Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » 3D nyomtatás
 
Témaindító: KBal76, idő: Jún 9, 2010
Lapozás: OK   192 / 203
(#) Massawa válasza kameleon2 hozzászólására (») Okt 30, 2023 /
 
A gép paramétereiben szerintem be lehet. Én nem szoktam frissiteni a jol müködö szoftwaret, de anno a gépemhez két profilt készitettem 2 különbözö fuvokával. Csak már nem emlékszem hogyan.
(#) sargarigo hozzászólása Okt 30, 2023 /
 
Köszi az ötleteket!
(#) yagi hozzászólása Nov 3, 2023 /
 
Sziasztok,

egy kis segítségre lenne szükségem, hogy megértsem mit csinálhattam rosszul.
Korábban nem tervezgettem 3D-be semmit, de most szükségem lenne egy alkatrészre. Megterveztem SketchUp-ban, minden jónak néz ki rajta, olyan amilyennek szeretném hogy legyen, innen generáltam a .stl file-t, amit kiküldtem a JLCPCB-nek.

Onnan az alábbi üzenetet kaptam vissza:

"There are some bad edges and errors need to be fixed in your file. These errors occurred because there might be some accuracy algorithms difference of different format files between the different software or some hidden surfaces had not been deleted yet when drawing the structural surfaces. Please kindly check if there are some hidden surfaces had not been deleted."

Valamint egy képet is csatolt, de nem látom rajta hogy mi lehet a probléma.
(#) mnyugger válasza yagi hozzászólására (») Nov 3, 2023 /
 
A SketchUp nem igazán jó 3d nyomtatáshoz.
Használj másik szoftvert.
(#) yagi válasza mnyugger hozzászólására (») Nov 3, 2023 /
 
Igen, én is úgy érzem nem ez a legalkalmasabb SW rá.
Freecad az jó lehet?
(#) sargarigo válasza yagi hozzászólására (») Nov 3, 2023 /
 
Nekem a Bővebben: onshape jött be nagyon! Online program, nem kell letölteni. Csak egy gyors regisztráció és bárhonnan bármikor eléred a dolgaid, lehet folytatni. Ja, és a free verzió teljesen jól használható, nekem gép alkatrészekhez bevált!
(#) dB_Thunder válasza yagi hozzászólására (») Nov 3, 2023 /
 
PrusaSkicer szerint:
42 nyitott él.

Fordítás:
"Vannak hibás élek, és javítani kell a fájlban. Ezek a hibák azért fordultak elő, mert előfordulhat, hogy a különböző formátumú fájlok pontossági algoritmusai eltéréseket mutatnak a különböző szoftverek között, vagy néhány rejtett felületet még nem töröltek a szerkezeti felületek rajzolásakor. Kérjük, ellenőrizze, hogy vannak-e olyan rejtett felületek, amelyeket nem töröltek."
(#) yagi válasza dB_Thunder hozzászólására (») Nov 3, 2023 /
 
Köszi, hogy ránéztél.

Kezdem sejteni, hogy hol lehet itt a hiba (legalábbis egy helyen tudom). Viszont fura, hogy ez sehol nem látható a sketchupban, és nem is jelzi, megrajzolom a körvonalát egy alakzatnak, elhúzom térben, és símán megcsinálja anélkül, hogy szólna, hogy mondjuk valahol nem érnek össze a vonalak . . . dolgoznom kell még ezen.
(#) Massawa válasza yagi hozzászólására (») Nov 3, 2023 /
 
A freecad is jo ( az össze sem rakja a 3D képet ha hiányos) esetleg megprobálhatod a sokkal egyszerübb tinkercad-ban is . ( utobbi online és be lehet importálni az stl fájlat).
(#) yagi válasza Massawa hozzászólására (») Nov 4, 2023 /
 
Köszi.

Freecad-re rápróbálok majd, de most sikerült a Sketchup-ban is kijavítani a hibát . . . kicsit furán működik.
(#) Sinike válasza yagi hozzászólására (») Nov 5, 2023 /
 
Anno én is Sketchup-ban kezdtem el a nyomtatóhoz tervezgetni (mert addig bútorokat is ott terveztem)
Soha nem volt nyomtatható, mindig tele volt hibával.
Én Fusion360 használok azóta, sok tutorialt kellett nézni, míg rájöttem a logikai felépítésére, de már nagyon szeretem
(#) Pethical válasza Sinike hozzászólására (») Nov 5, 2023 /
 
Nálam is a FreeCAD az inkább kész elemekből való tervezésre van használva (pl. bosch profilból gépváz), Fusion360-t én is szeretem csak azt kicsit valóban több idő megtanulni, utána már nagyon jó dolgokat lehet vele csinálni. A legjobb számomra a Shapr3d, ő még nem volt említve, nagyon egyszerű vele tervezni, egy hátránya van, hogy a fizetős nagyon drága, az ingyenes meg elég ramaty végeredményt ad, viszont öröm vele 3d nyomtatáshoz tervezni.
(#) yagi válasza Sinike hozzászólására (») Nov 5, 2023 /
 
Köszi szépen, ránézek majd erre a Fusion-ra is. Sikerült egyébként Sketchup-ban kijavítani a hibákat, így most már a kínai barátaink tudják is nyomtatni.
(#) sargarigo hozzászólása Nov 12, 2023 /
 
FDM nyomtatók esetén a rontott darabokkal és a supportokkal ti mit szoktatok csinálni?
Kidobni sajnálnám, újra kellene hasznosítani. Sajnos bérdarálást csak nagyon messzi találtam, drágább lenne a darálni való/darálék utaztatása mint újat venni. Van már egy szatyorral. PLA és PETG külön.
Esetleg egy húsdarálót szerezni jó ötlet lehet???
A hozzászólás módosítva: Nov 12, 2023
(#) Massawa válasza sargarigo hozzászólására (») Nov 12, 2023 /
 
Megy a szemétbe, nem sok értelme van hobbikörülmények között az ujrafeldolgozásra. Lehet csinálni egy célgépet és ujra PLA szálat gyártani, de ezt mindenki döntse el magának.
(#) asch válasza sargarigo hozzászólására (») Nov 12, 2023 /
 
Ha nekiállsz reciklálni, akkor megkaphatod az enyémet is, bár nincs sok. Fehér és sárga PLA-m van eddig. Szerintem sem éri meg, esetleg nagyban sok hobbista maradékát összeszedve, de ugye már csak a szállítás is baromi drága, nem hinném hogy kiadja a matek a végén.
(#) sargarigo válasza asch hozzászólására (») Nov 12, 2023 /
 
Pont ez a bajom nekem is, próbálnám házilag megoldani, dehát egy shredder nem éppen zsebbarát kategória. Csak van erre valami megoldás!?!
(#) Massawa válasza sargarigo hozzászólására (») Nov 12, 2023 /
 
Van több szerkezet is pl. a Youtubon.
(#) sargarigo válasza Massawa hozzászólására (») Nov 13, 2023 /
 
Láttam, csak az drága!
(#) Massawa válasza sargarigo hozzászólására (») Nov 13, 2023 /
 
A legnagyobb gond a hulladék felapritása többé kevésbé egyforma kb rizs-, buzaszem méretre. És mindezt hidegen, azaz anélkül, hogy az anyag megolvadna, megpuhulna.
(#) kameleon2 válasza mnyugger hozzászólására (») Nov 16, 2023 /
 
Tökéletes rá, rossz a rajz.
(#) kameleon2 válasza yagi hozzászólására (») Nov 16, 2023 /
 
Látható. Csak ezt is meg kell tanulni. A külső és belső felületeket alapból más színárnyalattal jelzi. Sőt beállíthatod ezeket a színeket.
(#) szeg76 válasza sargarigo hozzászólására (») Nov 18, 2023 /
 
Esetleg tömbként egybeolvasztva újrahasznosítani maráshoz, esztergáláshoz?
(#) yagi válasza kameleon2 hozzászólására (») Nov 18, 2023 / 1
 
Így van, meg kell tanulni. Most már én is látom mi volt a hiba, és az SW logikáját is kezdem érteni.
(#) sargarigo válasza szeg76 hozzászólására (») Nov 18, 2023 /
 
Én inkább arra hajlok, hogy megolvasztom, kilapítom vékonyra, aztán papír darálóval felaprítom. Úgy már mehet az extruderbe.
(#) kameleon2 válasza yagi hozzászólására (») Nov 19, 2023 / 1
 
Ha mégis előfordul, hogy hibát vétesz a rajzolás közben, akkor létrejöhet non-manifold terület, ami azt jelenti, hogy nincs vastagsága, kiterjedése. Főként ezek okoznak galibát. Tulajdonképpen ez valamilyen objektum ami csak külső-belső felület, pontszerű kiterjedés, vagy él és nem zárt alakzat. Erre ha figyelsz, tökéletes 3D modelleket tudsz készíteni.
A hozzászólás módosítva: Nov 19, 2023
(#) mnyugger hozzászólása Nov 27, 2023 /
 
Használ e valaki Artillery Sidewinder X2 3d nyomtatót?
(#) dB_Thunder válasza mnyugger hozzászólására (») Nov 27, 2023 /
 
X1 nem jó?
BL-touch upgrade-el szerintem kb ugyanaz!
(#) mnyugger válasza dB_Thunder hozzászólására (») Nov 28, 2023 /
 
Nem tudom. Úton van az X2.
Mi az a BL-touch upgrade?
(#) Sinike válasza szeg76 hozzászólására (») Nov 30, 2023 /
 
Ez a téma már nekem is évek óta a fejemben van. Gyűjtök is minden anyagot, színek szerint, hátha egyszer...

Egy olyan filament extruderen gondolkodom, amihez nem kellene aprítani az anyagot. Az extruder függőleges lenne, és a tetején egy tölcsér szerű tartály, amit hőlégfúvóval melegítenék. Abban megolvadna a műanyag, és úgy kerülne az extruderbe már eleve. De én műszerész vagyok, nem fizikus, tehát fogalmam sincs, hogy működőképes lenne-e.?.

Amúgy láttam ilyen daráló szettet - amit magad raksz össze, és tölcsér meg dobozolás nélkül (tehát csak a kések és fogaskerekek) valami sk vagy cseh oldalon 200€ körüli áron. De még nem volt "kedvem" megrendelni
Következő: »»   192 / 203
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem