Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   147 / 2500
(#) banyaiakos válasza szamóca hozzászólására (») Máj 31, 2008 /
 
Tudom befér csak egyszerűbb lenne ha egyhelyen lenne róla minden. szerintem csinálok is egyet
Amugy azon gondolkozom hogy a b5-t vagy a VF2-t éppitsem meg sztereó végfokomba... nemtudom hogy minóségben mi különbség lenne...
(#) szamóca válasza banyaiakos hozzászólására (») Máj 31, 2008 /
 
Én mindkettőt megépítettem .
Mindkettőnek mások az előnyei.
A VF2-nél jobb Ár/Minőség mutatójú végfok jelenleg tudtommal nincs.
A B5-nek a hangja "hifibb" melegebb.
Ez a magánvéleményem. De mindenkinek magának kell megtalálni a füléhez közelebb álló v.fokot. Legjobb ha te is megépíted mindkettőt. A VF2 pl.annyira olcsó hogy nem lehet nem kipróbálni
(#) banyaiakos válasza banyaiakos hozzászólására (») Máj 31, 2008 /
 
kész is csak már nemtuttam módosítani az előző hsz-em
Bővebben: B5 végerősítő topic

szamóca különbség, hasonlóság, egyszerűség, stb?
amugy lehet énis vegyíteni fogom valahogy...
(#) terek gabor hozzászólása Jún 2, 2008 /
 
Mit tudtok a BD239,BD240,és az MJ208rol :smoke:
(#) terek gabor hozzászólása Jún 3, 2008 /
 
BD239,BD240ésMJ802 bosc elnyomtam
(#) radiomano hozzászólása Jún 3, 2008 /
 
Sziasztok! Az volna a kérdésem, hogy melyik erősítővel járnék jobban (hangügyileg). Esetleg az oldalon közölt kapcsolással TIP tranyókkal, vagy ugyanez a kapcsival BDX tranyókkal, vagy a HE Store-ban kapható
cuccal. Ehhez a végfokhoz pedig ezt
az előfokot gondoltam. A végfokokhoz elég egy 300W os toroid? Ezekhez természetessen (ha egyszer valaha készlessz) rakok majd lágyindítót, hangszóróvédelmet. Ha válaszoltok, azt előre is köszi!!! radiomano
(#) szilva válasza radiomano hozzászólására (») Jún 3, 2008 /
 
Ugyan tapasztalatom nincs a linkelt kapcsolásokkal, csak egy észrevétel: szerintem a HEStore-os linken lévő kit képe és szövege nem egymáshoz tartozik, jó lenne tisztázni, mi az igazság!

A képen IC-ket látok, a 2x100W-os teljesítmény miatt én leginkább arra gondolok, hogy az egy TDA7294-es sztereo végfok. A szövegben TDA7250-es meghajtó IC-kről és BDX33-34 tranzisztorpárról van szó, amiket a képen nem látok sehol. Szóval azzal a kit-tel szerintem valami bibi van.
(#) DJ Szabcsa válasza radiomano hozzászólására (») Jún 3, 2008 /
 
Bővebben: Link Ezzel a kapcsolással jól járnál szerintem.Nem vészes az alkatrészek ára se.Hallani még nem hallottam személyesen de csak dícséretet hallottam eddíg rólla.
(#) Directors hozzászólása Jún 3, 2008 /
 
Üdv

A képen bejelölten két kondit.Azok lehetnek fóliakondenzátorok?

stk.GIF
    
(#) hapro hozzászólása Jún 4, 2008 /
 
Sziasztok!

Ebben a kapcsolásban melyikek bemeneti emitterkövető tranzisztorok?

Azok amik közvetlen a végtranzisztorok előtt vannak (2SA634 és 2SC1096) ?
(#) Imi65 válasza hapro hozzászólására (») Jún 4, 2008 /
 
Hát, azok éppen nem emitterkövető beállításban vannak. A bemeneti emitterkövetők azok, amelyek a bemenettel közvetlen kapcsolatban vannak. (2SA872A, 2SC1775A)
(#) Norberto válasza Directors hozzászólására (») Jún 4, 2008 /
 
Igen, lehetnek fólia-kondenzátorok.
(#) szamóca válasza hapro hozzászólására (») Jún 4, 2008 /
 
Evvel a Hiragával, ill. a tápegységével kapcsolatban lenne egy kérdésem. Miért asszimetrikus a szekunderfeszültség, és hogy jön ki 18VDC a végén
Ja, és Harpo, van ajánlott nyákrajza is a végfoknak, vagy saját tervezések vannak közkézen? :wave:
(#) radiomano válasza DJ Szabcsa hozzászólására (») Jún 4, 2008 /
 
Igen, én is arra a kapcsolásra gondoltam, de milyern tranyókkal? a TIP-ekkel vagy a BDX-ekkel jobb? Vagy ez tök mindegy?
(#) szamóca válasza radiomano hozzászólására (») Jún 4, 2008 /
 
Én BDX 68-69C vel építettem meg. Eredetileg is a BDX-ek vannak felhasználva a 81-es Elektoros rajzon. Elsősorban hangszererősítőnek ajánlják, én subnak használtam.
(#) Directors válasza Norberto hozzászólására (») Jún 4, 2008 /
 
Rendben köszi a segítséget.
Akkor fellélegezhetek mert az van itthon
(#) hapro válasza szamóca hozzászólására (») Jún 4, 2008 /
 
Szia!

Van ajánlott nyákrajza is a végfoknak, az amit a szerző tett közzé, ezt megrajzoltam sprintbe, he kell felrakom, bár most egy saját módosítottat szeretnék építeni, mert tanácsolták, hogy a bemetneti emitterkövetős tranzisztorokat tegyem a hűtőbordára, hogy hökapcsolat legyen a végtranyók és azok között, a könyebb nyugalmi áram és kimenő DC beállítása miatt. Egyébként van még egy-két mások által tervezett nyák rajzom is.

A tápegység szerintem nem asszimetrikus, csak nagyon el van írva! (15/25), tökéletesen szimmetrikus, én legalábbis olyanra építettem, és tökéletesen működik vele. A rajz amit felraktál szerintem teljesen szimmetrikus, egyébként én is az szerint építettem a tápot.
(#) hapro válasza Imi65 hozzászólására (») Jún 4, 2008 /
 
Köszi.

Úgy topológiailag mit jelent az hogy emitterkövető kapcsolás?
(#) Imi65 válasza hapro hozzászólására (») Jún 4, 2008 /
 
Azt jelenti, hogy a bázis a bemenet, és az emitter a kimenet. Úgy is nevezik ezt a kapcsolástechnikát, hogy földelt kollektoros.
(#) zoly15 válasza Imi65 hozzászólására (») Jún 4, 2008 /
 
Sziasztok!
Egy elég furcsa kérdésse fordulnák hozzátok
Nah arról lenne szó hogy van egy TELEFUNKEN RR100-asom amiben megdöglött a végfok (STK463) ezt utánépítettem (a neten találtam direkt erre a célra kialakított kapcsolást) de a koppanásgátló és egyben DC elleni védelem nem húzott be. Mostanra már kiderült hogy túl sok DC -t adott ki a végfok. De azt majd beállítanám, tegnap megnéztem végfok nélkül hogy behúz-e nem húzott :no: Előkptam a multit és nekiestem méregetni, arra lettem figyelmes hogy ha bekapcsolom (ha nem kap feszet kb 0.5-1 percig és úgy kapcsolom be) akkor 27mp-után húz be a rellé ha kikapcsolom 5pm-re és vissza be akkor 3-4 mp után húz be. Elkezdtem méregetni azt mértem a kimeneteken hogy ha bekapcsolom odakerül kb 5V (szerintem valami kondiról) először feltöltődik majd lemerül mikor eléri a 0.94V-ot kapcsola rellé. Ha kikapcsolom az erősítőt meginn megjelenik ott az 5V majd kimerül a kondi.
Az lenne a kérdésem hogy valaki találkozott-e már ilyenhez hasonló dologgal? Vagy valakinem van ilyen erősítője és meg tudná nekem nézni?
Vagy ez szolgálná a késleltető szerepét?
Előre is köszönöm

üdv!
UI.: Bocsi Imi65 nem neked szántam az üzit
(#) szamóca válasza hapro hozzászólására (») Jún 4, 2008 /
 
OK így már érthető, hogyha elírásról van szó. :yes:
Csak ezen az elírt rajzon még a szek. tekercsek középleágazása is a rossz értékeket sugalja, +az áramterhelések is el vannak írva.
Egyébként csak azért kíváncsiskodom a nyák rajzról, mert érdekelne egy ilyen felsőkategóriás végnek milyen kidolgozása van.
Köszi a választ, szia!
(#) hapro válasza szamóca hozzászólására (») Jún 4, 2008 /
 
Szia!

Annyit változtattam az eredetihez képest, hogy bele tettem egy - egy biztosítékot tápáganként éppen belefért, és gyakorlatilag nem módosítottam semmit a nyákon.

hiraga.LAY
    
(#) szamóca válasza hapro hozzászólására (») Jún 4, 2008 /
 
A szimmetrikus felépítésen kívűl nem látok egyenlőre semmi különöset igy elsőre, de majd jobban átnézem.
Köszi Harpo!
(#) sebestyen_ferenc hozzászólása Jún 5, 2008 /
 
mi lehet probléma ,hogy az erősítőm elkezd egyszer zugni máskor meg nem ?
(#) szamóca válasza sebestyen_ferenc hozzászólására (») Jún 5, 2008 /
 
Testelési, vagy más kontakthiba.
(#) sebestyen_ferenc válasza szamóca hozzászólására (») Jún 5, 2008 /
 
nem hiszem egy ideig járatom azután szokta csinálni, ha nem adokrá jelet vagy teljesen lehalkitom
(#) bányaman hozzászólása Jún 5, 2008 /
 
hali! bocsi hogyha valamit nem értek de még nem nagyon tudok mindent!
az lenne a problémám hogy van egy videoton erősítőm amire három hangfalat szeretnék rákötni két hangfalat és 1 mélyládát amúgy az erősítőn két kimenet van! és kelle a mélyhez hangváltó, lehet e baja az erősítőnek?
(#) terek gabor válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jún 5, 2008 /
 
köszi de én arra lennék kiváncsi hogy ezekez mire kellene kicserélnem hogy a 200wattot felturbozzam ugy 500 -600wattra
(#) szilva válasza terek gabor hozzászólására (») Jún 5, 2008 /
 
Egy másik erősítőre...
(#) terek gabor válasza szilva hozzászólására (») Jún 5, 2008 /
 
pont ezt vártam ezen az oldalon
Következő: »»   147 / 2500
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem