Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » Oszcilloszkóp vétel, mit gondoltok?
Na jo akkor inkább ne egy Duna TV-n tanulj. Csinálj valami primitiv jelgenerátirt és azon tanulgass. Nem árt körülnézni ( ha eddig kikerülted) mit is lehet, egy szkoppal kezdeni. Ezt nem lehet egy ilyen forumon 2-3 mondatba elmagyarázni.
A youtube-n van egy sereg video - valoszinü az RFT-re - de egy probat megér. Lehet, hogy használati utasitást is találsz hozzá.
Azt tudom hogy mire való, csak a konkrét típusra gondoltam. Német nyelvű leírásom van pdf-be, a német szakszótáron akartam spórolni, hátha használt már ilyet valaki.
Nem akarlak elkeseríteni, de ha ilyet kérdezel, akkor először olvass utána, hogy mire jó egy szkóp, milyen kezelőszervei vannak és hogyan kell használni. Majd gyakorold be valami egyszerű dolgon, mert ráadásul veszélyes is. Ha jól emlékszem a Duan TV sasszija galvanikusan a hálózaton van, megfelelő óvintézkedések nélkül a szkópot és/vagy magadat is meg tudod ölni az első mérésnél.
Szia! Töltsd le innen az 1996-os RT évkönyvet ha nincs meg. Abban van az "Oszcilloszkóp praktikum kezdőknek" című cikk olvasd végig. Minden kérdésedre választ kapsz.
A letöltéshez egy kis segítség 1) Kattints ide 2) Kattints az oldalon a "1996 archive of Radiotechnika Evkonyve magazine" utáni free download linkre 3) A következő oldalon kattints a Regular download gombra a jobb oldali sebesség mérő alatt 4) A következő oldalon egy visszaszámláló elindul 5-től lefelé, ezután pipáld ki az I'm not a robot szöveg előtti négyzetet és utána kattints a continue gobmra. 5) Ezután megjelenik a Download file gomb, és ha rákattintasz, akkor (végre) elkezdi a fájl letöltését
Köszönöm segítségedet. Tényleg minden benne van.
1a) Nod32 figyelmeztetését ikszeld ki
2a) Az újabb Nod32 figyelmeztetést megint ikszeld ki 3a) Harmadszor is hagyd figyelmen kívül a vírus kereső jelzéseit
Hali, az lenne a kérésem, hogy aki rendelt már a HESTORE-ból DSO-138 oszcilloszkóp kit-et, az mondja már meg, hogy az az a verzió amiben SMD-t is kell forrasztani vagy az amelyikben az SMD előre be van forrasztva. A boltból nem érkezett válasz erre a kérdésre ezért gondoltam, hogy hátha itt tudja valaki.
Munkahelyi XDS szkópba mi is rendeltünk akkut. Azt hittem én vagyok ügyetlen, hogy nem bírom normálisan beletenni az aksit, de nem. Annyira nagy a méret szórás, hogy úgy kell beletaposni a helyére, és a csavarok sem stimmelnek teljesen. A felébe sem kerülő kínai szkópom simán jobb mint ez az Owon (az akku miatt is: be van építve gyárilag de nem merül le állás közben, és a kezelhetősége is jobb, logikusabb). Az Owon 14 bit-je is parasztvakításnak tűnik, mert csak akkor tudja ha kisebb a mintavételi sebesség (azaz valószínűleg egyszerű túlmintavételezést + interpolációt végez, valószínűleg nagyrészben csak egy szoftveres bravúr).
A TEK horror áron meg vicces a 2kbyte memóriájával, mikor a töredékébe kerülő szkópokban is n*10 Mbyte-ok vannak. Persze biztos bővíthető egy további irreálisan magas összegért... A hozzászólás módosítva: Máj 21, 2020
Idézet: Enyém 12 bites, de ez is bután van megoldva. Pld.: csúcstól csúcsig automata mérésnél az 5 számú V/Div állásokban (5V, 500mV, 50mV, 5mV) 9999 a maximum kijelzés, ez nagyjából 2 -vel, néha 3 -al lép, azaz 9.999, 9.997, tehát itt kijön a 12 bites felbontás (precíz generátorról szinusz 1mV lépésközzel). 2 számú osztásokban már csak 2000, itt csak 11 bit érvényesül, 1 számú osztásoknál csak 1000 a max kijelzés, itt csak 10 bit. Viszont "Average" módban teljesen stabil a mérés. Esetleg a 14 bites 4 helyett 5 számjeggyel írja ki -nem tudom, akkor minden állásban meglehet a teljes felbontás. Van olyan gond is, hogy más -egymás melletti- vízszintes eltérítési állásokban ugyanarra a jelre mást mér, kicsi eltéréssel. Tehát más ha 3 vagy 6 amplitúdó van a kijelzőn.„Az Owon 14 bit-je is parasztvakításnak tűnik,” Idézet: Nem tudom, de meglepően pontos. Én sorozatban mérek be áramköröket, és ugyanazon hetek múlva is szinte pontosan ugyanazt mérem.„valószínűleg nagyrészben csak egy szoftveres bravúr” A Tek. meglepő szerintem is, még most is a 2.5 Kp. szkópokat adja nagyon drágán. Ez nem bővíthető.
A TEK korábbi DSO-i sem igen jok, azoknak meg az alapzaja volt csapnivalo. Egy sima egyenes vonalat alig lehetett rajtuk beállitani. Nekünk 2 volt a cégnél egy olcsob meg a legdrágább - ugyanaz volt a gond. Amugy kezelése jo volt, gyors mérésre is alkalmas, de e kép majdnem olyan szörös volt mint a mostani filléres DSO138-n. S már akkor voltak jobban kinézö szkopok a piacon....
Üdv!
Milyen szkópot lenne érdemes venni ezekkel a feltételekkel: - 70-100MHz - Soros adat dekóder - viszonylag jó FFT - logikai analizátor (nem külső modulos) -nem annyira fontos - min 1GSa - Bode diagram rajzoltatás, akár külső vagy belső jelforrással. - 4 csatorna Eddig ezeket néztem: - OWON XDS3064E - OWON XDS3104E - RIGOL DS1104Z - DS1074Z PLUS Olvastam hogy a RIGOL FFT-je nem igazán jó, ez mennyire igaz? És a másik kérdés hogy érdemes-e használtan venni? Köszi! A hozzászólás módosítva: Máj 22, 2020
Neked kell döntened.
A Rigol kicsit zajos kis jeleknél, ezért az FFT-üzeme sem elég jó, drágább mint a többi hasonló. Az Owon érdekes jószág, ha megfelel a céljaidnak, akkor megéri a 60-Megás. (Nekem Siglent SDS-1102 van, jól megfelel, szép, színes és az FFT is jól használható.) Üdv!
Pont a -szerintem- legjobbat hagytad ki, a Siglentet. A Rigol DS1xx4Z FFT nagyon gyenge semmit nem ér.
Siglent SDS1104X-E, 100Mhz, 4 csatorna, 1Gs/s, ami dupla benne, azaz 2 csatornánál is még 1Gs/s, nem feleződik, 4 csatornánál feleződik. Van Bode diagramm külső Siglent generátorral, és FFT nagyon szuper, van soros adat dekóder. Azt nem tudom, van-e beépített függvénygenerátoros változata, de szerintem sokkal jobb a külön generátor.
Köszi a válaszokat!
Idézet: „Van Bode diagramm külső Siglent generátorral” Ez azt jelenti hogy másikkal nem használható?
Most olvasom, hogy a RIGOL DS1054Z -t elvileg meg lehet buherálni 200MHz-re...
Erről mi a véleményetek?
Igen, másikkal nem, csak a Siglent gyártmányúakkal. Meg kell nézni pontosan ezen belül melyik típusokkal, de a legtöbbel igen.
Igen, és minden egyéb tudását is felszabadított ez a buherálás. Nagyobb jelfelvételi memória, soros adat dekódolás, és még nem tudom mi egyebek. Olyat is olvastam, hogy nem az igazi buhera után valami, de bővebbet nem tudok. Ezzel a garancia szerintem elveszik. Még probléma lehet esetleg, hogy az újabb verzióknál nem működne, ha a gyártó tett volna ellene, de ezt nem tudom, csak gondolom.
A hozzászólás módosítva: Máj 22, 2020
Lehet, hogy nagyobb lesz a fölső határfrekvenciája, de ahhoz olyan mérővezeték is kell, ami tudja, egyébként az ilyen "turbósítás" nem ér semmit.
Üdv!
Nem buherálás az, hanem a gyárilag időhatáros funkciók (ha jól tudom, 40 üzemóra) végleges feloldása, mint pl. a DP832-es tápegységeknél. Rossz nyelvek szerint maga a Rigol szivárogtatta ki a feloldó algoritmust a legalsó kategóriá(k)hoz, nagyobb eladási rátát remélve ettől.
Értem és így is van, de a mérővezeték, amit gyárilag hozzá adnak, az biztosan nem tudja azt a pluszt, tehát kell két új mérővezeték, ha a pluszt ki akarod használni és az nem olcsó.
Üdv!
Esetleg a mérővezeték egyféle, a 200Mhz változathoz is jó.
Én megmértem a 100Mhz Siglent szkóp mérőfejét 1/10 állásban, és 1ns (nanoszekundum) felfutási sebességet tud, ami legalább 300Mhz. Szerintem ugyanez a fej van ugyanezen szkóp 200Mhz változatához is.
Értem, nos Én mérni ezt nem tudom, nekem 150MHz-es a mérőkábelem(x1/x10) amit kaptam hozzá.
Üdv!
Látta már valaki ezt az uj müszert?
Nagyon jo jellemzöi vannak ( egész kézikönyv elérhetö), kivéve az érzékenységet amit 50 mV-ban adnak meg. Gyakorlatban több nem is igen kell (ill arra ott a jo öreg Tek), viszont hordozhato, szép nagy LCD-vel és helyet sem igen foglal. (100MHz-s) Lehet, hogy veszek egyet. Idézet: legtöbbször 1/10 mérőfej kellhet, akkor már csak 500 mV az érzékenység. Nem sok. „kivéve az érzékenységet amit 50 mV-ban adnak meg.”
Ilyen szondákat is adnak hozzá. Nem egészen világos miért sikerült az érzékenység 50 mV-ra mikor van nekik egy egycsatornás müszerük is, az 5 mV-t tud.
Sajnos linket nem tudok az Appbol küldeni, de mindenki árulja Aliexpress, Banggood, ebay Itt egy része a gépkönyvnek. A hozzászólás módosítva: Jún 17, 2020
Pld.. itt.
Gyanús, hogy csak egy pixelnyi függőleges irányban a rajzolat. Talán "sávot" nem tud, arra gondolok pld.: 1Mhz szinuszjel 1ms eltérítésnél sáv rajzolat lesz. Vannak szkópok, amelyek ilyenkor is csak egy pixelt rajzolnak függőlegesen egy pixel helyén, tehát nem sávot, csak cikkcakk vonalat előbbi példámnál maradva.
Szia! Bátran vedd meg, nekem van és ennyi pénzért kiváló! Üdv: Nándi
Ezt írják:
Idézet: Ha az 500V/DIV igaz is (bár hihetetlenül soknak tűnik), akkor szinte 100%, hogy 10-es osztóval értendőek a megadott értékek.„Vertical sensitivity: 50 mV/div ~ 500 V/div” Ennyiért nagyon jó vételnek tűnik!
Önmagában a felfutási sebesség még nem determinálja a felső határfrekvenciát, és mérni korrektül elég nehézkes. Sokkal egyszerűbb a zsinór -3dB-es pontját megmérni, ehhez csak egy kellően jó szkóp, és egy generátor kell(vagy spektrumanalizátor tracking funkcióval, de vigyázni kell az impedanciára). Amit így megmérsz, az valós lesz...
|
Bejelentkezés
Hirdetés |