Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Westen 240 Fi gázkazán hiba
 
Témaindító: mics, idő: Máj 29, 2010
Lapozás: OK   79 / 82
(#) VIM válasza Régi motoros hozzászólására (») Feb 20, 2023 /
 
Szerintem a lángőr elektróda egy adott ellenállás értéken keresztül detektálódik amit ha lesöntölnek egy vele párhuzamosan beiktatott megfelelő ph értékű folyadékkal, akkor nem lesz ionáram és letilt a vezérlő. Én nem értek ám hozzá csak kibicelek.
(#) Napstermaci hozzászólása Ápr 28, 2023 /
 
Szervusztok egy két éves Westen Pulsar Condens kazánról lenne szó pont lejárt a garancia róla éves karbantartása megvolt tegnap este működöt tökéletesen azonban ma reggelre a készüléknek a Turbója folyamatosan ment és a kijelző teljesen üres azaz nem ír ki semmit háttér világítás sincs! Próbáltuk 15 percre kihúzni és majd bedugni de változatlanul ugyan az elindul a turbó kijelzőn semmi se kép se hang tudja esetleg valaki mi lehet az oka?
A hozzászólás módosítva: Ápr 28, 2023
(#) sakrafi válasza Napstermaci hozzászólására (») Ápr 28, 2023 /
 
Valószínű a panel tápegység része tönkrement.Panel csere.
(#) qut88 válasza Napstermaci hozzászólására (») Ápr 28, 2023 /
 
Próbáld meg hajszárítóval felmelegíteni a panelt teljes egészében, persze áramtalanított állapotában. Utána dugd be hátha...

De panel csere lesz a vége.
(#) VIM válasza Napstermaci hozzászólására (») Ápr 28, 2023 / 1
 
Szia! Egy ilyen IC a tápegysége, a panelon jól látható a többi járulékos alkatrésszel együt. Mérni kellene.
(#) Gab_Bee hozzászólása Máj 19, 2023 /
 
Sziasztok.

Ugyan nem FI hanem egy StarCondense 24-ről lenne szó.
Eddig szépen muzsikált, HMV előállítására. Azonban 2 napja elég furcsa zajokat ad begyújtásnál. (ne nevess, de ilyen Whoom whom whom wwwoohm. hangod ad., bent is nagyon hangos, és a kéményben is nagyon hallatszik kültéren) És egy egy ilyen nagyobb hangnál kialszik a láng.. Levegőztet, próbál újra gyújtani egyből gyullad, megint ez a hang.. És ha olyanja van akkor ennél a hangnál mindig kialszik a láng, ha halkabb ez a hang, akkor égve marad és teszi a dolgát. Főleg "hidegen" csinálja ezt.

Mikor 5x-i gyújtásra is kialszik leáll a kazán 133-as hibával, hogy nem tudta begyújtani 5x-i alkalomra sem. A gyújtással nem látok gondod, mert ahogy szikráztatja már lobban is, de ez a hang.. olyan mint ha valami szelet kapna és elfújná vagy nem tudom.

Ötletetek van esetleg hol lehetne keresni?
Máshol javasolták, hogy gázszelep, szűrő...

Köszönöm a válaszokat.
Üdv,
Gábor
(#) merlingerin válasza Gab_Bee hozzászólására (») Máj 19, 2023 /
 
Szia! Mikor volt utoljára szétszedve, és alaposan kipucolva? Égőfej állapota ellenőrizve?
(#) Gab_Bee válasza merlingerin hozzászólására (») Máj 19, 2023 /
 
Szerintem még a gyárban. Sajnos erre felé olyan elfoglalt szerelők vannak, hogy már egy éve nem ér ide szervizelni... Jeleztük már korábban hogy mizu... azóta is jön. Mert "megyen az még alapon".. de így a télnek már nem kellene neki menni. :\
A hozzászólás módosítva: Máj 19, 2023
(#) merlingerin válasza Gab_Bee hozzászólására (») Máj 19, 2023 /
 
Szia! Akkor ezzel kéne indítani. A fizika nem foglalkozik azzal, hogy ráér -e a szerelő. A cirkó nem arra van tervezve, hogy rendszeres kontrolálatlan gázrobbanások legyenek az égéstérben...
(#) Gab_Bee válasza merlingerin hozzászólására (») Máj 19, 2023 /
 
Szétszedés alatt mire gondolsz? Az égés térre?
(#) merlingerin válasza Gab_Bee hozzászólására (») Máj 19, 2023 /
 
Is. Meg a teljes égéstermék elvezetésre. Nem tudom, mi van, mi nincs.. lehet egy lyuk a falon 40cm csővel, de 6m függőlegesen is lehet, benne 3 döglött kismadárral.
(#) Gab_Bee válasza merlingerin hozzászólására (») Máj 19, 2023 /
 
Értem. Kívülről látni a füstgázelvezetést. Teljes egészében. 3m egyenes cső van hozzá. Akkor kezdem ott és haladok lefelé.
Köszönöm. Jelentkezem ha van fejlemény, csak most meló van, így estére jut e nemes feladat.
(#) merlingerin válasza Gab_Bee hozzászólására (») Máj 19, 2023 /
 
Azért ha a melegvizeteket is ez adja, a tömített illeszésekhez szerezz be új tömítéseket, mert kellemetlen, ha nincs víz se...

A régiekkel nem szabad összerakni... Pláne, ha gázos szakaszt is bontasz.
(#) Gab_Bee válasza merlingerin hozzászólására (») Máj 19, 2023 /
 
Rendben, azon már túl vagyok rendeltem tömítéseket hozzá.
Köszönöm.
(#) Gab_Bee válasza Gab_Bee hozzászólására (») Máj 21, 2023 /
 
Szép délutánt.

Megtörtént a tisztítás. Nem sok minden volt benne. Szinte még újnak nézett ki. A kis lomot ami volt azt kifújtam/piszkáltam/porszívóztam/töröltem.

A problémát viszont nem oldotta meg.

Begyújtások olyan mint ha nem tudna egyenletesen gázt adni és kialszik. Ha elkapja a fonalat akkor meg megyen szépen.

Így maradt, a szoftveres ránézés. Elindítottam egy CO2 beállítást rajta... Nem állítottam semmit sem, de most a hiba nagy mértékben minimalizálódott. Ki sem alszik, és a hangja is jobb lett. Szóval most nyárra elég, de a télnek még mindig nem szívesen mennék így neki.

Köszöntem a tanácsokat.
Csatoltam pár képet milyen volt, lett. Mikor hogy készült a kép.
(#) merlingerin válasza Gab_Bee hozzászólására (») Máj 21, 2023 /
 
Szia! A propeller rendben megy? nem szorul, nem akad, tápja is stabil? Mert a durrogás azért van, mert elégetlen gáz marad a kamrában. Vagy mert nem tud rendesen szellőztetni, vagy mert az égőfej nem ég mindenhol, vagy mert nagy a láng, és el tudja fújni valahol.. Nagy csoda nincs. Azt kell megtalálni, mi miatt torlódik be az elégetlen gáz.
(#) Gab_Bee válasza merlingerin hozzászólására (») Máj 21, 2023 /
 
A venti szépen megy nem akad nem szorul.
Szerintem a táppal se lehet gond mert szépen indul szabályozza a fordulatot.
Az égőfejet kompresszorral fújtam át. Át is látni rajta.
Szóval sok ötletem nimcs. A kéményt meg tükröztem az szép tiszta.
(#) merlingerin válasza Gab_Bee hozzászólására (») Máj 21, 2023 /
 
És lángmodulál is rendesen?

Esetleg ha a szelep átenged... De akkor a kivezetésben "gáz szag" lenne, ha nem megy.. próba, hogy leállítod a kazánt éjszakára, gáz rajta.. reggelig mozdul a mérő?
(#) Gab_Bee válasza merlingerin hozzászólására (») Máj 21, 2023 /
 
Szerintem igen. Legalábbis látni hogy nagyon vagy kevésbé ég.. bár mikor alacsony venti fordulat van nagyon sárga a lángja. Teljes vagy magasabb fordulaton szép kék.
(#) Markhazy hozzászólása Júl 25, 2023 /
 
Sziasztok,

Westen ENERGY 240 FI gázkazán javításában szeretném a segítségeteket kérni.

A kazán keveset használt, intenzívebben az utóbbi 3 évben használom fűtésre és használati melegvíz előállítására.

Pár napja a következő jelenséget adja:

Használati melegvíz igény vagy a fűtés bekapcsolása esetén bekapcsol a keringető szivattyú illetve átvált a használati melegvíz/fűtés szelep. Ez után lényegében semmi nem történik. Nem indul el a füstgáz ventilátor illetve be sem gyújt.

A ventilátort megnéztem, ellenállása rendben, a tengely könnyen forog
differenciál nyomáskapcsoló rendben
gázszelep tekercs ellenállásai V1 ~1k2 Ohm és V2 ~ 1k2 Ohm
A gázszelep a panelről nem kap vezérlőfeszültség. Ezt az után mértem ahogy elindul a keringető szivattyú.

Van ötletetek hogy mit lehetne még megnézni mielőtt a vezérlőpanelt elkezdem forrasztgatni?

Nagyon köszönöm előre is a segítséget!
A hozzászólás módosítva: Júl 25, 2023
(#) VIM válasza Markhazy hozzászólására (») Júl 25, 2023 /
 
Szia! Az előlapon a ledek mit villognak .... vagy azok nem villognak?
(#) Markhazy válasza VIM hozzászólására (») Júl 26, 2023 /
 
Szia. Azok nem villognak, illetve hibajelzés sincs. 3 LED van az elején. A legalsó zöld világít folyamatosan, jelezve hogy üzemkész a berendezés
(#) VIM válasza Markhazy hozzászólására (») Júl 26, 2023 / 1
 
Van egy üzemmód választó mikrókapcsoló azon a sárgaréz "ufó"-n amire fekete-kék-barna vezetékek mennek. Azt a kapcsolót a vízcsapház membránjának a rúdja mozgatja és állítja a hromutú szelep is. A HMV vételezésnél a rúdnak ki kell jönnie és nyomni a mikrókapcsoló karját.
Hátul van a vízhiány kapcsoló amire piros vezetékek csatlakoznak. A szivattyú indulásakor annak is a rúdjának ki kell jönnie és kapcsolnia mikrókapcsolót különben nem fog elindulni a folyamat. Ha nem mozognak a rudak, azokat meg lehet járatni, mozgatni esetleg befújni WD40-nel (átmeneti megoldás).
(#) Markhazy válasza VIM hozzászólására (») Júl 26, 2023 /
 
Megoldódott. A problémát a 105C fokos biztonsági termosztát okozta. Szakadásban van, vagyis a készülék azt érzékeli hogy a víz túlmelegedett, és törekszik arra hogy lehűtse, ezért megy csak a keringető fűtésnél is és melegvíz igény esetében is.
Habár már működik a kazán, azért amit írtál mindenképpen megnézem. Köszönöm a tanácsot!
Most azon gondolkozom hogy vegyek-e egy ugyanilyen használt készüléket a jövőbeni alkatrész igény fedezésére.
A hozzászólás módosítva: Júl 26, 2023
(#) tönöpö hozzászólása Okt 17, 2023 /
 
Sziasztok!
Nekem is egy Energy Fi 240 kazán okoz most fűtés előtt gondot.
Egyszer már voltam itt a fórumon, sikeresen jó lett a kazán, de azóta eltelt 3 év
A gond a következő, nyáron indult a hiba: HMV vételezésnél a moduláció ugrál, néha1-2 perc használat után leáll, majd azonnal újra indult. Van, hogy akár 10-15 sec-ként újra indul. A mai napon a fűtést is próbáltuk elindítani, miután a fali termosztát kapcsol, a kazán begyújt, és megy a keringtető szivattyú, majd 5mp múlva letilt, leáll, piros led világít. Resetelve újra ugyan ez jelentkezik folyamatosan.
Vezérlő panelen minden elkót kicseréltem, a többi kondit kimértem, jók.
Az áramláskapcsoló megynyomódik és jó is, ugyan ez igaz a váltó szelepre is. A kéménynél lévő vákuummérő mikrokapcsolója is jó, amikor a ventillátor elindul. Nyomás a víz rendszerben (1,5bar) rendben.
Tehát a hiba kazán módban letilt, hibára kiáll, HMV vételezés esetén a moduláció miatt ugrál a láng nagysága, leáll, majd újra indul, de nem tilt le.
Egy valamit nem néztem meg, a tágulási tartályt, hogy van-e benne levegő.
Van valakinek ötlete?
Köszönöm.
(#) merlingerin válasza tönöpö hozzászólására (») Okt 17, 2023 /
 
Szia!

Az NTC-t mérd meg, nem -e kontakt hibás. Az előlapban a poti lábai szeretnek kitörni, az tud furákat. Illetve ebben a kazánban ionizációs lángőr van. Elektródákat meg kéne pucolni próbából, vagy cserélni.. régi már...
(#) tönöpö hozzászólása Okt 17, 2023 /
 
És még azt meg tudnátok mondani, hogy a V2 mágnesszelepen valamint a V1 modulációs tekercsen mekkora és milyen, DC vagy AC mérhető? A tekercsek ellenállásai rendben, ezek V1=2,8 és V2=1,6 kOhm körüliek.
Köszönöm
(#) merlingerin válasza tönöpö hozzászólására (») Okt 17, 2023 /
 
Szia!

A moduláló tekercset az elektronika PWM módban használja. Nem DC-t mérsz rajta, hanem változó kitöltésű négyszög jelet... A másik sima On/Off...

De nem ott lesz a hiba, reménykedj Mert a mégnesszelep anyagi csőd. És szét ne szedd!!!
(#) tönöpö válasza merlingerin hozzászólására (») Okt 17, 2023 /
 
NTC-t mértem, hidegen 10,1kOhm volt, a poti lábait nem néztem, jó tipp, köszi.
Mindkettő tiszta volt, a gyújtó és a lángőré is, szépen pirosan izzanak. A biztonsági termosztát is jó, zárva van. Milyen hibajelenségre tilt le a kazán, tehát hogy kiül hibára, világít a piros? Mik lehetnek ezek? példának egyet tudok: ha a kéményben nincs elegendő vákuum, de ez jó, mert HMV vételezésnél működik a rendszer, csak ugrál a gázláng, leáll, de újra indul, nem tilt le.
(#) tönöpö válasza merlingerin hozzászólására (») Okt 17, 2023 /
 
A másik, a sima on/off az mekkora feszültséget jelent, mert azt meg tudnám mérni.
Következő: »»   79 / 82
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem