Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   245 / 1679
(#) fureszk válasza Carter hozzászólására (») Jún 16, 2008 /
 
Cool! Vagyis HOT! A lényeg, hogy nagyon jól sikerült!
(#) zenetom hozzászólása Jún 16, 2008 /
 
Csináltam egy 4 jegyes 7szegmenses kijeézőt LPT portra. Egyszerre több kijelzőn multiplexxeléssel tudok számo(ka)t megjeleníteni. Igaz mégcsak "légszerelésben" van, de jól működik. Egy kis ízelítő, igaz ez még nem multiplexelt.

kijelzo.avi
    
(#) Frankye válasza Carter hozzászólására (») Jún 17, 2008 /
 
Igényes, szép munka, gratulálok! :kalap:
(#) yello hozzászólása Jún 17, 2008 /
 
Hello!
Végre sikerült befejezni a JLH-végfokom, már raktam vel képeket Képek !
Kérek véleményeket!
(#) valve válasza yello hozzászólására (») Jún 17, 2008 /
 
Gratula az erőlködődhöz!

Csak egy észrevétel: Nincs semmi brumm benne az-a sok parazita kapacitás jelenlétében, mivel látom, hogy minden egymás melett elmenő vezeték össze van sodorva,..
(#) yello válasza valve hozzászólására (») Jún 17, 2008 /
 
A vékfokban konkrétan nincsen, szóval hallható brumm nincsen szerencsére, ami kicsit zajos az a trafó mert egy kicsit ki van már száradva és azért 2,5A megviseli folyamatosan.
(#) szilva hozzászólása Jún 17, 2008 /
 
Nem egy nagy durranás, de a mai nap én a fiammal ezt építettem össze:

Bővebben: Link

Ezzel egy régi autórádió kapott egy második lehetőséget, hogy ne a kukában végezze. Az "asztalosmunkára" ráment majdnem az egész napom, igaz, a hatodik emelet erkélyén nem túl egyszerű a lapszabászat
(#) kaqkk válasza szilva hozzászólására (») Jún 17, 2008 /
 
Egész jó lett a hifi - de mit keres rajta az az állatorvosi pecsét? Szerintem megérdemelne valami sötétebb pácot
De azért így is nagyon pofis grat
(#) levii válasza szilva hozzászólására (») Jún 17, 2008 /
 
Tényleg profi!
Nekünk két műhelyünk van mégse tudok kivágni rendesen egy lapot.
(#) szilva válasza kaqkk hozzászólására (») Jún 17, 2008 /
 
Köszi! Az a pecsét állatorvosi? Ez egy komplett tábla rétegelt lemez, amit lapszabászatban vettem anno úgy, hogy három csíkra szabattam fel, hogy el tudjam szállítani. A pecsét még onnan való, hogy miért van rá szükség, azt nem tudom

Amúgy a fiam feketére szeretné majd az egészet, de egyelőre pihentetjük a dolgot, majd kitaláljuk, hogy pác legyen vagy festék.

Mivel a magnó része eléggé leharcolódott (ki is van szedve), és igazán már nincs is mit kazettáról hallgatni, inkább egy PC-s play gombos CD ROM bekötésén gondolkoztam el, az beférne még a rádió alá. Szóval alszunk rá még párat, aztán megálmodjuk a folytatást.
(#) Peti_85 válasza szilva hozzászólására (») Jún 18, 2008 /
 
Nagyon tetszik! Minden elismerésem :yes: :eljen:
(#) Frankye válasza yello hozzászólására (») Jún 18, 2008 /
 
Az a két biztosíték-bekötés elég vad, de amúgy tetszik!
(#) Frankye válasza szilva hozzászólására (») Jún 18, 2008 /
 
Idézet:
„...Az a pecsét állatorvosi? Ez egy komplett tábla rétegelt lemez, amit lapszabászatban vettem anno ...”

Valószínűleg "Állat- és Növényegészségügyi Szolgálat"-os bélyegző, talán importból van a lap...
(#) qcu válasza szilva hozzászólására (») Jún 18, 2008 /
 
Üdv. Csak nem Philips hangszórók vannak a dobozban?
(#) yello válasza Frankye hozzászólására (») Jún 18, 2008 /
 
Hello!
Igen nem egy megszokott biztosíték foglalat, de ha kimegy benna a biztosíték (2,5A) akkor ott nem csak az a baj és akkor ugyis szétt kell szedni és ki kell cserélnem,(volt már rá példa, nem szigetelt rendesen a csillám )
(#) Doncso válasza szilva hozzászólására (») Jún 18, 2008 /
 
Szia!
Idézet:
„Nem egy nagy durranás”


Szerintem jó lett!
Idézet:
„a mai nap én a fiammal ezt építettem össze”


Na ez az amitől igazán jó lett a cucc

Idézet:
„Ezzel egy régi autórádió kapott egy második lehetőséget”


Nagylelkűségből pedig ötös!
GRATULÁLOK nagyon tetszik a cucc!!!
(#) zenetom hozzászólása Jún 18, 2008 /
 
Na sikerült megcsinálni (egyedül).. LPT-n kiirom az időt egy 4 jegyes LED kijelzőre (csak órát és percet tud). De mégcsak légszerelésben van. Bocsi a rossz minőségért.
(#) válasza zenetom hozzászólására (») Jún 18, 2008 /
 
Nagyon tuti
Mondjuk a légszereléses kép kissé meredek...

Helyedben rászoknék a breadboardra vagy a sima próbapanelre, talán egy fokkal áttekinthetőbb Egyszer építettem csak így tesztként légszereléssel, és jól meg is szívtam vele...azóta próbapanelt használok. De ez csak az én véleményem

Egyébként milyen programmal vezéreled a cuccot?
(#) zenetom válasza hozzászólására (») Jún 18, 2008 /
 
Természetesen a légszerelést leváltom panelra
A programot is én írtam, Delphiben, dll segítségével tudok kiirni LPT-re mert ez a béna XP nem enged közvetlenül LPT-re írni.
A működése egyszerű multiplexelés: egyszerre mindig csak egy számot írok ki, és a control bitekkel váltogatom hogy éppen melyik kijelzőn jelenjen meg a szám.
(#) szilva válasza zenetom hozzászólására (») Jún 18, 2008 /
 
Gratula, nagyon jól néz ki! Érdemes lesz panelt csinálni neki.

Paneltervezéshez talán megfontolandó: ha a szegmensekkel sorban teszed az áramkorlátozó ellenállásokat, nem a digitek kijelöléséhez, akkor a fényerő nem változik attól függően, hogy hány szegmens világít egy adott digiten.
(#) bbalazs_ válasza zenetom hozzászólására (») Jún 18, 2008 /
 
Az XP tenyleg bena, de kis segedprogik leteznek ezen problema athidalasra, mondjuk az AllowIO vagy a userport, stb. Nalam is volt ebbol gond a w98-XP attereskor a PIC programozo progim mondta be az unalmast igy. Mondjuk en masm32-ben programozom...

(#) zenetom válasza szilva hozzászólására (») Jún 18, 2008 /
 
igen, tudom, ezt a kapcsit csak gyors összedobtam és megnéztem hogy egyáltalán működik-e, amúgy köszi
(#) levii hozzászólása Jún 18, 2008 1 /
 
Sziasztok!
Ma végre elkészültem a golyósmalmommal.
Bár túl sok elektronika nincs benne azért egy motor és egy toroid trafó helyett kapott benne.
A motor indító kondiját egyszer régen kidobtam ezért nem nagyon akar indulni rásegítés nélkül 48VACról.
A toroid egy 230/2x24Vos darab, 200VAos, egyáltalán nem melegszik.
Eléggé szétszórt állapotban van a cucc de nem tervezem dobozba szerelését.
Üresen
Megtöltve
A különbséget csak az veszi észre aki bekapcsolja a hangszóróját!
A dob egy szennyvíz cső két záródugóval.
A motor egy régi centrifugából van.
A tengely pedig menetes 10mmes menet szár.

Üdv!

szerk.: negatív kommenteket is szívesen fogadok!
(#) szabi83 válasza levii hozzászólására (») Jún 18, 2008 /
 
Mit őrölsz vele.. ?
(#) levii válasza szabi83 hozzászólására (») Jún 18, 2008 /
 
Egyenlőre KNSU+vas-oxid...
(#) sound.man válasza levii hozzászólására (») Jún 18, 2008 /
 
Ez valami bombát csinál? :eek2:
(#) levii válasza sound.man hozzászólására (») Jún 18, 2008 /
 
Nem, ezt nem azért készítettem hogy bombákat gyártsak
(#) sound.man válasza levii hozzászólására (») Jún 18, 2008 /
 
KNSU+vas-oxid de ez akkor mi? Nem vagyok otthon a kémiába Mit lehet belőle csinálni? Miért kell őrőlni?
(#) szabi83 válasza levii hozzászólására (») Jún 18, 2008 /
 
szemre vigyázni
(#) lujó válasza levii hozzászólására (») Jún 18, 2008 /
 
ÁÁÁÁ! nem. Azér az a szomszed multkor mást gonolhatott amikor majd összedült a háza
Következő: »»   245 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem