Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » Indukciós hevítő készítése
Szia!
Ha kikísérletezed a csöves hevítőt, akkor biztos használhatnád a kondi részleget is erre a célra. Természetesen extrém felületek lennének a nagyobb elektródtávolság miatt. Adóengedély is kellene esetleg hozzá. A képek között találsz valamit róla.
Akkor tehát csak a kondibank használható fel. Nem akarok semmilyen adást forgalmazni csak melegítésre kell.
Az a kondibank egyáltalán nem olyan, mint amire gondolsz szerintem... számold ki nagyjából a pár uH tekercshez ( amit a képen látsz ) hány pF-os nagyfesz kondik kellenek ( segédprogramok, Thomson képlet ).
Nem is tudsz olyant könnyen szerezni. Csinálni meg komoly mechanika, mert némileg hangolni is kell. A hozzászólás módosítva: Ápr 5, 2018
Milyen képen?
A hozzászólás módosítva: Ápr 5, 2018
"A képek között találsz valamit róla. ": Csak képek keresése.
MInden topiknál vannak képek.. jobb felső sarok, kis nyilacska.."Új hozzászólás" alatt.. ind.hev.csöves.png A hozzászólás módosítva: Ápr 5, 2018
Igen ezt láttam csak mivel nem is ilyenre gondoltam így nem ragadt meg.
Hasonló megoldásra gondolok mint a gyógyászatban használt rövidhullámú készülék, amit izmok melegítésére használnak. A cél kb. 10 cm padló 1 nm max. 5-6 mp alatt legyen 80 C fok. Tehát nem kell gyorsan melegíteni.
Azt nem ismerem.
De 0.1 m^3 anyag 80 fokra melegítése 5-6 sec alatt se semmi...
Üdv!
Volt ha fémek olvasztásáról van szó, próbálta már valaki házilag az ívkemencét? Katódra grafit rúd, anód a fém, és kialakul egy elég erős ív amitől per pill még most is káprázik a szemem. A teszt alany egy ezüst darab volt, pillanatok alatt elfolyt, az ideiglenesen alá pakolt kerámia kávés pohár meg elpattant, szóval hő van rendesen A fesz 50 volt volt, áram olyan 10 amper körül Lehet egy topikot megérne a dolog...
Az ékszerészek ezt régi Hetra hegesztővel szokták csinálni (inveterrel nem jó), két szénrúd kell hozzá és működik.
Én labortáppal csináltam, lehet megérne egy topicot mert ennél egyszerűbben nem tudom lehet e fémet olvasztani.
Szerintem inkább ötvös, ékszerész vagy fémöntő fórumot keress!
Köszönöm szépen a küldött lehetőséget ! A végcél az, hogy max. 15x15-ös tömör négyszögvasat, vagy 12-es csavart tudjon kovácsolhatóra hevíteni. Ha ez a kész panel tudja, meg fogjuk rendelni. Csak azt nem tudom, hogy a fent említett munkára milyen teljesítmény kell. ( pl: munkatekercs menetszám) A neten láttam pár menetes tekercsel is nagy teljesítményt, de mekkora A-rel és V-al? Ehhez kellene tanács. Az 1500W csak egy ismerős ajánlata volt, aki használ ilyet.
Köszi még egyszer !
Sziasztok!
Ezek a folytók: Bővebben: Link Jók ebbe a kapcsolásba, az L1, és L2 helyére? Nem fognak telítődni? Bővebben: Link Üdv!
Szia!
Próbáld kiszámítani a vaskeresztmetszetet, az adatlapon a drót is bele van számítva a mm-be.. 4 cm^2-re saccolom nettóban.. Kell még a menetszám, ami rajta lenne és a frekvencia is, így már ki lehet számítani a B értékét. Természetesen többszálas huzallal kell újratekerni, úgy jobb lenne.
Úgyérted hogy litzével?
Akkor megrendelem, végülis alapnak jó, csak foglalkozni kell vele, nem egy nagy összeg. Köszi
Úgy értettem. Frekitől függően 0.3-0.4-es zománcokat összefogva, betekerve teflon szalaggal pl.
Ahogy nézem, nem egy olcsóság! A hozzászólás módosítva: Ápr 30, 2018
Üdv! Sajnos nincs jobb ahol kérdezhetnék, hátha itt akad valaki aki ért a témához és fel tudom venni vele a kapcsolatot.
Fémet szeretnék olvasztani, jelen esetben ezüstöt, vegyi úton tisztítottam, 99,5%-ra sacc, ezt a port kellene házi körülmények közt beolvasztani. A kérdés az, hogy van forgalomban elég sok gázforrasztó, el lehet ezekkel érni a kellő hőmérsékletet? Videót látok ilyenről, sajnos angol, jó lenne egy konkrét típus mit érdemes venni.
Por olvasztásához indukcós hevítő nem jó, mert nem tud kialakulni benne a melegítéshez szükséges örvényáram.
Egy ilyennel viszont biztosan meg tudod olvasztani, elvileg 3000°C-ig felmehet a láng hőfoka. De 960°C-ot izzószálas kemencével is bőven el lehet érni.
Uhh, köszi a választ, ezzel tuti de ennek elég combos az ára, lehet valamelyik komolyabb propán forrasztóval is elérhetem ami kell.
Anno a Gelkánál volt erre spec trafó, kicsit könnyebb, mint a Hetra, a hűtők csövet forrasztottuk ipari ezüsttel vele, borax volt a tisztítószer. .
Szia, Ezt találtam ki én is a régi autómba, a mihamarabbi fűtés eléréseséhez, nem tudva, hogy már az autógyártók is ilyet használnak. Ablak párátlanítás, fagyréteg leolvasztás.
A hozzászólás módosítva: Okt 28, 2018
Sziasztok!
Az egyik barátom szeretne egy indukciós hevítőt és egy kis inverteres hegesztőgépből szeretné átalakítani. Nem teljesen vagyok tisztában a működéssel és a felépítéssel. Van egy youtube video, ahol ilyen átalakítást csinálnak. Meg is csináltuk aszerint, de 2db igbt fogja magát és elszáll és nem tudjuk, hogy mit csinálunk rosszul. Tudnátok segíteni, hogy hogyan is kellene, mi lenne a lényeg stb. Előre is köszi. Üdv, Palkó
Szia!
Esetleg vázold, miféle:"..Van egy youtube video"... Idézet: „... nem tudjuk, hogy mit csinálunk rosszul.” Mindent. A hegesztő inverternek van egy, a hegesztési feltételeknek megfelelően kialakított vezérlése. Az indukciós hevítő rezonáns működést igényel. Ha nem ismered pontosan a hegesztő inverter vezérlését és nem tudod ehhez átalakítani, mikrovezérlős inverternél ehhez átprogramozni, akkor esélytelen. Az indukciós hevítő elektromos része nagyon egyszerű, árban pedig töredéke egy hegesztő inverterének.
Igen egy kicsit kevés infot adtam. Szóval ezt a videót vettük alapul: Bővebben: Link. A mi hegesztőnk nem ugyanez a típus. Ebben SG3842 típusú vezérlő van. Amit csináltunk az az, hogy a vezérlő R-C körében (amivel a frekvenciát lehet beállítani) a fix ellenállást egy 10kOhm-os potira cseréltük, hogy lehessen hangolni. Amivel nem vagyunk tisztában, hogy a “fejet” hova kellene kötni. A fejet ugyanúgy alakítottuk ki, mint a videón van. Én is javasoltam a srácnak, hogy aliexpress, ebay meg akárhol lehet kapni készen ilyet fillérekért, de neki ez kell. Én próbálok segíteni neki.
Sziasztok!
Még új vagyok itt. Segítséget szeretnék kérni. Szeretnék készíteni egy 1,5-2 kw-os indukciós hevítőt. Olyan fajtát aminek a munkatekercse csak 2 pólusú. Ehhez szeretnék kapcsolási rajzot(rajzokat) kérni. Előre is köszönöm! Zsolt...
Kattintás az "Új hozzászólás" alatti ikonra (lefelé mutató nyíl). A legördülő menü alján "Csak képek keresése".
Köszönöm szépen a segítséget!
Üdv. Zsolt
Megnéztem a videót, és sajnos azt kell hogy mondjam ez megint egy "Mekk mester"-féle kamu-hevítő. Ha figyelmesen megnézed a videót, akkor a tömör vaspálcát csak halvány meggypirosra melegíti, ami kb 700 fok Celsius. Csak a vékony falú vascsövet melegíti fehérizzásba, arra pedig egy indukciós rezsó is képes.
A videó nagy-nagy hiányossága, hogy nincsen benne oszcilloszkópos bemutató, remélem ti azért oszcilloszkóppal csináljátok. Nagyteljesítményű indukciós hevítő nem lesz belőle, de közelebbről is megismeritek az inverteres hegesztők működését. A fickó a videóban egy soros rezonáns ( a kondenzátorcsomag és a hevítő tekercs sorba van kötve ) hevítőt akarna összehozni, mivel az iparban többnyire a nagy teljesítményű hevítők soros rezonáns alapkapcsolással működnek, de ilyenkor az igbt-k ki-be kapcsolását egy meghatározott tartományban kell tartani, különben leégnek, ahogy nálatok. A másik árulkodó jel, hogy a nagyobb teljesítményű hevítőknél a hevítőtekercs erősen melegszik, és éppen ezért vízhűtést kell alkalmazni: a feltekert vörösréz csőben vizet kell keringetni. Erre megfelel bármilyen akváriumi vízkeringető. A videón nem látom, hogy vízhűtést alkalmazna a hevítő tekercs hűtésére, tehát kamu 2.0. Röviden összefoglalva házilagos hevítőt párhuzamos rezonáns alapkapcsolással érdemes építeni, mint a Royer MOSFET kapcsolás, ami itt a fórumon pimi9 néven fut. Az ebay-es vacakokat nem érdemes megvenni, abból a pénzből inkább a kondenzátorcsomaghoz 200nF-os MKP kondikat érdemesebb venni. |
Bejelentkezés
Hirdetés |