Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Tápegység LM317T-vel
Lapozás: OK   3 / 51
(#) PCB válasza gyengus hozzászólására (») Feb 29, 2008 /
 
Szia !

Idézet:
„gond az, h nem tudom a bordák hőleadó képességét (asszem így hívják).”


Ne hogy napokat ezen gondolkozz, ott van középen az a P1-es proci borda, tedd rá azt 1,5A -re bőven elég.

Üdv!
(#) gyengus válasza PCB hozzászólására (») Márc 1, 2008 /
 
Azt a nagyot?
Reménykedtem benne, h a zöld v a sárga chipsetre való borda közül elég lesz vmelyik.
(#) KTobi válasza gyengus hozzászólására (») Márc 1, 2008 /
 
Szia!

Szerintem PCB a sárga bordára gondolt, az néz ki úgy mint
Idézet:
„P1-es proci borda”
. A régebbi gépeken igen, ilyen kis borda volt, és nem is GHzeken dolgoztak, te valamelyik nagy újkori processzorhűtőre gondoltál.

Üdv. Tóbi
(#) PCB válasza gyengus hozzászólására (») Márc 1, 2008 /
 
Szia !

Erre gondoltam.
Bár lehet ez nem P1 -es prociborda hanem chipset, de méreteiben szinte ugyanaz.

Üdv!

borda.gif
    
(#) gyengus válasza KTobi hozzászólására (») Márc 1, 2008 /
 
Most, h mondod, már emléxek, h ekkora volt a p1-es borda, hirtelen a nagyobbra gondoltam (az tán p3ason volt).
Akkor a sárga lesz, köszi szépen Mindenkinek!

PCB: a méret stimmel, az egy p3as alaplap chipsetén volt
(#) hapro hozzászólása Márc 6, 2008 /
 
Sziasztok!

A mellékletben található tápegységet szeretném megépíteni. Két darab 2X15Vos trafóm van., és ha sorba kötöm a kivezetéseket úgy 2X30V AC-t elő tudok állítani, szerintetek rá lehet erre a tápegységre akasztani ekkora feszültséget? (szimmetrikus tápegységet szeretnék készíteni)

Vagy ha így símán nem, akkor hogyan lehetne..?

Zoli

317kapcs.jpg
    
(#) Medve válasza hapro hozzászólására (») Márc 6, 2008 /
 
Hello, nem. Illetve veszélyes rá nézve ez a feszültség. Max 40V DC-t tehetsz csak rá. De ha a 15V AC-t választod, az jó, ha a 20V DC elég.
(#) vicsys válasza hapro hozzászólására (») Márc 6, 2008 /
 
Ha a két szekundert sorosítod az csak 1x30V lesz. Ezt pufferelve 42V-ot kapsz. Mivel a ki és bemenet között maximum 40V lehet ezt nem ajánlanám. (42-1,2=40,8V ami eléggé csúcsrajáratás és felesleges lenne eldisszipálni X wattot)
(#) kicsicsira válasza hapro hozzászólására (») Márc 6, 2008 /
 
Hello! Szerintem ha ezt a kapcsit megépíted akkor vegyél hozzá egy 20V körüli trafót
(nem akor ellene szólni a 317-nek de az lm350-nek 2-szer akkora a terhelhetősége, bár attól függ mit akarsz vele hajtani)
(#) hapro válasza vicsys hozzászólására (») Márc 7, 2008 /
 
Sziasztok!

és ha a GRAETZ után még 1-1 vagy esetleg 2-2 diódát a pozitív és negatív ágba sorba be tennék...?
Azokon elvileg esik feszültség. Ha 0,7V-tal számolok, akkor az már 2,8V + amit még a graetz megeszik.
Vagy ez a diódás buli teljesen elvetendő? Most éjjel pattant ki a fejemből. mi a véleményetek erről?
(#) levi18 válasza hapro hozzászólására (») Márc 7, 2008 /
 
Szia!
Azt is figyelembe kell venni, hogy bár az lm317 egy 1,5A-es típus, a tok összesen ~20W-ot tud elfűteni.
Viszont van neki az lm317HVT változata.
Ez 57V-ig kaphat feszültséget. Ha 42V DC-ről hajtod,
akkor max. fél Amper körüli áramot tudsz kiszedni.
Megfejelheted még egy P-s teljesítménytranzisztorral és akkor csak a hűtőbordád szab határt.
(#) hapro válasza levi18 hozzászólására (») Márc 7, 2008 /
 
Szia!

köszi az infót, a HVK-s változat mellett döntök, ha nem lesz elég nekem a teljesítmény amire képes akkor rakok rá még egy-egy teljesítmény tranyót is.

De miért csak fél amper körüli terhelhetőségem lesz a 42V DC-vel?


Zoli
(#) vicsys válasza hapro hozzászólására (») Márc 7, 2008 /
 
P=U*I
Idézet:
„a tok összesen ~20W-ot tud elfűteni”
Nagyobb feszültség mellett kisebb áram hatására is eléred a megengedett teljesítményt. Azaz, nem mindegy mekkora felesleges feszt zabáltatsz el az IC-vel.
(#) szilva válasza hapro hozzászólására (») Márc 7, 2008 /
 
Attól függ, milyen feszültségre akarod megépíteni. Ha elég az egyenirányított 15V tápáganként, akkor a 2x15V-os trafókból vagy középleágazásos kétutas egyenirányítással vagy a két 15V-os tekercset párhuzamosan kötve és Graetz-cel egyenirányítva lehet 20V körüli egyenfeszt előállítani.

Én a két tápegységfelet teljesen különállóan építeném meg, így a kimeneteket bármilyen kombinációban össze lehet utólag kötögetni. Előállítható akár +/- táp vagy két különböző feszültségű + táp is, ha kell.
(#) Laca150 hozzászólása Máj 13, 2008 /
 
Sziasztok!
Már olvastam a fórumban a kérdést, de választ sajnos nem.
Építettem egy kapcsolást az ic-vel, ha a kimenetre műszert kacsolok akkor tökéletesen előírásoknak megfelelően működik, viszont ha kapcsolok rá fogyasztót, esetemben az első próba egy izzó volt abban a pillanatban a feszültség rohamosan leesett és az izzó nem világított, alig 0,01 amperes áramot venne fel az izzó.
Mi lehet a probléma?
Segítsetek, tudom látatlanban nehéz, de nem én vagyok az első ilyen problémával küzködő, remélem valaki tudja a megoldást, vagy már rájött.
Köszönöm!
(#) Kovidivi válasza Laca150 hozzászólására (») Máj 13, 2008 /
 
Egy pozitívum, hogy kerestél!

Több lehetőséged van:
-kicsi a táp teljesítménye, ekkor esik rohamosan a feszültség.
-az izzó mekkora teljesítményű? csak azért kérdem, mert az IC-nek is vannak határértékei.
-esetleg rossz bekötés???
-próbáld meg leterhelni nagyobb teljesítményű ellenállásokkal - ekkor is ugyanez a jelenség?

Esetleg fénykép/rajz jól jönne (trafóról, bekötésről, stb...)!
(#) Laca150 válasza Kovidivi hozzászólására (») Máj 13, 2008 /
 
Helló!
Meglepetés a köbön!
Köszi a gyors választ.
Betápolás egy 12 voltos zselés 7Ah akksi.(fullra töltve)
Az izzó egy sima rízsszem izzó volt mért áramfelvétel műszer szerint 0,01A.
Bekötés....hmmm...izé alig néhány órám ment el a kapcsolás lépésről lépésre ellenőrzésével. Szerintem jó!
Nagyobb terhelés esetén ugyanez a jelenség 12v 5wattos izzó is ezt produkálja.
Előre is köszönöm!
(#) Kovidivi válasza Laca150 hozzászólására (») Máj 13, 2008 /
 
akkor táp megfelelő,
izzó nem túl nagy teljesítményű. eddig minden ok.
rossz bekötésre nem lehet innen domaszékről mit mondani nem látom...
Küldj egy képet, ha tudsz! a lényeg, hogy ki lehessen venni, hogy mi hova csatlakozik, és átnézzük mi is! (több szem többet lát!)
(#) Laca150 válasza Kovidivi hozzászólására (») Máj 13, 2008 /
 
A kapcsolást próbapanelre készítettem, szóval hogy mi hova az elég nehezen látszik, bár jól áttekinthető (én már jól látom) mások is küszködtek hasonló problémákkal ebben a fórumban, talán ők kaptak valakitől egy jó ötletet, vagy csak megoldották. Továbbra is bízom mindenkiben, ha már csak ez maradt!
Köszönöm neked is , és a többieknek is akik majd foglakoznak a problémával.
(#) potyo válasza Laca150 hozzászólására (») Máj 13, 2008 /
 
Volt szerencsém már olyanhoz, hogy rosszul bekötött LM317 műszerrel mérve látszólag jó feszültséget szolgáltatott a kimenetére, de némi terhelés, már lerántotta. Nézd meg, nem-e felülnézetből van megadva a lábkiosztása az adatlapban, te meg alulnézetből raktad össze.

Ez annyira egyszerű, hogy vagy rossz a bekötés, vagy hibás a szabályzó. Több lehetőség nincs.
(#) Laca150 válasza potyo hozzászólására (») Máj 13, 2008 /
 
No igen a kapcsolás anyira eszerű hogy az már majdnem bonyolult, rajzoltam marattam már nyákot bonyolult kapcsolásokat is készítettem már, de ezt valószínű bonyolítani kéne, hogy meg tudjam csinálni. 4 IC volt a fiókban mind a négy UA csinálja.
(#) Frankye válasza Laca150 hozzászólására (») Máj 13, 2008 /
 
Akkor vagy mind a 4 döglött, vagy a bekötés hibás. Vigyázz, én már találkoztam nem szabvány bekötésű LM317 IC-vel, tehát a gyártó alapján nézd meg az adatlapot, hogy hogyan kell az adott gyártmányt bekötni!
Segíthet ez: Alldatasheet
Ezen az oldalon a gyártó szerint is keresheted az adatlapját.
(#) Laca150 válasza Frankye hozzászólására (») Máj 13, 2008 /
 
Ismételten köszönöm a segítséget!
Sajnos nem találtam a gyártó szerint datasheetet, azért ezt már csakazértis megcsinálom!
Mindenesetre talán ez a feltevés lehet a legjobban hejtálló!
Köszönöm!
Ha meglesz a megoldás publikálom! Mások okulására.
(#) Laca150 válasza Frankye hozzászólására (») Máj 17, 2008 /
 
Sziasztok!
A Dolog megoldása: nem megfelelő lábkiosztás, kisérletezéssel megtaláltam a megfelelő kapcsolást, pont fordítva volt a be és a ki oldal.
Figyeljen más is a helyes bekötésre.
Üdv mindenkinek!
(#) potyo válasza Laca150 hozzászólására (») Máj 18, 2008 /
 
Melyik adatlapot nézted. Linkeld már be. És akkor nálad melyik láb melyik?
(#) elektrorudi válasza potyo hozzászólására (») Máj 18, 2008 /
 
Ja...ja...
Nagyon tanulságos volna :
- Melyik gyártó ?
- Milyen tokozású IC-je (TO-3, TO-220 stb.) ?
- Esetleg egy fényképet feltennél róla ?
Eddig még csak ilyennel találkoztam (TO-220 esetében :
- 1. szabályzás
- 2. kimenet
- 3. bemenet
A Tiéd lábkiosztása milyen ???
(#) Laca150 válasza elektrorudi hozzászólására (») Máj 25, 2008 /
 
Sziasztok!
Gondoltam hogy a téma itt nincs lezárva.
Gyártót nem tudok mondani, de az IC-n egy Döntött "F" betü látható a felső sorban. A Tokozás TO-220-as, és az itt a HE oldalán fellelhető adatlap által megadott sorrend pontos fordítottja. Már mondták, hogy lehet fordítva fogtam, nem. Ebből az IC-ből van több darab is és mind a fordított bekötésel működik. Esetleges kérdésre még szívesen válaszolok.
(#) szilva válasza Laca150 hozzászólására (») Máj 25, 2008 /
 
Az F-ből gondolom, hogy Fairchild gyártmány lesz, de a bekötése az adatlapja szerintt ugyanaz, mint az itt fennlévő ST gyártmányúnak. Számomra kicsit hihetetlen, hogy fordítva lenne tokozva.

Nemrég vettem épp néhányat, amit még nem használtam fel, azok ST-sek, meg van itthon egy TS317 (azt nem tudom, milyen gyártó), majd letesztelem őket.

Bővebben: Link
(#) potyo válasza szilva hozzászólására (») Máj 25, 2008 /
 
A TS valószínűleg Taiwan Semiconductor. A neten sokfelé azzal találkoztam, hogy elég megbízhatatlanok a TS cuccok. Pl. a TS gyártmányú 7805 simán előfordul, hogy 4,5V-ot ad csak ki, a TS34063 kiakad, és ráküldi a bemenetet a kimenetre, stb.
(#) dosandor hozzászólása Jún 18, 2008 /
 
A mellékelt kapcs.rajz egy LM317T-n alapuló táp, amit szeretnék nagyobb áramúvá (3A) alakítani egy 2N3055-vel BD249-cel. Megoldható-e ? A kimenő áram-korlátozó "trükköt" szeretném benne megtartani. Köszi a hozzászólásokat !

317kapcs.jpg
    
Következő: »»   3 / 51
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem