Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   3973 / 3973
(#) KBal76 válasza morgo hozzászólására (») Szo, 11:03 /
 
Segítek neked, bàr te akartál segíteni. Amúgy már ismétlem magam.
Az optocsatoló adó LED-jét illik 1-2mA árammal meghajtani. Ezt az 1...2mA áramot 2...1MOhm ellenáláson át tudod biztosítani 2 ezer volton. Ez 2...4Watt elfűtését jelenti... az bizony melegszik.
Remélem így már világos.
Ekkorára az egész tápot nem tervezem, mivel kb. 2...5uA terhelést kell viselnie majd a céláramkör felől.
Ha csak mikoampereket fogyaszt az oszó, mert egy nagy belső ellenállású komparátort kötök utána, ahogy előtted leírták, akkor nincs mi melegedjen.
(#) Skori válasza KBal76 hozzászólására (») Szo, 11:15 /
 
Simán lehet 1...2µA áramra is méretezni az osztót, lehet kapni akár 1GΩ-os ellenállásokat is. De a viszonylag nagy feszültség miatt lehet pl. 10...20db 100MΩ-ot sorbakötni, hogy semmiképpen se üssön át. Az osztó alsó tagja meg lehet pl. 1MΩ. Szinte bármelyik opamp ennél jóval nagyobb bemenő ellenállású, és kapható olyan típus is, aminek a saját áramfelvétele is µA-es tartományban van. Egy ilyen elrendezéssel egész pontos mérés is megvalósítható, az MCU-ba épített A/D konverter használatával.
(#) abszoluthobbi hozzászólása Kedd, 18:46 /
 
Nekem egy bonyolult kérdésem van.Hogyan lehetne kipróbálni beépítés előtt egy,HD44780 LCD modult?
Mert bizonytalan vagyok, működni fog ?vagy szelektív kuka.
(#) proli007 válasza abszoluthobbi hozzászólására (») Kedd, 19:04 /
 
Nem lehetetlen, de macerás. Ismerni kell az utasítás készletet hozzá (adatlap). Mert inicializálni is kell..
HD test
(#) Bakman válasza abszoluthobbi hozzászólására (») Kedd, 19:05 /
 
Próbapanel, mikrovezérlő, abban pedig egy tesztprogram.

Ha csak tápfeszültséget adsz neki és beállítod a kontrasztot, akkor a kijelzőn fekete téglalapokat kell látnod. Ez csak egy apró teszt, nem jelenti azt, hogy tutira működik, de ez az első lépés. Továbbiakhoz kell a mikrovezérlő.
(#) Bakman válasza proli007 hozzászólására (») Kedd, 19:07 /
 
Te jó ég. Van, aki ilyenre vetemedik?
(#) pipi válasza abszoluthobbi hozzászólására (») Kedd, 19:08 /
 
Mit jelent a beépítés? az ilyet én mindig tüske+hüvelysor csatival használom, nem forrasztom fixre a fő panelba...
A tüske vagy hüvelysort elég belefeszíteni a furatokba a próba erejéig, nem kell beforrasztani.
(#) abszoluthobbi válasza pipi hozzászólására (») Kedd, 21:55 /
 
Gyorsak voltak a reagálások.Nincsen semmi okos eszközöm,megy a fiók mélyére a kijelző.
(#) gyulank hozzászólása Sze, 8:43 /
 
Ezt hogy kell szétszedni? Már feszegettem, de csak deformálódott.
(#) JZoli válasza gyulank hozzászólására (») Sze, 8:46 /
 
A billenőrészt kell lefeszíteni. Valóban nem könnyű!
(#) granpa válasza gyulank hozzászólására (») Sze, 12:43 /
 
A billenőt két oldalt, késpengével finoman feszegetni kifelé, majd kézzel kihúzni.
(#) gyulank válasza granpa hozzászólására (») Sze, 13:49 /
 
Megcsináltam már csavarhúzóval. Csak ezelőtt nem azt feszegettem, hanem azt amit a csavar fogott.
(#) Udvari Zsombor válasza gyulank hozzászólására (») Sze, 14:55 /
 
A billenő tetejét pattintsd le a helyéről, alatta elő fognak kerülni az összetartó csavarok.
(#) martin66789 hozzászólása Csü, 20:22 /
 
Sziasztok

A Philips SensoTouch RQ1145 borotvának a tartója tartalmazhat valami elektronikát, vagy speciális töltő adaptere lenne?
Elhagyták a tartóját és az adapterét így nem lehet tölteni, próbáltam más adapterről de nem veszi a töltést. Gyári adapterén 15V van, itthon egyenlőre 15,4V-ost találtam de nem akarja tölteni.
(#) Régi motoros hozzászólása Csü, 20:37 /
 
Tud valaki ajánlani LM7812 / LM7824 típusú stabilizátort aminek a bemenete nagyfeszültségű mondjuk 60-100V közt valami? Sok áram nem kell, elég 100-300mA ami egy DC12 / 24V-os relét be tud húzni.

Napelem string feszültségét kell figyelnie, és ha van elég nafta, pl 12 vagy 24 fölött van a kimeneti feszültség, a relé bekapcsoljon.
(#) nagym6 válasza Régi motoros hozzászólására (») Csü, 20:50 /
 
Nem tudom milyen pontosság kell 12V és 24V-ra, a 78xx-nek 2.5-3V többlet kell bemenetre, amitől a szabályozott feszültségük megjelenik. A relé behúzás a megadott feszültség alatt már bekövetkezik.
(#) proli007 válasza Régi motoros hozzászólására (») Csü, 21:00 /
 
Hello! Egy 30V-os zéner egy 100k-val, meg egy Fet-el, nem volna egyszerűbb?
Azt átgondoltad, hogy 100V 100..300mA az 10..30W?
(#) granpa válasza proli007 hozzászólására (») Csü, 21:12 /
 
Szerintem 12 V-on kell neki a 100-300 mA.
(#) granpa válasza Régi motoros hozzászólására (») Csü, 21:14 /
 
Az adatlapokon szokott szerepelni nagyobb áramra,-feszültségre alkalmazás.
(#) Régi motoros válasza nagym6 hozzászólására (») Csü, 23:10 /
 
Mint írtam csak a relé behúzásához kell, nem az a lényeg, hogy pont az adott feszültségen húzzon be, hanem az, hogy ha van már "értelmes" megvilágítás, akkor bekapcsoljon egy áramkört.
(#) Régi motoros válasza proli007 hozzászólására (») Csü, 23:18 /
 
Nem tudom, igazából csak a stabilizátor jutott eszembe először. Szintén gondoltam soros ellenállásokra meg zénerre, nem tudom, hogy lenne célszerűbb megvalósítani. Az áramérték is csak feltételes módban van, nem néztem utána milyen relé kellene egyáltalán, lehet van olyan is aminek elég 50mA is 12V -on.
A lényeg, hogy a lehető legkisebb veszteséggel tudjon fogadni feszültséget kb 100V -ig,
mert nagyjából ennyi a kimenő feszültsége három 30V-os napelemnek sorba kötve.
A hozzászólás módosítva: Csü, 23:20
(#) nagym6 válasza Régi motoros hozzászólására (») Csü, 23:23 /
 
Próba: npn tranzisztor bázisára 60-100V zéneren keresztül csatlakozik ez a feszültség, bázis egy megfelelő -zener és tranzisztor béta függő- ellenállással negatívra. Kollektora relén keresztül 12V vagy 24V-ra. Esetleg darlington tranzisztor, ha relének nagyobb áram kell.
Ha zéner nyit feszültsége felett, bázisárama lesz a tranzisztornak, az is nyit.
Nekem ez tökéletesen jó csak 12V-nál, itt 6.8V zener van.
A hozzászólás módosítva: Csü, 23:27
Következő: »»   3973 / 3973
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem