Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   158 / 2499
(#) sound.man válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Júl 31, 2008 /
 
Lehet én értettem félre de nem 16 ohm helyett akar 8 ohm -ot?
(#) csonthulye válasza sound.man hozzászólására (») Júl 31, 2008 /
 
Én 16 helyett szeretnék 8-at igen, ha megoldható.
(#) Müszi válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Júl 31, 2008 /
 
Köbzoli! Csövesre kéne bíztatnod...
Mondjuk egy EF86, EBL21 kombináció?
5W, SE gyakorlásnak jó, a GU50 után a második legjobb
(#) zoly15 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Júl 31, 2008 /
 
Idézet:
„Szia druszám!”

Épp azért írtam hogy tranzisztorost keresek mert nem nagyon szeretem az IC ket. Ide elég szép hangzást szeretnék :yes:
(#) Müszi válasza zoly15 hozzászólására (») Júl 31, 2008 /
 
Az igényeidnek pont kiválóan passzol a csöves
(#) zoly15 válasza Müszi hozzászólására (») Júl 31, 2008 /
 
Idézet:
„Az igényeidnek pont kiválóan passzol a csöves”
no evve lmeg az a problémám hogy a gatyámat megenné! Nagyon sok megy el a fűtésre stb. stb...
(#) Müszi válasza zoly15 hozzászólására (») Júl 31, 2008 /
 
mi sok??? Egy SE? ne viccelj, EBL21 SE-bel talán ha 30W-t felvesz a hálózatból akkor sokat mondtam :yes:
(#) csonthulye hozzászólása Júl 31, 2008 /
 
Na akkor most mi lesz ha 16 helyett 8-at kötök rá?
(#) szamóca válasza csonthulye hozzászólására (») Júl 31, 2008 /
 
Nos, ha egy erősítőt alacsonyabb impedanciára illesztünk mint való, elfüstöl. De a te eseted érdekes, mert ritka a 16 ohmos hangdoboz. Biztos hogy ezek valók hozzá?
(#) csonthulye válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Júl 31, 2008 /
 
Igen, nekem is gyanus volt, mert még nem láttam ilyet, de az eredeti gyári hagfalak 16 ohmosak hozzá. A hifi egyébként egy aiwa xr-m100, de nem találtam semmit róla neten. (Egyébként nem is az ln hifim, ezért nem tudok semmi adatot mondani róla, mert nincs meg a kézikönyv se)
(#) szamóca válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Júl 31, 2008 /
 
Eddig anyit sikerült kideríteni hogy 2X8W RMS a teljesítmény, és valószínűleg IC-s a vége. Idáig csak fizetős szervízkönyveket találtam, de egy Indiai oldal valóban 16Ohmot ír.
(#) banyaiakos hozzászólása Júl 31, 2008 /
 
Megépítettem ebből a tápegység részt, de üresjáratban nagyon melegedett az előfeszítő ellenállat és a zéner, ezért kicseréltem az ellent 1W-osra, a zénert 2W-osra. Így mennyire terhelhetem hogy ne füstöljön el az egész?
mod: a 22µF kondik nagyon fontosak bele?
(#) szamóca válasza banyaiakos hozzászólására (») Júl 31, 2008 /
 
Ha terhelés nélkül melegszik ott valami nem kerek. Ha terheléssel akkor mérj áramot, és számolj.
(#) banyaiakos válasza szamóca hozzászólására (») Júl 31, 2008 /
 
Áramot még nem mértem csak számoltam az 1k-s ellenen 24V esik a többi a zeneren ha jól emlékszem 13.2 Így 0,024A
(#) szilva válasza banyaiakos hozzászólására (») Aug 1, 2008 /
 
Akkor helyben vagyunk, a 24mA 1k-s ellenálláson 0.576W. Kell oda az 1W-os ellenállás, természetes a melegedés.
(#) banyaiakos válasza szilva hozzászólására (») Aug 1, 2008 /
 
Azt értem én, de hány mA-rel terhelhető ez így?
köszi
(#) Mayan hozzászólása Aug 1, 2008 /
 
Találkoztam egy nagyon érdekes erősítő ic-vel, sm7512, 16 lábú smd, 2*3 watt folyamatos rms kimenővel az adatlap szerint, úgy, hogy nem melegszik. Bekötöttem a nagy hangfalaimra, és tényleg nem melegszik nagyobb hangerőn sem ! Hogy lehet ez ?... Pedig szerintem nem kapcsolóüzemű. Amúgy a hangja olyan tranzisztoros, nem valami szép. Egy kis számítógépes hangfalpárban volt, ami a tápot az usb-ről kapta, és 1-1 pici alumembrános "odyssey"-klón hangszórót hajtott meg. Érdekes...
(#) Mayan válasza Mayan hozzászólására (») Aug 1, 2008 /
 
A gyártó honlapján sem írják hogy kapcsiüzemű lenne.
Itt van adatlap és próbapanel, stb.http://www.samhop.com.tw/html/sm7512.html
(#) lamalas válasza Mayan hozzászólására (») Aug 1, 2008 /
 
Idézet:
„Bekötöttem a nagy hangfalaimra, és tényleg nem melegszik nagyobb hangerőn sem ! Hogy lehet ez ?...”

Ugy lehet, hogy 2x3W-ot 10%-os THD mellett tud az erosito, de ennyire ugysem vezerled ki mert ez mar hallhatoan (es idegesitoen) torz hangot eredmenyez. Az adatlap szerint 4ohmon 1.9W-ot tud 1% THD mellett illetve 1.4W-ot 8ohmon szinten 1% THD mellett. Raadasul hidkapcsolasu erositorol van szo igy a disszipacio is eloszlik 4 vegfok kozott. Ja es biztos vmi nagyon egyszeru AB osztalyu vegfokok vannak benne amiknek a nyugalmi arama nagyon kicsi (kozel van a B osztalyu mukodeshez). Hutes a NYAK fele, az IC aljan van. Ezekkel a trukkokkel siman elerheto, hogy ne melegedjen az IC jelentosen.
(#) Mayan válasza lamalas hozzászólására (») Aug 1, 2008 /
 
Valószínűleg így van. csak azért csodálkozok rajta, mert még smd is, és így sem melegszik, pedig a normál, hasonló kategóriájú tda2822 ilyen teljesítményen már forró. Akkor ez tényleg nagyon jó hatásfokú, ha jól láttam a nyugalmi árama csak 8mA az egész ic-nek mindenestül.
(#) lamalas válasza Mayan hozzászólására (») Aug 1, 2008 /
 
Ha csak 8mA a nyugalmi aramfelvetele az egesz IC-nek akkor bizony inkabb B osztlayu vegerositok vannak benne ... ez magyarazhatja a nem tul jo "tranzisztoros" hangot is
(#) Lázár Péter hozzászólása Aug 1, 2008 /
 
Köszönöm a válaszokat. Csak megint gondolkodóba estem. Mivel 2x120W 3,5kg súlyal elméletileg nem kéne gyanúsnak lennie mivel a házimozim 300W (nem RMS) összteljesítmény és fele annyi súlyú. Nincsennek benne óriás hűtőbordák veszett nagy táp, és nagy kondik. Talán nem lehet, hogy a mai modern technika eredménye... :nemtudom:
(#) Tomi20 válasza Lázár Péter hozzászólására (») Aug 1, 2008 /
 
Azért, mert a házimozidban jó ha van 5 hangszórónak kb 20-20W-os erősítő, a mélynek meg hídban kettő. A tápegysége pedig kapcsoló üzemű, és annak gyakorlatilag alig van súlya.
(#) szamóca válasza Lázár Péter hozzászólására (») Aug 1, 2008 /
 
Péter!
Egy hagyományos trafós tápba a trafó súlya, ami 240W-os teljesítményhez kell 330VA-es, és kb 4kg, toroid esetén 3kg körül van. és ez csak a trafó! Ezért írtam hogy kapcsolóüzemű táp jöhet szóba csak, mert az 15dkg.
A házimozidat meg hagyjuk, az más osztály.
(#) Lázár Péter válasza szamóca hozzászólására (») Aug 2, 2008 /
 
Ok Tisza. Viszont van olyan megbízható a kapcsolóüzemű mint a normál. Avagy kicsit óvatosabban kell vele bánni? Azért kérdezem mert nem vagyok elektronikai zseni...
(#) Tomi20 válasza Lázár Péter hozzászólására (») Aug 2, 2008 /
 
Maga a kapcsoló üzemű táp lehet megbízható is. De ezekből az olcsó kínai termékekből spórolják az alkatrészeket részben azért, hogy ne működjön 2-3 évnél tovább=>vehess újat. Többnyire a tápegységük szokott elromlani, ami sok esetben viszi magával a többi alkatrész is. Vigyázni nem nagyon tudsz rá, maximum annyit tehetsz, hogy évente cseréled a tápegység elkóit, esetleg a kapcsoló tranzisztort erősebb típusra cseréled, mert ezek szoktak tönkremenni. A melegedő alkatrészektől minél távolabb kell tenni az elkókat, amiknek LOW ESR típusúaknak kell(ene) lenniük. Így talán több időt bír ki.
(#) Lázár Péter válasza Tomi20 hozzászólására (») Aug 2, 2008 /
 
Köszi. Tulajdonképp PONT erre voltam kiváncsi. Azaz ezek után inkább mellőzöm a vásárlást. Bánom, hogy annak idején eladtam a csöves erősítőt... Keresek valami használt de megbízhatót
(#) Directors hozzászólása Aug 3, 2008 /
 
Üdv

Olyan problémám lenne,hogy kedves barátaim kicsit túlhajtották az erősítőt és a táp olyan büdös volt mint a nemtudom micsoda.Na de odaértünk és helyreraktuk,hogy legalább ne melegedjen tovább meg ne olvadjon a táp mégtovább.Most olyan kérdésem lenne,hogy a tápot kicseréljem belőle? vagy ez is jó még?? Mert még működik vele.
(#) Tomi20 válasza Directors hozzászólására (») Aug 3, 2008 /
 
a Táp sima trafós, vagy kapcsoló üzemű? Ha sima trafó, akkor valószínűleg nem lesz gondja, csak a réz dróton található lakk elkezdett szagosodni. Azt még próbáld ki, hogy ne adj jelet az erősítőnek, csak kapcsold be, és egy fél óra múlva nézd meg, hogy mennyire meleg a trafó. Ha süt, vagy nagyon meleg, akkor menet zárlatos lett, akkor csere, de ha csak langyos, akkor minden ok.
(#) Directors válasza Tomi20 hozzászólására (») Aug 3, 2008 /
 
Rendben nagyon szépen köszi a segítséget.Megnézem.
A táp sima torroid trafó.
Következő: »»   158 / 2499
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem