Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Li-Po - Li-ion akkumulátor és töltője
 
Témaindító: yokesz, idő: Máj 30, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   320 / 320
(#) philips100 válasza Régi motoros hozzászólására (») Jún 16, 2024 /
 
Nézegettem a neten , hátha...
Találtam lengyel/cseh - már nem emlékszem pontosan - honlapon eprom tartalmat is.
Ha jutok valamire jelentkezem az eredményről.
(#) uniman válasza philips100 hozzászólására (») Jún 17, 2024 /
 
A "honlap" linkjét megmutathatnád (akkor megmaradt az utókornak...).
(#) nagy hoho hozzászólása Jún 18, 2024 /
 
Az akkun van két lemezke a táp csatlakozón kívül, töltéskor ez is csatlakozik a töltőhöz. A fényképezőgépben már csak a két táp érintkező és egy külön ami a két lemezke egyikéhez érintkezik. Feszültséget nem lehet mérni a lemezkéken, ellenállást igen. Egyiken 111 kOhm másik akkun 1,2 mOhm. Közben vettem 4 db új akkut. Össze raktam de nem mertem kipróbálni. A fotón látszik a két középső a táp, a lemezkék is töltőhöz csatlakoznak és kommunikálnak vele.
(#) Massawa válasza nagy hoho hozzászólására (») Jún 18, 2024 /
 
Rendszerint resetelni kell az akkuban levö procit. De még ez sem biztos - én már jártam igy 2 vadiuj, de utánnagyártott laptop akkukkal. Az egyiket visszacserelték a másikért visszaadták a pénzt, mert mint magánszemélytöl az akkukat a posta nem veheti át, azaz nálam maradtak.
(#) vargham válasza nagy hoho hozzászólására (») Jún 18, 2024 /
 
Nem egészen értem.
Vettél a Canon fényképezőgépedhez utángyártott akkut, és nem mered kipróbálni?
(#) uniman válasza vargham hozzászólására (») Jún 18, 2024 /
 
"vettem 4 db új akkut"...bizonyára akkucellákat.
(#) nagy hoho válasza vargham hozzászólására (») Jún 19, 2024 /
 
Négy db cellát, ebből össze raktam 2 db akkut de az elektronikát kihagytam.
(#) zombee hozzászólása Jún 27, 2024 /
 
Sziasztok!
Olyan kérdésem lenne, hogy teszteléskor (kisütéses kapacitásméréskor) mekkora feszültségig szabad / kell meríteni a cellákat? A Liitokala kijelzőjén 3.32V-ot is olvastam már, de még egyszer sem sikerült elkapnom a pillanatot, amikor "End"-re vált át. (Ezután elkezdi tölteni.)
Jelen esetben 5S akkumulátort (Parkside) tesztelnék hogy hozzávetőlegesen meghatározzam a kapacitását, és e művelethez - egyelőre - nem szeretném megbontani a pakkot.
Mi az a pont (feszültség), ahol a konstans áramú terhelést le kell szedni, leállítani a stoppert és kapacitást számolni?
A hozzászólás módosítva: Jún 27, 2024
(#) pipi válasza zombee hozzászólására (») Jún 27, 2024 /
 
Találomra néztem egy BMS-t ottt ezt írja: Battery over discharge voltage: 2.3-2.6V
én 3V-ig szoktam kisütni, onnan már ugysincs benne sok szufla, innen már rövidesen esik komolyan a feszültség
(#) zombee válasza pipi hozzászólására (») Jún 28, 2024 /
 
Köszönöm. Ez az "innen már rövidesen esik komolyan a feszültség" rész ami most bezavar, ezért is kérdeztem, hogy körülbelül meddig érdemes lemenni. Azért a 2.3-2.6V - hoz képest 3V-nál még jókora töltés lehet benne, és ha "valóshoz közelítő" kapacitást szeretnék mérni (és nem számolni), akkor nem mindegy, hogy az akksiból kivehető-e még 0.1-0.2C vagy nem.
Persze nem üzemszerű használatra gondolok, mert ez jelentősen leronthatja az élettartamot, inkább egyfajta "vésztartalék", ha mégse teszi fel a júzer 3V-on tölteni.
Ha csak össze akarok hasonlítani néhány akkupakkot, elegendő a 3V-os (vagy akármilyen) alsó küszöbszint beállítása, természetesen konstans kisütő árammal.
Másik gondolatom az, hogy fix pont helyett dinamikusan kellene figyelni a cella(sor) kapocsfeszültségét (dV/dT) módszer, és ha az adott időciklusban meredekebben esik, leállítom.
Még jobb esetben a belső ellenállást figyelem úgy, hogy egy időciklus végén lekapcsolom a terhelést egy rövid időre, mennyivel nő a kapocsfeszültség.
De ez már tényleg OFF, a 2.3-2.6V, mint válasz, teljesen okés. Mégegyszer köszönöm.
A hozzászólás módosítva: Jún 28, 2024
(#) pipi válasza zombee hozzászólására (») Jún 28, 2024 / 2
 
itt egy feszültség diagram: Bővebben: Link
(#) bajtaig hozzászólása Jún 29, 2024 /
 
Ilyet használt már valaki? Jelszó kellene némely paraméter állításhoz!
A hozzászólás módosítva: Jún 29, 2024
(#) uniman válasza bajtaig hozzászólására (») Jún 29, 2024 /
 
"Ilyet" helyett inkább nevezd meg azt a valamit....!
(#) img válasza bajtaig hozzászólására (») Jún 29, 2024 /
 
A helyedben az eladótól kérdezném.
A hozzászólás módosítva: Jún 29, 2024
(#) bajtaig válasza uniman hozzászólására (») Jún 29, 2024 /
 
Smart BMS szoftver, de ezek szerint nem ismered.
(#) Szasza9668 hozzászólása Júl 3, 2024 /
 
Sziasztok!

Ne kövezzetek meg, de nem vagyok nagyon hozzá értő...

Egy 67,2 V liion akkupakkot kellene töltenem, van hozzá egy 5A és egy 1,7A töltőm.
Lehetne ezeket valahogy párhuzamosan használni? PL: dióda mindkettőbe? Ha esik a feszültség szint az nem gond, 0,5V feszültség esést simán kibír a pakk. Aránylag nagy az akkupakk, kb 35-36Ah. Kicsit gyorsítanom kellene a töltés sebességén...

Köszönöm!
(#) erbe válasza Szasza9668 hozzászólására (») Júl 3, 2024 /
 
Ne akard párhuzamosítani őket! Valamelyik pórul jár. Általában a kisebb.
Ha mindenképpen gyorsítani akarsz, vegyél egy nagyobb töltőt!
(#) Gafly válasza erbe hozzászólására (») Júl 4, 2024 /
 
Hameg ezt megelőzendő diódát tesznek utánuk, akkor az a feszültség hiányozni fog (mint írtad is), meg ha van benne elektronika, vakarni fogja a processzorát.
(#) 444Tibi válasza Szasza9668 hozzászólására (») Júl 4, 2024 /
 
Mivel CC mode is van, simán párhuzamosíthatod.
Mindkettő a névleges áramot fogja betolni a pakkba,
amelyikbe pár100 millivolttal alacsonyabb a CV beállítás az hamarabb kikapcsol majd de ekkor már 99,9%-on van a pakk.
(#) pucuka válasza bajtaig hozzászólására (») Júl 4, 2024 /
 
Gyanítom, ha tőlük vásárolsz a gyártmányodhoz, vagy az általuk gyártott magát a BMS -t, akkor esetleg megkaphatod a szoftvert. Nem valószínű, hogy önállóan árusítanák a szoftvert, legalábbis nekem nem derült ki.
Bővebben: Link
(#) uniman válasza pucuka hozzászólására (») Júl 4, 2024 /
 
JiaBaiDa az a program. A neten a JBDtools-nak elérhető a password-mentes változata is. Csak a "ChangePow"-t nem tudom értelmezni.
(#) BLY94A hozzászólása Júl 5, 2024 /
 
Üdv!
Az alábbi linken található Li-ion töltő modulon szeretném a ledeket kicserélni nagyobbra hogy egy előlapon láthassam a visszajelzést arról hogy töltődik az akku...
Erre simán ráköthatek 5mm-es ledet vagy ennél komolyabb beavatkozást igényel?
Link a modulhoz: https://modulshop.hu/li-ion-3s-akku-pakk-tolto-usb-c-1499
(#) pipi válasza BLY94A hozzászólására (») Júl 5, 2024 / 1
 
Cserélheted, van a panelon áramkorlátozó ellenállás
Következő: »»   320 / 320
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem