Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   1384 / 1385
(#) elactrofan válasza Alkotó hozzászólására (») Márc 21, 2024 /
 
Inkább gerbert generáltatok, mert a közvetlen pdf (legalábbis nekem sose volt mérettartó)
abban viszont zárt pad-ek vannak fúratok nem látszanak.
Igaz ez esetben szükséges a köztes szoftver amim meg is jeleníti és abból lehet dolgozni.
(#) Alkotó válasza elactrofan hozzászólására (») Márc 21, 2024 /
 
Bármilyen megoldás jó, ami a kívánt eredményt ígéri.
A PDF nem piszkálja a méretet. Ott szokott galiba lenni, amikor a PDF-et ki is akarják nyomtatni, mert itt már van néhány opció, amik közül a "lapmérethez igazítás" okozza általában a mérethibát. És hiába kicsi a tényleges panel, mert a nyomtatás a teljes pl. A4-re értelmeződik.
A gerber generálás is jó, csak a nyomtatásához mindenképpen kell olyan köztes program, ami képes a gerbert értelmezni, és ezek általában nem közkézen forgó szoftverek.
(#) Gafly válasza Alkotó hozzászólására (») Márc 21, 2024 /
 
A PDF eredetileg azért lett kitalálva, hogy "ahogy van, csak úgy lehessen kinyomtatni".
Azóta persze fejlesztettek rajta, hogy "de mégis".
(#) Bakman válasza Gafly hozzászólására (») Márc 21, 2024 /
 
A gond legtöbbször az A4-es és az US Letter papírméret miatt van, nem maga a pdf okozza a gondot. Pl. a programodban US Letter van beállítva de A4-es papírra nyomtatsz. A nyomtatóhoz kapott/letöltött programban is lehet trükk, lásd mellékletek.

Ha mindenhol jó papírméretek vannak beállítva, akkor már csak a nyomtató pontosságán múlik, hogy a 100 mm nyomtatva tényleg annyi-e vagy sem.
(#) Alkotó válasza Gafly hozzászólására (») Márc 21, 2024 /
 
Annyit finomítanék a PDF eredeti szándékán, hogy éppen az volt a cél, hogy ne kelljen kinyomtatni, hanem tetszőleges forrásból származó dokumentumokat egy közös formátumra lehessen konvertálni, lehetőleg kis méretben. Így a felhasználóknak nem kell rendelkezni az összes célprogrammal, csupán a PDF olvasási képességével.
Aztán ha mégis papírra kell vetni a nyomatot, akkor általában az illesztési lehetőségek hasznosak, mert nem marad le semmi. A panelnyomtatás egy olyan speciális eset, ahol a méret a lényeg, azaz erre külön figyelni kell.

Egy biztos, ha változik a méret akkor az nem attól van mert PDF, hanem ott valaki szándékosan vagy tudatlanul beleavatkozott. Ez történhetett a PDF generálásakor is (mert akár egy lepedőnyi rajzot is le lehet A4-es PDF-re generálni, és persze a PDF nyomtatásakor is (mert egy A4-es PDF simán nyomtatható A2-es méretre is, ha a nyomtatónk képes erre).
A hozzászólás módosítva: Márc 21, 2024
(#) Gafly válasza Alkotó hozzászólására (») Márc 21, 2024 /
 
(#) Jonni válasza Alkotó hozzászólására (») Márc 21, 2024 /
 
Értem, köszi. Majd lehet előszőr csinálok egy nagyon pici próbanyákot aztán látszik majd az eredmény
(#) Jonni válasza elactrofan hozzászólására (») Márc 21, 2024 /
 
Amúgy normál nyomtatópapirra már kinyomtattam, (pont azért hogy lássam hogy stimmel-e) de ott minden jó volt
(#) Jonni válasza Jonni hozzászólására (») Márc 22, 2024 /
 
Még egy olyan kérdésem is lenne, hogy kétoldalas nyákra hogy oldjátok meg hogy mindkét oldalon ugyanoda kerüljenek a furatok ahova kell? Először fel kéne vasalni az első oldalt, majd ha az már fix ponton van ki kéne fúrni egy-két furatot és úgy egybehozni?
(#) qvasz2 válasza Jonni hozzászólására (») Márc 22, 2024 /
 
Először kell kifúrni, és ahhoz illesztegeted a rajzolatot

Réges-régen, amikor még nem volt számítógép, akkor kézzel, papíron terveztük a NYÁK-ot. Először átpontoztuk a nyers lemezre a furatokat, azután kifúrtuk, majd a furatok köré rajzoltuk tussal a forrszemeket, végül pedig a vezető sávokat.
A hozzászólás módosítva: Márc 22, 2024
(#) kaqkk válasza Jonni hozzászólására (») Márc 22, 2024 /
 
Amikor még csináltam nyákot akkor két verziót próbáltam . 1: az egyik oldal telibe leragasztva a másik fotózva maratva fúrva , majd a kész oldal leragasztva és a furatokra illesztve fotózás maratás . 2 : előre (cnc gépen ) fúrva majd mindkét oldal a furatokra illesztve fotózva maratva . Ne is kérdezd , azt a cnc-met már eladtam .
(#) Jonni válasza kaqkk hozzászólására (») Márc 22, 2024 /
 
CNC nyáklapmarót még csak youtube-on láttam
(#) qvasz2 válasza Jonni hozzászólására (») Márc 22, 2024 /
 
A marás az egy másik dolog, kaqkk a fúráshoz használta, majd fotózott
(#) kaqkk válasza Jonni hozzászólására (») Márc 22, 2024 /
 
Én csak a furatokat csiáltam cnc-n a fóliát savval marattam .Viszont ha nem sűrgős a nyák akkor itt gombokért legyártják ha a méret nem halaja meg a 10*10cm -t
A hozzászólás módosítva: Márc 22, 2024
(#) Jonni válasza qvasz2 hozzászólására (») Márc 22, 2024 /
 
OK. Kezd összeállni a kép
(#) Jonni válasza Jonni hozzászólására (») Márc 22, 2024 /
 
Ép most láttam egy videót, valaki nem is fotópapirra nyomtatta hanem (ránézésre) olyan papirra amin a matricák/öntapadós papirok szoktak lenni. Ez is müködik?

Video
A hozzászólás módosítva: Márc 22, 2024
(#) kaqkk válasza Jonni hozzászólására (») Márc 22, 2024 /
 
Igen működik . Meglepően jól .Nem kell áztatni csak egyszerűen lehúzod a papírt vasalás után . Én etekett cimke hordozót használtam mielőtt belekezdtem a fotózásba .
A hozzászólás módosítva: Márc 22, 2024
(#) Jonni válasza kaqkk hozzászólására (») Márc 22, 2024 /
 
De ehhez lézernyomtató kell nem?
(#) qvasz2 válasza Jonni hozzászólására (») Márc 22, 2024 / 1
 
Minden vaslásos tchnikához lézernyomtató kell.
(#) qvasz2 válasza kaqkk hozzászólására (») Márc 22, 2024 /
 
működik, ha tudsz szerezni olyan alapanyagot, és ha a nyomtatód hajlandó vele dolgozni
(#) Jonni válasza qvasz2 hozzászólására (») Márc 22, 2024 /
 
Meg tudom oldani, már csak az a kérdés hogy a nyomtató mit szól hozzá
(#) kaqkk válasza qvasz2 hozzászólására (») Márc 22, 2024 /
 
Találkoztam olyan hordozóval is amiről magától lepörgött a nyomat amikor kivettem a nyomtatóból . És olyannal is amit be sem húzott a nyomtató , meg kell találni az ideális anyagot . Lehet rendelni kínából direkt erre kifejlesztett nyomtatólapot (sárga papír) Itt a témában már többször linkelték
A hozzászólás módosítva: Márc 22, 2024
(#) Jonni válasza qvasz2 hozzászólására (») Márc 22, 2024 /
 
Idézet:
„Réges-régen, amikor még nem volt számítógép, akkor kézzel, papíron terveztük a NYÁK-ot. Először átpontoztuk a nyers lemezre a furatokat, azután kifúrtuk, majd a furatok köré rajzoltuk tussal a forrszemeket, végül pedig a vezető sávokat.”


Ez is müködhet..
Ilyen kisebb 2X4 cm nyákot én is rajzoltam kézzel régen (jó az is, csak az nem olyan szép)
(#) kaqkk válasza Jonni hozzászólására (») Márc 22, 2024 /
 
Megtaláltam
A hozzászólás módosítva: Márc 22, 2024
(#) Jonni válasza kaqkk hozzászólására (») Márc 22, 2024 /
 
Ez jó. Van 2 papírtipusom , először azokkal próbálom meg
(#) qvasz2 válasza kaqkk hozzászólására (») Márc 22, 2024 /
 
itthon is akad elvétve: Bővebben: Link
(#) elactrofan válasza qvasz2 hozzászólására (») Márc 22, 2024 /
 
Egyszerű 100gr műnyomó fényes nekem tökéletesen bevált.
Kőbányán az állomás u. buszvégállomásnál van egy bolt ott veszem.
(#) qvasz2 válasza elactrofan hozzászólására (») Márc 22, 2024 / 1
 
Pontosan a Pantonnál vettem én is. Csak ezt le kell vakargatni - áztatni - dörzsölni, mert szőrös marad, nem szép egyenletes a vonalak szélénél. A transzfer-fóliát meg csak lehúzod, és tökéletes a rajzolat.
(#) adapter hozzászólása Máj 11, 2024 /
 
Sziasztok!
Olyan kérdésem lenne, hogy hogyan lehet a JLCPCB nél rendelni úgy, hogy törheőt vagy darabolható panelek legyenek egy lapon. Még nincs kész a panelterv de olyan 15mm x 35mm körül lesz, de szeretnék többet ráhelyezni egy lapra.
Azt hallottam, hogy csak bizonyos feltételek mellett készítik el, de ellentmondásos információkat találtam erről..
Tud esetleg valaki egy képet küldeni hogy rendezzem el milyen furatosztással egyáltalán milyen beállítással, hogy megcsinálják?
Tud valaki segíteni?
Köszönöm!
(#) pipi válasza adapter hozzászólására (») Máj 11, 2024 / 1
 
Ha az Edge.Cuts rétegen berajzolod, akkor vcut-al végigvágják, utána tördelhető.
A lényeg hogy a vonalnak végig kell menni a nyákon, "félúton" nem lehet vége.
Következő: »»   1384 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem