jelölni a sajátját, mert neki csak fekete színűek vannak. A többi az értelem szerű, mármint a nulla és védőföld további elvezetése a melléképülethez.
|
Bejelentkezés
Hirdetés |