Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Nagyfeszültség sorkimenő trafóval
 
Témaindító: (Felhasználó 1306), idő: Márc 1, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   12 / 97
(#) maTaKee válasza Collector hozzászólására (») Feb 12, 2008 /
 
akkor ezekszerint te újratekernéd a splitet?
(#) Collector válasza maTaKee hozzászólására (») Feb 12, 2008 /
 
Nem, én ezek szerint kidobnám a kukába
(#) Isti hozzászólása Ápr 27, 2008 /
 
Nah asszem bemutatom nektek itt a 400W-os ívet
Kb olyan 10-15kV-os.
Régi malomkerekes sorkimenő, de nagyon melegszik a vasmagja...

Még nyáron csináltam, de mostanában hajtottam meg toroidról (40V DC)

Bővebben: Link

Egyenirányítva mikrosütő kondit eléggé tölti, és a szikraköz süketítően csattog kb 1 secenként. De ezt nem vettem fel.

A vékony drótok elolvadnek, a primer részen a 40V megszakításakor kis ívet húz, de folyamatosat...
Hogy lehetne elérni félvezetők alkalmazása nélkül, hogy ne húzzon, és ne égesse be a kapcsolókat? Kondi + ellenállás?
(#) Collector hozzászólása Ápr 27, 2008 /
 
A mikrosütő kondi nemigen szereti a 15kV-ot. Ha nem lesz szerencséd, fel is robban. Elég hangos lesz.
(#) goldscorpio07 hozzászólása Ápr 28, 2008 /
 
Nekem a régi mikrómba 1 uF,1000 V-os kondi volt...
(#) Isti válasza Collector hozzászólására (») Ápr 28, 2008 /
 
szikraköz 2-3 mm volt max, azért erre ügyeltem...
(#) Collector válasza Isti hozzászólására (») Ápr 28, 2008 /
 
Érdemes többet sorbakötni, nekem 4 darab volt sorban, és úgy töltöttem sorkimenővel, jóval gyorsabb, és hangosabb is (nagyobbra lehet a szikraközt tekerni) 2 centinél már szép kis csattanást produkál.
(#) Isti válasza Collector hozzászólására (») Ápr 29, 2008 /
 
Már ígyis van hangja...

Sztem a Te oldaladon olvastam (régebben), hogy a nagy szikraközökhöz már fülvédő kell
(#) brenko válasza leono hozzászólására (») Ápr 29, 2008 /
 
sikerult megepiteni? engem is erdekelne de inkabb a levego tisztito hatasa miatt
(#) Collector válasza Isti hozzászólására (») Ápr 30, 2008 /
 
Hát attól függ mekkora energiája van a cuccnak. Olyan 100J felett zárt térben halláskárosodás nélkül nemigen lehet megúszni hosszútávon. 1-2 ilyen kondi még semmi igazából, szóval nem kell félni
(#) Collector hozzászólása Júl 8, 2008 /
 
Találtam egy nagyon is figyelemre méltó meghajtót sorkimenőkhöz. Bővebben: Link
Ezzel több száz W-ot bele lehet préselni a sorkimenő vasba, és a tranyók alig melegszenek (15V mellett próbáltam). Sokkal jobb, mint az 1 tranzisztoros változat (2N3055 3+5 menet a magra). Ha azt veszem, hogy a sorkimenőhöz bontásból ingyen hozzá lehet jutni, akkor az egész 1000 forintból kijön Persze combos táp kell hozzá. Gyors diódának SF68-at ajánlok. A kondinak, ahogy írja, jó, ha alacsony veszteségű kéne (nekem MKS van, bevált). Induktivitásnak a normál lomexbe kapható ferritgyűrű is megteszi, 10 menet elég is rá, jó vastag kábelből. Két kép (15V körüli tápfesz):
Bővebben: Link
Bővebben: Link
(#) Collector hozzászólása Júl 9, 2008 /
 
Most látom, hogy már többen is használjátok ezt a meghajtót
(#) dani602 hozzászólása Aug 24, 2008 /
 
sziasztok tudna nekem valaki segiteni http://www.kipdev.nl/labs/wp-content/images/zvs_driver.png
ennek kéne a pontos alkatrészlistája mert én képröl nem nagyon tudom azonositani őket
(#) Collector válasza dani602 hozzászólására (») Aug 25, 2008 /
 
Talán olvasni nem tudsz? Egyedül a zenerhez nincs odaírva, hogy Zener diode.
(#) dani602 válasza Collector hozzászólására (») Aug 25, 2008 /
 
de olvasni tudok csak én nagyon kezdő vagyok de szeretek foglalkozni ilyenekkel de azért köszi már értem
(#) Collector válasza dani602 hozzászólására (») Aug 25, 2008 /
 
Hát nem épp egy egyszerű rajz kezdő számára. De minél nehezebbel kezdesz, annál könyebb megtanulni.
(#) dani602 válasza Collector hozzászólására (») Aug 25, 2008 /
 
hello bocsi hogy zaklatlak de nincs más akit megkérdezhetnék a több tranzisztoros megoldás nem jött össze de az egyes az igen egy monitor sorkimenö 2n3055
tranzisztor és 0.4 ohmos ellenállás de nem vagyok megelégedve hogy csak 0.5 cm es ivet húz megpróbáltam 24 voltról de csak tönkrevágja a tranzisztort ha nagyobb ellenálást rakok akkor is mit lehetne csinálni hogy nagyobb legyen az iv
(#) Collector válasza dani602 hozzászólására (») Aug 25, 2008 /
 
Sejtem melyik meghajtás az, abból többet nem lehet kihozni. Nekem 1 centit sikerült vele csinálni, gyorsan el is felejtettem. A 2 tranzisztorosnál mi a probléma?
(#) dani602 válasza Collector hozzászólására (») Aug 25, 2008 /
 
hát nemtudom mi volt a baj de csak egyik tranzisztor melegedett de nagyon mást nem csinált de szerintem elkötöttem valamit majd megpróbálom újra jólenne ha sikerülne de akkor a másik meghajtással nem is szórakozok ha csak ennyit tud neked mekkora volt a legnagyobb iv a 2 tranzisztorossal amúgy az ivnek éles hangot kell kiadnia mer a videókon nem hallani
(#) Collector válasza dani602 hozzászólására (») Aug 26, 2008 /
 
A 2 tranyós változattal 10 centis ívet húztam (27V és kb 10A áramfelvétel mellett). Hangja akkor van, ha instabil az ív, amikor nincs légmozgás, és stabil az ív (akár hegesztéskor) nincs semmi hangja.
(#) dani602 válasza Collector hozzászólására (») Aug 26, 2008 /
 
és mi lehet az oka hogy instabil az iv
(#) Collector válasza dani602 hozzászólására (») Aug 26, 2008 /
 
Sok oka, pl kezdi elérni a max távolságot, ahol már megszakad. Vagy nagy a légmozgás.
(#) dani602 válasza Collector hozzászólására (») Aug 26, 2008 /
 
értem néztem a weboldalatokat nagyon jó kisérleteket csináltatok
(#) dani602 hozzászólása Aug 26, 2008 /
 
a 2 tranzisztorosnál a sorkimenön a tekercsnek csajk ilyen drót jó .Nem jó a lakkozott rézdrót mert nekem a műanyag elég közel van a ferrit rúdhoz nem fér át közte
(#) Collector válasza dani602 hozzászólására (») Aug 26, 2008 /
 
Vastag sodort rézkábel kell. Azzal könnyű tekerni.
(#) maTaKee válasza Collector hozzászólására (») Szept 12, 2008 /
 
Hello!
Engem az érdekelne, hogy ez az MKS kondenzátor (amit ajánlottál), ennek a márkája az MKS vagy micsoda? Mert nekem is van itthon egy pár db kondi, de azt honnan tudhatom meg, hogy azok alacsony veszteségűek-e?
(#) Collector válasza maTaKee hozzászólására (») Szept 13, 2008 /
 
Valahogy ki lehet mérni, ESR-nek hívják. De az MKS jó oda. Az a gyártója, fóliakondi.
(#) maTaKee válasza Collector hozzászólására (») Szept 13, 2008 /
 
Köszönöm
Ugyanakkor megfogalmazódott bennem még egy kérdés:

a kapcsolási rajzon nincs feltüntetve, hogy a kondenzátor melyik fele a "+" illetve "-". Vagy ebben az esetben teljesen mindegy, hogy melyik lábat hova kötöm?
(#) Collector válasza maTaKee hozzászólására (») Szept 13, 2008 /
 
Ejnye, azért azt tudni érdemes, hogy a fóliakondinak nincsen polaritása!
(#) maTaKee válasza Collector hozzászólására (») Szept 13, 2008 /
 
Bocsánat, ezt eddig is tudtam , de amit te belinkeltél 2 képet azon a képen a kondin rajta van egy + jel, ebből gondoltam, hogy a másik végén meg van egy - jel ... vagy mind a két kivezetésénél + jel van?
Következő: »»   12 / 97
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem